کتابخانه مدرسه مکتب الأمیر(ع) تهران افتتاح شد

کتابخانه مدرسه برکت مکتب الأمیر(ع) واقع در محله امام زاده یحیی تهران، ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۱ با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاون فرهنگی و اجتماعی معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش مشرق، کتابخانه مدرسه برکت مکتب الأمیر(ع) واقع در محله امام‌زاده یحیی، ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۱ با حضور مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد، محمد سرشار، معاون فرهنگی و اجتماعی معاون اول رئیس جمهور و علیرضا زندوکیلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران افتتاح شد.

حال کتابخانه زمانی خوب است که شما مهمان آن باشید
دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در جمع دانش‌آموزان مدرسه مکتب الأمیر(ع) گفت: بسیار خرسندم که صبح را در کنار شما با افتتاح این کتابخانه آغاز می‌کنیم. من زمانی معلم مقطع راهنمایی و دبیرستان بوده‌ام و خوشحالم که از امروز مدرسه شما مجهز به فضایی است که می‌تواند محل مطالعه باشد؛ آنجا می توانید کتاب بخوانید، بازی کنید و سرگرم شوید. کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند در آینده آدم‌های مفیدتری باشید. قطعاً حال کتابخانه شما زمانی خوب است که شما مهمان آن باشید.

وی با اشاره به اینکه قشنگ‌ترین خاطرات کودکی‌اش با کتاب رقم خورده، از مسئولین مدرسه خواست دانش‌آموزان را برای بازدید به کتابخانه کودک هدهد سفید و بخش کودک کتابخانه مرکزی پارک شهر بیاورند.
در حاشیه این مراسم، محمدحسن ده‌دست، مدیر مدرسه مکتب الأمیر(ع) به بیان توضیحاتی در خصوص پیش‌دبستانی و دبستان مکتب الأمیر(ع) و کتابخانه این مدرسه پرداخت و گفت: محله امام‌زاده یحیی، یکی از ۲۰۲۰ محله محروم شناسایی شده در سطح کشور است؛ ما تحت عنوان گروه جهادی حضرت ابوطالب، پیشنهاد اجرای طرح ارتقای محله امام‌زاده یحیی را ارائه دادیم. بعد از اجاره ملک از آموزش و پرورش، سعی کردیم اینجا را به پایگاهی اجتماعی و فرهنگی که خدماتش منحصر به مدرسه نیست، تبدیل کنیم. در واقع مدرسه به صورت خیریه اداره می‌شود و بهانه‌ای برای ارتقای محله است.

کتابخانه مدرسه مکتب الأمیر(ع) تهران افتتاح شد

وی ادامه داد: در این مدرسه در کنار ارائه خدمات آموزشی، واحدهای پزشکی و درمانی، مشاوره، کارآفرینی و سرگرمی نیز فعال است و خدمات این واحدها به ساکنان محله ارائه می‌شود. مدرسه ما ۱۳۰ دانش آموز دارد اما در واقع ما در گام اول ۱۳۰ خانواده را تحت پوشش قرار داده‌ایم و در گام بعد قصد داریم سایر خانواده‌های محله را نیز درگیر فعالیت ‌ای تربیتی و فرهنگی کنیم.

ده دست ایجاد کتابخانه را یکی از نیازهای فرهنگی محله دانست و گفت: سال گذشته با کمک خیرین سه دوره مسابقه کتابخوانی برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوب بچه‌ها روبه‌رو شد و بعد از آن پیگیر راه‌اندازی کتابخانه بودند. به همین دلیل سال گذشته در حد توان خود کتابخانه کوچکی حاوی ۳۰۰ جلد کتاب راه‌اندازی کردیم و منابع کتابخانه را از طریق دوستان و آشنایان جمع‌آوری کردیم. کتاب‌های کتابخانه ما چندین دور توسط بچه‌ها خوانده شد و دیگر کتاب جدیدی نداشتیم. این موضوع باعث رایزنی ما با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور شد و آقای رمضانی برای بازدید از کارهای گروه جهادی، به مدرسه آمدند. ایشان یکی از اتاق‌ها به مساحت حدود ۴۰ مترمربع را برای کتابخانه مناسب دانستند و قول تجهیز کتابخانه را دادند. کتابخانه از سوی نهاد به قفسه و حدود ۱۷۰۰ جلد کتاب مجهز شد و بحمدالله امروز رسماً کار خود را آغاز کرد. تلاش ما این است که بعد از پایان ساعات مدرسه، امکان استفاده از کتابخانه برای ساکنان محله فراهم شود؛ چراکه هرچه ارتباط اهالی محله با مدرسه بیشتر شود، ما به هدفمان نزدیک‌تر خواهیم شد.

گفتنی است دبیرکل نهاد بیستم مهرماه ۱۴۰۱ با همراهی مجتبی خالدی، مسئول گروه جهادی حضرت ابوطالب(ع) ضمن حضور در مدرسه برکت مکتب الأمیر(ع) با فعالیت‌ها و خدمات این مدرسه برای دانش‌آموزان کمتربرخوردار و خانواده هایشان آشنا شد و برای تجهیز و راه‌اندازی کتابخانه این مدرسه قول مساعد داد.

کتابخانه مدرسه مکتب الأمیر(ع) تهران افتتاح شد

کتابخانه مدرسه مکتب الأمیر(ع) تهران افتتاح شد

کتابخانه مدرسه مکتب الأمیر(ع) تهران افتتاح شد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس