علیرضا سلیمی نماینده مجلس

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: دولت روحانی با چاپ پول بدون پشتوانه و استقراض از بانک مرکزی موجب بروز فاجعه تورمی شد.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی چاپ پول بدون پشتوانه، استقراض از بانک مرکزی موجب بروز فاجعه تورمی خواند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر این حجم نقدینگی در دولت آقای روحانی بسیار افزایش یافت و از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان در ابتدای کار دولت یازدهم به حدود پنج هزار هزار میلیارد تومان در پایان کار دولت دوازدهم رسید.

سلیمی اظهار داشت: چاپ پول بدون پشتوانه، موجب بروز فاجعه تورم در دولت قبل شد. مسئولان اقتصادی دولت قبل با وجود اینکه می دانستند چاپ پول بدون پشتوانه همانند آتشی بر خرمن تورم در اقتصاد کشور است به جای مهار آن، با ادامه این کار  بنزین روی این آتش می‌ریختند، به گونه‌ای که آثار آن تمام تار و پود زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان اقتصادی دولت قبل هم اقرار می کنند که ساماندهی وضعیتی که دولت روحانی ایجاد کرده حدود ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: حال می‌بینیم که مسئولان دولت قبل به جای پاسخگویی، فرافکنی می‌کنند و اقدام آنها همانند کار فردی است که اقدام به سرقت کرده و همانند دیگران در بازار می‌دوند و فریاد آی دزد آی دزد سر می‌دهد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  2 1
  با سلام دولت روحانی یکی از تلخ ترین مقاطع تاریخ سیاسی ج اا است. ایده و راهبرد اصلی این دولت پذیرش بی و قید و شرط حاکمیت امریکا و غرب بر روابط بین الملل و مناسبات جهانی و همچنین تسلیم در فرآیند بسط هزمون غرب بود‌. این دولت در تمامی ساحت ها در برابر این ایده و در مقابل با امریکا با تساهل و تسامح بساط نفوذ غرب در کشور را فراهم کرد. اقتصاد در این دوره وضعیت بسیار بغرنجی را تجربه کرد. هدف دولت ایجاد مناسباتی با غرب مبتنی لر الگوهای شناخته شده ای نظیر ژاپن، آلماکن، کره جنوبی و احیای سیاست نظام دو ستونی در جنوب غرب آسیا بود. اقتصاد گوشت قربانی لرای پیکش کردن نذری به امریکا بود. بنابراین تمامی بحران های این دوره نتیجه این رویکرد بوده است.
 • IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
  1 2
  آخه تو چی سَرِت میشه از اقتصاد و پول؟!
  • حمیدرضا IR ۲۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۸
   1 0
   کجای حرفهای جناب سلیمی غیرکارشناسی واشتباهه؟؟همه کارشناسان اقتصادی میهن دوست ومستقل بر این ادعا که دولت روحانی بدترین کارنامه را در تمامی زمینه های اقتصادی اجتماعی فرهنگی دربین دولتهای بعدارانقلاب داشته اجماع نظر دارند علاوه بر این امار بانک جهانی وصندوق بین المللی پول هم برفاجعه بار بودن عملکرد دولت حسن روحانی اذعان دارد!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس