ساماندهی قراردادها حتماً باید مورد توجه قرار گیرد

رئیس جمهور با بیان اینکه ساماندهی قراردادها حتماً باید مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: از وزیر مربوطه می‌خواهم انعقاد قراردادها را ساماندهی کند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز (دوشنبه) در مراسم روز کار و کارگر که در محل شرکت صنعتی مپنا برگزار شد، اظهار داشت: اگر دانایی ضمیمه توانایی شود کار فناورانه و دانش بنیان را رقم می‌زند. همه زنجیره‌های وابسته به یک شرکت باید با یکدیگر ارتباط داشته باشند تا منجر به ایجاد ارزش افزوده و تکمیل کار شود.

وی عنوان کرد: در مثالی گفتم برخی از خودروها می‌توانند آلایندگی را کاهش دهند و شاهد تولید آن بودیم اما معاونت استاندارد مهر تایید به آن بزند و این کار باید با سرعت انجام شود. این کار می‌تواند ثمرات بسیاری به همراه داشته باشد.

رئیس جمهور با اشاره به موضوع کار و کارگر تصریح کرد: از سخنان تشکل‌های کارگری استفاده کردم و امیدوارم آقای وزیر با آنها جلسات داشته باشند و به حرف‌های کارگران و نمایندگان آنها دل بدهند و امورات انها را پیگیری کنند و با زمان بندی آنها را در جریان پیشرفت کار قرار دهند. در جریان قرار گرفتن جامعه کارگری از جلسات ما خوب است.

رئیسی در رابطه با امنیت شغلی کارگران خاطرنشان کرد: امنیت شغلی برای کسی که شاغل است بسیار اهمیت دارد از این جهت که بداند تا چه زمانی کار دارد و می‌تواند زندگی و آینده خود را پیشبینی کند. زندگی همه باید قابل پیشبینی و برنامه ریزی باشد. نسبت به موضوع قراردادها، قراردادهای چند ماه مشکل ایجاد می‌کنند و از وزیر مربوطه می‌خواهم انعقاد قراردادها را ساماندهی کند تا هم زندگی کارگر پیشبینی شود و هم نظام کار و کارخانه و هم نظام تولید را بچرخاند. ساماندهی قراردادها حتماً باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در خصوص تامین مسکن برای کارگران اضافه کرد: داشتن مسکن برای کارگر و ایجاد آرامش آن بسیار اهمیت دارد. آنچه ما در انتخابات گفتیم بر اساس نیاز کشور به مسأله مسکن بود و صراحت قانونی هم دارد. اگر در گذشته به نیاز مسکن توجه شده بود امروز به مسأله تبدیل نمی‌شد. اما این مسأله قابل رفع است.

رئیس جمهور بیان کرد: ما در کشور زمین کم نداریم. تمامی واحدهای تولیدی همت کنند و با تعاونی‌های مسکن کارگری برای تامین زمین همراهی کنند. در مورد ساخت و ساز و ارائه تسهیلات به کارگران کمک کنید. مجموعه تعاونی‌ها با مدیران واحدهای تولیدی همت و مساعدت کنند و دولت هم در تامین زمین مساعدت خواهد کرد تا ظرف مدت محدودی بتوان شاهد رفع مشکل مسکن در جامعه کارگری در مورد افراد فاقد مسکن، مستأجران، جوانان در شرف ازدواج و سایرین باشیم.

رئیسی تاکید کرد: بخش بازنشستگی را نیز در کنار شاغلین تعریف کنیم و مشکلات آنها را نیز ببینیم. تامین مسکن قابل اقدام است. ما مشکل زمین در کشور نداریم. در شهرهای کوچک حتی امکان ساخت خانه‌های ویلایی وجود دارد.

وی با اشاره به مطالبه کارگران در خصوص شرکت‌های پیمانکاری گفت: سوال این است که آیا کار شرکت‌های پیمانی مبنای قانونی دارد؟ اگر قانون نیاز به اصلاح دارد حتماً مورد توجه قرار گیرد و گلایه مندی‌های مطرح شده در خصوص شرکت‌های پیمانکاری اگر فاقد مبنای قانونی است بساط آن را جمع خواهیم کرد.

اصلاح قانون کار با فوریت در دولت طرح و پیگیری شود

رئیس جمهور در رابطه با اصلاح قانون بازنشستگان کارگری گفت: در مورد اصلاح قانون نظر کارگران اخذ شود و موضوع مربوط به آن در جلسه خارج از نوبت در دولت مطرح شود. اصلاح قانون کار و اصلاح قانون بازنشستگان با فوریت در دولت طرح و پیگیری شود.

رئیسی افزود: از سرمایه گذاری داخلی از طرف شرکت‌های بزرگ مانند شرکت‌های فولادی یا شرکت گل گوهر استقبال می‌کنیم. بانک‌ها نیز به جای هزینه پول خود در خرید ملک و.. به سمت افزایش و رونق تولید و ایجاد ارزش افزوده در کشور بروند. بخش خصوصی نیز پول و امکان خود را صرف تولید کنند. دستگاه‌های اجرایی زمینه را برای میدان دادن به سرمایه گذاران در ایجاد اشتغال و رونق تولید فراهم کنند.

وی بیان کرد: ما از سرمایه گذاری خارجی نیز استقبال می‌کنیم. ساز و کار این اقدام در سازمان اقتصاد و دارایی دنبال شود و ما نیز پیگیر آن خواهیم بود.

دلالی به ضرر کشور و اقتصاد کشور است

رئیس جمهور با اشاره به موضوع دلالی گفت: دلالی به ضرر کشور و اقتصاد کشور است و بخش‌های ناظر مانند سامانه‌های تعریف شده باید به آن رسیدگی کنند و در مقابل آن بایستند تا کالا درست به دست مردم برسد. قطع شدن دست دلال‌ها منجر به این می‌شود که کالاها به موقع و درست به دست مردم برسد.

رئیسی تصریح کرد: در مسأله مزد و حقوق کارگر باید تمام ابعاد مدنظر قرار گیرد. حقوق کارگر باید بر اساس شرایط تورمی لحاظ شود تا عدالت برقرار شود. روز کارگر روز توجه به خواسته‌ها است. امیدوارم نشست ما و گفت و شنود ما در رفع مشکل تشکلات کارگری موثری باشد.

وی ادامه داد: عزیزان کارگر ما با کارها ارزشمند خود ارزش افزوده ایجاد می‌کنند به کشور قدرت و اقتدار می‌دهند. قدرت ما فقط نظامی نیست و کاری که در مپنا انجام می‌شود خودش نیز تولید قدرت می‌کند. بازوان کارگران را می‌بوسیم؛ بدانید که اجر شما محفوظ است. همه بخش‌ها باید تلاش کنند تا پیشرفت‌ها که باعث عصبانیت دشمن شده است، روز به روز افزایش یابد.

با واردات بی رویه کالاها به داخل کشور مخالف هستم

رئیس جمهور گفت: دشمنان نسبت به دانشگاه ما و اقدامات دانشجویان و کارگران ما حقد و کینه دارد. او می‌خواهد همیشه دست ما دراز باشد. هر کالای تولید داخل با استاندارد لازم دارد، نباید مشابهش آن وارد شود حتی اگر نیاز باشد شیفت‌های کاری اضافه شود. با واردات بی رویه کالاها به داخل کشور مخالف هستم و معتقدم این کار به اقتصاد کشور و اشتغال صدمه و لطمه می‌زند.

رئیسی در پایان تاکید کرد: باید در عمل از تولید، تولید کننده و کارگران حمایت کنیم. نسبت به اقدامات شما قدردان هستیم و امیدواریم خداوند آنچه خیر است را به ما و جامعه کارگری عنایت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  2 3
  با این کابینه؟
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  2 3
  مسکن را در شهرستانها بسازید ، این چه وضع سرسام آوری است که تهران و اطرافش پیدا کرده اند ؟! کل ایران می خوان بریزن تهران !!! پس یعنی چی یعنی بقیه ایران تقریبا خالی از جمعیت بشه ؟!
 • علی هاشمی IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  4 3
  سید کم فروشی نکن!۴ میلیون!
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  0 3
  باشه بابا
 • شیردل IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  2 4
  شما صد تا بساز یک‌میلیون پیشکش مرد مومن
 • کاظم IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  2 0
  حتی اگر تو هم بخوای بانک ها نمی‌ذارن. برای مسکن حکم ولایی لازمه‌. باید اختیار تام از ولی فقیه بگیری که دست بانک ها رو قطع کنی وگرنه محاله
 • ناشناس IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  5 0
  وعده ی شما سالی یک میلیون مسکن بود که میشه 4میلیون . چقدشو تو این دوسال ساختید ؟
 • فهیم IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  0 1
  کشور در انحصار تولید کنندگان لوازم خانگی و خودرو و....شده
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  2 0
  فک کنم وعده شما خیلی بیشتر از یک میلیون مسکن بود اما اگر همین یک میلیون رو هم اجرا کنید بازم بهتر از هیچه.
 • حاتمي FR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  0 0
  ارجاع پرونده اشغال آمریکا به قوه قضاییه عراق اجرای تصمیم پارلمان عراق برای اخراج آنها
 • ناشناس IR ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  1 0
  خوشم میاد تمام وعده های انتخاباتی خودت یادته ، ولی هنوز هیچکدومشو عملی نکردی ، قولی هم که راجع به مهار تورم به رهبری دادی نتونستی عملیش کنی ، برادر من چيزی به پایان ریاست جمهوریت نمونده
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  1 0
  آخه چه قدر رو ؟؟؟واقعا آدم حیرت می‌کنه هنوز میگه وعده ما .
 • رحیم IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  1 0
  اجازه بدهید مردم در گوشه کنار شهر چادر عشایری برپا کنند ساخت مسکن مدیر و با سواد می خواهد
 • IR ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  2 0
  ۲ سالت رفت هنوز اجر روی اجر نزاشتید
  • IR ۰۹:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   0 0
   ونخواهدگذاشت
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  1 1
  شما کارتون وعده ای سرخرمن است
 • م IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  2 0
  سلطان دستورات بی حاصل
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  0 0
  من نمیدونم کیا قرار است دور بعدی به شما رای دهند با این همه کارنامه موفق ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس