1

ماجرای نرگس محمدی و برملا شدن دروغی دیگر از ضدانقلاب باعث شد تا بار دیگر معاندین به جان هم افتاده و دست به افشاگری علیه یکدیگر بزنند.

سرویس سیاست مشرق- انتشار بخش‌هایی از گفت‌وگوی نرگس محمدی، زندانی امنیتی با آنجلینا جولی، بازیگر هالیوودی باعث شده تا یک بار دیگر نسبت به ادعاهای براندازان درباره وضعیت زندانیان در ایران شبهات جدی به وجود بیاید. تا پیش از این گفتگو برخی از نزدیکان نرگس محمدی ادعا می‌کردند که او در یکی از بندهای زندان اوین روی به احتضار است و حتی رسیدن دارو نیز به او ممنوع شده است، اما مصاحبه برنده جایزه صهیونیستی نوبل با بازیگر آمریکایی تمامی این شایعات را زیر سوال برده تا جایی که برخی از رسانه‌های ضدانقلاب خبر دادند که نرگس محمدی نه تنها در زندان اوین وضعیت خوبی دارد، بلکه دسترسی به تلفن ماهواره‌ای نیز داشته است!

جالب توجه آنکه در این ماجرا ضدانقلاب به عنوان منتقد جدی وارد میدان شده و نسبت به اینکه نرگس محمدی دروغ‌پراکنی کرده واکنش نشان داده‌اند! نرگس محمدی در طی دوران محکومیت عنوان کرده است که امکان دسترسی به تلفن نداشته و نمی‌تواند با فرزندانش گفتگو کند؛ پس از انتشار مصاحبه با آنجلیناجولی براندازان می‌گویند چگونه ممکن است فردی بتواند از طریق تلفن زندان با آمریکا تماس رفته اما از داشتن ارتباط با خانواده‌اش محروم باشد.

یاسمین اعتماد امینی همسر رضا ربع پهلوی نوشته است که با وجود این مصاحبه نمی‌تواند ادعاهای نرگس محمدی در مورد اجازه صحبت ندادن او با فرزندانش را باور کند. او این سوال را مطرح کرده که چگونه به یک زندانی سیاسی اجازه صحبت با آنجلینا جولی داده می‌شود، اما او نمی‌تواند اجازه گفتگو با پسرش را بگیرد. این موضوع برای بسیاری از ما یک معماست! چندی قبل در یک اقدام سیاسی و با تکیه بر لابی مشترک شیرین عبادی و منافقین، جایزه صلح نوبل به نرگس محمدی داده شد. آن زمان پسرش علی به رسانه‌ها گفته بود که او و خواهرش دو سال است که نتوانسته‌اند با مادرشان تلفنی صحبت کنند.

ماجرای تماس تلفنی از زندان اوین با آنجلینا جولی چه بود؟ / ضدانقلاب: فعالیت حقوق بشری یعنی کاسبی!

مجتبی واحدی، سردبیر سابق روزنامه آفتاب یزد و از مشاور رسانه‌ای مهدی کروب در فتنه ۸۸ که این روزها ساکن آمریکاست، در یک برنامه لایو به نرگس محمدی حمله کرده و با بیان اینکه نرگس محمدی با این مصاحبه شایسته کارت قرمز است، می‌گوید: چرا باید هزینه‌ای در این حوزه بدهیم؛ در مصاحبه‌ای که دوزار حرف حساب در آن وجود ندارد. او ادامه می‌دهد که اینجا در امریکا وقتی یک امریکایی مصاحبه نرگس محمدی با آنجلینا جولی را کنار حرف‌های ما از مشکلات زندان می‌گذارد به این نتیجه می‌رسد که ما دروغ می‌گوییم. واحدی گفته است که سال ۷۹ برخی از عناصر ضدانقلاب ادعا کرده بودند که می‌خواهند به‌خاطر بی‌عرضگی خاتمی و بسته بودن فضای سیاسی در کشور اعتصاب غذا کنند؛ اما پشت دیوار محل تجمع ساندویچ می‌خوردند!

ماجرای تماس تلفنی از زندان اوین با آنجلینا جولی چه بود؟ / ضدانقلاب: فعالیت حقوق بشری یعنی کاسبی!

دروغ‌گو کم حافظه است!

از قدیم گفته‌اند که دروغگو کم حافظه است؛ نرگس محمدی که تصور می‌کرد با گفتگو با یک بازیگر هالیوودی در فضای رسانه‌ای دوباره مطرح شده و می‌تواند با گرفتن مواضغ ضدایرانی پیش چشم آمریکایی‌ها بدرخشد این‌بار یادش رفته که پیش از این گفته که حق ارتباط با خارج از زندان را ندارد و برای همین در دام ضدانقلاب افتاده است. انتشار گفت‌وگوی نرگس محمدی با آنجلینا جولی در نشریه تایم، همچنین موجی از انتقاد در فضای مجازی از سوی براندازان را موجب شد.

یکی از فعالان شبکه تروریستی اینترنشنال می‌نویسد: نرگس محمدی در داخل زندان با آنجلینا جولی صحبت می‌کند، اما با فرزندان خود صحبت نمی‌کند؟ چگونه است که طی سال‌های اخیر مدام می‌گویند او از حق صحبت با فرزندان خود محروم است و خانواده‌اش تأیید می‌کنند، اما خانم محمدی مدام بیانیه می‌دهد و گفتگو می‌کند؟ مردم احمق نیستند، شما بی‌شرف هستید!

یک کاربر فضای مجازی نیز نوشته است که گفت‌وگوی تلفنی میان نرگس محمدی و آنجلینا جولی حاوی این پیام برای غرب است، که وضعیت حقوق زندانیان در جمهوری اسلامی آن‌قدر هم بد نیست. اینگونه محمدی و جولی به نظام خدمت نمودند!

در مورد ارتباط تلفنی نرگس محمدی با خارج از کشور یک مقام مطلع به «مشرق» گفته است که ایشان از طریق خانواده و با واسطه توانسته است با بازیگر آمریکایی از درون زندان ارتباط بگیرد، این ماجرا به خوبی نشان می‌دهد که تمام داستان‌سرایی‌های پیشین درباره قطع ارتباط خانم محمدی با بیرون از زندان کذب بوده است.

ماجرای تماس تلفنی از زندان اوین با آنجلینا جولی چه بود؟ / ضدانقلاب: فعالیت حقوق بشری یعنی کاسبی!

ماجرای تماس تلفنی از زندان اوین با آنجلینا جولی چه بود؟ / ضدانقلاب: فعالیت حقوق بشری یعنی کاسبی!

سکوتم از رضایت نیست!

نرگس محمدی تا پیش از گفتگو با آنجلینا جولی سکوت کرده بود، از او مدت‌ها انتقاد می‌شد که به عنوان برنده جایزه صلح نوبل حاضر نیست برای یک‌بار هم که شده جنایت صهیونیست‌ها در غزه را محکوم کند، او یک روز قبل از عملیات، جایزه صلح نوبل ۲۰۲۳ را دریافت کرده بود. سکوت نرگس محمدی درباره نسل‌کشی صهیونیست‌ها در غزه تا روز درگذشت آرمیتا گرواند ادامه پیدا کرد ... پیش از آن، یک خبرنگار در توئیتر نوشته بود که وقتی درباره سکوت نرگس محمدی در مورد نسل‌کشی غزه، به‌عنوان برنده جایزه صلح نوبل و کسی که مسئولیت جهانی بر دوش دارد پرسیده بودیم، گفتند تلفن زندان قطع است. اما پس از سه هفته سکوت، در مورد آرمیتا، بیانیه داده است، پس از انتشار این پیام فشار کاربران مختلف بر نرگس محمدی بابت عدم اعلام موضع خود درباره جنگ فلسطین و رژیم صهیونیستی افزایش پیدا کرد و نهایتاً او را ناچار کرد در یک پیامی مبهم واکنش نشان داده و خود را در این موضوع بی‌طرف اعلام کند!

یکی از نکات جالب درباره گفتگوی محمدی با آنجلینا جولی جایی است که در بخشی از این مصاحبه نرگس محمدی با عنوان «ریاضیدان و فیزیکدان که عاشق آواز خواندن و کوهنوردی است» معرفی شده است، فیزیکدان خواندن نرگس محمدی در این مصاحبه انتقادهای زیادی را در شبکه‌های اجتماعی درپی داشته است. یک روزنامه‌نگار سلطنت‌طلب در توئیتر نوشت: تا جایی که می‌دانیم نرگس محمدی لیسانس فیزیک کاربردی از دانشگاه قزوین دارد؛ و گویا به همین علت «فیزیکدان» خوانده شده!» یک روزنامه‌نگار دیگر نوشت: «ما گشتیم مقاله‌ای از نرگس محمدی درباره فیزیک و ریاضی پیدا نکردیم.»

ماجرای تماس تلفنی از زندان اوین با آنجلینا جولی چه بود؟ / ضدانقلاب: فعالیت حقوق بشری یعنی کاسبی!

ماجرای تماس تلفنی از زندان اوین با آنجلینا جولی چه بود؟ / ضدانقلاب: فعالیت حقوق بشری یعنی کاسبی!

ماجرای تماس تلفنی از زندان اوین با آنجلینا جولی چه بود؟ / ضدانقلاب: فعالیت حقوق بشری یعنی کاسبی!

در بخشی از این مصاحبه، نرگس محمدی به یکی از اقوام خود اشاره کرده است که قابل تامل است؛ اشاره او به جعفر کلانتری سلطانیه، از اعضای منافقین بوده که در سال ۶۰ اعدام شده است. محمدی در این گفتگو این گروهک تروریستی را یک گروه سیاسی خوانده که به دلیل مخالفت سیاسی اعضایش اعدام شده‌اند.

ماجرای نرگس محمدی و برملا شدن دروغی دیگر از ضدانقلاب باعث شد تا بار دیگر معاندین به جان هم افتاده و دست به افشاگری علیه یکدیگر بزنند و قعالیت سیاسی خود را کاسبی بخوانند! مجری شبکه منوتو نوشته است که مدت‌هاست می‌خواستم درباره فعالین حقوق مدنی و زنان و بشر و غیره بنویسم و بگم که خود من به‌شخصه از اینکه از تعدادی از آن‌ها حمایت کردم پشیمان نیستم اما دلشکسته‌ام!

ماجرای تماس تلفنی از زندان اوین با آنجلینا جولی چه بود؟ / ضدانقلاب: فعالیت حقوق بشری یعنی کاسبی!

پیشتر هم انتشار تصاویر نرگس محمدی پس از اعتصاب غذای او که نشان دهنده اضافه وزن او نسبت به قبل بازداشت بود، باعث طعنه‌هایی به او درباره صدق ادعای او در انجام اعتصاب غذا بود. سال گذشته هم بعد از عفو عمومی بازداشتی‌های آشوب‌های پاییز ۱۴۰۱ و آزادی دختری که سی‌ان‌ان مدعی تجاوز به او در زندان شده بود، رنگ جدید موها، سرحال بودن و لاک و کاشت ناخن‌ها دروغ دیگری را بر ملا کرد. موارد متعدد از این دست باعث شده که افکارعمومی ادعاهای ضدانقلاب و جاسوسان امنیتی درباره وضعیت نامناسب در زندان‌های جمهوری اسلامی را همواره با تردید جدی و نزدیک به تکذیب نگاه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  6 9
  صلح نوبل رو برگردونند... :)))))))))
  • ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   25 7
   مرگ بر آمریکا و اسراییل و انگلیس و فرانسه و آلمان و .... و کشورهای خائن منطقه و منافقین داخلی و خارجی و کفار و مشرکین و توطئه گران و فتنه گران ...
  • شاکی ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   3 1
   به قولا مرگ یکبار و شیون هم یکبار . طوری باهاش رفتار کنید که خودش نشان میداده . که دو ساله با بچه هاش صحبت نکرده و یا مشرف به موته . اینا لیاقت ذره ای مدارا و رحم و مروت رو ندارن
  • ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   4 1
   مرگ بر هرچه نوکر صهیونی ها
  • ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   3 0
   اتفاقا بزار بمونه تا ملتها بفهمند که چه دنیای وارونه ای داریم.
 • ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  21 8
  البته صلح نوبل چه بسا توهین به نرگس محمدی باشه، فکر نکنم انقدر هم دیگه بد باشه! جایزه‌ای که به شیمون پرز و اسحاق رابین داده بودند!!! :)))
 • ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  1 1
  احتمال زیاد احمدی نژآد بوده
 • ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  1 0
  یک واقعیت جالب این هست که پالانیستها اگر کسی از اونها حمایت کنه تا ته ماله کشیش می کنن ولی اگر نه تکفیرش می کنند
 • ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  10 23
  مشرق ول کن این خبرها را از گرانی وبی کفایتی دولت بنویس
  • ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   6 15
   این جنگ برای حواس پرتی خوب نعمتی بود
  • ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   1 0
   گرانی فقط مال این دولت هست!!!وگرنه ما که در دوره روحانی، احمدی،خاتمی، رفسنجانی وووو اصلنننننننن ما که عمرا گررررانی ندیدیم که!؟بی کفایتی هم که کلن نگیم, توی دوره قبل رییسی چه‌ و چها گذشت در اون هشت سال مردم هشتاد سال پیر شدند،منتها از کرامات سید رییسی این بود که با آمدنش لالان مادرزاد در دول قبلی، ناگهان زبان باز کرده و شفای عاجل گرفتند، نه فقط برای سفرهای استانی، نه فقط برای اقتدار ایران،نه فقط برای از سرگیری قدرت اتمی ایران ، نه فقط برای افزایش یارانه ها، نه فقط برای احداث پروژه های دولت قبلی مثل مسکن، نه فقط برای افزایش صادرات بین المللی و آشتی ایران با دشمنانش، بلکه فقط برای همین کرامت شفای لالان هم که شده ما از سید ممنونیم خدا خیرش بده اتفاق بزرگی بود
  • ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   10 5
   برو اعتماد و هم میهن بخون اینجا چه کار داری ؟
  • ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   0 0
   یه سری آدمها امثال این خانم که تکلیفشون مشخصه ولی در عجبم از سگان دست آموز که انقدر عاشق صاحبشون هستند که بی اجر و مواجب واق واق می‌کنند.
  • ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   0 0
   از پاچه گیریت معلومه دولت رئیسی با یه تیکه استخوان زده تو سرت. چخه.
  • محمد ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   5 2
   و از نفهمی تو
  • ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   0 0
   با ۳۰۰ سکه که میشه یک کیلو گوشت خرید با ماهی ۳۰۰ ملیون چطور ؟ بازم نمیشه ؟ بابا اگه نشه خرید دیگه واقعا گرونیه؛ خب کوتاهی از خودتونه ؛ هزار تا سکه می‌گرفتی ؛حقوق را هم میکردی ۶۰۰ ؛؛ ۳۲ سال مستقیم دست خودتون وغیره مستقیم هم تا حالا
  • صبا ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   0 0
   تا مچتون گرفته میشه که هم خودتون و هم رهبرانتون بیش از یک مشت وطن فروش و جاسوس برای خارجی‌ها بیش نبستن رو به فرا افکنی بیارید
  • ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   0 0
   برو روزنامه خودتحقیر و غربگدای هم‌میهن رو بخون اون واست خیلی خوبه
 • ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  1 0
  الان می گن اشتباه بهش صلح نوبل دادیم باید بهش ...شگل می دادیم بجاش
 • سید فروزان ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  0 0
  اینکه چطوری شماره تلفن آن هالیوددی را پیدا کرده و با او تماس کرفته ، خودش جای سئوال بسیار دارد ؟؟؟اکر از طریق بستگان در خارج از کشور بوده ،یعنی این براحتی از داخل زندان با خارج از کشور هم تماس دارد ، یعنی کل سیستم امنیتی زندان باید زیر سئوال برود که چگونه این براحتی با خارج از کشور مرتب در تماس است ؟؟؟؟؟‌ حتما جناب اژه ای یک تلفن ماهواره ای در دسترس این قرار داده؟؟؟؟؟ آقای اژه ای کلاهت را بگذار بالاتر
 • ۱۵:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  1 0
  جایزه صلح نوبل چرا برخلاف اسمش به‌ جنايتکاران جنگی داده است ایا اين کار تمسخر افکار عمومی دنیا نيست
 • ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  0 0
  با آل علی هر که در افتاد ور افتاد ! همه تون سر کار هستیتد
 • ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  1 0
  اینا رو باید بفرستین سیرک بجای زندان همه مشکلات از بد سلیقگی و نفهمی بعضی مسولان است که هیزم به آتش دشمن میریزن
 • علی ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  6 2
  حقوق بشر کیلویی چند تمام کشورهای غربی از حقوق بشر استفاده ابزاری می کنند و بس حقوق بشر برای کشور هایی است که با سیاستشان مخالفند
 • ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  2 8
  خوش خوراک ها؛ سبزی خشک شده خورشتی رو میشه تو آش بریزیم یا باید فقط سبزی خوراکی باشه؟ مزه کدوم بهتره مهمون داریم؟
  • پایدار ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
   0 0
   از نرگس محمدی این سؤال را بپرس. ایشون چنان در زندان فربه شدن که بزودی کتاب اشپزیش چاپ میشه
 • علی ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  6 3
  زندانی تو سلول ps5 داره.کجای کهکشان راه شیری چنین چیزی هست..
 • روزبه ۲۰:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  0 0
  اصلا هم معلوم نبود کار خودِ نهادهای داخلیه
 • ۲۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  1 1
  سک دست آموز که باشی هر جایزه ای که دارند بهت میدن
 • ۲۲:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۶
  0 0
  خدا را شکر . از همین باب غزه که بوسعت جهانی سبب ، افتضاح خیلی ها مفتضح و رسوا و عیان شد .
 • ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
  0 0
  چه خبر از برکناری رئیس فدراسیون ناشنوایان به دلیل حضور زنان ورزشکار خارجی
  • ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷
   0 0
   به توچه حزب باد
 • ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۸
  0 0
  جایزه کودک کشی ونسل کشی!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس