آغاز طبقه بندی اغتشاش گران متناسب با جرائم ارتکابی

سخنگوی قوه قضائیه گفت: دستگاه قضائی طبقه بندی متمایزی براساس دسته بندی های مختلف اغتشاشگران وقایع اخیر و نوع برخورد قانونی با آنان تدارک دیده و بر این اساس طبقه بندی مزبور آغاز شده است.

به گزارش مشرق به نقل از دفتر سخنگوی قوه قضاییه، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضائیه تاکید کرد: براساس موازین شرعی و مقررات قانونی، کسانی که با علم و آگاهی و تمسک به برنامه ریزی قبلی، به بهانه فوت یک دختر هم میهن ما، با هدف اخلال و به آشوب کشیدن جامعه، آتش به جان و مال و ناموس مردم و اموال عمومی و دولتی زده و برخی از مناطق کشور را ملتهب کرده‌اند پس از رسیدگی به پرونده های آنان در مراجع قضایی صالحه به کیفر اعمال فساد انگیز و جرایم ارتکابی خود خواهند رسید.

سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه از دیدگاه دستگاه قضایی، میان برخی افرادی که در اثر هیجانات و التهابات رسانه ای وارد صحنه شده و ممکن است که در گوشه و کنار اقدامی انجام داده باشند با میدان داران و صحنه گردانان که بر طبق اسناد به دست آمده، وابسته به برخی سرویس های بیگانه هستند تفاوت قائل است، خاطرنشان کرد: طبیعی است که برخورد دستگاه قضایی با گروه اول یعنی برخی جوانان هیجان زده، همراه با رافت و شفقت اسلامی خواهد بود و گرچه اقدام آنان مستلزم تنبه و تذکر است اما نگاه اصلاح گرایانه قوه قضاییه براساس موازین اسلامی اقتضا دارد که با روشنگری، تبیین و رعایت مهربانی، با آنان برخورد شود.

وی اظهار کرد: گرچه در این مرحله باید با انجام بررسی های لازم، دقیق و فنی، مشخص و معلوم شود که در اثر افعال ارتکابی از سوی برخی آشوب طلبان، چه آسیب ها و صدماتی به جان و مال اشخاص وارد شده است و نسبت به آن اتخاذ تصمیم کرد ولی در هر حال، رویکرد رافت اسلامی و باز گذاردن مسیر برای جبران اشتباه برای جوانان پیش گفته، در بررسی ها و احکام صادره مورد توجه واقع خواهد شد.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه تصریح کرد: واضح است که نوک پیکان مقابله قاطع و عبرت آموز قوه قضائیه با سرپنجه های دشمن در داخل و آن دسته از افرادی است که با دستور بیگانه و سرویس های جاسوسی آن ها وارد صحنه شده و عرصه را برای امنیت مردم مورد مخاطره قرار داده اند فلذا در مورد این دسته از وابستگان به دشمن،اقدامات قانونی به طور قاطعانه و متضمن بازدارندگی لازم اعمال می شود.

ستایشی همچنین با تاکید بر اهتمام قوه قضاییه به اجرایی ساختن رهنمودهای امروز رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در زمینه لزوم تمایز میان سطوح مختلف قاصرین و مقصرین اصلی برخی اغتشاشات اخیر در کشور تصریح کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری امروز به قوه قضاییه دستور فرمودند، دستگاه قضایی ملتزم به جداسازی سطوح مختلف بازداشت شدگان و غربال نمودن آنان از حیث نوع رفتار مجرمانه، وابستگی به دشمن، اهداف، سطح اقدام و میزان تقصیر و مداخله آن ها در صحنه خواهد بود و بر این اساس چنانچه مشخص شود که به لحاظ التهابات پدید آمده و جوسازی برخی رسانه ها، وارد صحنه شده و اکنون از افعال خویش اظهار ندامت کرده و پشیمان شده اند، در خصوص مشار الیهم تدابیر قضایی مناسب و متضمن رافت اسلامی اتخاذ خواهد شد. البته تمهیدات قانونی مزبور با هدف تنبه و بازگشت مرتکبین به دامان جامعه و خانواده هایشان؛ به شرط عدم تکرار به زودی اجرایی خواهد شد و این در حالی است که مردم نجیب و همیشه در صحنه از ما این مطالبه را دارند که بدون هیچگونه مسامحه با قاطعیت و صلابت کامل با مسببین اصلی این آشوب ها و آشوب طلبان وابسته به دشمن برخورد کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
  6 1
  سلبریتی های بی شرف و برخی اصلاح طلب های بی وطن. امیدواریم دیگه از این رافت اسلامی حال به هم زن استفاده نکنین!
  • IR ۱۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
   4 2
   اول اموال مسئولان و‌میزان اختلاس آنها را طبقه بندی کنید
  • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
   2 0
   10:30 تا جون تو یکی در بره!
  • DE ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
   2 0
   قوانین موجود باید تحریک کنندگان و تحریک شوندگان هر دو را محاکمه کند. و تا یک ریال آخر خسارت را از عامران به اغتشاش و خود اغتشاشیون بگیرد. و زندانیان اغتشاشی را به اردوی کار برده تا مخارج کل دادگاه خوابگاه ندامتگاه و خورد وخواب .... را خودشان با کار خودشان بپردازند .آنها نباید آزاد شوند تا بدهکاری خود را صاف نکرده اند . یعنی 10 سال زندان با کار و تلاش 16 ساعت کار در روز اگر چیزی زیاد آمد زندانی موقع آزاد شدن میتواند بعنوان پس انداز با خود ببرد برای خرید سنگ قبرش خبر مرگش . اگر اینطور شد سه نیملیتری قبل از اینکه دستور به اغتشاش در خیابانها را بدهد اول خودش از ترس عواقب اغتشاش به خودش میآید. چقدر اوضاع خودشون اغتشاشی شده ظرف چند روز چی فک میکردند چی شد .روزی هزار بار میگن کاش همچین.....هان فک کردی فقط گل میزنی علی کریمی....
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
  2 1
  کاش دعوت به اغتشاش مقامهای مسئول هم جرم داشت
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
  1 0
  مردم سرعت را در کار قوه قضاییه نمی بینند چون تا الان میشد چند دادگاه تشکیل و اعترافات نشر شود که خود روشنگر و ضد فتنه میشد
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
  1 0
  قوه محترم قضاییه بالاخره یک توجیهی برای آزادی جانیان و أدمکشان و پایین آوردن هزینه های قوه قضاییه پیدا می کند.طبقه بندی وضعیت آشوب طلبان! خخخخخخخخخخخخخخخخ!
 • تینا IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
  1 0
  وای تورو خدا گول نخورین و رافت اسلامی رو یه بار بزارین کنار این اشوبگرا یاد گرفتن تا موقعی که دستگیر نشدن سه متر زبون دارن همینکه دستگیر شدن میگن مصی علینژاد و دشمنان گولمون زدن اگر اون سال که به پرچم کشور و مساجد جسارت شد با اشد مجازات برخورد میشد الان کار به اینجا نمی رسید یه زن... به قران توهین کنه
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
  1 0
  واقعا عجیبه. شما حتی توان اخذ خسارت آسیب به اموال عمومی از این هارو هم ندارید که راحت به بهانه های مختلف از حق ملت می بخشید و می گذرید؟
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
  0 0
  اول همشون را دستگیر کنین بعد طبقه بندی و دادگاهی
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۱۲
  1 0
  پس با این حساب آخرش هم ملت بینوا خسارت تخریب های اراذل و اوباش که با رافت اسلامی آزاد شدند، را از جیبشان خواهند پرداخت.
 • IR ۲۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۱
  0 0
  این شورش احتمال 98 درصد ساختگی عوامل سیاستگذار داخلی بود چون اصلا مسائل اصلی شامل گرانی و تورم و ده سال مذاکره بی حاصل و پیر کردن جوانان و اینده تاریک و افزایش معتاد و سارق کابل و افزایش طلاق و قیمت مسکن و زباله گرد مطرح نشد و اگر میشد خطرناک میشد که به حمد اله نشد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس