آمریکا همچنان به غارت نفت سوریه ادامه می دهد

نیروهای اشغالگر آمریکایی غارت و سرقت ثروت ملت سوریه را تشدید کرده و نفت این کشور را با سرعت هر چه تمام، به پایگاه های خود در خاک عراق منتقل می کنند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری سانا، نظامیان اشغالگر آمریکایی غارت و سرقت ثروت ملت سوریه را تشدید کرده و نفت این کشور را به پایگاه های خود در خاک عراق منتقل می کنند و اخیرا عبور ده ها تانکر نفت سرقت شده سوریه که به صورت غیر قانونی در حال انتقال به شمال عراق بوده، رصد شده است.

بر همین اساس، منابع محلی در منطقه الیعربیه در استان الحسکه اعلام کرده اند که نیروهای اشغالگر آمریکایی طی ساعات گذشته یک کاروان متشکل از ۱۰۰ تانکر نفت را از طریق گذرگاه المحمودیه به صورت غیر قانونی به خاک عراق منتقل کرده اند.

دو روز پیش نیز، نیروهای اشغالگر آمریکایی ۸۹ تانکر نفت حامل نفت مسروقه سوریه را به پایگاه های خود در خاک عراق منتقل کرده بودند.

پیشتر «بثینه شعبان» مشاور ویژه رییس جمهوری سوریه گفته بود که هدف آمریکا از حضور در سوریه حمایت از تروریسم و همچنین سرقت منابع مردم این کشور است.

با شکست گروه تروریستی «داعش» به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور و اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس