.

اسرائیل با توجه به بعد مسافت (شعاع ۲۰۰۰ کیلومتری)، کمبود تجهیزات کافی نظیر بمب های سنگرشکن و نبود ناوگان سوخترسان به تعداد کافی، توانایی وارد کردن ضربه اساسی به برنامه اتمی ایران را نخواهد داشت.

سرویس جهان مشرق _ اگرچه مسئله ضدیت رژیم صهیونیستی با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در مبحث برنامه صلح آمیز هسته ای کشورمان وجه اشتراک تمامی دولت های مستقر در تل آویو بوده و در اصل موضوع تفاوتی میان جناح های سیاسی مختلف این رژیم وجود ندارد، اما از زمان بازگشت نتانیاهو و کابینه تندروی وی به قدرت در پاییز امسال، یکبار دیگر موج عملیات روانی و رسانه ای این رژیم و تلاش برای همراه کردن کشورهای غربی به منظور خروج از مذاکرات و اعمال فشار به ایران شدت گرفته است.

تلاش ناکام برای پرونده سازی در شورای حکام

در ماه های گذشته مقامات مختلف این رژیم از جمله شخص نتانیاهو نخست وزیر، الی کوهن وزیر خارجه و یوآو گالانت وزیر جنگ ضمن دیدارهای متعدد با مقامات کشورهای غربی یا انجام مصاحبه و کنفرانس های خبری مختلف تلاش کردند تا پیش از جلسه اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، غرب را به خروج کامل از مذاکرات، ارجاع پرونده ایران از شورای حکام به شورای امنیت سازمان ملل و یا اعمال مکانیزم ماشه (اسنپ بک) و بازگشت تحریم های پیش از برجام قانع کند.

ابتدا این رسانه های غربی بودند که بازی روانی دلخواه صهیونیست ها علیه کشورمان را آغاز کردند؛ یک هفته پیش از اینکه آژانس انرژی اتمی گزارش ماهانه خود در خصوص برنامه هسته ای ایران را اعلام کند، رسانه های غربی به نقل از منابع خود در آژانس (بخوانید جاسوسان اسرائیلی) مدعی شدند کارشناسان آژانس به هنگام بازرسی خود از تاسیسات اتمی فردو ذرات غنی شده اورانیوم ۸۴ درصد کشف کرده اند که به معنای غنی سازی در سطح نظامی بوده است!

بلافاصله این موضوع از سوی سازمان انرژی اتمی کشورمان تکذیب شده و رسما اعلام شد وجود ذرات اندک با غنای بیش از ۶۰ درصد در حین فرآیند غنی سازی کاملا عادی بوده و ایران به هیچ عنوان غنی سازی در سطحی بیش از غنای ۶۰ درصد انجام نمی دهد.

اگرچه در گزارش رسمی آژانس نیز علی رغم احاطه فنی کامل کارشناسان به این مسئله، باز هم به شکل شیطنت آمیزی وجود ذرات با غنای ۸۴ درصد در تاسیسات فردو اعلام شده بود، اما با سفر رافائل گروسی دبیر کل آژانس به تهران و دیدار با محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی نقشه صهیونیست ها برای اعمال فشار بر ایران در جلسه شورای حکام نقش بر آب شد.

پیروزی ایران در شورای حکام و دست و پا زدن ادامه دار رژیم صهیونیستی/ نیروی هوایی اسرائیل خواب حمله به ایران را هم نخواهد دید +تصاویر


پس از دیدار گروسی با اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی و امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، وی در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که مسائل باقی مانده میان تهران و آژانس از طریق گفتگوهای فنی و افزایش دسترسی بازرسان آژانس به دوربین ها و تاسیسات هسته ای ایران حل خواهد شد و هرگونه حمله نظامی به تاسیسات هسته ای هر کشوری از جمله جمهوری اسلامی ایران غیر قانونی خواهد بود؛ همچنین در جلسه شورای حکام آژانس که از روز گذشته آغاز شده و تا ۱۰ مارس ادامه خواهد داشت نیز این مواضع تکرار شده و به نظر می رسد تلاش چند ماهه رژیم صهیونیستی برای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت یا دست کم صدور بیانیه تند و تهدید آمیز علیه ایران با شکست کامل مواجه شده است.

پیروزی ایران در شورای حکام و دست و پا زدن ادامه دار رژیم صهیونیستی/ نیروی هوایی اسرائیل خواب حمله به ایران را هم نخواهد دید +تصاویر


وعده تابستانه وزیر خارجه اسرائیل!

الی کوهن وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی چندی پیش طی سفری به آلمان با آنالنا بربوک وزیر خارجه آلمان دیدار کرد تا بتواند به کمک مقامات برلین که یکی از ۳۵ عضو شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی هستند اجماع جهانی یا دست کم اتحادی میان کشورهای غربی علیه برنامه هسته ای ایران به وجود بیاورد.

پیروزی ایران در شورای حکام و دست و پا زدن ادامه دار رژیم صهیونیستی/ نیروی هوایی اسرائیل خواب حمله به ایران را هم نخواهد دید +تصاویر


وی در این دیدار اعلام کرد که برای جلوگیری از دسترسی جمهوری اسلامی ایران به سلاح اتمی حتی استفاده از راه حل نظامی را غیرممکن نمی‌داند؛ وی همزمان از آلمان خواست که به فشار خود برای جلوگیری از پیشرفت فعالیت‌های هسته‌ای ایران بیافزاید.

پیروزی ایران در شورای حکام و دست و پا زدن ادامه دار رژیم صهیونیستی/ نیروی هوایی اسرائیل خواب حمله به ایران را هم نخواهد دید +تصاویر


کوهن همچنین در مصاحبه با شبکه i۲۴NEWS در واکنش به صحبت های نتانیاهو مبنی بر اینکه غنی سازی ۹۰ در ایران خط قرمز اسرائیل است و در صورت عبور ایران از این خط قرمز اسرائیل چه خواهد کرد گفت : طبق برآورد من، آمریکایی‌ها و کشورهای مرتبط اروپایی تا زمان مجمع عمومی سازمان ملل متحد شهریور تابستان آینده، مکانیسم ماشه فعال خواهند کرد.


اعتراف نخست وزیر سابق اسرائیل به ناتوانی در حمله نظامی به ایران

یائیر لاپید، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی طی پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر به اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی صهیونیست‌ها درباره آمادگی اسرائیل برای حمله به ایران واکنش نشان داد.

لاپید که اکنون یکی از سران احزاب اپوزیسیون در سرزمین‌های اشغالی است در پیام خود نوشت: اگر نتانیاهو دست از دروغ گفتن درباره آمادگی (اسرائیل) در موضوع ایران برندارد، من مجبور خواهم بود تمام خلأها و غفلت‌هایی را که او مسئول آن بود، توضیح دهم تا زمانی که او را جایگزین کنیم.

پیروزی ایران در شورای حکام و دست و پا زدن ادامه دار رژیم صهیونیستی/ نیروی هوایی اسرائیل خواب حمله به ایران را هم نخواهد دید +تصاویر


وی ادامه داد: من به او پیشنهاد می‌کنم که کمتر درباره این موضوع صحبت و بیشتر عمل کند.

پس از سفر رافائل گروسی به ایران و بیانیه وی مبنی بر غیر قانونی بودن حمله به تاسیسات اتمی ایران، نتانیاهو این گونه واکنش نشان داده بود:

گروسی فردی شایسته است که اظهارات ناشایستی مطرح کرده است؛ مغایر با کدام قانون؟ آیا برای ایران که آشکارا خواستار نابودی ماست، مجاز است که وسایل کشتار یا نابودی ما را فراهم کند؟ آیا ما از دفاع از خودمان محرومیم؟ ما به‌طور قطع اجازه این کار را داریم.

نیروی هوایی اسرائیل؛ تمرین برای حمله به ایران؟

در روزهای اخیر تصاویری از سوی وبسایت های ویژه ثبت مسیرهای پروازی آنلاین منتشر شده است که نشان می دهد نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اقدام به انجام پروازهای دوربرد رفت و برگشت با جنگنده و تانکرهای سوخترسان در فاصله میان سرزمین های اشغالی تا تنگه جبل الطارق در منتهی الیه غربی دریای مدیترانه کرده است.

پیروزی ایران در شورای حکام و دست و پا زدن ادامه دار رژیم صهیونیستی/ نیروی هوایی اسرائیل خواب حمله به ایران را هم نخواهد دید +تصاویر


رسانه های غربی مدعی هستند این مسافت پروازی مشابه با سناریوی حمله به مرکز ایران و نابودی تاسیسات اتمی در یک عملیات شبیه سازی شده است؛ امری که بارها از سوی کارشناسان معتبر نظامی غربی با سوالات متعدد مواجه شده و عمده آنها معتقدند نیروی هوایی اسرائیل با توجه به بعد مسافت (شعاع ۲۰۰۰ کیلومتری)، کمبود تجهیزات کافی نظیر بمب های سنگرشکن، نبود ناوگان سوخترسان به تعداد و کیفیت کافی و عدم امکان تکرار چند باره تهاجم هوایی برای نابودی تعداد کافی از تاسیسات مرتبط با برنامه اتمی ایران، توانایی وارد کردن ضربه اساسی به برنامه اتمی ایران را نخواهد داشت.

پیروزی ایران در شورای حکام و دست و پا زدن ادامه دار رژیم صهیونیستی/ نیروی هوایی اسرائیل خواب حمله به ایران را هم نخواهد دید +تصاویر


نیروی هوایی اسرائیل برای حمله به اهداف در ایران، با فرض اینکه جنگنده ها در مسافت بیش از ۱۲۰۰ کیلومتری تا مرز کشورمان کشف نشوند، تازه بایستی با چالش بزرگ عدم کشف تا فاصله ای بیش از ۸۰۰ کیلومتر تا مرکز ایران و تاسیساتی نظیر فردو و نطنز مواجه شوند؛ جنگنده های پنهانکار و نسل پنجم این رژیم از مدل F-۳۵ حتی اگر شانس بیشتری برای عدم کشف داشته باشند، از ظرفیت سوخت و برد کافی برای عملیات رفت و برگشت تا مرکز ایران برخوردار نیستند؛ ناوگان جنگنده های نسل چهارم اف۱۵ و اف۱۶ اسرائیل نیز تنها متکی به پرواز در ارتفاع پایین برای کشف نشدن در رادارهای پدافندی ایران خواهند بود که با توجه به بافت کوهستانی اکثر مناطق ایران در نهایت ناچار به افزایش ارتفاع شده و پدافند متراکم و پر تعداد ایران مانع از رسیدن آنها به حاشیه تاسیسات اتمی خواهند شد.

پیروزی ایران در شورای حکام و دست و پا زدن ادامه دار رژیم صهیونیستی/ نیروی هوایی اسرائیل خواب حمله به ایران را هم نخواهد دید +تصاویر


همچنین با توجه به اینکه ایالات متحده امریکا در حال حاضر درگیر جنگ در اوکراین و تنش در تنگه تایوان با ابرقدرتی نظیر چین است، توان دخالت ثانویه و حمایت از حمله اولیه اسرائیل (با فرض موفقیت نسبی در نابودی چند تاسیسات) را نخواهد داشت و اسرائیل علاوه بر اینکه قادر به نابودی موثر برنامه هسته ای تهران نخواهد بود بایستی با واکنش انتقامی سنگین ایران و کشورهای مقاومت نیز مواجه شود، آنهم در شرایطی که احتمالا تنها کمک های مادی و تسلیحاتی محدود امریکا را دریافت خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 74
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 21
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  24 9
  خوب ما که میتوانیم چرا منتظر باشیم ودست پیش برای حمله به تاسیساتشون اقدام نمیکنیم اونها ممکنه یک راهی پیدا کنند و حمله کنند
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  40 7
  خلبانان رژیم جنایتکار صهیونیستی "اگر" توانستند وارد حریم هوایی ایران بشوند و "اگر" توانستند عملیات انجام بدهند و "اگر" توانستند برگردند "حتما" موقع برگشت دیگر طویله ای به اسم اسرائیل وجود نخواهد داشت.
  • امید IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   33 1
   نصرومن الله وفتح قریب اسرائیل و حامامیان حروم زاده آن جزیزه UK و لانه شیطان بزرگ USA را نابود خواهیم کرد .
  • IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   1 10
   گفته میشد دلار میشود ۵۰ تومن ۶۰ تومن را دیدیم الان میگن بعد عید میشود ۸۰ تومن اونم میبینیم تو رو بخدا بجای سفسته بازی بروید به فکر حل مسائل و مشکلات اقتصادی باشید
  • abbas IR ۰۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
   3 0
   دیگ همه فهمیدند اسرائیل سگی شده ک فقط دیگ بلده واق واق کنه ولی نمیگیره خودشم میدونه اگ بگیره چنان مثل سگ میزنیمش که صدا سگ بده
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
   2 4
   دلار جان با امثال شما دلار ۲۰۰ تومنی هم ممکنه چون به آنها بیشتر اعتماد داری و با جوسازی آنها باعث مشکلات و بالا رفتن دلار بیش از پیش نم میشوید و سفینه بازی که آنها میکنند شما را تحت تاثیر قرار میدهد
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  13 3
  اسرائیل با توجه به بعد مسافت (شعاع ۲۰۰۰ کیلومتری)، کمبود تجهیزات کافی نظیر بمب های سنگرشکن و نبود ناوگان سوخترسان به تعداد کافی، توانایی وارد کردن ضربه اساسی به برنامه اتمی ایران را نخواهد داشت. افسار یانکی ها دست لابی صهیونیسته و اینها رو که به تعداد کافی امریکایی ها دارند و اگه اراده کنند به سرعت در اختیار نیروی هوایی رژیم صهیونیستی میزارن. مسئولان دفاعی ما هم بدون شک این رو میدونن و امیدشون به نداشته های اسراییل نیست.
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  9 10
  اینا به این قشنگی سناریو می‌سازند و تا حدی عملی به نظر می‌رسد شما در صورت وقوع چنین حمله ای چه سناریوی برای حمله به خاک این رژیم دارید؟
  • علی IR ۲۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   4 0
   احتمالا شبیه سازی بحمده به دایمونا رو ندیدی
  • IR ۰۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
   3 0
   این چه سوالیه مگر طرح و نقشه های جدی و عاقلانه بایستی رسانه ای شود. محرمانه بودن و غافلگیری دشمن خودش از صد سناریوی بلوف مهمتر است.
 • سید IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  23 8
  صهیونی ها ادای حمله به ایران را درمی آورند، اگر جرأت یا توانش را داشتند درنگ نمی کردند و در بوق و کرنا هم نمی کردند!
 • آرش IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  44 5
  آذربایجان گفته پایگاه در اختیار اسرائیل قرار داده . ازش قافل نشین
  • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   24 4
   مل این حرف ها نیس بگو ار دوغان
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  2 7
  تاسیسات روی زمین که خیلی راحت با شلیک انبوه موشک های کروز دوربرد قابل انهدام هستن ...نیازی نیست حتی هواپیما بیاد داخل ایران ....تنها مشکل اسرائیل تاسیسات عمیق و زیر زمینی است که با موشک قابل انهدام نیستن و عملا با بمب های سنگرشکن خیلی قوی قابل تخریبن ...ایران تنها کار موثری که بتونه انجام بده تاسیسات هسته ای رو داخل تونل های زیر زمینی منتقل کنه و اگه امکانش هست این تونل ها رو تا حد امکان مستحکم کنه که در برابر قوی ترین بمب ها هم بتونن مقاومت کنن و اینجوری کار برای اسراییل سخت بشه ...وگرنه مثلا نطنز رو که با پهپاد هم میشه زد همه چیز روی زمینه ...
  • آریا IR ۰۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
   1 0
   همیشه همینطور نظر میدی ؟ کی گفته تاسیسات نطنز روی زمینه ؟ فقط چندتا از تأسیسات جانبی روی زمین بود که بعد از آخرین خرابکاری آنها هم به زیرزمین منتقل شدند ولی تاسیسات غنی سازی از همان ابتدا در زیرزمین ساخته شد...
  • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
   2 0
   ۱۲:۰۴ فیلم هندی زیاد نبین واست ضرر داره😉
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  3 33
  حق با شماست صهیونیست ها نه در داخل ایران توان عملیات دارند نه موشک قاره پیما دارند نه کلاهک هسته ای. شما همه ی حقایق را می گویید.
 • مراقب مرز آذربایجان باید بود IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  41 5
  با توجه به گستردگی روابط اسرائیل و حکومت فاشیستی علیف آذربایجان، باید مواظب این مسیر کوتاه هوایی برای استفاده در هرگونه اقدام تجاوز کارانه احتمالی علیه مراکز هسته ای صلح امیز ایران بود. لذا تقویت پوشش راداری پیشرفته چند لایه و پدافند هوایی لازم یک ضرورت و اقدام پیشگیرانه است که گاهی اوقات با قفل کردن روی پرنده های معمولی در حال پرواز حکومت فاشیستی علیف در خط مرزی،پیام خاص را مخابره خواهد کرد. ضمن آنکه برگزاری علنی مانور پدافند هوایی و حمله به پایگاه های هوایی و زمینی دشمن فرضی در اآن منطقه بسیار هشدار دهنده خواهد و موثرتر وقتی می شود که این مانور نظامی هوایی و زمینی با مشارکت ارمنستان و حتی روسیه در این منطقه باشد.البته این امر به معنی بی توجهی به تهدید از ناحیه پایگاه های هوایی کشوری مانند امارات که روابط علنی با صهیونیست ها دارد، نیست. رضوان
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  27 3
  مرده شور کله ی گنده وپوک نتانیاهو رو ببره
 • IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  21 1
  حالا که اسرائیل برای تهاجم به تأسیسات هسته ای ما دارد برنامه ریزی و تمرین می کند ما هم لازم است از قضیه عبدالناصر در مصر که فقط علیه اسرائیل رجز خواند و مدعی بود اسرائیل را نابود می کند ولی بی برنامه بود درس عبرت بگیریم و استراتژی های مختلف را پیاده و تمرین کنیم تا در صورت خبط اسرائیل مثل آوار سر آنها خراب شویم و در پاسخگویی مؤثر و تمرین شده لحظه ای درنگ نکنیم چرا اگر تأخیر شود با هجمه رسانه ای کاری می کنند که حتی نتوانیم یک تیر به سمت آها شلیک کنیم
  • IR ۰۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
   2 0
   موشک‌های ی شلیک شده به پایگاه اربابت در عین الاسد یا سقوط بلک هوک را فراموش کرده ای.
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  32 3
  یادشان نرود قبل از خواب پوشک بپوشند
 • IQ ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  5 28
  اسرائیل با توجه به بعد مسافت (شعاع ۲۰۰۰ کیلومتری)، کمبود تجهیزات کافی نظیر بمب های سنگرشکن و نبود ناوگان سوخترسان به تعداد کافی، توانایی وارد کردن ضربه اساسی به برنامه اتمی ایران را نخواهد داشت.ولی نگفتید مزدوری بنام علیف اجازه فرود هواپیماهای رژیم صهیونیستی رو داده در صورت حمله به ایران یا بحرین مشکل مسافت و سوخت گیری رو حل می‌کنند برای این رژیم حتی از پایگاه های آمریکا هم می توانند استفاده کنند در منطقه واقعا چجور به این تحلیل های آبکی می‌رسید
  • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   4 11
   از حماقت حاکمان باکو سو استفاده کرده و ضربه خواهد زد شما هم باکو را از ترس ترکیه و ناتو نخواهید زد و.... خیلی مواظب باشید
 • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  3 9
  تمام این تیاره ها رو با تیر کمانم میزنم میندازم روی اسمان
 • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  13 17
  اسراییل ثابت کرده می توان غیر ممکن را ممکن ساخت
  • حسن IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   32 4
   کار بعضیا از خدا پرستی رسیده به اسرائیل پرستی
  • مهرداد IR ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   33 3
   عقده گشایی یه اسرائیلی فارسی نویس در سایت خبری ایرانی شماها یه راه بیشتر ندارید اونم یاد گرفتن شنا قبل از نابودی توسط ماهاست
  • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   14 1
   تو خریت بله
 • IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  12 5
  دست پا زدن سگ های صهیون از سر ترس از نابودیست، خودشون هم به این نتیجه رسیدن که کارشون تمومه
 • رضا IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  2 18
  ایران همیشه پیروز بوده تو این 40 سال ما همیشه دیدیم . کارنامه پیروزیشم العان تو سفره مردم میشه دید دلار 45 هزاری تورم 80 درصدی آینده پوچ مردم و جوانها . ما همیشه پیروز بودیم مگنه مشرق جون
 • IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  15 4
  به قران قسم اگر جرات داشته باشن حمله کنن. فقط بلف میزنن. خودشونم میدونن حمله کنن به ایران فقط با یه کشور و یه ملت طرف نیستن. هرچند یه ایران هم براشون کافیه. اگر چنین غلطی بکنن تاوانش خیلی سنگین خواهد بود. هم خود اسرائیلی ها میدونن هم اروپای ها هم امریکایی ها.
  • NL ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   9 0
   از قدیم گفته اند که پارس کردن سگ نه از بابت شجاعت و قدرتمندی بلکه از بابت ترس زیاد میباشد!
 • از شهرستان سراب IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  11 1
  حتی دیدن این تیترها هم مضحکه اسرائیل اصلا روی نقشه دیده میشه که بخواد به کشوری به وسعت ایران اونهم صدها کیلومتر اونورتر حمله بکنه؟ همون ارسال کوادکوپتر برای خرابکاری نشان از عجز این رژیم بود وگرنه چرا نیروی هواییشو نفرستاد؟ ایران توانست پهپاد فوق گران قیمت و رادار گریز امریکایی رو اونهم هنوز وارد حریم اسمان زمینی ایران نشده بود شب هنگام سرنگون کنه شما خیلی اسرائیل رو بزرگ کردید نگاه به جنگ احساسی شش روزه کشورهای عربی با اسرائیل نکنید انها اصلا قواعد جنگ رو رعایت نکردند
 • IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  1 7
  چرا زیرساخت‌های مهم مثل نطنز اراک و فردو را در مرکز ایران ساخته آید باید به سمت شرق منتقل کنید مثلاً یزد خراسان سمنان کرمان سیستان
  • علی IR ۲۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
   0 1
   که از پایگاه های آمریکا در در پاکستان مورد تجاوز قرار بگیره
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  3 4
  متاسفانه بدون بمب اتم نمیتوان به پس گرفتن استان یونان امیدوار شد.
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  2 7
  چند نکته مهم در این گزارش در نظر گرفته نشده است. نخست توانایی حمایتی و لجستیکی کشورهای عربی خصوصا امارات است . که سفر احتمالی نتانیاهو به منطقه هم احتمالا برای جلب رضایت است.نکته دوم استفاده از خاک جمهوری باکو برای حملات پهبادی اسراییل است که با توجه به تنش های اخیر دور از انتظار نیست.در کل اسراییل اگر تصمیم به نبرد هوایی بگیرد به باور من بر خلاف این تحلیل چندان هم دست خالی و تنها نیست
 • عبدالله IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  8 0
  اولا رژیم جعلی و موقت صهیونییتی در حد و اندازه این حرفها نیست. ثانیا ایران برای از بین بردن این رژیم کثیف و نجس احتیاج به بمب اتم نداره. بلکه کل منطقه اشغالی را با چند موشک نقطه زن نابود می کند. ثالثا این جنگنده ها چطور این مسافت را میخوان طی کنند .رابعا اگه توانایی و امکان حمله به تاسیسات اتمی ایران وجود داشت ارباب رژیم صهیونیستی یعنی آمریکا این کار انجام میشد. خامسا بر فرض راهی برا نفوذ پیدا کنند به هیچوجه سالم برنمی گردند.وتازه بهانه خوبی برای حمله سخت و بنیان کن ایران به پایگاههای آمریکا و نابودی اسرائیل خواهد بود. رژیم نجس صهیونیستی که اصلا عددی نیست اما اربابش آمریکا اگه راست میگه یه حمله ای بکنه دیگه . منتظر چیه؟ اینها همش لاف گزاف است.
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  3 6
  اخیرا چقدر امتیاز به آژانس دادید که دم از پیروزی می زنید؟ همینا را روزگاری دولت و وزارت خارجه غربگرای روحانی انجام میداد و شما و دارودسته تان هر چی بد و بیراه در چنته داشتید نثار دولت روحانی میکردید؟
 • IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  4 4
  اخیرا چقدر امتیاز به آژانس دادید که دم از پیروزی می زنید؟ همینا را روزگاری دولت و وزارت خارجه غربگرای روحانی انجام میداد و شما و دارودسته تان هر چی بد و بیراه در چنته داشتید نثار دولت روحانی میکردید؟
 • IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 6
  چین ابر قدرت نمی تواند بشود *** پاراگراف آخر اصلاح بشه
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  5 3
  ایران به 90 درصدنزدیکه و نتانیابو کاری نکرد
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  5 3
  تا وقتی که رژیم عوامل زیادی در داخل ایران دارد چه مزدوران مارک دار و چه پادوهای احمق غرب پرستی که برای خوشرقصی از هیچ خیانتی روگردان نیستند چه احتیاجی به این همه ریسک دارد. البته بعید نیست صرفا برای عملیات روانی و گریز از فشارهای داخلی حرکت احمقانه ای را انجام دهد
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 6
  اگه کوتاه اومدن پیروزیه اینوکه اصلاح طلبا خیلی وقت میگن . حالا چی شد در دولت قبل این کارا خیانت بود و الان پیروزی؟
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  10 0
  شما همین نقشه بالا که مسیر تخیلی حمله اسرائیل به ایران را نشان می دهد را نگاه کنید یک سمت تصویر کشور پهناور ایران است و سمت دیگر باریکه فلسطین اشغالی ! درواقع اگر اسرائیل چنین حماقتی کند آنوقت موجودیتش را به شکل کامل از دست می دهد درواقع ایران پاسخ موشکی فوق العاده سنگینی خواهد داشت که تمام پایگاه های نظامی و فرودگاه های این ها با خاک کوچه یکی بشه همزمان سوری ها و لبنانی ها از این فرصت بهره خواهند برد تا مابقی خاک شان را پس بگیرند فلسطینی ها در غزه و سرتاسر فلسطین اشغالی هم تماما به میدان خواهند آمد و فصل شکار را استارت خواهند زد تمام بلاهایی که این ها سر نسل اندر نسل فلسطینی ها آوردند را تو یک هفته جبران می کنند یعنی زمین از خون شهرک نشینان غاصب تماما قرمز خواهد شد دونه دونه پناهگاه ها را هم باز می کنند و با پرتاب نارنجک , پذیرایی گرمی خواهند کرد ضمن اینکه کشورهای در مسیر پرواز یعنی عربستان , ترکیه یا عراق هم باید پاسخگو باشند و قطعا اخطارهای لازم داده شده که از آسمانتون برای حمله به ایران استفاده بشه ممکنه چه عواقبی داشته باشه در نهایت اف 35 به درد حمله به ایران نمی خورد چون مجبور است با تانکر سوخت دیدار داشته باشه و همین موقعیتش را افشا خواهد کرد برای اف 15 و اف 16 هم قطعا پذیرایی گرمی وجود خواهد داشت ایران چون خود پدافندساز است و دائما در حال ارتقا و بروزرسانی , سیستم پدافندی اش نه برای شرق قابل فهم است و نه برای غرب و اگر باگش هم دربیاد سریعا برطرف می شه مثلا فرضا پرنده آمریکایی با مانوری بتواند باگ سوم خرداد را دربیاره هفته بعدش بیاد با یک سوم خرداد جدید مواجه می شه ! خود آمریکا هم حتی جرات حمله به ایران را ندارد .
 • IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 0
  چه پیروزی.شورای حکام تاحالا با جمع شدناشون چه کاری کرده بودند که حالا نتوانستند یه ورقه صادر کنن .چه تاثیری برای ملت ایران داشت .خوشحالیم داره.
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  6 0
  نخست وزیر رژیم غاصب ترسیده و نیاز به اعتراف نیست. سنبه ی ایران پرزور است. یکی بزند ده تا می خورد.
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  8 3
  مذاکره مشکل ما را با آمریکا حل نمی‌کند، زیرا شیطان بزرگ همیشه به‌دنبال باج‌خواهی است و هرگز به تعهدات خود عمل نکرده، نمی‌کند و نخواهد کرد. تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.
 • IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  10 1
  اینها راهی جز حمله ندارند و ما راهی جز نابودی اسقاطیل حالا امسال باشه یا سالهای بعد زیاد فرقی نمیکنه دو نفر که یقه همدیگر رو گرفتن بالاخره یکی مشت اول رو ول میکنه ولی از لحاظ سیستمی محدوده ای که ما اسم اسرائیل میشناسیم توان یک جنگ رو نداره و حمله در سطحی که ذکر شد باعث نابودی تمامیت اونها خواهد شد و بعیده کشورهای دیگه خودشون رو وارد این منجلاب کنن پس فقط وقتی حمله میکنه که راه دیگه ای نداشته باشه
 • شهروندایرانی IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  3 2
  برای روکم کردن بی بی پیرزن اسرائیلی ،وجذب گروسی درحمایت ایران،بهتره درمورد اجرای توافق باگروسی همکاری شود ،که توافق انجام شده کماکان انجام شود،دراینصورت آمریکا نیزازحمایت ازاسراییل منصرف میشود
 • IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  5 1
  حمله به تاسیسات اتمی ایران خودش مجوز غنی سازی ۹۰ درصد زیر کوهه
 • احمد IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  1 2
  مشرق جان حداقل هواپیماهای نظامی نیروی هوایی اسرائیل اگر بخواهن میتوانن با توجه به مهارتهای بالای خلبانان که ناشی از تمرینات منظم هدفمند می باشند و با اتکا به ترکیب موفق هواپیماهای پیشرفته اف 16 و 15 در کنار اف 35 های رادار گریز با توجه به قابلیت عجیب خرابکاری اسرائیل در ایران(ترور موفق پدر هسته ای - پدر موشکی و دانشمندان هسته ای ما در کنار خارج نمودن مدارک محرمانه بدونه گیر افتادن عوامل عملیاتی) با کمک همین عوامل میتوانن تمامی سایتها راداری و سیستمهای هشدار دهنده ما را دقایقی قبل از رسیدن هواپیماها از کار انداخته (با استفاده از پهبادهای کوچک غیر قابل رهگیری یا حتی عامل انسانی)و این امر امکان رسیدن آسان هواپیماها به اهداف حیاتی ما را به راحتی و بدون نیاز به پرواز در ارتفاع آنچنان پست را میسر میکند. اما من از این نگران هستم که مطمئنن این دشمن دانا و زیرک و قوی تا به حال برای گذر از خوان اهداف هسته ای محافظت شده در اعماق زمین و دسترسی به این تاسیسات هم اندیشه ای کرده. در مورد اکراین هم آمریکا اگر چه مدیریت عملیات را بر عهده دارد اما اتحادیه اروپا را بعد از اکراین در صف مقدم قرار داده است و خیلی آن طور که ما فکر میکنیم مشغول نیست. چین هم که بعد از دیدن جنگ روسیه و اکراین به هیچ عنوان به تایوان حمله نخواهد کرد چون به خوبی میداند اول اقتصاد و سپس هیمنه اش به خطر جدی میافتد و در صورت جنگ هم ژاپن و کره و استرالیا در صف مقدم قرار میگیرند نه آمریکا.
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  1 2
  خودتو به خواب نزن و خیانت نکن دشمن بیخ گوشه ایرانه علی اف و شرکا بن سلمان ورفقا خود دانی اگر حمله شد ستون پنجم اینا سریع وارد می شندو کدهای لازمو می دند
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  1 5
  اتفاقا اگر تاریخ خونده باشی میدونید اسرائیل یکی از تواناترین کشورها در اینگونه عملیاتهای دوربرد است، مانند عملیات بمباران مرکز جبهه آزادی بخش فلسطین در تونس و عملیات آزادسازی گروگان های اسرائیلی در فرودگاه انتبه اوگاندا، دست کم گرفتن دشمن بزرگترین اشتباه است
 • IR ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  6 0
  خوب فرض را براین قرار دهید که چنین عملیاتی انجام شود و ازبین بردن این مرکز موفق شوند آیا نباید این احمق ها پاتک ایران را هم درنظربگیرندکه قطعا وقطعا خسارتهایی را متحمل خواهند شد که امکان دارد صهیونیستها بدوره ابتدایی نقشه اشغال فلسطین برگردند وملتهای مختلف مسلمان وقتی دیدندمعادلات منطقه ایی درحال دگرگونی است برای آزادی سرزمین مادریشان دست بکارشده و بخودشان شهامت روبرو شدن به صهیونیستها را بدهند سلسله رشته های فرهنگی ودینی که وجه مشترک همه آنهاست حتی اگر دولتهای جاری آنان اقدامی نکنند کشورهایشان با ملت خودشان روبرو خواهند کرد وتحت فشارملتهای خودشان ناچارخواهندشد تن بخواسته های ملت خود بدهند واین حتی برای دولتهایشان چیز خوبی نیست تازه وارد یک فضای باز منطقه ایی وسپس قاره ایی خواهندشد .هرچند ایران خود را برای هراحتمالی کاملاآماده کرده است ولی تصوربراین است که بیشترجنبه تبلیغاتی دارد و مثل هالیوود آمریکا که فقط تبلیغاتی است اما درعالم واقع آسیب پذیرست تشبیه میشود
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  2 4
  واکنش انتقامی کشورهای مقاومت ؟ اینکه هنوز امید دارید گروههای عربی مقاومت به ایران کمک کنن یا اینکه ایران با این قدرت نیاز به کمک این گرووها و نیروها داشته باشه یه تفکر بچه گانه اس ؟ تو هیچ اتفاق نظامی این گروهها به ما کمک نمیکنند این خط این نشون ! اونا فقط پول میخان همین
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  1 3
  واکنش انتقامی کشورهای مقاومت ؟ اینکه هنوز امید دارید گروههای عربی مقاومت به ایران کمک کنن یا اینکه ایران با این قدرت نیاز به کمک این گرووها و نیروها داشته باشه یه تفکر بچه گانه اس ؟ تو هیچ اتفاق نظامی این گروهها به ما کمک نمیکنند این خط این نشون ! اونا فقط پول میخان همین
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 3
  واکنش انتقامی کشورهای مقاومت ؟ اینکه هنوز امید دارید گروههای مقاومت به ایران کمک کنن یا اینکه ایران با این قدرت نیاز به کمک این گرووها و نیروها داشته باشه یه تفکر بچه گانه اس ؟ تو هیچ اتفاق نظامی این گروهها به ما کمک نمیکنند این خط این نشون !
 • IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 3
  واکنش انتقامی کشورهای مقاومت ؟ اینکه هنوز امید دارید گروههای مقاومت به ایران کمک کنن یا اینکه ایران با این قدرت نیاز به کمک این گرووها و نیروها داشته باشه یه تفکر بچه گانه اس ؟ تو هیچ اتفاق نظامی این گروهها به ما کمک نمیکنند این خط این نشون !
 • رضوی IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  11 0
  رژیم غاصب کودک کش توان و عرضه حمله به ایران را ندارد! انها خوب می دانند با یک اقدام ابله ها برای همیشه در تاریخ محو خواهند شد. ما بی صبرانه منتظر انها هستیم! دروازه خیبر را دوباره از بیخ و بن بر می کنیم! ایران باید اعلام کند اسقاطیل از سلاح هر کشوری که استفاده کند ایران از ان کشور انتقام سخت خواهد گرفت! این پیام را شیطان بزرگ خوب خواهد فهمید!
 • جاسم IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 7
  فعلا که با همین پهپادها داره کارش راه میوفته نیازی نیست از اف۳۵ استفاده کنه..
 • MY ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  9 0
  مشکل تجهیزات اسرائیل و ... نیست. مشکل جواب دریافتی است که مثل سگ از ایران میترسن
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  6 1
  ما که از خدامونه حساب خران را کف دستشان گذاریم
 • جاسم IR ۱۶:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  1 7
  اسراییل اینهمه حملات پهپادی به خاک ایران انجام داد و ولی مسولین فقط به همان حرف همیشگی یعنی انتقام سخت بسنده کردن و این یعنی اینکه توان زدن اسراییل بسیار سخت و براشون خطرناک خواهد بود.
 • جاسم IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 12
  همین الان اف ۳۵ اسراییلی بالای سرتون دور دور میزنن خبر ندارید. خخخخخخخخ
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  7 0
  اسراییلی به اندازه کافی شبها خواب ایران رو می‌بینند. خخخخخخخ
 • IR ۱۷:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 1
  ما اگر ۴۳ میگیم مرگ بر اسرائیل و از طرفی میگیم یکی از قدرتهای موشکی جهانیم چرا دست رو دست گذاشتیم چرا مثلا ۵۰۰ تا یکجا شلیک نمیکنیم تا تحقق مرگ بر اسرائیل را ببینیم؟
 • IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  1 0
  هشیار باشیم یهودیان اگر نتوانند حمله نظامی کنند زیر پوستی و چراغ خاموش حمله می کنند چون آنها قبل از صدر تسلام هم کتاب خانه داشتند آنها از لحاظ تجاری به دلیل داشتن سواد از مسلمانان جلوتر بودند و توطئه هایشان هم از همان زمان تا کنون فکری و فرهنگی بود دشمن زیر پوستی است هشیار باشیم هم از لحاظ نظامی و فیزیکی و هم سایبری و فکری
 • امیر IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 0
  اسراییل نشون داده در نقشه های حمله هوایی بسیار خوب و غافلگیرانه عمل میکنه. حتی ممکنه یبار ببینی از سمت شرق یا از جنوب حمله کنه. دست کم نگیربم
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 0
  مطلب هسته ای بهانه هست و خود میدانند قدرت ایران از آن بالاتر است و جواب هر گونه اقدام خطا چه پاسخ. کوبنده ای در پی دارد و برای اینکه خود را قدرتمند جلوه دهند و ایران را برای امتیاز دهی تحت فشار قرار دهند چنین رفتار و گفتاری را مشاهده میکنیم والا طبق برجام همه آنچه میشد از ما ستاندند و مطلب نگران کننده ای در میان نبود میتوانستند توافقنامه را کامل اجرا کنند و دبه و تحریم نکنند . اینکه توان نظامی و حضور منطقه ای را جز درخواست های خود قرار دادند معلوم است که هدف اصلی کدامست .
 • حمیدرضا IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۶
  0 1
  به قول معروف سگی که زیاد واق واق میکنه پاچه گیر نیست!! اسراییل وامریکا که جای خود داره همین آذربایجان فاشیست اگه توانش را داشت واز عکس العمل ویرانگر قوای مسلح ایران هراس نداشت تا حالا به خاک ایران عزیز حمله کرده بود. رزمایشی که سپاه وارتش هفته گذشته برگزار کردند دود از کله پوک اسراییل وامریکا بلند کرد تمام مسیرهای حمله احتمالی اسراییل به ایران شبیه سازی شده و قرار گاه مشترک پدافند خاتم الانبیا همه پرنده های مهاجم فرضی را رصد عملیاتی کرد ونمره قبولی گرفت!
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۷
  0 0
  ۱۱:۴۳ قشنگ که مثل سناریوی قشنگ اسقاطیل هستی فقط عارضم خدمت بی سعادتت که این سناریوهای قششششنگ تو این ۴۴ سال بی اثر و مایه خنده ما هست🤣🤣🤣
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۰
  0 0
  هیچ وقت توان حریفتون رو کم درنظر نگیرین.همین اسراییل اومد یک تریلی مدارک هسته ای رو از تو ایران بارزد برد اسراییل کسی نفهمید پس زدن تاسیسات هم امکان پذیر هست .همونطوری که ایرانیها زمان جنگ تونستند تا نزدیکی مرز اردن جهت حمله به تاسیسات نیروهوایی عراق برن اسراییلیها هم میتونن.پس شعار ندین .اقتصاد رودرست کنین مردم روازخودتون راضی نگه دارین اون وقت هیچ دشمنی قادر به ضربه به شمانیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس