تاسیس یگان پهپادی کره جنوبی برای مقابله با پهپادهای پیونگ یانگ

کابینه کره جنوبی طرح تاسیس فرماندهی جدید پهپادی را برای مقابله با پهپادهای کره شمالی تصویب کرد.

به گزارش مشرق، نخست وزیر کره جنوبی روز سه شنبه در کابینه این کشور از برنامه سئول در تاسیس یگان فرماندهی پهپادی برای تقابل با کره شمالی خبر داد.

به گزارش «منابع خبری»،«هان داک سو» نخست وزیر کره جنوبی گفت: «فرماندهی جدید پهپاد کره جنوبی "به‌طور قاطع" به تحریک‌های آتی کره شمالی پاسخ خواهد داد.»

کابینه کره جنوبی طرح ایجاد فرماندهی جدید را در پاسخ به «حملات پهپادهای کره شمالی» تصویب کرد. کره جنوبی گفته هدفش این است که از قابلیت‌های پهپادهای خود برای عملیات‌های دفاعی و تهاجمی استفاده کند.

این در حالی است که پس از رخنه اخیر پهپادهای کره شمالی به سئول و مناطق مرزی غربی، پهپادهای کره جنوبی نتوانستند هیچ یک از پهپادهای پیونگ یانگ را رهگیری کنند.

دستکم پنج فروند پهپاد کره شمالی ۲۶ دسامبر ۲۰۲۲ (پنجم دی ماه ۱۴۰۱) وارد حریم هوایی کره جنوبی شدند، اما جنگنده‌ها و بالگردهای کره جنوبی نتوانستند پهپادها را ساقط کنند. به دنبال آن، یک مقام ارتش کره جنوبی اقرار کرد که یک پهپاد کره شمالی تا نزدیک منطقه پرواز ممنوع دفتر ریاست‌جمهوری این کشور نفوذ کرده بود. مقامات دفاعی کره جنوبی به دلیل ناکامی در مقابله با نفوذ پنج فروند پهپاد کره شمالی به حریم هوایی این کشور در اواخر ماه گذشته مورد انتقاد شدید قرار گرفته‌اند.

«جئون هاکیو» سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی نیز روز سه‌شنبه بدون ارائه جزئیات بیشتری از تاسیس یگان جدید پهپادی گفت که سئول از پهپادهای خود برای اجرای جنگال (جنگ الکترونیکی) استفاده خواهد کرد.

وی گفت: «کره جنوبی حق دفاع از خود را برابر تهدیدات کره شمالی دارد.»

کره شمالی اخیرا یک ماهواره نظامی به مدار زمین فرستاد. ماهواره نظامی بخشی از تلاش‌های کره شمالی برای پیشبرد فناوری نظارتی، از جمله پهپادها، به منظور بهبود توانایی در حمله به اهداف دوردست در صورت وقوع جنگ در منطقه است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس