رژیم صهیونیستی و لافِ حمله به لبنان

حزب الله لبنان طی یک ساعت چهار مرتبه مواضع نظامیان رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی را مورد حمله قرار داد.

سرویس جهان مشرق - آمریکا طی ماه ژانویه به رقیب خود، چین، متوسل شد تا برای توقف عملیات یمن در دریای سرخ و تنگه باب المندب میانجیگری کند، اما پکن این درخواست اواشنگتن را رد و تاکید کرد که ریشه این مشکل در نوار غزه است.

شبکه المسیره در این باره فاش کرد: انگلیس نیز طی روزهای اخیر این تجربه شکست خورده آمریکا را تکرار کرد و خواستار میانجیگری چین برای متوقف کردن عملیات نیروهای مسلح یمن شد، اما همان پاسخی که به آمریکا داده شده بود را دریافت کرد.

بنابر اعلام وزارت امور خارجه انگلیس، «دیوید کامرون» وزیر امورخارجه انگلیس با «وانگ یی» همتای چینی خود در حاشیه کنفرانس مونیخ دیدار کرد و از وزیر امورخارجه چین خواست تا از روابط خود برای اعمال فشار بر انصارالله یمن در رابطه با حملات به کشتی‌های آمریکایی، انگلیسی و صهیونیستی در دریای سرخ استفاده کند.

المسیره در این باره گزارش داد: وزیر خارجه چین این پاسخ را به همتای انگلیسی خود داده است که «باید دلیل ریشه‌ای مشکل دریای سرخ برطرف شود و دلیل آن نیز جنگ ادامه‌دار در نوار غزه است».

این رسانه یمنی در این باره اضافه کرد: این پاسخ تایید واضحی از سوی پکن است مبنی بر اینکه تلاش آمریکا و انگلیس برای جدا کردن جبهه یمن از نبرد غزه کاملا ناموفق است. این پاسخ همچنین آگاهی چین و تعداد زیادی از کشورهای جهان را تایید می‌کند که تهدید در دریای سرخ تنها متوجه کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس است، بنابراین تلاش آمریکا و انگلیس با ادعای آنها برای حفاظت از ناوبری دریایی و امنیت تجارت جهانی همخوانی ندارد.

المسیره در ادامه این پاسخ چین را یک شکست برای آمریکا و انگلیس و همچنین نبودن هیچ گزینه‌ای در اختیار آنها برای مقابله با عملیات نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ و تنگه باب المندب، ارزیابی کرد.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت. علی‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آنها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.


تحولات سرزمین های اشغالی - صد و سی دومین روز جنگ

رژیم صهیونیستی به هدف قرار دادن سیستم بهداشتی در نوار غزه و نابودی تمامی لازمه‌های زندگی ادامه می‌دهد/ بر اثر از کار افتادن دستگاه های اکسیژن در بیمارستان ناصر، سه بیمار به شهادت رسیدند

عزت الرشق عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد تمامی ادعاهای دشمن صهیونیستی مبنی بر استفاده مقاومت از بیمارستان ناصر کذب محض است و هیچ پایه و اساسی ندارد. الرشق تاکید کرد که دشمن صهیونیستی به هدف قرار دادن سیستم بهداشتی در نوار غزه و نابودی تمامی لازمه‌های زندگی ادامه می‌دهد و متهم کردن مقاومت به استفاده از بیمارستان‌ها به روایتی سست و ساختگی و نمایشی مضحک تبدیل شده که دیگر کسی آن را باور نمی‌کند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد ژنراتورهای بیمارستان ناصر از کار افتاده و برق این بیمارستان به کلی قطع شده است. این وزارتخانه ضمن ابراز نگرانی نسبت به احتمال فوت ۶ بیمار بستری در بخش مراقبت‌های ویژه و ۳ کودک در بخش کودکان در نتیجه نبود دستگاه اکسیژن، رژیم صهیونیستی را که اکنون این بیمارستان را تحت سیطره خود گرفته، مسئول جان بیماران و کادر پزشکی و درمانی بیمارستان دانست. وزارت بهداشت فلسطین در غزه خواستار مداخله فوری تمامی نهادهای بین‌المللی برای نجات جان بیماران و کادر پزشکی در بیمارستان ناصر شد. وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد بر اثر قطع شدن برق بیمارستان ناصر در خان یونس و از کار افتادن دستگاه‌های اکسیژن، سه بیمار که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند، به شهادت رسیدند.

تحلیلگر صهیونیست: بیش از ۳۰۰ نظامی در هفت اکتبر در اطراف غزه مستقر بودند که همگی کشته شدند/ چهار حمله حزب الله به سرزمین‌های اشغالی طی یک ساعت/ حملات راکتی مقاومت به سرزمین‌های اشغالی/ دیده‌بان حقوق بشر در "اسرائیل" هیچ مدرکی درباره ادعای سربریدن کودکان و تجاوز به زنان توسط حماس پیدا نکرد/ بر اثر از کار افتادن دستگاه‌های اکسیژن در بیمارستان ناصر، سه بیمار به شهادت رسیدند + عکس و فیلم
ادامه افزایش آمار تلفات رژیم صهیونیستی در نتیجه جنگ غزه

دفتر رسانه‌ای دولت غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد حمله نیروهای اشغالگر صهیونیسیت به مجتمع درمانی ناصر در خانیونس و اشغال آن با زور سلاح جنایت جنگی محسوب می‌شود.

این نهاد رسمی افزود نیروهای اشغالگر صهیونیست این مجموعه درمانی را با تانک، پهپاد و سربازان مسلح مورد حمله قرار داده و به کادر درمان و مردم پناهنده شده به آنجا تیراندازی کردند که نتیجه آن شهادت تعدادی از فلسطینیان و تبدیل شده این مکان به قبرستان و یک پادگان نظامی است. دفتر رسانه‌ای دولت غزه تاکید کرد این اقدام یک جنایت جنگی آشکار و در تعارض کامل با قوانین بین المللی و تمامی توافقات بین المللی است.

تحلیلگر صهیونیست: بیش از ۳۰۰ نظامی در هفت اکتبر در اطراف غزه مستقر بودند که همگی کشته شدند/ چهار حمله حزب الله به سرزمین‌های اشغالی طی یک ساعت/ حملات راکتی مقاومت به سرزمین‌های اشغالی/ دیده‌بان حقوق بشر در "اسرائیل" هیچ مدرکی درباره ادعای سربریدن کودکان و تجاوز به زنان توسط حماس پیدا نکرد/ بر اثر از کار افتادن دستگاه‌های اکسیژن در بیمارستان ناصر، سه بیمار به شهادت رسیدند + عکس و فیلم
انتقال نظامیان زخمی شده صهیونیست طی نبرد غزه

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد نظامیان اسرائیلی کارکنان این سازمان را مجبور کردند بیماران را در بیمارستان ناصر در خان یونس رها کرده و آن‌ها را از این بیمارستان اخراج کردند. این سازمان خواستار توقف فوری حملات ارتش رژیم صهیونیستی به بیمارستان ناصر شد.

تحلیلگر صهیونیست: بیش از ۳۰۰ نظامی در هفت اکتبر در اطراف غزه مستقر بودند که همگی کشته شدند/ چهار حمله حزب الله به سرزمین های اشغالی طی یک ساعت/ حملات راکتی مقاومت به سرزمین های اشغالی

آموس هرئیل تحلیلگر نظامی روزنامه عبری زبان هاآرتص تاکید کرد که تعداد نظامیان اسرائیلی مستقر در اطراف نوار غزه همزمان با حمله هفتم اکتبر حماس ۴۰۰ نفر بوده که ۱۲ تانک نیز همراه آن‌ها بوده و تعداد نظامیان کشته شده در آن روز بیش از ۳۰۰ نفر اعلام شده که این بدان معناست تمامی نظامیان مستقر در این منطقه کشته یا اسیر شدند.

جنگنده‌های اسرائیلی شهرک الطیبه در جنوب لبنان را بمباران کردند. حزب الله لبنان اعلام کرد پایگاه المالکیه ارتش رژیم صهیونیستی را با موشک برکان هدف قرار داده و تلفاتی قطعی به اشغالگران وارد کرده است. همچنین حزب الله لبنان اعلام کرد دو پایگاه "رویسات العلم" و "زبدین" در شمال فلسطین اشغالی را هدف حمله موشکی قرار داده و تلفاتی قطعی به صهیونیست‌ها وارد کرده است. حزب الله در چهارمین عملیات خود اعلام کرد نیروهای اشغالگر اسرائیلی را در اطراف پادگان دوویو در شمال فلسطین اشغالی هدف حمله موشکی قرار داده و تلفاتی قطعی به آن‌ها وارد کرده است.

تحلیلگر صهیونیست: بیش از ۳۰۰ نظامی در هفت اکتبر در اطراف غزه مستقر بودند که همگی کشته شدند/ چهار حمله حزب الله به سرزمین‌های اشغالی طی یک ساعت/ حملات راکتی مقاومت به سرزمین‌های اشغالی/ دیده‌بان حقوق بشر در "اسرائیل" هیچ مدرکی درباره ادعای سربریدن کودکان و تجاوز به زنان توسط حماس پیدا نکرد/ بر اثر از کار افتادن دستگاه‌های اکسیژن در بیمارستان ناصر، سه بیمار به شهادت رسیدند + عکس و فیلم
محاصره بیمارستان ناصر توسط رژیم صهیونیستی

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برآوردهای استراتژیک شعله اطلاعات نظامی ارتش حاکی از آن است که نابودی حماس هدفی غیرواقعی در آینده نزدیک است.

گردان‌های شهدای الاقصی اعلام کرد یکی از مجاهدان تک‌تیرانداز این گردان‌ها یک نظامی اشغالگر اسرائیلی را در اطراف بیمارستان ناصر در شهر خان یونس هدف قرار داده است. این گردان همچنین اعلام کرد عصر امروز جمعه شهر عسقلان و پایگاه نظامی زیکیم را از شمال نوار غزه با موشک‌های KN-۱۰۳ هدف قرار داده است.

گردان‌های مجاهدین اعلام کرد نیروها و ادوات جنگی اشغالگران اسرائیلی را در شرق خان یونس در جنوب نوار غزه با گلوله‌های خمپاره هدف قرار داده است.

ویدئو

بحران کمبود آب در غزه

منابع عبری زبان اعلام کردند ۸ موشک از غزه به سمت شهر اشغالی عسقلان شلیک شده است. در پی این حمله، آژیر خطر در عسقلان و بسیاری از شهرک‌های صهیونیستی مجاور نوار غزه به صدا درآمد. همچنین منابع عبری زبان از حمله موشکی شدید به کریات شمونا در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند. در پی این حمله، آژیر خطر در بخش‌هایی از شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمده است.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ کشتار و جنایت دیگر را در این باریکه مرتکب شده است. شمار کلی شهدای غزه از هفتم اکتبر تا این لحظه به ۲۸۷۷۵ نفر و شمار مجروحان نیز به ۶۸۵۵۲ نفر رسیده است.

گردان‌های شهدای الاقصی اعلام کرد عصر امروز جمعه شهر عسقلان و پایگاه نظامی زیکیم را از شمال نوار غزه با موشک‌های KN-۱۰۳ هدف قرار داده است.

دیده‌بان حقوق بشر در "اسرائیل" هیچ مدرکی درباره ادعای سربریدن کودکان و تجاوز به زنان توسط حماس پیدا نکرد

"معتصم دلول" خبرنگار فلسطینی به نقل از منابع موثق تاکید کرد که دیده‌بان حقوق بشر در "اسرائیل" درصدد صدور گزارشی پیرامون ادعاهای نسبت داده شده به حماس در هفتم اکتبر بود اما در نهایت هیچ دلیل و مدرکی پیدا نکرد که این ادعاها از جمله سربریدن کودکان و تجاوز به زنان را ثابت کند. این خبرنگار افزود: دیده‌بان حقوق بشر فشارهای زیادی بر جناح راست‌گرا جهت صدور گزارشی بدون استناد به ادله و مدارک وارد کرد اما در نهایت دفتر اصلی این سازمان در واشنگتن با این مسئله موافقت نکرد. بنابراین هر دو دفتر تصمیم گرفتند به راه حلی میانه برسند و گزارشی را بدون ذکر دروغ‌پردازی‌ها و ادعاهای رژیم صهیونیستی در زمینه بریدن سر کودکان و تجاوز به زنان منتشر کنند. معتصم دلول اظهار داشت که این دلیلی است بر اینکه رژیم اشغالگر صهیونیستی نهایت تلاش خود را برای توجیه نسل‌کشی و جنایات وحشیانه در غزه طی ۱۳۳ روز جنگ بکار گرفته است.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که وضعیت کنونی در غزه نشانگر پیامدهای هولناک رکود در روابط بین‌الملل است. آنتونیو گوترش تاکید کرد که هرگونه حمله رژیم صهیونیستی به رفح، پیامدهایی ویرانگر برای ۱.۵ میلیون فلسطینی در این شهر به دنبال خواهد داشت. گوترش تصریح کرد که بارها خواستار آزادی فوری تمامی اسرا و آتش‌بس انسانی در غزه شدم. وی گفت: لازم است اقداماتی برای رسیدن به راه حل دو کشور با استناد به قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی انجام گیرد.

ویدئو

هدف قرار دادن مواضع رژیم صهیونیستی توسط حزب الله لبنان

اتحادیه عرب از کشورهای عضو خواست یک لیست شامل ۶۰ سازمان و گروه افراطی اسرائیلی حمله کننده به مسجد الاقصی و مرتبط با پروژه‌های شهرک سازی را در لیست تروریستی ملی عربی قرار دهند. اتحادیه عرب اعلام کرد: ارائه لیستی شرم‌آور در گزارش کمیته این اتحادیه از شخصیت‌های اسرائیلی مروج گفتمان کشتار و تحریک علیه ملت فلسطین زمینه‌ای برای انجام اقدامات حقوقی علیه آنان است. اتحادیه عرب ادامه داد: تحریم تمام شرکت‌ها و موسسات وارد شده در لیست ارائه گردیده از سوی شورای حقوق بشر ضروری است که شامل شرکت‌ها و موسساتی است که درگیر فعالیت‌های مختلف در شهرک‌های احداث شده در اراضی فلسطینی هستند.

رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلفنی گفتگو کردند. سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد بنیامین نتانیاهو برای گفتگوی تلفنی با جو بایدن جلسه کابینه دولت را ترک کرد. منبع مذکور اشاره کرد که این گفتگوی تلفنی ۴۰ دقیقه‌ طول کشیده است. در همین حال، آکسیوس نیز به نقل از مسئولان اسرائیلی بیان کرد که محور گفتگوی بایدن و نتانیاهو مذاکرات برای آزادی اسرا و عملیات نظامی احتمالی در رفح بود. همچنین رویترز به نقل از کاخ سفید بیان کرد که بایدن ضمن بررسی وضعیت رفح با نتانیاهو، بر پایبندی خود بر ادامه تلاش جهت آزادی تمامی اسرا در غزه در اسرع وقت تاکید کرد.

ویدئو

ویرانی گسترده در خان یونس

نظامیان اشغالگر اسرائیلی مجددا به مناطقی در کرانه باختری یورش برده و اقدام به سرکوب و بازداشت فلسطینیان کردند. به گفته منابع محلی، شهرک عقابا در طوباس، جنین، شهرک عنبتا در طولکرم، اردوگاه الجلزون در رام الله، قلقیلیه، بیت لحم و الخلیل از جمله مناطقی است که مورد حمله اشغالگران قرار گرفته است. صهیونیست‌ها در این حملات تعدادی جوان فلسطینی را بازداشت کردند. مقاومت فلسطین در برخی مناطق با اشغالگران اسرائیلی درگیر شده است.

شبکه عبری زبان کان اعلام کرد هزاران نیروی پلیس رژیم صهیونیستی بخاطر وخامت وضعیت روحی و روانی خود پس از حمله هفتم اکتبر حماس به دنبال استعفا یا بازنشستگی پیش از موعد هستند و بعضی از آن حتی اقدام به خودکشی کرده‌اند.

روزنامه عبری زبان معاریو اقدام به برگزاری یک نظرسنجی کرده که بر اساس آن، ۷۱ درصد اسرائیلی‌ها معتقدند که رژیم صهیونیستی باید حمله نظامی گسترده‌ای را به لبنان انجام دهد. همچنین بر پایه این نظرسنجی، نیمی از اسرائیلی‌ها مخالف تصمیم نتانیاهو به عدم ارسال هیئت امنیتی به قاهره برای مذاکره در مورد مبادله اسرا هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • احمد IR ۱۹:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۱
    2 5
    سلام ودرود خدا بر سیدحسن شریف وشجاع وحزب الله عزیز وهمچنین سلام ودرود خد ا بر ملت شریف یمن ورهبران شجاع دلیر انصارالله که به حق فرزندان سید جلیل القدر بدرالدینالحوثی بزرگ وفقید هستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس