جبهه اصلاحات

برخی محافل تحلیلی با توجه به نشانه‌ها و اخبار موجود، معتقدند که اصلاح‌طلبان و لیدرهای آنها در حال آماده‌سازی فضای خیابان‌ها برای ایجاد "فتنه اقتصادی" هستند.

سرویس سیاست مشرق _ چندان قابل پیش‌بینی نبود که "جبهه اصلاحات" بعنوان تشکر مادر جریان چپ چه واکنشی نسبت به بیانیه‌های اخیر و البته همزبان میرحسین موسوی و محمد خاتمی نشان می‌دهد؟!

قضیه از این قرار است که میرحسین موسوی، از اضلاع فتنه ۸۸ که به دلیل توبه نکردن و اصرار بر ناامنی در محدودیت به سر می‌برد اخیراً بیانیه‌ای را به بهانه اغتشاشات منتشر کرد.

موسوی در بیانیه خود در قالب ۳ بند خواستار "برگزاری رفراندوم برای تغییر یا تدوین قانون اساسی جدید، تشکیل مجلس مؤسسان و همه‌پرسی درباره متن مصوب آن مجلس به منظور استقرار نظامی مبتنی بر حاکمیت قانون و مطابق باموازین(!)" شده بود.

پس از این بیانیه که عملا خواستار براندازی نظام جمهوری اسلامی شده بود؛ محمد خاتمی، دیگر لیدر اصلاح‌طلبان که او نیز به دلیل توبه نکردن و اصرار بر ناامنی در انزوا به سر می‌برد هم اقدام به صدور بیانیه کرد.

خاتمی در بیانیه خود که طی آن رهبری و ساختار حاکمیتی کشور را "صخره ستبر بن بست در مقابل اصلاح‌خواهی" اصلاح‌طلبان قلمداد کرده و مدعی نومیدی مردم از حکومت ایران شده بود ؛ در قالب ۱۵ بند پیشنهاداتی را مطرح کرد که اگرچه صراحتا اسمی از حمایت از موسوی در آنها نیست لکن در تلمیح و باطن؛ نقش آتش تهیه را برای اظهارات موسوی ایفا کرده‌اند.

پیشنهاداتی از قبیل "لزوم تغییر در ساختار و رویکرد شورای نگهبان، الزام تغییر در مجلس خبرگان رهبری، ایجاد کاهندگی در بحث اختیارات ولایت مطلقه فقیه و برگزاری انتخابات آزاد" که یک نگاه گذرا به آنها برای انسان آگاهی بیانگر این است که خاتمی تقلا کرده بستر و حواشی مطالبات همکار محصور خود را فراهم کرده و با ایجاد اصلاحات لازم؛ برای فتنه‌ای دوباره زمینه‌گشایی کند.

مع‌الوصف همانطور که اشاره شد کسی از تحلیلگران منصف نمی‌دانست که واکنش قاطبه اصلاح‌طلبان یا مثلا جبهه اصلاحات به این بیانیه‌ها چیست؟!

چپ‌های ستادی که برخی از آنها گفته بودند آنچه در سال ۸۸ رخ داد؛ تقلب نبود، اگر اشتباهی کرده‌ایم باید آنرا بپذیریم و تحریم انتخابات مردود است؛ باید در مقابل بلاهت میر و رذالت سید چه موضعی اتخاذ می‌کردند؟!

در ادامه و پس از سکوت چند روزه این تصور پیش آمد که چپ‌های ستادی "موضع عقلانی سکوت" را انتخاب کرده‌اند اما در بعد از ظهر روز کاری چهارشنبه گذشته و در آستانه تعطیلات ۳ روزه؛ ناگهان "بیانیه جبهه اصلاحات ایران در ارتباط با بیانیه‌های اخیر مهندس میرحسین موسوی و حجةالاسلام و المسلمین سیدمحمدخاتمی" در برخی رسانه‌ها منتشر شد.

بیانیه جبهه اصلاحات نیز عملا گام سوم را پس از خواست براندازی موسوی و آتش تهیه خاتمی برداشت و وارد فضای "همپوشانی" شد.

تیر سه‌شعبه موسوی، خاتمی و اصلاح‌طلبان به سمت گلوی نظام/ هماهنگی چپ‌های ستادی برای فتنه آینده

چپ‌های ستادی در اصلی‌ترین بخش بیانیه اخیر و البته کوتاه خود نوشته‌اند:

"سوالی که این روزها اذهان بسیاری را به خود مشغول کرده آن است که به راستی چه شد و چرا حاکمیت، بی‌اعتنایی به قانون اساسی و رأی و نظر مردم را به آنجا رساند تا مهندس میرحسین موسوی که بیش از دوازده سال است در حصر غیرقانونی و ظالمانه بسر می‌برد و نماد ایستادگی و مقاومت است، مطالبه اجرای بدون تنازل قانون اساسی را که شعار اصلی جنبش سبز بود فروگذارد و رویکرد اصلاح قانون اساسی را پس از کسب نظر از مردم بوسیله رفراندوم، راه گذار از وضع نامطلوب کنونی بداند؟! هرچند افقی که او گشوده همان‌طور که خود ایشان ذکر کرده نیازمند همفکری و مشورت برای ابهام زدایی و چگونگی انجام است.

در عین حال واپسین رمق اصلاح‌طلبی و کورسوی امید در بیانیه خیرخواهانه و مسئولانه سیدمحمدخاتمی که توانست در دوره ۸ ساله ریاست جمهوری‌اش افق و چشم‌انداز امید بخشی پیش چشم مردم ایران بیاورد، به منصه ظهور رسیده‌ است. واهمه و پرهیز از هرج‌ومرج و خشونت بی‌پایان و در نتیجه تباه شدن آینده ایران و فرزندان آن، این تکلیف را به ما می‌دهد که در تلاشی که این بیانیه برای گشودن راه برون رفت از این وضعیت صورت می‌دهد، با خاتمی همراه باشیم.

در حالی که بر اساس همه دریافت‌های حسی و تحلیلی ‌و همان‌طور که در بیانیه آقای خاتمی تصریح شده‌است، صخره‌ای ستبر در مسیر اصلاح‌جویی ملت قرار گرفته که منطقاً باید این راه را مسدود بدانیم اما ایمان دینی به قدرت خداوند و کارسازی زمان و صبر و استقامت مردم ما را هم‌چنان به گشوده شدن راهی به سوی آینده بهتر از دل همین صخره یا ورای آن امیدوار نگاه‌ می‌دارد"!

جالب است که اصلاح‌طلبان خود را از پاسخ به سؤالی که پیرامون میرحسین پرسیده‌اند (چرا مطالبه اجرای قانون اساسی را به رفراندوم تغییر داد؟!) بری کرده‌اند و شهامت این را ندارند که به مردم بگویند میرحسین موسوی بعنوان یکی از سرکردگان فتنه ۸۸ رذالت به خرج داده است و در حالی میثاق ملی کشورمان یعنی "قانون اساسی" را به مسلخ رفراندوم فراخوانده است که خود بهتر از همه می‌داند اولا رفراندوم فقط برای یک بار ممکن است،‌ ثانیا رفراندوم خواهی در هنگامه بروز ضرورت‌های عقلانی بروز می‌کند نه در هنگامه‌ای که مشخص شده آقایان در سال ۸۸ دروغ می‌گفتند، ثالثا رفراندوم‌خواهی در شرایط عقلانی یعنی پشت پا زدن به آرمان‌ها و زحمات و خون‌دل‌های انقلابیون، رابعا راه حل رفع مشکلات "رأی خوب" است نه رفراندوم و خامسا هیچ کشوری در دنیا قانون اساسی خود را به رفراندوم نمی‌گذارد... آنهم به خواسته کسانی که عملا در سودای براندازی نظام و تشکیل مجلس مؤسسان هستند!

ما همچنین این قضاوت را پیرامون مدعای اصلاح‌طلبان به مردم واگذار می‌کنیم که گفته‌اند بیانیه خاتمی یک افق‌گشایی بوده است!

این افق‌گشایی است که فردی خواستار تغییر در همه ارکان نظام شود و در خاتمه هم بگوید که مردم اساسا از نظام ناامیدند؟!

اساسا خاتمی نظر مردم را از کجا بدست آورده است؟! از اغتشاش اراذل و اوباش بعلاوه فریب‌خوردگان در حوادث اخیر یا از انتخابات ۱۴۰۰ که با نیرنگ تحریم خاتمی و همدستانش مواجه شد؟!

از سوی دیگر اصلاح‌طلبان و خاتمی و موسوی و سایر کسانی که مدعی نومیدی مردم هستند آیا نظری درباره تشییع میلیونی شهید سلیمانی بر دستان تمام مردم ایران ندارند؟!

از نظر آنها این واقعه و یا همینطور حضور چند میلیونی مردم در یوم "شنبه تاریخی" ۲۲ بهمن و آن راهپیمایی چشمگیر؛ رفراندومی مردمی در تأیید نظام هستند یا خیر؟!

یا اینکه احیانا آقایان معتقدند این رخدادها در کره ماه بروز یافته و ایران شهری است جنگزده با اکثریتی کوچ کرده که اقلیت مانده هم دلی با نظام ندارند؟!

تیر سه‌شعبه موسوی، خاتمی و اصلاح‌طلبان به سمت گلوی نظام/ هماهنگی چپ‌های ستادی برای فتنه آینده

آیا جای اندوه نیست هنگامی که می‌بینیم مردانی که برخی از آنها خود عازم میدان‌های جنگ بوده‌اند و شعار مرگ بر آمریکا سر داده‌اند و احیانا درس طلبگی هم خوانده‌اند اما امروز به معارضین اصلی نظام جمهوری اسلامی بدل شده‌اند و حرف عبدالحمید و رضا پهلوی و مصی علینژاد را لکن در بسته‌های کادوپیچ شده طوطی‌وار تکرار می‌کنند؟!

"هجر عقل" تا به کجا که رجال برنشسته در ستاد جبهه اصلاحات؛ از مردم و حاکمیت می‌خواهند که در مقابل آن میرحسین پیر و لجباز که حاضر هم نیست اشتباه بزرگ و خونبار خود در قبال سال ۸۸ را بپذیرد؛ پاسخگو باشند و به تفکر پیرامون چرایی رفتارهایش بنشینند!

و البته تعجب نیست از جریانی که طی روزهای اغتشاشات اخیر نیز تا جایی که توانست با یادداشت و سکوت و حتی تشویق، از اراذل و اوباش خیابانی و فریب خوردگان حمایت کرد، اغتشاش آنها را "جشن جنبش" خواند و اینطور به خود نوید می‌داد که مردمان پشت پنجره هم با این سربازان میدانیِ ما همدل بوده‌اند!

قضاوت عقل و مردم و خردمندان حاضر در هیئت حاکمه نظام اسلامی محرز است. لکن ما این قضاوت را بر عهده اصلاح‌طلبان که روزگاری خود را "خط امامی‌ها" می‌نامیدند واگذار می‌کنیم که اگر امام راحل(ره) امروز زنده بود با این آقایان چه می‌کرد؟!

آیا امام راحل تحمل می‌کرد که آقایان بگویند نظام اسلامی به بن‌بست رسیده، مردم ناامید شده‌اند، باید راه رفراندوم و تجدید نظرطلبی را هموار کنیم و از این قبیل؟!

آقایان یادشان رفته بیانات امام راحل در بهمن سال ۵۹ را که می‌فرمود: "آنهایی که اهل فکرند. اهل قلمند. آنهایی که صالح‌اند. این صُلَحا باید بنشینند و در صدد این باشند که امید بدهند به این جامعه. این مردم احتیاج به امید دارند. دیگران دارند اینها را ناامید می‏کنند. دیگران می‏گویند که همه به هم ریختند اصلاً مملکتی نیست اینجا. مایی که باید همه کوشش کنیم به اینکه نخیر، نظامی هست اینجا و این نظامی است که بهتر از نظام‌های دیگری است."

لکن ما داریم جماعتی را به تفکر و پاسخ استدلالی دعوت می‌کنیم که این روزها مشغول بیان "دستاوردهای اغتشاشات اخیر" هستند و معتقدند یک تعامل و تعاون میان داخل و خارج برای براندازی نظام اسلامی شکل گرفته است! (اشاره به صحبت‌های اخیر هادی خانیکی که در کانال تلگرامی حزب اتحاد ملت منتشر شد)

بیان این نکته پایانی ضروریست که برخی محافل تحلیلی معتقدند؛ تیر سه شعبه‌ای که در ۳ بیانیه‌ی بالا علیه نظام اسلامی آماده شده؛ قرار است در فتنه‌ای به بزرگای "فتنه اقتصادی" حلقوم نظام اسلامی را هدف قرار دهد.

فتنه‌ای که اغتشاشات مهسا و اغتشاشات آبان ۹۸ پیش لرزه‌های آن بودند و اصلاح‌طلبان به گواه تأکید همیشگی‌شان بر خیابان، به گواه ۳ بیانیه اشاره شده در بالا و به گواه رفتار تحریمی‌شان در انتخابات ۱۴۰۰؛ فرماندهان آن هستند و برای بروز آن لحظه‌شماری می‌کنند.

راه رفع این فتنه و عبور از آن در تحلیل صحیح، جهاد تبیین و خردمندی امنیتی است...

***

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 158
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 38
 • IR ۰۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  90 39
  هر که با خامنه ای (نایب مهدی) درافتاد ور افتاد. حالا هر کسی میخواد باشه. اینا که دیگه خوب پیش مردم رسوا شدند. بهترین دعا هم همین الان براشون کردم. خدا لعنتشون کنه
  • IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   51 4
   زمینه ساز ایجاد فتنه اقتصادی دو خودروساز داخلی هستند که با گران کردن مرتب خودروهای بی کیفیت باعث شده اند کل اجناس و اقلام در کل کشور گران شوند. چرا دادستان و مسئولین برای دستگیری و محاکمه و مجازات مدیران خودروساز و وزیر صمت که قرار بود با واردات خودرو ارزان خارجی جلوی گرانی را بگیرند، اقدام نمی کند؟
  • سید IR ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   34 13
   اوباش و اراذل یقه سفید (اصلاح طلبان) تهوع آور به گفته قدیمی ها بهتر است جل و پلاس خود را جمع کنند و بیشتر از این با اعصاب ملت بازی نکنند که اینک دیگر مردم با دیدن و شنیدن و خواندن خزعبلات ایشان به یاد کفاره ها و قرض های شان می افتند و شکنجه روحی می شوند!!!
  • IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   36 2
   ایجاد فتنه توسط خودروسازها با گران کردن قیمتها است.
  • IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   13 4
   الهی آمین
  • IR ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   24 8
   امام خمینی فرمودند: اینکه من همیشه نصیحت می‌کنم به آقایان و می‌خواهم که امور روی روش صحیح عمل بشود، روی قوانین عمل بشود و تخلف می‌شود و مع ذلک، من نصیحت می‌کنم به آقایان، این نه از باب این است که در ملت ما یک ضعفی پیدا شده، یک فتوری پیدا شده و ملت ما دیگر به احکام اسلام اعتنایی ندارند، اینها دنبال این هستند یک دیکتاتور پیدا کنند و پای بیرق او همه سینه بزنند، مساله این نیست. 15 خرداد و سالروز 15 خرداد ثابت کرد که این مردم در صحنه هستند و برای اسلام هم در صحنه هستند. من تا آنجایی که بتوانم، تا آنجایی که اخلاق اسلامی اقتضا می‌کند که همه اینها را به آرامش دعوت کنم، همه گروهها و گروهکها را به آرامش دعوت کنم، همه افراد را به آرامش دعوت کنم، عمل خواهم کرد، نصیحت خواهم کرد، نصیحت برادرانه خواهم کرد، نصیحت خاضعانه خواهم کرد، لکن این را باید همه بدانند که آن روزی که من احساس خطر برای جمهوری اسلامی بکنم، آن روزی که من احساس خطر برای اسلام بکنم، آن روز این طور نیست که باز من بنشینم نصیحت کنم؛ دست همه را قطع خواهم کرد لبیک یا خامنه ای
  • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   19 7
   به زودی پاسخشان را خواهیم داد
  • IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   19 6
   افساد طلبان بزرگترین مانع پیشرفت و آرامش کشورند فتنه 88 کودتای باند قدرت و ثروت بود زیرا از سال 84 دست شون از پُست های مدیریتی و حقوق های نجومی و رانت کوتاه شده بود.
  • IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   6 12
   عزیزی که نوشتی فتنه اقتصادی تقصیر خودروسازها هست!!!! واقعا به این حرف اعتقاد داری یا فقط خواستی چیزی بپرونی؟!!!!
  • محمدایوب IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   10 5
   آنکه گفتی فتنه اقتصادی خودرو سازها هستند کمی فکر کن درزمان دولت اول روحانی پراید 20میلیون بود مردم هشتک زدند نخرید مردم نخریدند. وزیر هزار میلیاردی روحانی نعمت زاده گفت آنها که هشتک زده اند ضد انقلاب هستند باعث بیکاری کارگران میشوند بعد دولت لیبرال 20میلیون وام 4درصد داد تا مردم بخرند حالا تولید خودروسازان دو سه برابر آن زمان شده روز به روز قیمت بالاتر میرود باز مردم صف میکشند برای خرید یک آدم منصف یک تحقیق کند چند درصد این خریداران مصرف کننده هستند اکثرا خریده انبار کرده اند پس آن خودرو ساز احمق نیست که ارزان بفروشد عده ای دلال بخرند سودش راببرند پس مردم هم مستحق ظلم هستند اگر آنکه ماشین ندارد 6ماه نخرد بدون ماشین بماند آسمان زمین نمی آید اما خودرو ساز به فلاکت والتماس می افتند
  • کارشناس IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   1 5
   دوستان ولایی مشرق خان عزیز خودم، مجلس و دولت انقلابی که عملکردشون در حوزه خودرو علیرغم تاکیدات رهبری مشخصه با بقیه حوزه ها کار ندارم چون این حوزه کاملا نقششون محسوسه و نمی تونن گردن عوامل خارجی بگذارند و اما در مورد قوه قضائیه هم که دوستان 2 درصد بودجه رو بهشون تخصیص داده اند و وقتی قضات و سیستم قضایی زنده ذلیل باشه عملا کارایی لازم رو ندارن شاید دوستان باور نکنند شاید که نه قطعا ولی قسم جلاله می خورم اکثر دادستان های کل مرکز استان ها زیر 30 میلیون دریافتی حقوق دارند
  • IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   7 2
   چرا اینترنشنال به جای انگلیس نرفته عربستان
  • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   3 2
   حالا گیریم نظام به مزخرفات موسوی گردن گذاشت و همه پرسی برقرار شد و نظرات موسوی از سوی مردم مردود شد. مگه می پذیره؟ بازم مثل سال 88 دبه درمیاره دیگه! کلا اصلاحاتچیا اینجورین. یا رای میارن و مخالفا رو به ضدیت با مردم متهم میکنن تا خفه شون کنن و یا رای نمیارن و میگن تقلب شده ! دموکراسی از نر اونا فقط اینه که حتما رای بیارن و قدرت در دستشون باشه..
  • IR ۰۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
   3 1
   همانطور که بعضی خواص با راه وارمان امام خمینی بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران ، زاویه پیدا کرده و کنار رفتند و سرنوشتشان این بود که خوارک مار مور شوند و جز ننگ و بدنامی عایدشان نشد و عاقبت فرزندانشان را هم ملت ایران دارند میبینند مطمئن باشید سرنوشت میر حسین موسوی زهرا رهنورد مهدی کروبی حسن فریدون محمد خاتمی و هر شخص دیگری که با اسلام ناب محمدی و ارمان جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری زاویه پیدا کنند به همان سرنوشت عبرت انگیز خواص بی بصیرت قبل دچار خواهند شد و خوارک مار و مور خواهد گردید و جز ننگ برای نامشان و خانوادهشان هیچ سرانجامی دیگر نخواهند داشت البته در تاریخ اسلام مسلمانان از ایجاد تفرقه این حضرات خواص صدمات زیادی دیده اند اما این خواص بی بصیرت هرگز نامشان به نکویی نبرده است ،طلحه زبیر ابو موسی اشعری شمر ووو کسانی میباشند که شکمهایشان پُر شده بود از لقمه حرام و سرنوشتشان اینچنین رقم خورد تا جایی پیش رفتند که نوه رسول خدا را با اندوه ناکترین شکل ممکن شهید کردند ، این تاریخ همواره تکرار خواهد گردید در تاریخ انقلاب اسلامی یکی میشه رئیس جمهور بنی صدر و در اواره گی به درک واصل میشود و دیگری میشود رئیس جمهور رجایی که با افتخار به مقام شامخ شهادت میرسد و نامش جاودان گردیده است شکم بنی صدر از لقمه حرام پر شده بود در بیرون از مرزهای ایران در اواره گی واوج خفت وخواری به درک واصل گردید اما نام شهید رجایی جاوید و ماندگار خواهد ماند رئیس جمهور ی مردمی بود که وضعیت اقتصادیش در سطح پایین ترین قشر مردمی بود
  • IR ۰۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
   2 3
   روزی میر حسین موسوی زهرا رهنورد مهدی کروبی و محمد خاتمی و حسن فریدون در پیشگاه پروردگار و هزاران شهید جمهوری اسلامی ایران پاسخگوی اعمال خود در ایجاد دوقطبی و تفرقه فتنه انگیزی و در خط دشمن قدارحرکت کردند خواهند بود فکر میکنید ای کاش میشد فهمید حال روز حسینعلی منتظری و اکبر هاشمی رفسنجانی در صحرای محشر در پیشگاه پروردگار و شهدا چطور میباشد . ایا این فتنه گران به جهان پس از مرگ اعتقادی دارند؟؟؟؟؟؟؟،؟!!!!
 • IR ۰۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  34 5
  به نظرتون این جمله ماندگار سریال مختار شما را یاد چیزی نمیندازه؟؟؟ که گفت : امروز می خواهم به مصاف تزویر بروم که بدترین آفت دین است. تزویر با لباس دیانت و تقوی به میدان می آید. تزویر سکه ای است دورو، که بر یک رویش نام خدا و بر روی دیگرش نقش ابلیس است. عوام خدایش را می بینند و اهل معرفت ابلیسش. و چه خون دلها خورد علی از دست این جماعت سر به سجود آیه خوان و به ظاهر متدین. پناه بر خدا از این فتنه سخت
  • IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   18 12
   به محض کنار رفتن جمهوری اسلامی قبل از این که پیرخرفت میرحسین ( کودتاگر رای 40 میلیونی مردم لجنمال کرده )بخواهد موسسان تشکیل دهد امریکا ایران را 7 تکه کرده جنگ داخلی احزاب و اقوام چهار پنجم جمعیت را در گور خوابانده و پایگاه های امریکایی در نقاط مختلف ایران احداث شده و تااخر داستان در بهترین حالت فرض محال یک السیسی یا پینوشه بر ایران حاکم خواهد شد
  • پرشیا IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   1 4
   هآ..اورین
 • IR ۰۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 32
  متاسفانه اصلاح طلبان با وعده بازگشت اینترنت و فیلتر شکن به راحتی آب خوردن در دوربعدی انتخابات و محلس تا سالها رای خواهند آورد.
  • IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   25 9
   باید دقت شود که ا صلاح طلبانی که ثابت کرده اند سر در خور بیگانه دارند و اوامر و دستورات موساد و ام ای سیکس و بن سلمان را اجرا می کنند در انتخابات شرکت نکنند.
  • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   11 5
   ۷:۰۵ یعنی مردم باید مغز خورده باشند که با این حرفهای تکراری حسن کلید باز رای بدهند
  • IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   3 5
   طرف مجبوره اینترنت مثل هوا میمونه هرکی بیاد اکسیژن بده طرف قبول میکنه
  • IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   8 1
   به هیچ عنوان نباید اصلاح طلبان که مهره های آمریکا ورژیم صهیونی هستند گذاشت کاندید انتخابات بشوند اگر پیشرفت کشور مد نظر باشد باید این خائنین به ملت وکشور رامحاکمه ومجازات نمود
  • IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   3 6
   ۱۵:۰۶ مغزهم نخورده باشند که به شما رای بدن از این به بعد نه شما ونه اونا
 • IR ۰۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  3 24
  متاسفانه اصلاح طلبان با وعده بازگشت اینترنت و فیلتر شکن به راحتی آب خوردن در دوربعدی انتخابات و مجلس تا سالها رای خواهند آورد.
 • اکبر IR ۰۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  33 8
  فتنه اقتصادی کدومه؟!!! گوشت کیلویی ۵۰۰ تومن!!! تا نظام بانکی اصلاح نشه مالیات از سوادگری و عابدی سرمایه گرفته نشه بودجه شرکت های دولتی و مفت خوری ها جمع نشه اوضاع همینه الان ک همه قوا همسو هستن فردا نمیتونن بیان بگن جریان غرب گرا نذاشت... وای بر آقایان شما هم آدرس غلط ندید ب مردم
  • IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   19 3
   دو خودروساز داخلی باعث گرانی گسترده در کشور شده اند. در حدود 2 ماه است که قیمت برخی خودروها بطور عمدی دو برابر شده و موج گرانی در کشور براه انداخته شده، این یعنی خیانت به کشور - مهمترین عامل فتنه اقتصادی گرانی های عمدی ایجاد شده توسط دو خودروساز داخلی هستند. اشتباه عمدی بعدی جلوگیری وزارت صمت از وارد کردن گسترده خودرو برای جلوگیری از افزایش قیمت خودرو داخلی بوده و متاسفانه واردات خودرو توسط هر فردی با هر سال تولیدی را آزاد نکرده - به وزارت صمت چه مربوطه که مردم ممکنه خودرویی وارد کنند که خدمات بعد از فروش نداشته باشه
  • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   3 2
   برا مالیات بر ارزش افزوده زرگرها اغتشاش و اعتصاب کردند برا عایدی سرمایه فکر کنم کل بازار اعتصاب کنه بله داستان به این راحتی نیست که همه تن به حق دهند یا باید با امریکا ساخت باج داد و مثل بن سلمان اینا را گردن زد یا مقابل داخلی کوتاه امد و مقابل امریکا ایستاد خدا خودش کمک کند انشا ءالله
  • IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   6 5
   اکبر آقا ما گوشت را ۳۰۰ می‌خریم بماند که امثال شما با آدرس و قیمت غلط باعث گرانی بیشتر میشوید
 • IR ۰۷:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 8
  متاسفانه اصلاح طلبان با وعده بازگشت اینترنت و فیلتر شکن به راحتی آب خوردن در دوربعدی انتخابات و مجلس تا سالها رای خواهند آورد.
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  17 17
  مشرق بوی بد از سایتت میاد
 • IR ۰۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  9 13
  والا تا جایی که ما میدونم همه کشورا بندهای مختلف قانون اساسیشون رو به درخواست مردم به رفراندم میزارن از آمریکا بگیر تا روسیه قانون اساسی مال مردمه مرگ بر فتنه گر کاری به حرف اصلاح طلبای دزد که همیشه طلبکارن ندارم
  • IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   8 6
   لطفأ بیشتر مطالعه کنید. قداست قانون اساسی تا جایی است که هنوز در خود قانون اساسی آمریکا برده داری مجاز است اما متمم هایی که بعدأ و بعد از جنگ داخلی آمریکا به آن اضافه شد برده داری را لغو کرد. این از آن جهت بود که حتی در مورد ننگی مانند برده داری دولت و مجلس آمریکا اجازه دست بردن در قانون اساسی را نداده و تنها به تصویب متممی بر متن دست نخورده قانون اساسی مجوز دادند. در موارد دیگر و در کشورهای دیگر هم همین طور است. تغییرات در طول مدت ریاست جمهوری و یا تغییر مدل حکمرانی از نخست وزیری به ریاست جمهوری هم تغییر بنیادی در قانون اساسی نیست و در خود قانون اساسی نحوه انجام آن پیش بینی شده است که در ایران هم پست نخست وزیری حذف شد و رئیس جمهور ریاست کابینه و کلیت امور اجرایی را بر عهده گرفت. بنابراین تقاضای موسوی و خاتمی و یا عبدالحمید جاهل هیچ کمتر از تقاضای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی نیست که این آرزو را همانطور که فاسقین این جرثومه های فساد و تباهی به گور بردند اینها هم به گور می برند.
  • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   7 4
   خوبه خودت می گی چند بند ،نه اینکه اینا می گن کل قانون تغییر و رفراندوم گذاشته باشه
  • IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   9 7
   آمریکا قانون اساسی رو به رفراندوم نگذاشته‌.امام عزیز هم خبرگان قانون اساسی و هم خود قانون اساسی و هم روش حکومت و هم اصلاح قانون اساسی رو به انتخاب گذاشت‌. هیچ حکومتی در طول تاریخ مثل امام این کار را نکرده . بعد از همه پرسی دوباره یه عده مانند موسوی و خاتمی و کروبی و اصلاح طلبان کثیف و منافق گفتند ما قبول نداریم ، چی؟ ۳۲ سال کامل کشور دستشون بوده باید جوابگو باشند و طلبکارند. خیلی از مشکلات سیاسی،اقتصادی،فرهنگی،اخلاقی،امنیتی و ..‌ حاصل عملکرد اینهاست و با پررویی تمام چون منافق هستند و مخالف امام خمینی و امام خامنه ای هستند و هر وقت سر کار نباشند همین کار رو میکنند، میگویند تقصیر امام و آقا و انقلاب هستش. مرگ بر موسوی و خاتمی و فتنه گر افسادطلب
  • سپهوند IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   7 3
   عزیز یکم مطالعه داشته باش ببین کدام کشورها قانون اساسی خودرا به رای مردم گذشته اند
  • IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   5 4
   حکومت معمولا در دست اکثریت است و بقیه احترام میگذارند مگر اینکه اقلیت مدعی باشند اکثریت فاسد و ظالم اند و دست به قیام میزنند اینها در جنگ خیابانی باخته اند آنهم برا بی حجابی نه مبارزه با فساد حالا دنبال تعیین اهداف برا شورش های بعدی شان هستند
 • حامد یوسفی IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  11 6
  سلام.اینان مشابه وامتداد جریان نفوذ در حکومت نوپای حضرت رسول در صدر اسلامند.انانکه چه خون دل ها به حضرت چشاندند.چه انحرافاتی که نینداختندوچه توهین های بی شرفانه ایی به پیامبر رحمت رواداشتند.این جریان والله که همان امتداد نفوذیان و دنیا طلبان وجواسیس یهود خبیث مدینه اند.ا
 • IR ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  10 2
  اینا که دارن زمینه اغتشاش خیابانی رو فراهم میکنند چه فرغی با اغتشاشگران دارند پس با این افراد هم شدیدتر برخورد کنید
  • IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   4 4
   اغتشاش یا اعتراض؟
  • IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   3 2
   عزیزم دقیقا به معنای دقیق کلمه اغتشاش هرزه ها و ارازل زنجیری پس لطفا معنای کارها را جابجا نکن
 • IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  14 6
  تموم این گرونی ها زیر سر همین دوستان آمریکاست ، تموم کارخانجات رو دزدیدن و در حال فشار به نظام و مردم هستند که توافق حقارت آمیز رو بپذیره و به التماس آمریکا بیافته
  • IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   8 4
   دو خودروساز داخلی باعث گرانی گسترده در کشور شده اند.
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  13 8
  نفرین به موجودات نمک نشناس و نمک به حرامی به نام جبهه اصلاحات،ما ملت ایران بادست خالی اما قلبی سرشار از ایمان به خدا و عشق به اهل بیت (ع) استکبار جهانی را با آن همه تکبر به زیر کشیدیم ، شما شیطانک های مزدور و منافق که عددی نیستید، ان شالله لحظه موعود پاکسازی کشور عزیزمان و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از وجود خناسان نزدیک است
 • IR ۰۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  9 6
  در زمان احمدی نژاد، اصلاح طلبان به شدت مبارزه کردند تا ورود زنان به ورزشگاه به نام اصول گراها ثبت نشه. و الان اصلاح طلبان خوشحال هستند که قطع کردن ایننرنت به نام اصول گراها ثبت شد.
  • IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   1 2
   ۷:۴۹ مگر قراره کاری که به صلاح و مصلحت عمومی مردم هست به نام این یا اون ثبت بشه
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   2 1
   تو رو خدا اول فکر کن بعد نظربده اگه اینترنت قطع شده پس ملت چجوری کامنت فرستادند
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  5 4
  در زمان احمدی نژاد، اصلاح طلبان به شدت مبارزه کردند تا ورود زنان به ورزشگاه به نام اصول گراها ثبت نشه. و الان اصلاح طلبان خوشحال هستند که قطع کردن ایننرنت به نام اصول گراها ثبت شد.
  • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   8 6
   اینترنت قطع نشده است. تنها چند شبکه اجتماعی تروریستی که در کنار کسب و کار مردم به آموزش بمب گذاری، فروش اسلحه و استخدام اراذل و اوباش برای عملیات تروریستی و عملیات جنگ روانی در پیش زمینه فراگیر فحشا فعالیت می کنند تعطیل شده و به آنها اعلام شده است که در صورتی که قوانین ایران را می پذیرند می توانند در ایران فعالیت کنند که تا امروز هیچ جوابی از آنها دریافت نشده است. باز هم به یاد داشته باشید که اینترنت تعطیل نشده است و این دروغ را تکرار نکنید.
  • IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   7 3
   لعنت بر روحانی و اینترنتش
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   4 3
   نه بابا شما در مورد بیماری عا هم بخوای‌بری در سایتهای خارجی قطع شده، بازی‌های کامپیوتری اصلی و مهم بچه های ۵ساله هم قطع شده
  • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   3 3
   بچه ۵ ساله که از این سن در اینترنت میگرده بزرگ بشه به احتمال قطع به یقین وحشی میشه
 • IR ۰۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 11
  یکی از نوچه های خاتمی و‌ روحانی با وعده اینترنت راحت در انتخابات برنده می شه. چه بسیار مذهبیون که بخاطر اینترنت از روی ناچاری به اینها رای خواهند داد متاسفانه
  • IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   3 2
   تو چقدر بيشعورى عموجون كه از الآن به فكر انتخاباتى !
  • IR ۲۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   0 1
   اصلا وزارت ارتباطات باید از حیطه دولتی خارج بشه.
 • US ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  10 5
  گلايه مردم از نظام اين است كه اين چگونه حصر است كه اين دغلبازان امثال موسوى ميتوانند اعلاميه صادر بكنند
 • US ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  9 5
  گلايه مردم از نظام اين است كه اين چگونه حصر است كه اين دغلبازان امثال موسوى ميتوانند اعلاميه صادر بكنند .چرا نظام براى هميشه اين دروغكو ها و فتنه گران را خفه نميكند. مگر نميگوئيد كه اكر امام زنده بود با اينها چگونه رفتار ميفرمود
 • US ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  8 5
  گلايه مردم از نظام اين است كه اين چگونه حصر است كه اين دغلبازان امثال موسوى ميتوانند اعلاميه صادر بكنند ؟
 • م. ناظر IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  8 3
  اینان مشکلشان با صخره ستبر ولایت است و الا اگر موجودی مثل موسوی‌خوینیها یا محقق‌داماد یا دستغیب جایگاه رهبری امت اسلامی را غصب کرده‌بودند و با خودرأیی و استبداد ویژهٔ روشنفکری که معتقدند "ما مجازیم هر رذالت و حقارتی را اجرائی کنیم اما هر کس کوچکترین نظر عدم‌همراهی یا مخالفتی ابراز کند به توفان اهانت و فحاشی باید معدوم شود" کشور را به دریوزگی بیگانگان میرساندند؛ با دمهای کلفت روباهانه‌شان گردوشکنی میکردند. حیف که سیدند و به حرمت جدشان نمیتوان نواختشان. شرمشان باد
 • حسن IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 23
  هیچ راهی جز اصلاحات نیست
  • IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   10 3
   کدام اصلاح؟ نادیده گرفتن رای مردم؟ آتش زدن اموال عمومی؟ کشتن پلیس و بسیج و.... ؟نابینا کردن کودک؟ کشتن زوار؟ مزخرف خواندن مسکن و.... ؟به جهنم حواله کردن؟ توهین به پرچم و اقتدار و امنیت؟ قرارداد2030؟ معطل کردن مردم سالیان طولانی برای یک توافق بی نتیجه؟ تعطیلی کارخانجات؟.... ؟
 • آرش IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  15 3
  راه حل برخورد شدید با این جریان فتنه وبازداشت عوامل آن است نه رافت و تعامل. اگر این کار نباشد جریان فتنه و آشوب خیابانی همیشگی خواهد بود.برخورد شدید با حجاریان و تاجیک وعمادالدین باقی و..
 • مهدی IR ۰۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 9
  باید فکری برای کاهش جمعیت در کشور کرد
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  9 10
  رییسی و موسوی و قالیباف و روحانی و احمدی‌نژاد و خاتمی و هاشمی و... همه لنگه ی هم هستند، دلار داره میرسه سمت ۵۰ هزار تومن و حکومت عملاً عرضه کنترل تورم و گرانی رو نداره ، مدیونید اگه فکر کنید حکومت فاسده
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   5 2
   دو خودروساز داخلی باعث گرانی گسترده در کشور شده اند. در حدود 2 ماه است که قیمت برخی خودروها بطور عمدی دو برابر شده و موج گرانی در کشور براه انداخته شده، این یعنی خیانت به کشور - مهمترین عامل فتنه اقتصادی گرانی های عمدی ایجاد شده توسط دو خودروساز داخلی هستند. اشتباه عمدی بعدی جلوگیری وزارت صمت از وارد کردن گسترده خودرو برای جلوگیری از افزایش قیمت خودرو داخلی بوده و واردات خودرو توسط هر فردی با هر سال تولیدی را آزاد نکرده
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  8 1
  برای این جماعت مردم یک مشت سرباز پیاده نظام هستند که هر وقت این جماعت اراده کردند باید به خیابان بیایند بکشن و کشته بشن تا این جماعت بر راس قدرت و ثروت باقی بمانند به خدا قسم که اگه این جماعت به حکومت برسند روی تمام دیکتاتورهای عالم رو سفید می‌کنند بد به حال جماعتي که بازیچه ی این جماعت اصلاح طلب خون ریز بشند
 • BE ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 7
  چیزی نمیشه ، ان بنده خدا چیزی نداره که چیز کنه ، چیزیش نکنید
 • IR ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 8
  نظام اگه با حقیقت منظقی برخورد نکنه و گوشش رو به هر نقد و پیشنهاد برادرانه ای ببنده خیلی راحت از اونی که هرکی به ذهنش میرسه از بین میره...با توهم و یک دندگی تا ابد نمیشه حکومت کرد
 • IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  8 0
  منافقان و کارمندان استکبار در قالب حزب اتحاد ملت و اصلاح طلب ، به جنگ با نظام اسلامی و مردم آمده اند .
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  8 0
  مردم از آدم شدن شما سرمایه های اسرائیل در ایران ناامید شدند
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  3 2
  سلام ،خوب سوال باید با اینا چیکار کرد؟
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 1
  می گویند تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمی برد؟! فتنه اقتصادی ؟مبارزه با گران فروشی و احتکار و اختلاس افزایش ارزش پول ملی ووو را می طلبد . # مرگ بر ضد ولایت فقیه # مرگ بر هرچه ضد انقلاب اسلامی
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 0
  می گویند تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمی برد؟! فتنه اقتصادی ؟مبارزه با گران فروشی و احتکار و اختلاس افزایش ارزش پول ملی ووو را می طلبد . # مرگ بر ضد ولایت فقیه # مرگ بر هرچه ضد انقلاب اسلامی
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 0
  می گویند تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمی برد؟! فتنه اقتصادی ؟مبارزه با گران فروشی و احتکار و اختلاس افزایش ارزش پول ملی ووو را می طلبد .
 • رحمان امیدی IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 2
  خدا را شکر هشدارهایی که شهیدان بزرگوار آیت و لاجوردی در مورد این منافقین(علاوه بر منافقین خلق) در ابتدای انقلاب اسلامی دادند اکنون خودشان به زبان آورده اند. الحمدالله ملت ما این به اصطلاح ، اصلاح طلبان ودر واقع دگر اندیشان را خوب می شناسند.این تیر سه شعبه به فضل الهی به سمت خودشان کمانه خواهد کرد.
 • سعید IR ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  6 1
  این جماعت مرده و زنده شان یکی است . نه حنایشان دیگر رنگی دارد و نه آبرویی نزد ملت دارند . خدایشان بیامرزد .
 • IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  11 2
  منم به جای اینها بودم و این رأفت اسلامی رو می‌دیدم جری تر میشدم. نهایتش ۶ ماه حبس میشم و میرم توی لیست عفو.
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  5 6
  نگارنده مقاله برای درمان یا کنترل مالیخولیای فوق حاد ناشی از عقده یا باید دکترشو عوض کنه یا داروهاشو یا هردو
  • IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   2 1
   وقتی امثال شما به جای پاسخ منطقی در رد این تحلیل توهین و فحاشی میکنید در صحت و درستی این تحلیل مطمئن تر میشم مشرق به راهی که میری شک نکن برای تک تکتون دعا میکنم
 • علی IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  19 1
  اغتشاش گران با وارد شدن به فاز شعارهای ساختارشکنانه و کشته سازی های دروغین نتوانستند مردم را با خود همراه کنند و حالا جریان فتنه میخواهد با ورود به فاز برجسته سازی ضعفهای اقتصادی و معیشتی مردم را با خود همراه کند تا بلکه بتواند در انتخابات آتی از نظام امتیاز بگیرد وگرنه کیست که نداند این جریان تا کنون نشان داده هرگز دلسوز مردم نبوده است کما اینکه بسیاری از ناکارآمدیهای کنونی اقتصاد کشور ناشی از عملکرد دولتهای وابسته به این جریان لااقل در 3 دهه گذشته بوده است و اگر اینها توانمندی و اراده ای برای حل این مشکل داشتند به آن عمل میکردند
 • سید IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  16 1
  اوباش و اراذل یقه سفید (اصلاح طلبان) تهوع آور به گفته قدیمی ها بهتر است جل و پلاس خود را جمع کنند و بیشتر از این با اعصاب ملت بازی نکنند که اینک دیگر مردم با دیدن و شنیدن و خواندن خزعبلات ایشان به یاد کفاره ها و قرض های شان می افتند و شکنجه روحی می شوند!!!
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 0
  لعنت خدا و رسول و فرشتگان و مؤمنان بر این نمک ناشناسان فتنه گر!
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 2
  برای رفع فتنه اقتصادی دولت جناب رئیسی باید به هر قیمتی که شده است جلوی افزایش قیمت ها را بگیرد و اجازه ندهد که صاحبان زر و زور نیات پلیدشان را به اجرا درآورند. فخر فروختن به تورم چهل درصدی و اینکه پارسال شصت درصد بود حالا ما خیلی کار کردیم و به خود خیلی می نازیم کافی نیست. افتخار به تورم چهل درصدی نماد تمام عیار بلاهت و وقاحت است.
 • askari IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  8 0
  با سلام همیشه ورشکستگان سیاسی از آب گل آلود ماهی میگیرند اگر نظام را قبول ندارند حتما باید پاسخ گوی دوره زمامداری خود باشند چون بیشترین دوران انقلاب سکان داران خودشان بودند باید بگویند چه برسر این انقلاب مردمی آورده اند که امروز مردم آنها را پس زده اند .معلوم میشود که دنبال روزنه ای دیگر بگردند تا بار دیگر نوکری شان را جهت از بین بردن استقلال وپیشرفت ایرانیان را به اربابانشان به اثبات برسانند.
 • هادی IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  8 0
  اصلاحات چیا پروکسی غرب تو جمهوری اسلامی هستن. چنتا لیدر و مغز متفکر دارن که همگی مریدان اسلاوی ژیژک و حسین بشیریه و هابرماس و رورتی و کارل پوپر هستن. پس اگر فکر کردید از تبدیل ایران به یه کشور غرب زده خسته میشن کور خواندید!
 • علی ولی خداست .عبا دالله IR ۰۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 3
  تیر سه شعبه ای که قلب نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشانه گرفته
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 5
  به نظر شما فرق بین اصلاح طلب و اصولگرا چیه؟؟؟
 • ایرانی الاصل IR ۱۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 1
  اصلاح طلبان جدا شده از مردم این همه مردم امیدوار در راهپیمایی 22 بهمن 1401 را ندیدند چون خودشان نیامدند می گویند مردم نا امیدند مثل کبک که سرش را زیر برف می کند و می گوید کسی مرا نمی بیند چون خودش نمی بیند
 • IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 0
  هدف افسادطلبان که مشخصا ترور اقتصادیه. عوامل گوش بفرمانشون دائما در کار ترور اقتصادی، گرانفروشی، هزینه‌تراشی و رسانه هاشون دائما در حال فشار بر دولت برای هزینه هایی که انجامش خارج از توان بودجه یا تورم زاست. در این راستا برخی بظاهر موافقان نظام و دولت هم بی‌منطق و پوپولیستی با اونا همراهی می کنند و برای هزینه‌کرد بیشتر بی‌اعتنا به محدودیت بودجه، به دولت فشار میارن. دولت باید از اخذ و اجرای هرگونه تصمیم تحت تاثیر جوسازی این خناسان بشدت خودداری و از هرگونه هزینه غیر ضرور ضرور ضرور دیگه هم جدا جلوگیری کنه
 • علی افصحی IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  5 1
  امام خامنه‌ای ولی فقیه خردمندمان اتحاد را رمز عبور از همه مشکلات فرمودند.اصل ولایت فقیه مترقی ترین اصل در وحدت مردم ولایی و نیز ولی فقیه محور برای وحدت و اتحاد عمومی است. رها کردن تیر سه شعبه نفاق ازجانب موسوی، خاتمی و جبهه لجوج اصلاح طلبی آمریکایی در واقع به گونه ای خودزنی رقت انگیز این جریان بدون قوه عاقله است. چرا که«شنبه تاریخی بیست و دوم بهمن »چهره غیر مردمی اصلاحات آمریکایی را با تمام وجوهش نمایان ساخت. این جریان طرد شده که پیش از «شنبه تاریخی» دست به آشوب و حمایت از آشوب و تکرار سخن دشمن در نظام مقدس جمهوری اسلامی و...و در نهایت عبور از میثاق مردم انقلابی و رهبری نموده و هوس قانون اساسی غیر شیعی و غیر ولایت فقیه محوری کرده بودند به «صخره ستبر مردم انقلابی »خورده و دیدند به رغم ادعای سخنگویی از جانب مردم ، این مردم بودند که در «شنبه تاریخی »نه تنها در همه شهرها بلکه در کوچکترین روستاها نیز فریاد زدند «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»و امام خامنه‌ای «شنبه تاریخی را فقط حمایت مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی دانستند و بس. لذا در برخورد با فتنه انگیزان با هر پیشینه و سابقه ای،فقط یک شاخص است و آن «ولی فقیه حاضر و مبسوط الید امام خامنه‌ای »است و بس. آن چه که جبهه بد ترکیب اصلاحات آمریکایی را رسوا می کند شیوه نامه ولایت نهج البلاغه است آنجا که در خطبه هشتاد و هشت می فرماید«فیا عجبا و مالی لا اعجب من خطاء هذه الفرق علی اختلاف حجتها فی دین ها لا یقتصون اثر النبی و لا یقتدون بعمل وصی...یعملون فی الشبهات و یسیرون فی الشهوات المعروف عندهم ما عرفوا و المنکر عندهم ما انکروا در شگفتم و چرا نباشم از گمراهی این گروهک های چند نفره!این جماعت نه از پیامبری تبعیت می کنند و نه ولایت وصی اش را پذیرا هستند...عامل به حرف های چند پهلو بوده و در مسیر نام و نان و جاه طلبی روانند معروف در نظرشان همانی است که خودشان باور دارند و منکر نیز چیزی است که حزبشان آن را منکر می داند»وقتی گروهک های چند نفره که خود را اصلاح طلب دانسته اما در واقع مرتجعند دربرابر ولی فقیه امام خامنه‌ای دست به خباثت زده و بجای اتحاد،به افتراق و جدایی پای فشرده و در برابر مشکلات به راه حل ارتجاعی رو کرده و آن را در نفی نظام ولایت فقیهی می دانندتنها راه مقابله با این جریان فقط تبعیت از ولی فقیه امام خامنه‌ای است.
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 2
  جریان اصلاح طلب معتقد است به جای پول نفت وگاز،به شما ازادی فساد جنسی می دهیم امروز در برابر این تفکر باید بحث توزیعرپول نفت وگاز،بین مردم را مطرح کرد تا جریان بن سلمان د ر خاورمیانه نابود شود
 • IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 8
  مشکل ایران همینه که فکر میکنیم اصلاح طلب بده و اصولگرا خوب!!! در صورتی که اینها شبیه هم هستن
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  6 0
  غرب توسط دولت سایه (جلسات مشکوک تیم امنیتی_اجرایی روحانی‌) و با سیگنال افزایشی به دلاروسکه از حضورحماسی مردم در ۲۲بهمن و نیز سفرموفق دکتررییسی به چین انتقام گرفت. تا کی مماشات با این تیم متخلف
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  9 1
  قوه قضائیه با تمام قدرت با کمک نیروهای امنیتی اطلاعاتی و بسیج مردمی همه کسانی که در این راه قدم بر می دارند شناسایی و با تمام قدرت سرکوب کنند نیاز به بگیر و ببند ندارد فقط حساب بانکی آنها را مسدود کنند از بانیان فتنه شروع کنند فقط روزی 100 هزار توامن برای خرید نان و سبزی و ... مجاز به برداشت از کارت مخصوص خود باشند مطمئن باشید همه اینها هم به غلط کاری خواهند افتاد هم همه نوکرانشان در بنگاههاس اقتصادی ورشکست خواهند شد اموالشلن را مصادره کنید تا هیچ غلطی نتوانند بکنند حفظ انقلاب نه تعارف دارد نه فامیل می شناسد
  • IR ۱۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   0 0
   این قانون برا افراد ضعیف یعنی بدون رانت و پارتی اجرا میشه
  • IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   0 0
   روزی ۱۰۰ هزار تومان خیلی زیاده، من که با ۵۰ هزار تومان سر می کنم. بدن فتنه گری!
 • م.اکبری IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  6 1
  اینها نمی بینند که استکبار درمواجهه با غیور مردان مقاومت به ,"پت،پت" است. به نظر می‌رسد که این جرثومه های فساد میخواهند به استکبار نفس مصنوعی بدهند البته خیلی پستی می طلبد خیلی
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 0
  چرا این ملحدین و مفسدین را که برای کشور اعم از سیاسی، اقتصادی و امنیتی مضر هستند و هزینه دارند را تأدیب و تنبیه نمی کنند.
 • محمد IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  7 0
  اصلاح طلبان سرمایه های رژیم صهیونیستی در ایران هستند. آنها در راستای اهداف کثیفشون، خوب به وظيفه شون عمل می کنند.
 • صفری IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  5 0
  امروز اصلاح طلبان ابزارهای دمکراسی رو برای پیشبرد منویات خود تفسیر میکنند لازمه رسانه های انقلاب در جهت تبیین،همین ابزار رو باز تولید کنند . رفراندم رسانه ای برای محاکمه موسوی و خاتمی و توسعه مبانی آن به حل این بن بست کمک میکنه و کنشگری رو از جبهه اصلاحات میگیره.
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  6 0
  اگر مجرم و توطئه گر هستند چرا بازداشت نمیشوند
 • ناشناس IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  6 0
  وقتی مجرم را به موقعه محاکمه نکنید مدعی می شه
 • عبدالله IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  18 1
  طایفه منافق موسوم به اصلاح طلبان فاسد و دروغ گو و جاه طلب هستند. و بابت دروغ گویی و فتنه و کودتا بر علیه نظام و رای مردم خصوصا در سال ۸۸ باید تاوان سنگینی بپردازند. و شایستگی هیچ مسولیتی را ندارند.
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  8 0
  بسم الله الرحمن الرحیم اگر قرار است فتنه اقتصادی رخ دهد بسم الله از آن جلوگیری کنید این تکلیفی است برعهده مسئولین
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 1
  جناب مشرق یک نکته مهم وجودداره واون زمینه ی اقتصادیه قیمت دلاروتورم وسکه وخودرو ومسکن که راهش رجوع به علم اقتصاد وقطع وابستگی به دلاروگذارازواژه های جعلی یارانه پنهانه!اگراین مسائل تا 50درصدحل بشه نه 3بیانیه هزارتا بیانیه هم بدن کسی کاری ندارد شایستگی دردولت سیزدهم و عملکردمطلوب یعنی پایان اصلاح طلبان...
  • IR ۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   2 0
   قیمت دلار و سکه و ... توسط همین فتنه گران یا با درخواست همینها توسط اربابانشان در اروپا و آمریکا به کشورهای مزدور و نوکر صفت و شیرده خود نسخه پیچی می شود
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 1
  به خدا قسم که الان زمان تغییر ریاست قوه قضائیه ست. اژه ای مرد دوران های پرآشوب فتنه گران نیست. نشان داده که نیست.
  • IR ۲۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   1 0
   رئیس قوه قضائیه ایکاش مدیران خودروسازهای داخلی رو که قیمت خودرو های بی کیفیتشون رو توی مدت کوتاهی چند برابر گران کردند دستگیر و سریع محاکمه و مجازات میکرد.
 • سید رسول IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 8
  سلام بزرگوار شمایی که مطالب جناب موسوی و خاتمی و جبهه اصلاحات را تفسیر می کنید و می گویید مردم در۲۲بهمن با شرکت شان در راهپیمایی رای دادند.اگر راست می گویید و جرأت دارید یک انتخابات آزاد بگذارید
  • IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   2 1
   یا در انتخابات شرکت نکردهای یا معنی انتخابات آزاد را نمی دانی. تو که فرق صندوق رای و صندوق لباس را نمیدانی. چرا در خصوص رای گرفتن و رای دادن اظهار نظر می کنی.
  • IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   2 0
   حتما با نظارت آمریکا و انگلیس
  • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   2 0
   در پاسخ سید رسول یعنی میفرمایید روحانی با رای ملت انتخاب نشدند وبه زور تبلیغ سلبریتیها و حمایت هاشمی رای آوردند
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  5 0
  افساد طلبان از دشمنان بدترند دشمن دشمنی خودرا آشکار نشان میدهد ولی افسادطلبان از بیت المال ارتژاق میکنند بهترگفته شود بیت المال را در موقعیت حاکمیتی غارت میکنند بعد پنهان آشکار اهداف پلید دشمنان را دنبال میکنند وبا حرفهایشان وبا روزنامه زنجیره هایشان به نظام وکشور صربه میزنند
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 1
  ته ته اصلاح طلبی در اوجش در مجلس ششم طرح خروج از حاکمیت بود با آون قوانین دوقلو افزایش اختیارات ریاست جمهوری بهره مالکانه نفت و خصوصی و شخصی کردن شرکت نفت یه قانون هم برا مردم ندار کارگر مستاجر هم ندارند
  • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   2 1
   اصلاح طلب یعنی غلط اندر غلط سرمایه داری که بزرگ مغروقشون گفت مردم لای چرخ توسعه له بشوند
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  8 0
  تحلیل خوبی بود
 • نادر IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 0
  تیر سه شعبه موسوی ، خاتمی و میراثخوار نام امام به سمت میراث داران خمینی به سنگ خواهد خورد
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  6 0
  انشاا... خون پاک شهدا و صاحب ما آقا امام زمان عج حافظ کشور و امنیت و رهبری و رسوا کننده عبدالحمید و خاتمی و موسوی و منافقان و خائنان هستند
 • منتظرالمهدی IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 0
  امام خامنه ای نایب برحق امام زمان(عج) و فرزند زهرا و مرتضی است مبادا بی حرمتی کنید که ملت طومار شما را در هم خواهد پیچید
 • IR ۱۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 1
  دیگر وقت ان است که ملت بزرگ ایران همانطور که با مشت کوبنده در دهان شیطان بزرگ زدند یک مشت سهمگین و کوبنده به دهان فتنه گران خائنین به امام خمینی و جمهوری اسلامی بزنند میر حسین موسوی زهرا رهنورد خاتمی و دیگر دشمنان مردم ایران ارزوی براندازی را به گور خواهند برد
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 1
  از امریکا تا کانادا سازمانهای نظرسنجیشون صحت انتخابات 88 را تایید کردند فرهنگ سازی نشه میشیم سوریه
 • پرشیا IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 0
  آره باشه، اینا جرات ندارن بدون بادیگارد بین مردم و جوانان آفتابی بشن.
 • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 1
  اونا مقصر نیستن
 • معروف IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 3
  اصلا تو درست میگی.
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 0
  باطل و اباطیل محکوم به فنا و ویرانی و شکست هستند......
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 5
  یکم حیا کنید
 • IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 2
  بزار هر غلطی میخوان بکنند .
 • رضا IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 0
  یه چیزی رو فراموش نکنید حضرت آقا گفتند جمهوری اسلامی در داخل هم‌مخالفینی داره ولی اینها طرف ملت ایران نیستند ملت ایران با آمریکا طرفه.یعنی برن بمیرن با این جمله بهتره براشون فسادطلبان بدخیم.
 • عضو هیئت علمی IR ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 3
  تو رو خدا بس کنید
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 1
  باتوجه واطلاع انسان ناپاک اصلاحاتی های منافق خودرا برای گام بعدی برای براندازی بصورت مسلحانه آماده کرده اند
 • US ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 1
  لطفا ی نفر که از دین اسلام چیزی سرش میشه توضیح بدهد که چطور ممکنه کسی که جرم و جنایت کوچکتری داشته مثلا ی جوان خام مجازات بشود آن هم از نوع اعدام ولی افرادی با جرم و جنایت خیلی بزرگتر فقط حصر خانگی میشن آنهم با تمام امکانات رفاهی و دسترسی به تمام رسانه ها. پس عدالت کجا رفته؟
 • احمد IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 1
  نه خاتمی، نه موسوی، نهکروبی احمقو نه منافقین جنایتکار نمی توانند کوچکترین لطمه ای به این انقلاب بزنند
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 3
  زمان سید بزرگوار خاتمی تورم ۱۰درصد بود.
 • پرهام IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  3 0
  برخورد کنید مثل ترکیه و‌‌.. ینی چی عملا دارند تمام استقلال و لمنیت کشور رو بهش ضربه میزنن بعد شما سکوت میکنید
 • IR ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 0
  سلام اینان فقط خود وپیروانشان را می بینن انسانهایی متکبر خودخواه وبی مسئولیت!!! کاش به جای کلی گویی ونظرات وپیشنهادها یکم با مردم بودن ساده زیست بودن درد مردم رو داشتن اینان درد ریاست دارن درد توجه دارن
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 0
  اوباش اسلاحتلب با فتنه نفس می کشند، در واقع زاییده فتنه هستن
 • حمید ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 0
  لعنت خدا بر موسوی و خاتمی و تمامی منافقین که نقش پیاده نظان دشمن را بازی میکنند.
 • IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 4
  درود بر اصلاح طلبان که برای کشور زحمت میکشند تا آینده ی درخشان داشته باشیم. کشور و با وجود اصلاح طلبان پیشرفتهای زیادی کرده.
  • جواد IR ۲۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
   0 0
   جون عمت راست میگی
 • IR ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 0
  به مانند بنی امیه برای منبر پیامبر
 • فهیم IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 0
  بهتره صف اول های طی ۴۰سال قبل بازتشسته شوند دیگر حنا ی انها رنگی ندارد
 • حسین IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  3 0
  لعنت به فتنه گر وآشوبگر
 • IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  4 0
  کلید جماران را از دست این ناخلف بگیرید
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  1 2
  برو بابا هر چی این اراجیف را سر هم می‌کنی هیچ فایده ندارد
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 1
  میخواستید اعدام کنید اعدام نکردید موسوی را پس بکشید. در ضمن دهها روزنانه و نشریه اصلاح طلب که مدام لجن پراکنی میکنند را اجازه نشر میدید پس حقتونه. سزای احمال و تدبیر های بی تدبیر همین آشوبهاس یادمون نره ماجرای مهسا امینی را یک خبرنگار اصلاح طلب نشر داد و بزرگ کردند.
 • سیدهادی IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  2 1
  از مشرق گله دارم که اسم این مرتیکه نوکر اجنبی را با جمله حجت السلام ... همراه میکند این خائن و دیگر یاران خائن ارزش کلمه آقا و امثال آن را ندارند
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 1
  یعنی می‌خوان شلوغ کنند؟!!!!
 • IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 0
  ازنطرشماها گوشت کیلویی نیم ملیونی دلارنزدیک به ۵۰هزارتومانی کارفتنه است ؟
 • IR ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 0
  لعنت خدا بر منافقان
 • علی IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۹
  0 0
  انشاءالله که کرونا گرفته سقط میکنند
 • IR ۰۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
  0 0
  قیمت جنس را پایین بیاره فتنه نشه
 • IR ۰۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
  0 0
  تیر سه سر بخوره توی گلوی سرباز پیاده آمریکا.
 • IR ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
  0 1
  اصلاح طلب های صهیونیست صفت بهتره خفه شن تا وقت مرگشون که میرن به جهنم کنار منافقین و جنایتکاران دنیا وگرنه مردم ایران وو تموم زنده دلان دنیا خودشون میفرستنشون به جهنمی که عاشقه شن 🤨 😡همه بد بختیای و فساد های مملکت زیر سر ایناس
 • مجید IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
  0 1
  الان سیستم قضایی چرا با اینا برخورد نمیکنه اگه چندتا فرد معمولی همچین بیانیه ای میدادن چیکار میکردن خب معلومه اینا گردنکشی میکنن حجاریان و خاتمی و ابطحی و عطریانفر و انصاری و عبدی و پدر معنوی اصلاحات باید دستگیر بشن اینا تو فتنه ۸۸ دستگیر شدن هنوز آدم نشدن خب بابا لیدرهاشون رو دستگیر کنید اینا مردم رو تحریک میکنن و هزارتا کار انجام میدن
 • US ۰۵:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
  0 1
  من در عجبم كه چرا نظام زندگى مردم و امنيت كشور را با مماشات با فتنه گران ببازى گرفته است . مگر نه اينكه فتنه انگيزى و دروغ هاى موسوى و كروبى و خاتمى و ساير سركرده هاى اصلاح طلبان برملا شد و خيانت آنها براى صدمه زدن به امنيت كشور واضح و آشكار گرديد .چرا آنها را محاكمه نميكنيد ؟
 • یاران امام IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
  0 1
  این سران فتنه چه می خواهند از جون مردم مگه کم بچه مردم را لو دادند درسال88 به خیابانها ریختند عبرت نگرفتند که ملت برعلیه آنها چه شعارهای دادند. بابا ملت شما را نمی خواهند. مگه کم خوردید و ایران تاراج کردید. مگه پسران هاشمی چیزی گذاشتند درایران بماند در دوران حاکمیت عالیجناب سرخ هیچ زیرخاکی در قلعه های باستانی نماند با همدستی نماینده منطقه همه را تاراج بردند.
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
  0 1
  حالا که می دانیم افسادطلبان در تدارک فتنه اقتصادی اند،بی مسیولیتی دولت آقای رییسی در مهار تورم و گرانی افسار گسیخته شک برانگیز میشه
 • سید IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۳۰
  0 0
  سلام برادران این مماشات امنیتی مسئولین موجب این جسارت ها و عداوتهاست… وقتلوهم حتی لا تکون فتنه رو برای این نفرموده است که شما با آگاهی به آنچه گزارش کردید به ما اعلام قصد حضرات منافق رو بفرمایید وما هم بگیم عجب… مخاطب گزارش شما مسئولین امنیتی و قضایی کشورند… بعله مستدل ومستند بفرمایید برخورد کنند نه اینکه در دل کنید…

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس