خانواده قربانیان 11 سپتامبر: منابع ارزی افغانستان به این کشور بازگردانده شود

برخی از خانواده‌های قربانیان ۱۱ سپتامبر خواستار این شدند تا آمریکا در بحبوحه بحران انسانی در افغانستان تمام منابع ارزی را به این کشور بازگرداند.

به گزارش مشرق، خانواده برخی از قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر خواهان بازگرداندن منابع ارزی به مردم افغانستان شدند.

بیزنس اینسایدر گزارش داد: برخی از خانواده های قربانیان ۱۱ سپتامبر از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درخواست کردند تا در بحبوحه بحران انسانی در افغانستان تمام منابع ارزی را به این کشور بازگرداند.

طبق این گزارش، این خانواده ها در نامه ای به رئیس جمهور آمریکا خواستار تجدید نظر در خصوص تخصیص بخشی از منابع ارزی افغانستان به قربانیان ۱۱ سپتامبر شدند.

خانواده قربانیان ۱۱ سپتامبر در این نامه خطاب به جو بایدن اختصاص منابع ارزی افغانستان را از نظر اخلاقی و قانونی اشتباه خوانده و اعلام کردند که تمام این منابع متعلق به مردم افغانستان است و باید به این کشور بازگرانده شود.

این در حالی است که روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام‌های آمریکایی گزارش داده که پس از کشته‌شدن ایمن الظواهری، سرکرده القاعده در کابل، دولت بایدن تصمیم گرفته است تا ذخایر ارزی مسدودشده‌ افغانستان را آزاد نکند.

براساس گزارش این روزنامه، آمریکا همچنین گفت‌وگوها با طالبان درباره آزادسازی منابع ارزی را متوقف کرده است.

وال استریت ژورنال نوشته است که این تصمیم جدید دولت آمریکا پیشرفت‌های اخیر برای آزادی ذخایر ارزی افغانستان را متوقف کرده و امید برای بازسازی اقتصادی در این کشور را از بین می‌برد.

این روزنامه آمریکایی نوشت که به دنبال حمله هوایی و ترور سرکرده القاعده، آمریکا مذاکره با مقامات بانکی طالبان را متوقف کرده و تنها اعلام کرده است که بخشی از این پول برای کمک به مردم افغانستان استفاده خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس