عوامل اجرایی از ایجاد شبهه و جهت‌گیری انتخاباتی پرهیز کنند

رئیس هیات مرکزی انتخابات کشور از معاونان استانداران و روسای ستادهای انتخابات استان­‌ها خواست تا عوامل اجرایی انتخابات را از هرگونه ایجاد شبهه، القای انتخاباتی، جهت گیری له یا علیه نامزدها برحذر دارند.

به گزارش مشرق، محمدمهدی عارف پور در همایش معاونان سیاسی استانداری ها و روسای ستادهای انتخابات استان‌ها با ارائه توضیحاتی بر حمایت و تقویت زنجیره بازرسی شامل بازرسان، سربازرسان و بازرسان‌ویژه در حوزه سرزمینی کشور و اهمیت و حساسیت موضوع تأکید کرد.

وی تصریح کرد: پاسخگویی استان‌ها درخصوص گزارشات و موضوعات انتخاباتی باید حتماً و تنها به مراجع ذیصلاح، ذیربط، رسمی و شناخته شده صورت پذیرد و از دادن اطلاعات به درخواست‌ها و تلفن‌های غیر معتبر و ناشناخته پرهیز شود.

عارف‌پور با اشاره به ماده ۸۱ قانون انتخابات و به استناد آن شکل‌گیری هیأت‌های استانی بررسی تبلیغات، بهره‌مندی از گزارشات بازرسان و هیأت‌های شهرستانی را از منابع مهم و قابل تأمل برای بهره‌مندی در هیأت بررسی تبلیغات استانی برشمرد.

وی بار دیگر بر بازگشایی به موقع شعب، آماده به کار و متصل شدن شعب، تنظیم صورتجلسه آغاز کار و اعلام به موقع تعرفه مورد نیاز شعب تأکید کرد.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و ارتباطات مردمی وزارت کشور همچنین برخورد متین، با حوصله و اسلامی با رأی دهندگان و انجام مصاحبه‌های دقیق و مستند توسط مسئولان را در حوزه مسئولیت خود با هماهنگی کمیته اطلاع رسانی یادآور و تداوم هماهنگی استان‌ها با مجموعه های متناظر کشوری را خواستار شد.

عارف‌پور، صیانت از آراء مردم و حق و حقوق رأی دهندگان را از دیگر وظایف شرعی و قانونی عوامل دست اندرکار انتخابات نام برد و آن را خط قرمز وزارت کشور و دولت دانست.

وی، از حسن اخلاق و رفتار منطبق بر قانون و حدود اختیارات، وحدت، انسجام، همدلی و تعامل میان تمام عوامل و دست اندرکاران در جریان انتخابات و روز اخذ رأی از شاخص‌های مردمی و انقلابی بودن و رمز موفقیت نام برد و با استناد به توصیه مکرر و مؤکد مقام عالی وزارت، از معاونان استانداران و رؤسای ستادهای انتخابات استان‌ها خواست تا عوامل اجرایی انتخابات را از هرگونه ایجاد شبهه، القاء انتخاباتی و جهت گیری له یا علیه نامزدها به عنوان یک تخلف انتخاباتی، برحذر دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس