پاسخ ایران به سخنان نفرت‌انگیز نماینده رژیم صهیونیستی در جلسه شورای امنیت

نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در محکومیت شدید سخنان نفرت انگیز و بی اساس نماینده رژیم صهیونیستی علیه ایران در جلسه دوشنبه شورای امنیت، به دبیرکل سازمان ملل نامه رسمی و اعتراضی نوشت.

به گزارش مشرق، امیر سعید ایروانی در این نامه نوشته است: این نامه را برای ابراز محکومیت شدید و رد قاطعانه سخنان نفرت انگیز اخیر، اظهارات نژادپرستانه و ادعاهای بی اساس نماینده رژیم اسرائیل علیه کشورم در جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد در ۳۰ اکتبر ۲۰۲۳ ذیل جلسه شورای امنیت با عنوان «وضعیت خاورمیانه، از جمله مسئله فلسطین» نوشته شده است. با توجه به شکل جلسه که مانع از شرکت هیأت ایرانی و پاسخگویی به اتهامات بی‌اساس به کشورم شد، نکات زیر را به اطلاع اعضای شورا می‌رسانم:

۱. نماینده رژیم اسرائیل بار دیگر از شورای امنیت برای گسترش ایران هراسی سوء استفاده کرد و اتهامات بی اساس علیه کشورم مطرح کرد. او سپس به نشر اکاذیب، ارائه اطلاعات خلاف واقع و الفاظ کینه توزانه و تحریک آمیز متوسل شد و در عین حال کرامت مقامات ایرانی را مورد تعرض قرار داد. این رفتار نفرت انگیز مصداق بارز ترویج نفرت است و باید به صراحت محکوم شود.

۲. این رفتار تحریک آمیز و غیرمسئولانه کاملاً با سابقه طولانی رژیم اسرائیل در استفاده ابزاری از فریب و دروغ مطابقت دارد. همین هفته گذشته، پس از بیانیه مبتنی بر واقعیت دبیرکل سازمان ملل متحد در شورای امنیت که در آن به درستی اعلام کرد که اقدامات حماس در خلا رخ نداده است، نماینده رژیم اسرائیل به حیثیت دبیرکل حمله کرد و به سخنان تنفرآمیز پرداخت و حتی خواستار استعفای وی به عنوان بالاترین مقام سازمان ملل شد.

۳. مقامات این رژیم آشکارا سازمان ملل را نادیده می‌گیرند و بدون هیچ واهمه‌ای عدم پایبندی به قطعنامه‌های سازمان ملل را اعلام می‌کنند. با این حال، آن‌ها فرصت طلبانه از بستر سازمان ملل برای تبلیغ نفرت، انتشار اطلاعات نادرست و منحرف کردن توجه بین المللی از جنایات شدیدی که علیه مردم فلسطین در فلسطین اشغالی انجام می‌شود، استفاده می‌کنند. چنین اقداماتی با حمایت بی دریغ ایالات متحده تسهیل می‌شود.

۴. اسرائیل، رژیم اشغالگر آپارتاید، بیش از هفت دهه است که به نقض آشکار اصول و هنجارهای اساسی حقوق بین الملل، به ویژه حقوق بشردوستانه بین المللی و قوانین بین المللی حقوق بشر در فلسطین اشغالی ادامه داده است. این تخلفات شامل قتل عام وحشیانه، کوچ اجباری و انتقال غیرنظامیان، هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان و همچنین زیرساخت‌های حیاتی و غیرنظامی، و استفاده از قحطی به عنوان روشی برای جنگ علیه مردم فلسطین در غزه است. همه این اقدامات جنایتکارانه بزرگترین جنایات بین المللی را شامل می‌شود و مستندات آن‌ها توسط نهادهای بین المللی ذیربط به صورت دقیق و گسترده موجود است. در نتیجه، رژیم اسرائیل باید پاسخگو باشد و به او اجازه داده نشود از طریق نشر اکاذیب یا با تلاش برای انداختن تقصیر به گردن دیگران از مسئولیت فرار کند یا از مجازات اجتناب کند.

۵. جمهوری اسلامی ایران از جامعه بین المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل می‌خواهد که به مسئولیت‌های خود عمل کرده و اقدامات قاطعانه‌ای انجام دهد. این اقدامات باید رژیم اسراییل را وادار کند که به اشغال خود پایان دهد، اقدامات تجاوزکارانه خود را متوقف کند و به تعهدات بین المللی خود تحت قوانین بین المللی بشردوستانه و قوانین بین المللی حقوق بشر پایبند باشد.

۶. مایلم از این فرصت استفاده کنم و اتهامات غیرمستند علیه کشورم در نامه‌های مورخ ۲۴ اوت، ۸ و ۱۱ اکتبر ۲۰۲۳ نماینده رژیم اسرائیل خطاب به دبیر کل و رئیس شورای امنیت را قاطعانه رد کنم. بدیهی است که رژیم اسراییل با طرح این اتهامات بی اساس سعی در توجیه و کتمان اعمال جنایتکارانه و جنایات خود علیه مردم فلسطین در فلسطین اشغالی و همچنین نقض مداوم قطعنامه‌های ۱۵۵۹ و ۱۷۰۱ شورای امنیت دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۰
  22 3
  صهیونیست ها لکه ننگ بشریت برخی حکام عرب از ان ها کثیف تر
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۰
  0 0
  جمهوری اسلامی به دودولتی رای مثبت داده وباید منتظراعتدال اسراییل بود
 • DE ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۰
  5 12
  اتم که نداشته باشی، اینجور تحقیر و تهدید میشی.
  • DE ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۰
   0 0
   مگر رژیم آپارتاید به قول جنابعالی اتم ندارد چرا ظرف این ۲۴ روزه تحقیر تاریخی شد و کمرش شکست طوریکه دیگر نخواهد توانست قد راست کند .نقاب از چهره کثیف پلید ابلیسی انگلیسی رژیم آپارتاید کودک کش زمین دزد آب دزد منابع دزد قاتل گوساله سامری پرست مروج پورن و سکس و بی اخلاقی در دنیا منبع کثافت هالییود و عادی سازی روابط نامشروع و استاد مخدوش کن تاریخ و دروغ های تاریخی.....افتاد .این رژیم ۸۰ سالگی خود را نخواهد دید. برعکس ایران پس ار دهها قرن ،عزت مند ترین دوران خود را میگذراند .دشمن با معرفی ایران بعنوان مرکز اصلی تهاجم به امپریالیسم و صهیونیسم و ارتجاع سران عرب ناخواسته به عجز و ناتوانی خود و قدرت ایران اعتراف میکند. بیش از ۲۵ سال شکست پشت شکست برای جبهه غربی و بیش از ۴۵ سال پیروزی پشت پیروزی برای جبهه مقاومت.
 • ... IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۰
  0 0
  سازمان ملل چه کودیه بیا بیرون سیفونو بکش باید اسمشو بزارن سازمان شیاطین بگید هروقت اسرائیل عضو ان پی تی شد اونوقت حرف بزنید
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۰
  0 0
  ایروانی عزیز بزن فک نماینده صهیونیست های غاصب را بیار پایین بزن هیچ غلطی نمی تونن بکنن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس