بسیاری از آسیب های فرهنگی امروز نتیجه حیازدایی در فضای مجازی است

سخنگوی دولت گفت: در دهه گذشته در حوزه اقتصاد عقب افتادیم  اما این دولت با گفتمان انقلابی بر طبق قانون اساسی و تاکیدات رهبری به دنبال جبران عقب‌ماندگی‌هاست.

به گزارش مشرق، علی بهادری جهرمی امروز در جمع طلاب و روحانیون مرکز تخصصی اخلاق و معنویت با اشاره به اینکه کابینه دولت متشکل از افراد فرهیخته، مدیر و انقلابی است، گفت: دولت آرمانی نیست اما قوی است و تفکر انقلابی دارد و در این تفکر با حوزه علمیه همراه است؛ ما اعتقاد داریم که هر کدام از این جمع خطا کند بقیه نیز سرزنش می‌شوند.

وی با بیان اینکه امروز هم همانند دفاع مقدس باید تکیه بر ظرفیت مردم باید مقابل توطئه دشمن ایستادگی کنیم، گفت: حرکت کلان نظام در مسیر پیشرفت است و باید این حقیقت را در مردم تقویت کنیم.

سخنگوی دولت از پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در شاخصه‌های توسعه یاد کرد و گفت: در دهه گذشته در حوزه اقتصاد عقب افتادیم و در حوزه فرهنگ، رسانه و سرمایه اجتماعی هم خوب عمل نکردیم اما این دولت با گفتمان انقلابی بر طبق قانون اساسی و تاکیدات رهبری به دنبال جبران عقب‌ماندگی‌هاست.

وی با تاکید بر اینکه در عرصه فرهنگ فقط دولت مسئول نیست بلکه مجموعه‌ها و اقشار مختلف دخیل هستند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری در یک سالگی دولت فرمودند از جمله محورهایی که دولت کار کرده فرهنگ است و ما نیز باید در نظر بگیریم که اثر فعالیت‌های فرهنگی در بلند مدت خود را نشان می‌دهد.

بهادری جهرمی عنوان کرد: یکی از مشکلات این است که ظرفیت‌های مدیریتی در رقابت‌های سیاسی را حذف می کردیم و فردی که کاندیدا بود را کلا حدف می کردند اما رئیس جمهور فعلی از کسانی که حرفی برای گفتن دارند استفاده می کند و تا برای جایگاهی به حجت شرعی نرسد فردی را منصوب نمی کند.

سخنگوی دولت افزود: انتصابات رئیس جمهور سیاسی و صرفا با نگاه رای آوری نبوده است این در حالیست که برخی مدیران بعد از دو سال تغییر نکرده‌اند و معتقدیم دولت مقداری کوتاهی کرده است اما باید در نظر بگیریم که درگیر جنگ اقتصادی هستیم و از این رو برخی امورات مهم ممکن است عقب بیفتد.

بهادری جهرمی از تلاش دشمن برای برجسته نشان دادن نقاط ضعف و بی‌توجهی به نقاط قوت یاد کرد و افزود: دولت سیزدهم اولین دولت در کشور است که برنامه داشته و آن را به صورت عمومی در سایت‌ها منتشر کرده است.

وی گفت: هر وزیر ما سه ماه یکبار مبتنی بر سند باید گزارش دهد که این گزارش ارزیابی برای رئیس جمهور و معاون اول ارسال می‌شود و اگر وزیری در مسیر کند یا اشتباه برود کنار گذاشته می شود.

وی ابراز داشت: مردمی سازی یارانه ها و اصلاح یارانه ها باعث شد فاصله طبقاتی کاهش پیدا کند چون ادعا داشتیم دولت عدالت محور هستیم. نظامی که تورم دارد روز به روز فاصله طبقاتی در آن افزایش پیدا می کند.

بهادری جهرمی ادامه داد: ما تورم بالای ۴۰ و ۵۰ درصدی داریم ولی به خاطر اصلاح یارانه ها فاصله طبقاتی کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در مورد کالاهای اساسی با این شیوه توزیع ارز ترجیحی، امکان تهیه کالای اساسی در کشور را نداشتیم. یارانه به واردات کالای اساسی از بیرون می دادیم و در حقیقت یارانه را به کشاورز خارجی می دادیم اکنون نیز یارانه را حذف نکردیم و آن چیزی که به وارد کننده می دادیم به مصرف کننده می دهیم.

بهادری جهرمی بیان کرد: در سال ۱۴۰۱ تولید گندم ۳۰ درصد افزایش یافت و فروش گندم کشاورز داخلی ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد و این از اثرات حذف ارز ترجیحی است.

وی با اشاره به این که در تولید کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۱ ، ۱۵ درصد افزایش تولید داشتیم گفت: حواسمان باشد وسط میدان جنگ هستیم و اگر ما حرکت می کنیم دشمن هم حرکت می کند.

سخنگوی دولت افزود: مساله و بحران اقتصادی کشور در چند سال اخیر زیاد توان دولت را می گیرد این در حالیست که مساله ما در حوزه فرهنگ برنامه نبوده و اقدام بوده است. به عنوان مساله شورای عالی فضای مجازی ۱۰ سال پیش از آغاز دولت سیزدهم شبکه ملی اطلاعات را تصویب کرد و در آغاز دولت آقای رئیسی پیشرفت آن زیر ۳۰ درصد بود و این میزان را از ابتدای دولت سیزدهم به ۶۰ درصد رسانده ایم‌ و شبکه ملی اطلاعات صرفا زیرساخت نیست و محتوا را نیز شامل می شود.

وی ابراز کرد: زمین بازی رسانه را در دهه قبل از دست داده ایم و باید این زمین را برگردانیم و صدای ما باید به مردم برسد و امثال جلسات مثل جلسه امروز با طلاب را مرتب برگزار می‌کنیم این در حالیست که نسبت به عملکرد خودمان پاسخگو هستیم و نسبت به عملکرد دولت های قبلی پاسخ گو نیستیم.

وی ادامه داد: فضای اقتصادی کام مردم را تلخ کرده است و دشمن اقتصاد را ابزار مبارزه کرده است در این بین ساختمانی مثل متروپل که در قبل از دولت سیزدهم ساخته شده و مجوزها در قبل بوده فرو می ریزد اما دشمنان کام مردم را تلخ می کنند. مرتب تصاویر جانباختگان را منتشر کردند این در حالی بود که همزمان با ریزش متروپل در مدرسه ای در آمریکا ۲۰ دانش آموز کشته شدند اما یک تصویر از کشته شدگان نبود چون آن جا باید بهشت نشان داده شود.

بهادری جهرمی اظهار داشت: دشمن با جنگ رسانه ای نمی گذارد دستاوردهای خودمان را بینیم به عنوان مثال ماهواره خیام را داریم که ۱۰ کشور هم در دنیا ندارند، دانش آن را داریم که ماهواره را از مداری بگیریم و به مدار بالایی ببریم که پنج کشور دنیا هم آن را ندارند.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه های دیگر پتروشیمی خودمان را فعال کردیم و فرا سرزمینی آن را در ونزوئلا راه انداخته ایم یا این که نفتکش تولید کرده ایم.

وی بیان کرد: در هشت سال دفاع مقدس شک نداریم که پیروز شدیم اما شهید و جانباز داده و ضرر اقتصادی دادیم، آیا هیچ عملیاتی با شکست مواجه نشد یا هیچ فرمانده ای اشتباه نکرد؟ اما در برآیند هشت سال دفاع مقدس پیروز شدیم.

بهادری جهرمی ادامه داد: مسیر ۴۴ ساله انقلاب اسلامی از همین جنس است ، جنگ اقتصادی ، رسانه ای و شناختی که رخ داده است را باید تحلیل کنیم و باید دقیق تر بررسی کنیم و الان در وسط جنگ ترکیبی اخیر هستیم.

وی افزود: جنگ اقتصادی از اول انقلاب شروع شده و معلوم نیست تمام شود و نزاع حق و باطل همواره وجود داشته است و در این زمینه احتمال خطا هم هست چون جنگ ما همیشگی است و در بار مسوولیتی که داریم هر لحظه باید حواس خود را جمع کنیم.

سخنگوی دولت گفت: جنس و شکل رفاه و وضعیت اقتصادی که می پسندیم لزوما منطبق بر پسند کشورهای لائیک و ضد دین نیست و عموم مردم به این نکته کم توجهی می‌کنند که ما وسط جنگ هستیم ولی الان هم باید بدانیم آخر جنگ اقتصادی و رسانه ای پیروزی ماست و باید به مدیران خود اعتماد کنیم.

وی تاکید کرد: گاهی فرمانده نظامی ما هم در جنگ اشتباه کرد اما برآیند مبتنی بر اعتماد مردم بود و این رمز پیروزی ما بود که الان نیز باید به همین رمز پیروزی تکیه کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  افتاده دنبال عقب افتادگی قدیمی خودش داره میشه وشده سوپر عقب افتاده اینو چکار کنیم
 • پژمان احمدیان نکو IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  دولت عقب افتادگی الان خودش رو درست کرده که به فکر دهه های گذشته است ؟
 • IR ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  وای خدا چه اعتماد به نفسی؟!
 • IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
  2 0
  تو ایجاد فساد که خوب داره پیش میره، ببینیم تو رشد تورم و بدبخت کردن مردم تا کجا پیش میره...
  • IR ۱۴:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
   0 0
   دولت فشل به دنبال جذب متخصصین باش نه جذب ریاکاران
 • PL ۰۳:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
  0 0
  تافساد ریشه کن نشه شفاف سازی نشه پروژه های کریدو و پتروپالایشگاهی افتتاح نشه چیزی درست نمیشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس