سردار سلامی- نمایه

فرمانده کل سپاه، گفت: یکی از شگفت‌آورترین خصوصیاتی که در انقلاب ما ظهور دارد این است که هرجا با دشمن قدرتمند درگیر شدیم، قدرت ساختیم و موفق شدیم.

به گزارش مشرق،‌ سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در همایش هم اندیشی ستاد ملی هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، گفت: هر مدرسه یک ایران آینده و هر دانش آموز یک دنیا است؛ آینده با همین نوجوانان، شکوفه‌های معطر و امیدهای ما ساخته می‌شود.

وی افزود: هر کسی امروز دانش آموزان ما را تربیت کند آینده ما را خواهد ساخت؛ دشمن تمام رابطه خود با ما را با جنگ تعریف کرده و همه میدان‌ها، صحنه‌ها و عرصه‌ها را به میدان جنگ تبدیل کرده است ما از برخی از این میادین عبور کرده‌ایم با هدایت‌های حکیمانه امام و رهبر بزرگوار انقلاب، بر دشمنان در عرصه نبرد سخت و نظامی فائق آمده‌ایم و راه را در این عرصه بر آنان بسته‌ایم.

فرمانده کل سپاه، تصریح کرد: در نبرد سخت در خطوط مقدم بوده‌ایم و شما در پشت جبهه‌ها ما را یاری کردید تا راه غلبه بر دشمن بسته شود اما امروز صحنه جابجا شده است شما در قلب مرکزی میدان جنگ هستید و ما پشت سر شما ایستاده‌ایم و شما را یاری می‌دهیم اما خطوط نبرد، میدان عمل شمااست.

وی ادامه داد: یکی از شگفت‌آورترین خصوصیاتی که در انقلاب ما ظهور دارد این است که هرجا با دشمن قدرتمند درگیر شدیم، قدرت ساختیم و موفق شدیم و امروز دشمن همه صحنه‌ها را آزموده است، تمام راهبردها را تجربه کرده است هر راهبردی که علیه ما به کار گرفته محصول تجربه‌ای عظیم در میدان جهانی بزرگ بوده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن مجرب، میدان دیده و کارکشته است، بیان کرد: همه این موارد را به شکل همزمان علیه ما به کار بسته است. او شکسته خورده است اما عقب نرفته و خاموش نشده است زیرا می‌داند زوال او معادل رونق و صعود ماست و ما در چنین میدانی هستیم.

وی افزود: ما بسیاری از مسیرهای سخت برای فتح قله‌ها را طی کرده‌ایم. اگر بخواهیم دشمن را نشان دهیم او با ناکامی در سیاست‌ها توصیف می‌شود اما دشمن هرگز میل به انتخاب مسیری که در آن دفن همه سیاست‌ها و تراکم قدرت اوست را نشان نمی‌دهد.

فرمانده کل سپاه گفت: دشمن تلاش دارد حفره‌ای عمیق در باور و امید ما ایجاد کند او می‌خواهد میدان جنگ را از جغرافیای سرزمینی به جغرافیای ذهن‌ها تغییر دهد. او معتقد است تنها سرنوشت باقی مانده اشغال ذهن‌ها و تسخیر قلب‌هاست جامعه‌ای که در جوانانش بذر تردید، بی‌اعتمادی، جهل، توهم و ناآگاهی افشانده شود متوقف می‌شود جوان قوه عاقله و قوه محرکه یک جامعه است انرژی متراکم یک جامعه، نیروی جوان اوست.

وی ادامه داد: این همایش برای ایجاد یک عزم، اراده و همت بلند در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی خواهد بود؛ علم بر شانه‌های آموزش و پرورش کشور استوار است معماران اصلی هندسه این تمدن شما هستید و این نقش جاودانه خواهد بود. لذا؛ یک کوتاهی، تعلل، غفلت از فرصت‌ها کافی است تا مسیر یک ملت تغییر کند دشمن در منطقه انتظار برای راه نفوذ در انتظار است. البته که جوانان امروز یک هدف برای دشمن هستند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: آموزش و پرورش تنها انتقال دانش نیست در کنار انتقال دانش، پرورش قلب‌ها، استحکام بخشی به ایمان‌ها، نفوذ ناپذیرسازی دل‌ها و تسخیر ذهن‌ها مهم است.

وی افزود: دشمنان تلاش دارند جوانان ما را از فضای اخلاقی دور کنند. لذا؛ اعتقاد دارم در دوره تحول آموزش و پرورش یک بازنگری در متون لازم است و شما باید معارفی را به دانش آموزان بیاموزید که تحت تاثیر ابهامات دشمنان قرار نگیرند.

سرلشکر سلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید با استفاده از امکانات نشاط را به جوانان هدیه دهیم تا آنان بر دشمنان غلبه کنند. باید بچه‌ها را سرشار از افتخار و شادابی کنیم فلسفه بودن ما همین است. آگاهی بخشی به اولیا نسبت به مخاطرات پیش روی دانش آموزان، بسیار مهم است که باید برای آن برنامه داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
  3 13
  درود بر سپاه پاسداران
 • IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
  3 9
  دشمنان اسلام و ایران هرجا با پیشرفت و ترقی جوانان ایرانی مواجه میشن: ۱- انکار میکنن ۲- شبهه افکنی می کنن ۳- مبارزه و انتقام گیری می کنن ارزشها و باورهای افراددر هفت سال اول زندگی توسط والدین شکل میگیره ، داشتن مهارت های زندگی برای زوجین در همه ابعاد از واجباته
 • م ه د ی IR ۱۶:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
  3 10
  هرچه زمان میگذرد بیشتر به صدق این کلام پی میبریم ؛ اگر سپاه نبود کشور هم نبود کشور هم اگر نبود نه استقلال بود و نه آزادی و نه اسلام .
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
  10 1
  دوزنگ بیاتویه کلاس دبیرستون فقط بشین وببین
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
  8 3
  کجاهرجا من ده سال قرص بیماری رومصرف کردم که توامریکا همونزمون سه ماهه درمان میشد نمیبینی فقروبیکاری رو
  • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
   0 5
   منافق بیچاره تو سالمی که میای اینجا بیکار میچرخی. تو آمریکا وقتی کرونا اومده بود چرا بيشتر از همه کشور ها تلفات داشت؟
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
  5 2
  یادمردم افتادین
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
  3 5
  سپاه عامل ایران دین مردم ایران
 • محمدصالح IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
  9 0
  باید به مردم برسید پتانسیلش رودارید
 • IR ۱۸:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۲
  6 6
  حق آبه چی شد سردار بقیه ولش کن
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۳
  1 0
  😂😂😂😂

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس