جدیدترین موضع‌گیری انصارالله یمن درباره مذاکرات صلح با عربستان

یکی از اعضای دفتر سیاسی انصارالله یمن اعلام کرد: آخرین دور مذاکرات با عربستان در حال برگزاری است.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، انصارالله یمن امروز یکشنبه اعلام کرد که مذاکرات صلح که با عربستان جریان دارد آخرین دوری است که در ریاض برگزاری می شود.

حزام الاسد عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن در گفتگویی با اسپوتنیک ضمن اعلام این مطلب بیان کرد: مذاکرات صلح با عربستان با میانجیگری عمان و بدون نقش سازمان ملل انجام می شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه سازمان ملل در طول هشت سال جنگ و محاصره علیه ملت یمن نقش منفی ایفا کرده است.

لازم به ذکر است که هیئت انصارالله یمن شب گذشته صنعا را به همراه هیئت عمانی به سمت ریاض ترک کرد تا با مقامات سعودی درباره پایان بحران یمن به رایزنی بپردازد.

در این راستا وزارت خارجه عربستان اعلام کرد: عربستان از هیئت صنعا برای سفر به ریاض دعوت به عمل آورده است. در بیانیه وزارت خارجه عربستان اشاره‌ای به موعد دیدارها نشده است.

وزارت خارجه عربستان بیان کرد: طرح مارس ۲۰۲۱ عربستان، بر برقراری آتش بس دائم تحت نظارت سازمان ملل و شروع مذاکرات صلح میان گروههای یمنی تاکید دارد.

در بیانیه وزارت خارجه عربستان هدف از این دعوت، تکمیل مذاکرات قبلی عنوان شده است و اینکه هدف ادامه تلاش‌های عربستان و سلطان نشین عمان برای برقراری آتش بس در یمن و دست یابی به راهکار پایدار و مقبول همه گروههای یمنی است.

همزمان رسانه‌های یمنی روز گذشته اعلام کردند که هیئت انصارالله یمن با یک هواپیمای عمانی روز گذشته عازم ریاض شده است و در این هواپیما هیئت ۱۰ نفره انصارالله به همراه هیئت ۵ نفره عمانی حضور داشتند.

خبرگزاری فرانس پرس هم به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که هدف از این سفر دست یابی به پرونده‌های انسانی و اقتصادی حل نشده و بحث دستمزد کارکنان در مناطق تحت کنترل دولت نجات ملی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس