رئیسی

رئیسی با تاکید بر اینکه باید سخن دانشجویان را به عنوان آینده سازان این کشور شنید، گفت: روز دانشجو نماد دشمن شناسی، دشمن ستیزی، بصیرت و احساس مسئولیت از سوی دانشجویان عزیز است.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز (چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱) در آئین نکوداشت روز دانشجو که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: نشست با دانش آموزان فرهیخته و دانشجویان گرامی و اساتید و رؤسای دانشگاه را برای دولت توفیق می دانم.

وی عنوان کرد: ارتباط با مجموعه‌ها جریان دانشجویی و دانشگاهی به دلیل جایگاهشان و اینکه مسائل جامعه را بیش از دیگران رصد می‌کنند و در مسائل اجتماعی و فرهنگی حضور دارند مغتنم می دانم.

رئیس جمهور بیان کرد: بارها به دولتمردان تاکید کردم همواره ارتباط خود را با عموم مردم و تمام سطوح جامعه و جامعه نخبگانی به عنوان جامعه‌ای که می‌تواند کمک به سزایی برای دولت داشته باشد را مورد توجه قرار دهد.

رئیسی اضافه کرد: خود بنده نیز ارتباط برای دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها را فقط با وزیر تعریف نکردم و خودم در وزارتخانه‌ها بعضاً با اطلاع و بدون اطلاع قبلی حضور پیدا می‌کنم. احساسم این است که اطلاع از وضعیت کشور فقط از طریق ارتباط با چند نفر کفایت نمی‌کند.

رئیس جمهور با گرامیداشت روز دانشجو گفت: روز ۱۶ آذر نماد دشمن شناسی و دشمن ستیزی و نماد بصیرت و احساس مسئولیت از سوی دانشجویان است. حقیقتاً ۱۶ آذر روز ایجاد امید برای جامعه دانشجویی و برای کشور است و یک نماد و نمود برای فکر، بالندگی و شناخت شرایط و وضعیت است و باید همواره این روز را گرامی داشت.

روز دانشجو نماد دشمن شناسی، دشمن ستیزی و بصیرت دانشجویان است

وی با تاکید بر اینکه نه فقط در ۱۶ آذر بلکه در غیر از این ایام نیز در دانشگاه‌های مختلف و مراکز علمی و پژوهشی به میزان فرصت حضور پیدا می‌کنم ادامه داد: ارتباط دولت و دانشگاه را یک ضرورت می دانم و اگر زمانی اعلام کردم دانشگاه اتاق فکر دولت است حقیقتاً باورم این است که دانشگاه باید به حل مسائل کمک کند.

رئیسی با بیان اینکه دانشگاه مشاور علمی و فرهنگی در حوزه مسأله شناسی و حل مسأله برای دولت محسوب می‌شود، تصریح کرد: بعضی‌ها به من توصیه کردند امروز دانشگاه نروم و اگر رفتم چرا دانشگاه تهران انتخاب شد؟ من به دنبال تعطیلی علم و دانش نیستم. آنها که به دنبال تعطیلی علم و دانش هستند دانشگاه نمی‌روند. من به دنبال گشایش هستم.

رئیس جمهور افزود: روز ۱۶ آذر، روز دانشگاه و روز آینده برای شما دانشجویان عزیز است. این روز نماد آن است که آینده به شما تعلق دارد و امروز باید سخن شما را شنید. آینده به دست شما رقم می‌خورد. لذا آینده سازان کشور دانشجویان هستند که باید آینده را رقم بزنند.

وی خاطرنشان کرد: بلافاصله بعد از جریان کرونا گفتم دانشگاه باید آغاز به کار کند و خواستم دانشجویان در دانشگاه حضور پیدا کنند زیرا دانشگاه باید سرزنده و امید آفرین باشد.

رئیسی تاکید کرد: بنده به عنوان طلبه و یک مسئول خدمتگزار همواره اعتقاد دارم ارتباط با دانشجویان باید وجود داشته باشد. اعتراض غیر از اغتشاش است. به دنبال اعتراض اصلاح امور و سازندگی وجود دارد و به دنبال اغتشاش تخریب و یاس آفرینی صورت می‌گیرد.

اعتراض اگر برای اصلاح باشد موجب کمال می‌شود

وی اضافه کرد: اعتراض اشکالی ندارد و اگر برای اصلاح باشد در هر دستگاهی موجب کمال می‌شود اما اغتشاش به هم ریختگی، تخریب و تعطیل کردن است.

رئیس جمهور با اشاره به سفر اخیر خود به کردستان گفت: من به کردستان رفتم و دیدید آقایی به من در بازار شکلات تعارف کردند. با این بیچاره چه کردند؟ آخر این طریق برخورد است؟ بعد آقایی می‌گوید فلانی ما اگر درب مغازه خود را می‌بندیم فکر نکنید برای طرفداری از آنها این کار را می‌کنیم بلکه سر صبح من را تهدید کردند اگر مغازه را باز کنی شیشه مغازه ات را می‌شکنیم و آن وقت من باید یک سال کار کنم تا پول آن شیشه را بدهم.

ابر دیکتاتور عالم، آمریکا است

رئیسی عنوان کرد: شما می‌گوئید دیکتاتوری؛ چه کسی دیکتاتور است؟ کسی که اینقدر تحریم به کشور وارد می‌کند. مستبدترین و دیکتاتورترین حکومت در این دنیا ایالت متحده آمریکا است.

وی در میان شعارهای «مرگ بر آمریکا» دانشجویان بیان کرد: ۱۶ آذر نماد مبارزه با ابر دیکتاتور عالم، آمریکا است. طبق ادعای کلینتون داعش را تشکیل می‌دهید بعد اسلحه دست بچه‌ای می‌دهید و می‌فرستید حرم شاهچراغ و خانواده آرتین را به شهادت می‌رسانید.

رئیسی تصریح کرد: سوال من از شما این است، شما دیکتاتور نیستید؟ دیکتاتور هستید. چرا دست این جوان اسلحه دادید و داعش را ایجاد کردید و در منطقه ناامنی ایجاد می‌کنید؟ شما می‌خواهید زندگی برای مردم ایران بیاورید؟ لعن و نفرین الهی بر شما باد.

وی بیان کرد: قطعاً یک ایران قوی مطلوب آمریکایی‌ها نخواهد بود و آنها به دنبال یک ایران ویران شده همانند افغانستان، سوریه، لیبی و دیگر کشورهای مورد تجاوز قرار گرفته از سوی این کشور هستند، اما ایران متفاوت از دیگر کشورها و سرزمین‌ها، زنان و مردانی با عزت و باغیرت دارد که هرگز اجازه تحقق چنین توطئه‌هایی را به آمریکایی‌ها نخواهند داد.

رئیس جمهور در بیان چرایی عصبانیت و ناامیدی دشمنان از دانشگاه و جامعه دانشجویی کشور، گفت: دانشگاه‌های ما امروز سرمنشاء همه پیشرفت‌ها در کشور بوده و افتخارات دانشمندان ما در علم و فناوری، صنعت هسته‌ای، هوافضا و دستاوردهای دفاعی و امنیتی محصول دانشگاه است، از این جهت دشمن به دنبال تعطیل کردن دانشگاه‌ها، از بین بردن نشاط دانشجویی و مقابل هم قرار دادن دانشجویان برآمد، اما جامعه دانشجویی ما نشان داد صدای واقعی دانشجوی ایرانی صدای ضد استکباری است.

حجم تجارت خارجی کشور ۴۸ درصد افزایش یافته است

رئیسی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در جمع پرشور دانشجویان با اشاره به تلاش دشمنان برای ممانعت از ایجاد تحول در مدیریت اجرایی کشور، از جمله تلاش برای متوقف کردن صادرات نفتی و غیرنفتی، سنگ‌اندازی در برقراری ارتباط موثر با کشورهای همسایه و جلوگیری از افزایش حجم تجارت خارجی ایران تصریح کرد: برغم همه تلاش‌ها و توطئه‌ها امروز صادرات نفت ما به میزان پیش از تحریم‌ها افزایش یافته، ارتباطات ما با زیرساخت‌های آسیا از طریق پیمان‌های شانگهای و اوراسیا برقرار شده، حجم تجارت خارجی کشور ۴۸ درصد افزایش یافته و صدها کارخانه نیمه تعطیل یا تعطیل به چرخه تولید بازگشته و یا در حال راه‌اندازی است.

وی با اشاره به تشکیل «اردوهای راهیان پیشرفت» برای آشنایی دانش‌آموزان با دستاوردها و پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: شما جامعه دانشجویی کشور نیز باید راویان این پیشرفت‌ها برای عموم مردم باشید.

رئیس جمهور با اشاره به دیدار خود با دبیرکل سازمان ملل و عذرخواهی او به خاطر ناتوانی در رفع تحریم دارویی کشورمان در دوران کرونا گفت: بنده خطاب به دبیرکل سازمان ملل گفتم امروز به رغم همه فشارها و تحریم‌ها ما نه تنها با تولید شش نوع واکسن به دست متخصصان کشورمان از واردات واکسن کرونا بی‌نیاز شدیم، بلکه به صادرکننده واکسن نیز تبدیل شده‌ایم، اما زشتی و روسیاهی این مسئله برای مدعیان حقوق بشر باقی خواهد ماند.

رئیسی با بیان اینکه پشت پرده اغتشاشات اخیر و ناامنی‌ها در کشور، متوقف ساختن پیشرفت‌ها، تعطیلی دانشگاه‌ها و ناامید کردن مردم بوده است، افزود: در همین راستا تلاش همه ما مسئولان و شما جامعه دانشجویی کشور و اساتید دانشگاهی باید بر امیدوار کردن هر چه بیشتر مردم با کار جهادی و فعالیت شبانه‌روزی باشد که اگر چنین شود یقین بدانید دشمن روز به روز ناامیدتر و مردم روز به روز امیدوارتر خواهند شد.

جامعه دانشجویی کشور به خوبی تفاوت میان اعتراض و اغتشاش را می‌فهمند

وی با بیان اینکه کسانی که دانشجوی ما و مدافعان امنیت همچون شهید آرمان علی‌وردی و روح‌الله عجمیان را به شهادت می‌رسانند، مسئله‌شان مشکلات اقتصادی نیست، تصریح کرد: مردم ما و جامعه دانشجویی کشور به خوبی تفاوت میان اعتراض و اغتشاش را می‌فهمند و به همین دلیل آنها را ناکام گذاشتند.

رئیس جمهور همچنین در بخش دیگری از سخنان خود درباره برخی سوالات دانشجویان درباره نحوه انتصاب مدیران در دولت سیزدهم، میزان پیشرفت نهضت ملی مسکن، اشتغال، اینترنت، حذف ارز ترجیحی، بازار خودرو، بازار سرمایه و همچنین استفاده دولت از ظرفیت کانون‌های فرهنگی و دانشگاهی توضیحاتی ارائه کرد.

رئیسی با بیان اینکه دولت سیزدهم تنها دولتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که برنامه‌ای مدون برای حل مشکلات کشور دارد و برنامه خود را نیز به بوته نقد کارشناسان، نخبگان و فرهیختگان گذاشته است، افزود: معتقدیم با توجه به ظرفیت‌های عظیم موجود در کشور و حمایت و پشتیبانی مردم، مشکلات قابل حل است و اقتصاد کشور و معیشت مردم نیز بهبود خواهد یافت.

وی در پایان ضمن قدردانی از دانشجویان و اساتید با بصیرت دانشگاه که با رونق کلاس‌ها و پافشاری بر ارزش‌ها اجازه ندادند فضای دانشگاه به محلی برای جولان اغتشاشگران تبدیل شود، به روح پاک همه شهدا به ویژه شهدای دانشجو و شهدای مدافع امنیت درود فرستاد.

پیش از آغاز سخنان رئیس جمهور امیرمحمد پولانی دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات منطقه‌ای، محمد هوش‌چیان دانشجوی مهندسی مکانیک بیوسیستم، امیرحسین سیدرحیم‌زاده دانشجوی رشته اقتصاد، فاطمه سادات هوشمند دانشجوی مقطع کارشناسی رشته هوافضا، زهرا کمالی دانشجوی زبان و ادبیات عرب، محمدهادی نصر دانشجوی مدیریت دولتی و معین رضیعی دانشجوی حقوق عمومی به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود درباره مسائل مختلف کشور پرداختند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 40
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  10 31
  چون دولت نمی تواند جلوی اختلال دشمن را بگیرد. ملت باید جریمه شود. چون دولت نمی تواند تورم را کنترول نماید ملت باید جریمه شوند. خجالت نمی کشی
  • IR ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
   3 3
   ناراحت نباش
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
   9 4
   بخشی از ملت که با رأيش باعث شد ۸ سال کشور منتظر لبخند آمریکا باشه و آخرش اونطور آمریکا سرکارش گذاشت باعث جریمه دادن ملت شده! فرار رو به جلو کا همیشگی امثال شماست
  • کیان FR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
   3 3
   کنترول😁 درستش اینه(کنترل)
  • IR ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   1 1
   رئیسی جان من است عشق من است درود بر رئیسی
  • شهروز IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   1 1
   خجالت رو باید پیاده نظامهای دشمن در داخل که مجری اوامر اربابشون درامر سوریه سازی ایران هستند بکشند ضمن مجازات برای آنها با اعدام صحرایی به جرم جاسوسی وفعالیت ضد امنیتی
  • IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   1 1
   کنترل می شه ان شاءالله با اعدام مافیای اقتصادی اصلاح طلبان
  • IR ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   1 1
   تونگران نباش فعلا برو سرگرم دغلبازی اصلاحات تا یک روحانی دیگه واست رقم بزنه برای خرد وخمیر کردن زیر ساختهای صنعتی کشور ونابودی کامل اقتصاد وتوسعه وپیشرفت به اسم ژن ژیان
  • IR ۰۱:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   1 1
   به ارباب اصلاحاتیت بگو با این اراجیف نمی تونی برعلیه این دولت مردمی توطئه کنی . توطئه هاتون هنوز تموم نشده .فروکش نکردید . بسه دیگه خسته مون کردید انقدر تشویش روانی کردید
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  12 7
  حفظک الله سید عزیز
  • IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
   5 4
   بارك الله بر رييسي ... اينها (آشوبگران و داعشان وطني) فكر كردند با شارلاتانيزم مجازي و احمق هايي مثل مصي پولي نژاد و رضا ربع پهلوي و ابي و منافقين و ... ميتوانند در كشور امام زمان انقلاب كنند. بابا همه شما كف روي آب هستيد بخدا
 • US ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  12 12
  کلا این اقای رئیسی در باغ نیست. مردمی که گله دارند کجا بیان کنند؟ کی بشنود و اجرا کند؟
  • IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
   9 6
   اولا ....... تو پرچمت، دومأ خودت در باغ نیستی،سومأ زیادم قد قد کنی میگم از آمریکا بیان جرج فلویدت کنن!!!!!
  • IR ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   1 2
   ساکت شو ارباب اصلاحاتی کثیفت در باغ نیست به فکر کشته سازی ولجن پراکنی است .به ارباب اصلاحاتیت بگو نه حرف زدن بلدی نه عقل سیاسی داری نه عقل اجتماعی فقط دروغگویی وچاپلوس وحقه باز
  • صادق IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   1 2
   درباغ نیست در بهشت فکری است.آن چنان پاک وبی آلایش است که کوچکترین غباری برچهره ی روحانیش نمی نشیند .خدا آنقدر بزرگش نماید که دشمنانش در زیر بزرگیش له شوند ومحو وبرای همیشه گم شوند . درود براین رئیس جمهور عادل وفرهیخته وسخندان
  • IR ۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   1 2
   برو ازین حرف جاهلانه ات درمورد این مرد بزرگ توبه کن . خیلی بزرگ منش وشریف هستند
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  9 7
  مردم با بیداری و بصیرت و با ولایت مداری پیروز همه میادین خواهند بود
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  13 3
  دیکتاترتر از غرب وجود ندارد اما پشت شعارهای زیبا
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  3 10
  هر چی باشه مقامات آمریکایی به مردم خودشون میرسن بزرگترین اقتصاد جهان رو دارن
  • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
   3 4
   با تکنیک زانو روی گلو بسیار به مردم خودشون میرسن و عاشقشون هستن
  • IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   1 1
   دیدم وشنیدیم .خفه شو دزد اصلاحاتی
 • سامان IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  1 0
  دیدار با دانشجویان
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  6 2
  ((جامعه دانشجویی کشور به خوبی تفاوت میان اعتراض و اغتشاش را می‌فهمند)) اما حاکمان چطور؟ آیا اندازه دانشجویان میفهمند؟؟
  • IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
   2 4
   تفرقه افکنی نکن ، چون میفهمن همه چی رو حتی این چیزهایی که گفتی
 • علی IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  0 3
  عیب جمهوری اسلامی اینکه نمیخواد برعکس خیلی ها مردم و آدما رو یه عمر مشغول ( مشروب، مراسم مختلط...) کنه. ضعفش: اقتصاد و نبود فضای فرهنگ جذاب و جایگزین.
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  1 2
  سلام خدا و درود ملت بر اقای رئیسی
 • سید عشق CA ۲۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  0 1
  ما به این دولت امید داریم ولی فقط اون جملش که میگه طرف باید یه سال کار کنه پول شیشه رو در بیاره! همین یه جمله نشون میده وضعیت اقتصادی چطوریه.
 • روژین IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 2
  ما کردها از جان ودل طرفدار ومحب رئیسی هستیم
 • IR ۰۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 0
  زنده باد دولت سیزدهم خدا شما را حفظ ودشمنان یاوه گویتان را زمینگیر نماید
 • مهدی IR ۰۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 1
  چقدر صحبتهای این آقا شیرین وزیبا ودلنشین است .دوست داشتنی ترین رئیس جمهور
 • دانشجو IR ۰۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 1
  خیلی دوستش دارم .
 • IR ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 1
  خداپشت وپناهت سید محرومان دشمنانت خوار وذلیل شوند
 • خانی IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 2
  پشتیبان ولایت فقیه باشید تابه مملکت شما آسیبی نرسد
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 0
  مردمی ترین رئیس جمهور،دربازار سنندج دیدمش باور نمی کردم این قدر با ابهت وباشخصیت ومتین باشد . مهربان ودلسوز به معنای واقعی
 • IR ۰۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 1
  این قلبها هدیه برای پرزیدنت رئیسی 😍💗💓❤💝
 • IR ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 1
  الحق والانصاف دو رئیس جمهور خوب کار کردند احمدی نژاد که فقط آخراش تحت القائات کمی خراب کرد و درحال حاضر آقای رئیسی که واقعا عالیه چه در زمانی که رئیس قوه قضائیه بودند وچه در زمان کنونی ... اگر فتنه گران اصلاح طلب بذارند مردم از وجود ایشون بهره ببرند . وظیفه شناس وکاردان و کاربلد وباخدا وکار درست
 • IR ۰۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 1
  من تمام حرفهاشو قبول دارم.درود بر صداقتش
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 0
  خدا ان شاءالله تمام موانع رو از سر راهش برداره وپیروز میدان باشه .روحیه جهادی عالی دارند وخیلی فعال ودروسط میدان
 • IR ۰۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 1
  امروز وقتی دانشگاه داشت سخنرانی می کرد لذت بردیم از صحبت هاش ...عالی بود تحلیل درست وصحیح ازسیاست واقتصاد واجتماع
 • SE ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 1
  درود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس