اربعین

ستاد مرکزی اربعین و مسئولان مربوطه تأکید کردند که درحال حاضر زائران به مرزهای زمینی منتهی به عراق مراجعه نکنند و صرفا از طریق مرزهای هوایی به عتبات عالیات عراق مشرف شوند.

به گزارش مشرق، ستاد مرکزی اربعین و مسئولان مربوطه تأکید کردند که درحال حاضر زائران به مرزهای زمینی منتهی به عراق مراجعه نکنند و صرفا از طریق مرزهای هوایی به عتبات عالیات عراق مشرف شوند.

آخرین اخبار از مرزهای منتهی به عراق/ ظرفیت موکب‌ها در عراق تکمیل است

ستاد مرکزی اربعین: زائران به مرزها مراجعه نکنند

ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) در اطلاعیه شماره ۹ اعلام کرد مرزهای منتهی به عراق مسدود است و زائران به مرزها مراجعه نکنند.

متن این اطلاعیه به این شرح است:

« انا من حسین »

بسمه تعالی

به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل بیت(علیهم السلام) و تمامی متقاضیان سفر اربعین حسینی(ع) می‌رساند به منظور تامین امنیت جان و حفظ سلامت زائران گرامی:

مرزهای منتهی به عراق مسدود است، زائران عزیز به هیچ وجه تا اطلاع ثانوی به مرزها مراجعه نکنند.

توصیه اکید می شود زائران محترمی که در عراق هستند در برگشت خود تسریع کنند و ماندگاری را در کربلا کوتاه و بیشتر از یک روز اقامت نداشته باشند.

آخرین اخبار از مرزهای منتهی به عراق/ ظرفیت موکب‌ها در عراق تکمیل است

ظرفیت موکب‌ها در عراق تکمیل است

سیدمجید میراحمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین صبح امروز درباره آخرین وضعیت مرزها اظهارداشت: ساعت ۵ صبح روز گذشته بنابر دلایلی که مکرراً توضیح دادیم از مردم خواستیم از مراجعه به مرزها خودداری شود. اکنون هم مجدداً تاکید می‌کنیم افرادی که نیت شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین را داشتند از مراجعه به مرزها خودداری کنند. چراکه شرایط به گونه ای نیست که همچنان بر این امر اصرار داشته باشند.

وی با بیان اینکه زائران مطمئن باشند چنانچه از مراجعه به مرزها منصرف شوند، هم ثواب زیارت و هم به دلیل کمک به سایر زائران اجر مضاعف خواهند برد، تاکید کرد: به شایعات موجود در فضای مجازی که همه را به استمرار حضور در مرزها و عبور از مرزها تشویق می‌کند، توجه نکنند. همچنین به شایعاتی درباره هراس‌افکنی و مشکلات نیز به شکل افراطی در حال انتشار است نیز توجه نشود.

 رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه همه ظرفیت موکب ها در عراق تکمیل است، خاطرنشان کرد: البته همه موکب داران عزیز عراقی جانانانه در خدمت زوار عزیز هستند و از زحمات آن ها تقدیر می کنیم. دولت عراق و مسئولان این کشور نیز در تلاش برای غلبه بر مشکلات هستند که جای تشکر دارد.

آخرین اخبار از مرزهای منتهی به عراق/ ظرفیت موکب‌ها در عراق تکمیل است

مرز خسروی همچنان پرازدحام

مشاهدات حاکی از ازدحام بی‌نهایت زائرانی است که مرز خسروی را برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین انتخاب کرده‌اند و بی‌قرار رسیدن به بین‌الحرمین هستند؛ همین حالا پشت محوطه گیت‌ها(منطقه خروج از ایران و ورود به کشور عراق) می‌توان گفت حدود ۲۰ هزار نفر حضور دارند، ولی آن چه در این مرز دیدنی است، بسیج تمامی امکانات دستگاه‌های متولی، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، اورژانس، هلال احمر و ... است که تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا زائران با نظم و ترتیب راهی عتبات عالیات شوند.

امکانات از سوی ایران فراهم شده، موکب‌ها برپاست، ولی گیت‌های عراق کم است در حال حاضر چهار گیت فعال در طرف عراقی جوابگوی جمعیت نیست و زیرساخت‌های کشور میزبان جوابگوی این جمعیت حال حاضر در پایانه مرزی خسروی نیست.

در حال حاضر وحیدی وزیر کشور به همراه هیأت همراه و امیری‌مقدم استاندار کرمانشاه مشغول بازدید از روند خدمات‌رسانی و خروج زائران از مرز خسروی هستند.

آخرین اخبار از مرزهای منتهی به عراق/ ظرفیت موکب‌ها در عراق تکمیل است

اتوبوس‌های حامل زائران ایرانی از سه مرز وارد عراق شدند

میر احمدی رئیس ستاد مرکزی اربعین درباره آخرین وضعیت زائران ایرانی در کشور عراق گفت: در حال حاضر مشکل اصلی هم‌وطنان ما در آن سوی مرز، مسئله حمل و نقل است. امسال به دلیل تنش های داخل عراق شرایطی به وجود آمده و همین الان از شهر کوت در عراق با ما تماس گرفتند که ما حدود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس را برای مرز خسروی فرستادیم تا از آن مسیر به انتقال زائران کمک کنند.

رئیس ستاد مرکزی اربعین از ورود اتوبوس‌های حامل زائران ایرانی از سه مرز کشور به عراق خبر داد تا بخشی از مشکل انتقال زائران در خاک عراق به شهرهای زیارتی این کشور حل شود.

آخرین اخبار از مرزهای منتهی به عراق/ ظرفیت موکب‌ها در عراق تکمیل است

خودروهای شخصی اجازه عبور به سمت مرزهای غربی را ندارند

مجید میراحمدی رئیس ستاد اربعین در گفت‌و گویی تلویزیونی در مورد شرایط حاکم بر جاده‌های مرزی اظهار داشت: اعمال محدودیت برای مرزهای غربی همچنان به طور جدی ادامه دارد و چشم‌اندازی روشنی برای تغییر در این تصمیم آن قائل نیستیم و هرچه زمان می‌گذرد شرایط سخت تر می‌شود.

وی افزود: تاکید ما بر این است که مردم از سفر معنوی زیارت اربعین منصرف شوند. تغییری در وضعیت مرزها شاهد نیستیم و برای آن چشم‌اندازی هم وجود ندارد.

میراحمدی با اشاره به اینکه اتوبوس‌های مسافربری بلیط فروشی ندارند، گفت: پلیس راهور کسانی که با خودروهای شخصی به سمت جاده‌های مرزی حرکت می‌کنند را متوقف کرده است و موجب شده ترافیک‌های سنگین به وجود بیاید که این مسئله برای خودروهای امدادی و اتوبوس‌هایی که می خواهند زائران را به شهرها بازگردانند مشکلاتی ایجاد می‌کند.

وی افزود: خواهش می‌کنم مردم به مرز مراجعه نکنند؛ چراکه این اتفاق موجب آزار کسانی ‌می شود که در راه بازگشت به شهرهایشان هستند.

میراحمدی با اشاره به اینکه پلیس راهور محدودیت‌های جاده‌ای به سمت شهرهایی که در انتهای آنها پایانه های مرزی قرار دارد را برقرار کرده و به خودروها اجازه عبور داده نمی‌شود، گفت: تنها راه حل همراهی مردم و به تاخیر یا تعویق انداختن این سفر معنوی است.

رئیس ستاد اربعین با بیان اینکه اتوبوس‌ها مطلقا بلیط فروشی ندارند، خاطرنشان کرد: برخی از کسانی که در تصاویر مشاهده می‌شود که در راه هستند، در جاده‌ها بودند و خودشان را به مرز رسانده بودند که ما تلاش می‌کنیم با همکاری طرف عراقی شرایط را برای عبور کسانی که به پایانه‌های مرزی رسیده‌اند فراهم کنیم. شرایط با همه تلاش‌ها به گونه‌ای است که توصیه می‌کنیم کسی به مرز مراجعه نکند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان: زائران به گذرگاه‌های مرزی خوزستان مراجعه نکنند

ولی الله حیاتی فرمانده قرارگاه اربعین در پایانه مرزی شلمچه و معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان اظهار کرد: از زمان آغاز حرکت زائران اربعین تاکنون۸۰۰ هزار نفر از مرزهای چذابه و شلمچه راهی عتبات عالیات شدند و تا کنون ۲۵۰ هزار زائر نیز به کشور بازگشتند.

وی با اشاره به استقرار ۴۰۰ موکب از میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرزی در شلمچه، افزود: همه امکانات برای جابه‌جایی، اسکان و پذیرایی از زائران فراهم است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

حیایی با بیان اینکه مشکل زائران در کشور عراق کمبود وسایل نقلیه است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۷۰ دستگاه اتوبوس از مرزهای شلمچه و چذابه برای انتقال زائران به عراق اعزام شده است ولی زائران در کشور عراق کماکان با مشکل کمبود وسیله نقلیه روبه‌رو هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 31
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  35 5
  عجب مدیریت کارآمدی!!! به به،. به به ، عالی
  • بلال خان IR ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   7 33
   مشتی مدیریت ایران مشکلی نداره کشور عراق امکانات نداره مدیریت ایران عالیه و وزیر کشور و معاون اول رئیس جمهور و فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی همه در مرزها و وسط میدان برای برطرف کردن مشکلات
  • IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   14 2
   زیرساخت فراهم نیست
  • IR ۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   25 2
   ماست مالی نکن بابا خجالتم نمی کشید با این مدریت حسین قلی خانی
  • سیدمهدی IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   16 4
   بلال خان مشتی مدیریت پایانه های اتوبوس داخل شهرها هم به عراق وابسته است ؟ فساد مدیران ارشد هواپیمایی دولتی ایران ایر به الکاظمی مربوط می شود ؟ عزیز من این دولت ول معطل تر از حسن روحانی است رئیسی این کاره نبوده و نیست مملکت مدیر جهادی می خواهد
  • IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   4 16
   آلبانی دولت داره تلاشش رو میکنه ولی اصلاح افساد طلب ها و غربگداها طول میکشه.
  • IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   10 2
   سریع فوری انقلابی جهادی مردم از کربلا برگردن.
  • IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   0 9
   شهردار تهران: ما قرار نیست در کربلا جای مسئولان آن کشور کار کنیم
  • وحید نادر شاگرد اتوبوس IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   1 5
   دوستان ار دقت کنیم درسی را میگیریم که اعتراضات مقتدای صدر هر چند تمام شد ولی تاثیر آن غیر مستقیم در سطح خدمات رسانی محسوس هست؛ علاوه بر آن یرخی دوستان خیال میکنند که دسیسه چینی و کارشکنی و مانع تراشی دشمنان انسان و انسانیت( داعش و استعمار و..) در زمینه راه پیمایی اربعین کاملا تعطیل بوده است که این نوعی غفلت هست؛ بلکه مسئولان ما و ما باید با علم به اینکه ممکن است دسیسه ها و.. جواب بدهد ؛ ز قبل تدابیر لازم را اندیشه باشیم و در آستین داشته باشیم ؛ میدان رفتن و سر صحنه بودن؛ کاری عبث و عوام فریبانه و «حداکثر اعلام همدردی» محسوب خواهد شد اگر این حضور موچب گشایش های انی و سریع( که نتیجه تدابیر قبلی و در آستین ماست) نشود ؛ عمده مدیرانی که آلان تصمیم گیری و در رسانه ها صحبت میکنند در طول عمر طولانی مدیریتی شان که اتفاقا از روز استخدام و فارغ التحصیلی شان شروع شده؛ هیچ ابتکار و نوآوری و صرفه جویی ارزی یا ریالی و... مشاهده نشده و حتی خودشان نیز چنین ادعایی تاکنون نکرده اند
  • IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   2 1
   رییس ستاد اربعین را الان عزل کنید دیر است
  • IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   14 1
   این روانی کیه زیر همه کامنت ها میگه آلبانی
  • IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
   0 1
   اونی که زیر کامنت ها می نویسه آلبانی بدون شک نفوذی اسرائیل است. جواب ندارد و سعی در گل آلود کردن وضع دارد.
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  9 4
  وقتی عراقیا نمیخوان وارد کشورشون بشید کشور عراق جنگ داخلیه
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  13 2
  اگر عراق امکانات نداشت تلویزیون بی جا کردتبلیغ بی مورد کرد
  • IR ۲۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   6 1
   مسئولین ستاد اربعین
 • IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  9 5
  قرار بوده و هست این مراسم راهپیمایی اربعین مراسم توحیدی حج را تحت شعاع قرار دهد. اتفاقات اخیر نشان می دهد خدواند متعال ملتی را که قصد تخریب خانه او و وحدانیت او را داشته باشند ادب و تحقیر می کند.
 • IR ۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  2 5
  اربعین خیلی پرشور تر برگزار خواهد شد
  • IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   1 2
   قطعا به فضل الهی
 • حسام IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  11 2
  شما که میدونستید عراق به دلایل عدیده اصلا قادر به میزبانی از جمعیت میلیونی زائران ایرانی نیست چرا تشویق کردید که مردم بروند سمت مرزها ؟؟؟؟!!! شاید هم اعمال شاقه ان ثواب بیشتری دارد ؟؟؟؟!!!!!!
  • IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
   0 6
   نه جونم . نفوذی های اسرائیل تا بالاترین و حساس ترین مراکز کشور نفوذ کرده اند. مگر می شود ایرانی و انقلابی باشی و تو این یکسال اینقدر افتضاح بالا بیاری
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  12 1
  شور بدون شعور فایده نداره
 • مهدی IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  11 2
  وقتی کیلویی و بی حساب و کتاب روادید صادر میکنید ملت بروند به کشور بی امکانات عراق میشه همین ! خودتون هم نمیدونید چه غلطی بکنید ! متاسفم
  • IR ۰۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   1 0
   اسرائیلی هستی که اینجوری میگی ، تو عراق ناامنی ایجاد می‌کنید و اینجا هم حرف زیادی میزنید
 • هادی IQ ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  2 4
  سلام بنده دارم از کربلا به احترام سایر عزاداران برمی گردم اما میخواهم به همه مردم ایران عرض کنم این مطلب فوق با غلو همراه است چون بنده مشاهده کردم که به لطف خدا و اهلبیت و مسئولین مواکب بیش از پیش افزایش پیدا کرده و مشتاقانه برای پذیرایی از زوار تلاش می کنند و خیلی از آنها آمادگی پذیرایی از زوار را دارد اما حضور هنوز به حدی نرسیده که مراجع بخواهند بگویند ظرفیت موکبها تکمیل است
 • IR ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  2 6
  همین الان در مسیر پیاده روی هستم. همه چیز هست هم خوردنی و هم جای استراحت. این حرفها ظلم به عزیزان عراقی و خیانت به دستگاه اباعبدالله الحسین است. زبان دشمن نشوید لطفا
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۹
  3 4
  بیشتر این کمبودها واقعی نیست و جوسازی رسانه ای ست
 • محمدرضا IR ۰۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
  0 1
  مهمانوازی مردم عراق جای تقدیر داره برعکس مدیریت مسئولیت بی کفایت کشور
  • IR ۰۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   1 0
   معلومه بدجوری اصلاح طلب هستی اونم از نوع زیباکلامی
 • امیرحسین IQ ۰۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
  1 0
  الان در کاظمین هستم. در مسیر مهران به کاظمین، راننده اهل سنت ون گفت که در بغداد به هر راننده بگی که زائر هستی، تو را به خانه اش میبرد. هیچ کس گرسنه و تشنه بی ماشین نمی‌ماند. این بیانیه درست نیست. در عراق، به جز گرما، هیچ مشکلی نیست و تمام
 • IR ۰۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۰
  1 1
  از بین بردن اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی بزرگترین دستاورد مدیران نالایق هست.
  • IR ۰۳:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۱
   1 0
   که تو یک اصلاح طلب هستی چون حرف زیادی زدی تو این شرایط

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس