عطوان مطرح کرد: چرا باید تیم ایران را مقابل آمریکا تشویق کنیم؟

"عبدالباری عطوان" در پیامی تصویری دلایل خود برای حمایت و تشویق ایران در این بازی را تشریح و ابراز امیدواری کرد که ایران با پیروزی دل میلیون ها مسلمان و ستم دیده در سراسر جهان را شاد کند.

به گزارش مشرق، عبدالباری عطوان در پیام تصویری خود گفت: من در اردوگاه پناهندگان فلسطینی در دیر البلح در نوار غزه به دنیا آمده ام. تعدادی از اعضای خانواده من به خاطر محاصره نوار غزه و نرسیدن دارو و درمان مناسب جان باختند؛ محاصره ای که آمریکا و اسرائیل علیه این منطقه اعمال کردند. این آمریکا است که از اسرائیل حماست می کند. ما از این همپیمانی شیطانی آمریکایی - اسرائیلی رنج می بریم.

وی سپس به دخالت های ویران کننده آمریکا در منطقه پرداخت و افزود: چه کسی عراق را ویران کرد؟ چه کسی عراق را اشغال کرد؟ چه کسی یک میلیون عراقی را قبل از تجاوز نظامی به این کشور به خاطره محاصره این کشور به قتل رساند؟ چه کسی یک میلیون برادر عراقی دیگر را بعد از این تجاوزگری نظامی به عراق به قتل رساند؟ چه کسی ناتو را برای ویران کردن لیبی اعزام کرد؟ آنها لیبی را ویران کردند. بیش از سیصد تا چهارصد هزار نفر جان خود را در بمباران آمریکا در لبیی از دست دادند.

عطوان افزود: چه کسی الان سوریه را محاصره کرده است؟ چه کسی لبنان الان را محاصره کرده است؟ چه کسی خانه لبنانی ها را خراب کرده است؟ چه کسی قانون (تحریم) "قصیر" را علیه سوریه اعمال کرده است؟ چه کسی الان خاک سوریه را در اشغال دارد؟ چه کسی الان چاههای نفت و گاز سوریه را در تصرف خود دارد و این منابع را به سرقت می برد؟ آیا آمریکا نیست که همه این کارها را می کند؟! مگر آمریکا نیست که از جدایی طلب ها در سوریه حمایت می کند؟!

وی تاکید کرد: چطور می توانیم کشوری را دوست بداریم که سرزمین های ما را تحت تاخت و تاز و یورش خود قرار داده و خاک ما را اشغال کرده است؟ چطور می توان برای چنین کشوری دست زد و آن را تشویق کرد؟ چنین کاری برای هر عربی شرم آور است که در کنار آمریکا قرار بگیرد و این کشور را در بازی با ایران تشویق کند.

این نویسنده مشهور عرب گفت: این مسئله برای من بسیار مهم است. آمریکا ما را محاصره می کند و به ما گرسنگی می دهد و سرزمین های ما را تخریب می کند و سراسر منطقه ما را به یک منطقه شکست خورده تبدیل می کند. آمریکایی ها سالها است که نفت ما را به سرقت می برند و به ما فشار می آورند که قیمت نفت را کاهش دهیم تا اقتصادشان و اقتصاد غرب شکوفا شود اما اقتصاد ما اصلا برای آنها مهم نیست.

وی گفت: آمریکا ما (فلسطینی ها) را به تروریسم متهم می کند و ادعای اسرائیل مبنی بر اینکه ما تروریست هستیم را قبول می کند؛ درحالی که اسرائیل اشغالگر است. حالا ما باید در مقابل اشغالگری چه کار کنیم؟ آیا باید برای اشغالگران دست بزنیم و به آنها گل بدهیم؟ این اسرائیلی سرزمین من را اشغال و محاصره کرده و ثروت های مردم من را به یغما می برد. الان می بنید که یک کابینه نژادپرست روی کار می آید که بدتر از آپارتاید سابق آفریقای جنوبی است. چطور آمریکا از چنین رژیمی حمایت می کند و انواع سلاح به آن می دهد که شبانه روز ما را به قتل برساند؟ چطور از شهرک سازی اسرائیل در کرانه باختری و قدس حمایت می کند؟

عطوان تاکید کرد: من می خواهم تیم ایران را در مقابل آمریکا تشویق کنم. من می خواهم ایران را برای پیروزی تشویق کنم. من می خواهم پرچم ایران را بالا ببرم؛ همانطور که پرچم مغرب و عربستان و تونس و قطر را بالای سر بردم. من یک ملی گرا هستم. من طائفه گرا نیستم و هرگز نژادپرست نخواهم بود.من یک انسان مسلمان و عرب هستم.

وی افزود: من در برابر حمله آمریکا به عراق ایستادم. من در برابر ویران کردن لیبی ایستادم. من االان هم علیه محاصره سوریه و لبنان ایستاده ام.

این تحلیلگر عرب افزود: می خواهم که امروز ایران آمریکا را شکست بدهد و انشاالله این چنین خواهد شد و خوشحال خواهیم شد. میلیونها مسلمان و همه ستم دیدگان جهان خوشحال خواهند شد چرا که این آمریکایی مغرور و متکبر و قلدر شکست خواهد خورد. مردم از شما (سران آمریکا) بیزارند. این نکته را بفهمید.

وی همچنین با اشاره به نفاق و دو رویی آمریکایی ها و بهره برداری از مقوله حقوق بشر و آزادی بیان برای دستیابی به اهدافش و عهد شکنی سران آمریکا گفت: چه کسی از توافق هسته ای خارج شد؟ چه کسی تنها دو سال بعد از امضای این توافق از آن خارج شد و علیه ایران تحریم وضع کرد؟ چهل سال است که تحریم ها علیه ایران وضع شده است. آیا شما در لوای دروغ پردازیهای خود گوشت و پوست ما را می خواهید؟ ما رفتار و نفاق شما را دیدیم. ما چگونگی حمایت شما از اشغالگران را دیدیم. شما حتی خانه اروپا را ویران کردید. شما اوکراین را ویران کردید. اوکراین یک کشور مستقل بود و ملت مسالمت جویی داشت. شما از آنها به عنوان گوشت قربانی برای مقابله با روسیه استفاده کردید.

عطوان در پایان پیام تصویری خود بار دیگر تاکید کرد: انشا الله فردا جلوی تلویزیون خواهیم نشست و تیم ملی ایران را تشویق خواهیم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 16
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  34 4
  درود بر شرفت عطوان. دردو بلات بخوره تو سر به سری بی وطن
  • ایران قوی IR ۲۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   0 0
   الان کاری که انگلیس ذزد سر گردنه انجام میداد حالا آمریکای جنایتکار با حرفهای قشنگ انجام میده
 • IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  15 5
  بازی بین خیر و شر است
  • یوسف از همدان IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   0 0
   البته که حرف شما سندیت ندارد چون بازی بین دو دولت یا حتی دو ملت نیست بازی بین 2تیم فوتباله و در خصوص اینکه کدام طرف خیره کدام طرف شر باید به زاویه دید مشاهده گر توجه بشه
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  20 3
  درود بر شرفت ای عطوان
 • امید حسین AF ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  19 3
  به امید پیروزی ایران امشب بیدار میمانیم
 • ﻣﺠﺘﺒﻲ IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  13 3
  ﺑﻪ اﻣﻴﺪ ﭘﻴﺮﻭﺯﻱ اﻳﺮاﻥ ﺑﻪ اﻣﻴﺪ ﺳﺮﺑﻠﻨﺪﻱ اﻳﺮاﻥ ﺑﻪ اﻣﻴﺪ ﺳﺮﻓﺮاﺯﻱ اﻳﺮاﻥ
  • IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   7 2
   ان شاالله
 • وجدان بیدار IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  10 3
  سلام بر این مرد حقگو و حق طلب. براساس فرمایش امام علی (علیه السلام)، اگه حق و باطل را شناختیم، اهل حق و اهل باطل را هم خواهیم شناخت.
 • سید فروزان CH ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  8 5
  درد و بلایت بخورد به سر بک مشت اصلاح طلب بی غیرت به سر روحانی و خاتمی و مرعشی و زیباکلام
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۰۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   0 0
   دردو بلاش بخوره
 • DE ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  8 12
  مبارک باشه ، تو هم حقوق بگیر ایرانی ؟؟؟؟
  • IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   12 5
   تو حقوق بگیر کجایی؟ آمریکا، اسقاطیل، انگل ستان، آلمانی...؟!!!
  • علی IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   0 0
   آره.نلسون ماندلا هم حقوق بگیر ما بود.چاوز هم حتی گاندی....
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  7 5
  اونی که گفته حقوق ببگیره ایران: تا چشمت کور سگ آلبانی نشین حقوق بگیر ایران باشه بهتره تا مثل تو بیشرف حقوق بگیر منافقین باشه.
 • IQ ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  11 4
  اهلا و سهلا مرحبا آقای عطوان امشب تمام آزادگان منطقه پشت تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی هستند و با شکست آمریکا روح حاج قاسم رو شاد خواهند کرد مرگ بر امریکا
 • IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  10 3
  روزنامه یه کشور دیگه پرچم ما رو بالامیبره،اینجا امثال کرباسجی ها،زیباکلام ها،عبدی ها پرچم رو میارند پایین.
 • IR ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  0 0
  درود بر شما
 • IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  1 0
  ایران1آمریکا0
 • IR ۰۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  0 0
  علل باخت تیم ایران-غرور زیادی بخاطر برد باولز-ناجوانمردانه بازی کردن تیم ایران وخیلی خطا به تیم آمریکا زدنند
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  0 0
  انقدر یک بازی را سیاسی کردید که حالا با باخت ایران انگار محور مقاومت شکست خورد. دریغ از حرفه ای نگری.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس