۳۰ اسیر فلسطینی از زندان عوفر رژیم صهیونیستی آزاد شدند

منابع خبری فلسطینی سه‌شنبه شب گزارش دادند که ۳۰ اسیر فلسطینی دقایقی پیش در چارچوب عملیات تبادل اسرا با رژیم صهیونیستی از زندان عوفر آزاد شدند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری "سما" فلسطین، سازمان زندان رژیم صهیونیستی نیز آزادی این ۳۰ فرد را که به نظر می‌رسد ۱۵ کودک و ۱۵ زن باشد، تأیید کرد.

خبرنگار شبکه الجزیره نیز اعلام کرد که اتوبوس حامل اسیران فلسطینی دقایقی پیش زندان عوفر را ترک و وارد شهرک "بیتونیا" در کرانه باختری شده است.

این افراد در چارچوب پنجمین گروه از اسرای فلسطینی و در مقابل آزادی اسرای اسرائیلی در غزه آزاد می‌شوند.

ساعاتی پیش نیز شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که پنجمین گروه از اسیران اسرائیلی تحویل صلیب سرخ شدند.

این شبکه با تأیید آزادی پنجمین گروه از اسیران اسرائیلی در غزه و تحویل آنها به صلیب سرخ اعلام کرد که این افراد اکنون در راه اراضی اشغالی (اسرائیل) هستند.

براساس این گزارش، امشب مبارزان گردان‌های القسام و گروهان‌های قدس به طور مشترک اسیران اسرائیلی را به صلیب سرخ تحویل دادند.

این گزارش می افزاید که این اسرا در "رفح" در جنوب نوار غزه به صلیب سرخ تحویل داده شدند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ نیز در این باره گفت: عملیات آزادی اسرا را تسهیل کردیم و ۱۲ گروگان در غزه با موفقیت [به اسرائیل] منتقل شدند.

«ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت امورخارجه قطر سه‌شنبه شب تأیید کرد: امروز ۳۰ غیر نظامی فلسطینی در برابر ۱۰ اسرائیلی آزاد شدند.

وی گفت: آزاد شدگان فلسطینی را کودکان اعلام کرد و گفت که ۹ زن از جمله یک زن اتریشی، ۲ زن آرژانتینی و یک زن فیلیپینی نیز در جریان عملیات تبادل اسیر آزاد شدند.

الانصاری همچنین از موفقیت آمیز بودن تبادل اسرا در روز پنجم از آتش بس بشردوستانه در غزه خبر داد.

الانصاری افزود: امیدوار مذاکرات در ساعات و روزهای آینده پیشرفت داشته باشد و این مذاکرات به آتش‌بس دائمی منجر شود.

آتش‌بس چهار روزه بین رژیم صهیونیستی و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه که از ساعت هفت صبح جمعه سوم آذرماه آغاز شده بود، برای ۲ روز دیگر تمدید شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بست و منطقه را بمباران کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس