فتنه 88 عاشورای 88 اغتشاشات عاشورا 88 - کراپ‌شده

فتنه گران در ظهر عاشورا در حالیکه عزاداران یکی از هیئت‌های مذهبی در حوالی خیابان جمهوری در حال اقامه نماز ظهر عاشورا بودند، آنان را سنگ باران کردند.

سرویس سیاست مشرق- در دهه های گذشته کودتاهای مخملی(انقلاب‌های رنگی) در چهار کشور یوگسلاوی، گرجستان، اوکراین و قرقیزستان به اجرا درآمد و مجریان توانستند در تمامی این کشورها حکومت مرکزی را ساقط و دولت‌هایی دربست در اختیار غرب را روی کار بیاورند.

این پروژه در سال ۸۸ در ایران نیز پیاده شد. «مایکل لدین» از حامیان کودتای مخملی و مشاور پیشین شورای امنیت ملی آمریکا و عضو برجسته مؤسسه «آمریکن اینترپرایز» و دستیار ویژه «دونالد رامسفلد» وزیر دفاع پیشین آمریکا در ۲۱خرداد ۸۸ در مصاحبه با «نیویورک‌تایمز» گفت: «فردا در ایران انتخابات نخواهد بود بلکه یک انقلاب رنگی کلید می‌خورد. بر همین اساس پیشنهاد رفراندوم از یک‌سو و حمایت رسانه‌ای غرب از سوی دیگر می‌تواند مخالفان جمهوری اسلامی ایران را امیدوار کرده و در صحنه نگاه دارد.»

بازخوانی کارنامه سیاه فتنه‌گران در عاشورای ۸۸/ از «شورش علیه جمهوریت» در خرداد تا «پایکوبی در عاشورا»

«پاول کریگ رابرتز» سیاستمدار آمریکایی و معاون پیشین وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز سال ۸۸ در مقاله‌ای با عنوان «آیا اعتراضات ایران، یک انقلاب رنگی هدایت شده دیگر از سوی آمریکاست؟» نوشت: «اعتراض‌های تهران نشانه‌هایی از اعتراضات هدایت شده توسط سازمان سیا در گرجستان و اوکراین دارد. باید نابینا باشیم که چنین چیزی را نبینیم.»

بنابر مستندات متعدد و غیرقابل انکار، در سال ۸۸ تمامی عناصر معاند و مخالف نظام همانند جنگ احزاب به میدان آمدند و در مقابل ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران ایستادند. در آن سال تمام طراحی‌های کودتای مخملی مو به مو در ایران اجرا شد اما در نهایت به سرانجام نرسیده و با تدابیر رهبر حکیم انقلاب و حضور هوشمندانه مردم در صحنه، این نقشه آمریکایی- اسرائیلی- انگلیسی ناکام مانده و نقش بر آب شد.

فتنه ۸۸ پروژه ای بسیار پیچیده بود. طرحی ضدایرانی که هم معیشت مردم را هدف قرار داد، هم امنیت مردم و هم تمامیت ارضی کشور را.

بازخوانی کارنامه سیاه فتنه‌گران در عاشورای ۸۸/ از «شورش علیه جمهوریت» در خرداد تا «پایکوبی در عاشورا»

در انتخابات ریاست جمهوری ۸۸، در شرایطی که مردم هنوز انتخابات به اتمام نرسیده بود و مردم در صف های رای حضور داشتند،  میرحسین موسوی در اظهارنظری تأمل برانگیز گفت: «برابر اطلاعاتی که ما از ستادهایمان داریم، در سطح کشور  برنده قطعی، برنده قطعی با نسبت آراء بسیار زیاد اینجانب هستم»! وقتی که میرحسین موسوی این ادعا را در کنفرانس مطبوعاتی خود مطرح کرد، هنوز ۲ ساعت به پایان ساعت رای گیری باقی مانده بود و اساسا پس از این دو ساعت (اگر زمان رای گیری تمدید نمی شد) تازه شمارش آراء آغاز شده و طبعا ساعت ها به طول می انجامید.

دقیقا مشابه رفتاری که میرحسین موسوی در سال ۸۸ انجام داد و خاتمی و حجاریان و تاجزاده و بهزاد نبوی و دیگر فعالین اصلاح طلب از او حمایت کردند، «دونالد ترامپ» در آبان ۹۹ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام داد.

در آن مقطع شرایطی که هنوز شمارش آراء در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پایان نیافته بود،  ترامپ در یک سخنرانی از محل کاخ سفید ادعای رخ دادن تقلب گسترده را مطرح و همچنین پیروزی خود را در انتخابات را اعلام کرد. وی در یک نشست خبری پیش از پایان شمارش آرا در ایالت های باقیمانده، گفت : «من قاطعانه در بسیاری از ایالت ها همچون فلوریدا، ایندیا و آیووا برنده شدم و بر خلاف مداخله تاریخی بزرگ رسانه ها و شرکت های تکنولوژی بزرگ ما با آمار بزرگی برنده شدیم. من بزرگترین آرای رای دهندگان غیر سفید از جمله لاتین‌تبارها، آسیایی‌تبارها و بومیان را در مقایسه با سایر رئیسان جمهوری جمهوریخواه در ۶۰ سال گذشته برنده شدم.    این سرکوب آرا است، کسانی که در ایالت‌های باقی‌مانده فعال هستند، دموکرات هستند و در حالیکه ما در حال برنده شدن بودیم، اجازه ندادند ناظران ما در آن حضور یابند و حتی وقتی حاضر شدند، گفتند که باید از فاصله زیاد در آنجا حضور داشته باشند.»

در آن سال از باراک اوبامای دموکرات تا هم حزبی های جمهوری خواه ترامپ و از توئیتر و فیسبوک تا بی بی سی فارسی، این اقدام را محکوم و آن را مصداق دیکتاتوری، حمله به دموکراسی، اقدامی مستبدانه و خطرناک نامیدند. نکته قابل تأمل اینجاست که شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر و فیسبوک پیام‌هایی که حامیان ترامپ برای اعلام پیروزی زودهنگام منتشر کردند را برچسب زده و این توئیت ها و پست ها را گمراه کننده خواندند.

همانطور که اقدام ترامپ مصداق دیکتاتوری و قانون شکنی بود، اقدام میرحسین موسوی و کروبی نیز مصداق دیکتاتوری، استبداد، قانون شکنی و حمله به دموکراسی بود؛ اما در آن مقطع از باراک اوبامای دموکرات تا جان بولتون جمهوری خواه و از توئیتر و صدای آمریکا تا فیسبوک و بی بی سی فارسی همگی به تشویق و تمجید از موسوی و کروبی پرداخته و بر آتش فتنه ۸۸ دمیدند و مردم ایران را ماهها درگیر آشوب و التهاب کردند.

فتنه گران در سال ۸۸ هم جمهوریت و هم اسلامیت را مورد هجمه قرار دادند. این طیف در خرداد ۸۸ با دروغ تقلب، علیه جمهوریت شورش کردند و در مقاطع مختلف و از جمله عاشورای ۸۸ علیه اسلامیت شورش کردند. این جریان در عاشورای سال ۸۸ به ساحت سیدالشهدا(ع) جسارت کرده و همچون قاتلین امام حسین(ع) در این روز به هلهله و شادی و پایکوبی پرداختند.

بازخوانی کارنامه سیاه فتنه‌گران در عاشورای ۸۸/ از «شورش علیه جمهوریت» در خرداد تا «پایکوبی در عاشورا»

آشوبگران در عاشورای ۸۸ برای حرمت شکنی از هیچ حرکت وقیحانه ای چشم پوشی نکردند. در خیابان آزادی تعدادی از آشوبگران اتوبوس شرکت واحد حامل یک روحانی را متوقف و مقابل چشمان حیرت زده مردم عزادار، کشف حجاب کرده و اعمال منافی عفت انجام دادند. همچنین در خیابان انقلاب، ماموران پلیس را محاصره و ضمن خلع سلاح، آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند، حتی در خیابان آزادی یک جوان رهگذر  را که ظاهری مذهبی داشت محاصره کرده و پس از ضرب و شتم وی در اقدامی ناجوانمردانه و غیراخلاقی او را برهنه کردند.

فتنه گران در ظهر عاشورا در حالیکه عزاداران یکی از هیئت‌های مذهبی در حوالی خیابان جمهوری در حال اقامه نماز ظهر عاشورا بودند، آنان را سنگ باران کردند و دست به تخریب نمادهای مذهبی و آتش زدن ایستگاه‌های صلواتی که مزین به آیه‌های قرآن و ادعیه و احادیث بود، زدند.

فتنه ۸۸، حدود هشت ماه به طول انجامید. علیرغم اقدامات ساختارشکن و ایجاد آشوب و التهاب آفرینی سران فتنه، نظام با سعه صدر با آنها برخورد کرد.

سران فتنه گرچه با ادعای تقلب در انتخابات و پدید آوردن حوادث و ناآرامی‌های پس از انتخابات، خیانتی نابخشودنی مرتکب شده و روزی باید در دادگاه محاکمه شوند، ولیکن موارد مذکور هیچکدام دلیل حصر این افراد نبود. این حوادث در سال ۸۸ (از ۲۲ خرداد تا ۹ دی به مدت هشت ماه) به وقوع پیوست و سران فتنه تا ۲۵ بهمن سال ۱۳۸۹ کاملاً آزاد بودند.

بازخوانی کارنامه سیاه فتنه‌گران در عاشورای ۸۸/ از «شورش علیه جمهوریت» در خرداد تا «پایکوبی در عاشورا»

دلیل اصلی حصر سران فتنه، توطئه مشترک و پیچیده آمریکا، رژیم صهیونیستی، برخی کشورهای اروپایی و سران مرتجع منطقه در سال ۸۹ و پس از ناکامی در کودتای مخملی است.   سران فتنه بازیگر اصلی این توطئه امنیتی بودند. توطئه‌ای که اگر هوشمندانه و به هنگام- توسط شورای عالی امنیت ملی- خنثی نشده بود، سرنوشتی شبیه عراق و سوریه طی سال‌های گذشته، می‌توانست برای ایران رقم بخورد. بنابراین حصر، دلایل امنیتی دارد و ادعای تقلب و رفتارهای ساختارشکنانه در سال ۸۸، دلیل آن نیست.

بر همین اساس یکی از پروژه های اصلی دشمن به واسطه فتنه ۸۸، تکه تکه کردن ایران و برافروختن آتش جنگ داخلی در اقصی نقاط کشور بود که با هوشمندی مردم و درایت نظام، این نقشه شوم رسوا شد.

بازخوانی کارنامه سیاه فتنه‌گران در عاشورای ۸۸/ از «شورش علیه جمهوریت» در خرداد تا «پایکوبی در عاشورا»

البته ناگفته نماند که در حال حاضر رژیم تحریم های ایران که هنوز پس از امضای برجام برداشته نشده است، ریشه در قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت دارد که (ژوئن ۲۰۱۰) اولین سالگرد فتنه ۸۸ صادر شد.

تمام تحریم های یکجانبه ای که اکنون به عنوان تحریم های موثر علیه ایران از آنها یاد می شود (تحریم های انرژی و مالی) در واقع براساس زیرساخت حقوقی که در این قطعنامه ایجاد شد، اعمال شده است. اما این قطعنامه اساسا نه یک قطعنامه هسته ای و نه با هدف واکنش نشان دادن به سیاست های هسته ای ایران اعمال شده بود.

قطعنامه ۱۹۲۹ در سالگرد فتنه ۸۸ و با هدف حمایت از جنبش سبز در ایران صادر شد. در حقیقت بانیان و حامیان فتنه ۸۸ با تحمیل قطعنامه ۱۹۲۹، چاقوی تحریم را تیز کرده و سفره مردم را کوچک کردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 72
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • IR ۰۸:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  23 6
  چرا با ها... ملعون که موسوی و کروبی را تحریک به اغتشاش کرد ، برخورد نکردند. . باعث ایجاد فتنه شده بود.به روح ش سلام
  • بی طرف IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   4 3
   در حکومت ایران ویژگی هایی وجود داره که ما به شدت از اون غافل هستیم. نظامی که این موج های سیاسیه سهمگین رو یکی بعد از دیگیری دفع می کنه ؛ قطعا از یک اقتدار بی نظیر بر خوردار هست.مثلا همین دولت آقای روحانی ، همه دیدیم که چطور نظام اسلامی هشت سال این دولت رو کنترل کرد ،با وجود اینکه گزینه های بسیار محدودی برای این کار داشت و فشارهای بی امان خارجی هم سعی داشتند نفس کشور رو بند بیارند.ولی همچنان نظامی اسلامی آرام و مطمئن به راهش ادامه می ده.
  • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   8 4
   اتفاقات در ظهر عاشورای 88 تهران لکه ننگ ابدی بر جبین فتنه گران است . در روز جزا با چهره در هم شکسته و مغموم و سر بزیر و شرمسار مقابل خاندان رسول الله ص ظاهر می شوند
  • IR ۱۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   4 4
   خجالت می کشم بگویم در ایران اسلامی و در عاشورای حسینی سال 88 طرفداران عده ای که خود را محب اهل بیت و سالار شهیدان میپنداشتند . بیشرمانه درخیابان های تهران همانند لشکر عمر سعد و یزید که به خیمگاه حمله ور شدند . چگونه در مقابل امام حسین ع ما را شرمنده کردند این ملعون ها
  • DE ۱۹:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   8 0
   • 8/7/22 10:18 صبح دالاس - دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا خواستار انحلال وزارت آموزش و پرورش به دلیل اختلاف بر سر آموزش جنسی در مدارس شده است. ترامپ روز شنبه (به وقت محلی) در کنفرانس محافظه کاران راستگرا در دالاس، تگزاس گفت: ما باید وزارت آموزش و پرورش را لغو کنیم.سپس حضار به تشویق پرداختند. ترامپ گفت: "شما نمی توانید کتاب مقدس را آموزش دهید، اما می توانید به کودکان بیاموزید که آمریکا شیطان است و مردان می توانند باردار شوند." او خواستار ممنوعیت شدید آموزش محتوای «نامناسب» به دانش‌آموزان شد. جمهوری خواهان کتاب را از مدارس ممنوع می کنند در ایالات متحده، در حال حاضر صحبت از یک جنگ فرهنگی واقعی پیرامون مسائل مربوط به هویت جنسیتی است
 • IR ۰۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  5 4
  اینکه چگونه یک ایرانی به دشمن مردم ایران تبدیل میشه باید مورد مطالعه قرار بگیره.
  • IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   4 7
   نیازی به مطالعه نیست، هوا و هوس و حب دنیا و مال حرام! همانگونه که شمر جانباز صفین را به قاتل امام حسین علیه السلام و فرزندانش در کربلا و طلهة الخیر و زبیر سیف الاسلام را به روبروی امیرالمومنین علی علیه السلام در صفین می‌کشاند. چه خوب گفت سید شهیدان اهل قلم شهید آوینی: این تاریخ نیست که تکرار میشود بلکه انسانها هستند که تاریخ را تکرار میکنند. البته خاتمی باغی در فتنه ۸۸ از یاد نرود
  • . IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   10 5
   شکم که از مال حرام پر بشه همینه
  • DE ۰۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
   2 0
   . ۰۸:۳۸ - اینکه چگونه یک ایرانی به دشمن مردم ایران تبدیل میشه باید مورد مطالعه قرار بگیره/ قرنهاست مطالعه شده چون وطنفروشان و جاسوسان داخلی همیشه در تاریخ ایران به مردم و ملت و کشور ایران خیانت کرده اند.
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  12 7
  درایران فتنه گران عددی نبودند همه راملت سرکوب کردندوباید اعدام میشدندکه متاسفانه قوه قضایی ضعیف عمل کرد حصربرای فتنه گرخیلی راحته بایداعدام میشدن
 • حسن IR ۰۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  1 1
  با این برنامه ها نمیتونی
 • زیباکلام IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  12 22
  دل ما هیچ وقت با منتخب ملت در سال ۸۸ صاف نخواهد شد و هرگز هم نتوانستیم این آقا را به عنوان نماینده فهیم ایرانیان به رسمیت بشناسیم.
  • GB ۱۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   12 15
   تو یک نفر بیشتر نیستی ، زشت کلام!!! مهم نیست چه چیز فکر میکنی و در نهایت نابود میشوی بیسواد.
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   11 9
   چون دل شما از ابتدای انقلاب هم اسیر دست ارباباتان آمریکا شیطان بزرگ و اسرائیل کودک کش بوده و هست
  • امیر حزب اللهی IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   13 9
   د احمدی نژاد ۸۸چه داغی تو دلتون گذاشت خدا خیرش بده
  • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   2 4
   باشه
  • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
   3 1
   25 میلیون ایرانی فهیم به دکتر احمدی نژاد اعتماد کردند شما عددی نیستی.
  • IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
   3 1
   با این فاجعه ی اقتصادی که روحانی ایجاد کرد حالا همه از احمدی نژاد به نیکی یاد می کنند.
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  41 1
  بااین تفاصیل چرا سران فتنه موسوی وکروبی تاکنون محاکمه نشده اند
  • IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   5 34
   به مصلحت نیست بازداشت موقت هستند فعلا.
  • IR ۱۸:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   2 4
   مرگ در عزلت خود مجازات سختی است
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  13 11
  هیچ وقت این شخص معلوم الحال را که دوباره در سال ۸۸ سرکار آمد و معمار تحریم های بی سابقه و ضربه به اقتصاد ملت و مملکت و بانی طرح من درآوردی هدفمندی یارانه ها و گرانی سرسام آور مسکن، کالا و... از اونزمان تا به امروز بود نمی بخشیم
  • IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   12 7
   تمام اینهایی که گفتی فقط و فقط در مورد جماعت خائن و وطن فروش افسادطلب صدق می کند ما هیچ وقت نه افسادطلبان خائن و نه قلم به مزدهای جریان تحریف رو می بخشیم
  • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   3 5
   تایتانیک و هولوکاست و بمب اتمی هیروشیما و قتل عام آمریکای جنوبی و دو جنگ جهانی و حمله مغول و را یادت رفت.
  • IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   4 3
   ما هم فراموش نمی کنیم که فرشته پاکدستی و راستگویی و صدافت و نجابت دو تا فوق لیسانس تو یک سال گرفت و همزمان رئیس دانشگاه هم بود و روزی دوازده لیتر آب پرتقال تازه هم مصرف می کرد.
  • محمد قزل IR ۱۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   2 6
   خوب نبخشش مثلاً نبخشی چی میشه
  • IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
   2 0
   هیلاری کلینتون: تحریمهای بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
 • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  12 7
  قبل و بعد از انتخابات 88 سازمانهای نظر سنجی امریکا پیش بینی کردند احمدی نزاد دو برابر موسوی رای داره
  • IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   5 9
   آمریکا دشمن ملت ایران است ودروغ میگوید.
  • IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   8 6
   بله ولی عامدانه بر طبل تقلب دمیدند تا فتنه جان بگیرد. البته کور خوانده بودند
 • IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  12 3
  نفوذی ها همواره سد راه پیشرفت کشور بوده اند
 • محمد IR ۱۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  5 2
  مردم حافظه تاریخی دارند و این حافظه تاریخی به لطف خدا تحت تاثیر تحلیل های انحرافی تاریخی غرب و غرب پرستان قرار نمیگیره.
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  8 2
  مقاله خوب بود ولی لازمه عوام مردم از خیانت جریان اصلاحات درسال ۸۸ و پس از آن مطلع شوند چون واقعا اطلاعاتی ندرند والبته محاکمه سران این جریان لازمه.
 • عیسی IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  1 3
  چه راحت جای ظالم ومظلوم عوض میکنند غربیها
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  20 5
  شما را به امام حسین قسم میدهم بی تفاوت نباشید. شخصا تذکر میدهم ولی طراحی شده است. لذا ناجا و سپاه شهرستانها حداقل روز عاشورا در بوستانها و حاشیه جاده ها و رودخانه ها با کشف حجاب کنندگان برخورد جدی کند. امر برخورد نشود تعدادشان زیادتر می‌شود. شهدا ناظرند
 • كريم IR ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  7 5
  اعمال وحشيانه افساد طلبان در عاشوراي حسيني سال 1388 پرده از چهره جنايتكارانه سران و پيروان آنها كه بر عليه فرزند پيامبر انجام دادند برداشت و اثبات شد كه اين خائنين با يزيديان و دشمنان امام حسين (ع) هيچ فرقي ندارند. مرگ بر سران خائن فتنه 88 و حاميان داخلي و خارجي آنها.
 • GB ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  9 4
  اگر امریکا یا انگلستان و یا هر کشور غربی بود یکی از اینها سالم از محلکه بدر نمی بورد ، اینها پیاده نظام غرب در خاک ایران هستند و باز ماندگان جمشید ( خودشون میدانند کجاست ) و غیره که باید نابود شوند
  • IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   8 3
   دیکته شب را بیشتر تمرین کنید: مهلکه صحیح است.
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  2 3
  البته اون سال همین حرکت خبیثانه ورق رو به نفع ملت شریف برگردوند
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  3 2
  خودت داری میگی منتخب مردم پس به نظر مردم کشورت احترام بگذار واحمدی نژاد در مقابل موسوی وابو موسی الشعری. کروبی خیلی کار بلدتر بود وطرفدارقشر مستضعف بود
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  3 5
  محاکمه موسوی و کروبی حبس در خانه بود
  • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   6 6
   طبق حکم کدام دادگاه؟
  • IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   4 3
   دادگاه جان درد شما یک چیز دیگه هست و اگر این باغی ها را با سند و مدرک و دادگاهی که علنی هم بود شماها یک دلیل بنی اسراییلی دیگر می آوردید پس بهتر است پماد یا آب یخ تهیه کنید تا شاید...
 • محمدایوب IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  6 2
  عزیزان مشرق شمازحمت کشیدید گزارش مختصری از فتنه 88تهیه کردید ولی این گزارش نمک برزخم مردم است چرا سئوال است چرا سران فتنه محاکمه نشدند و نمی شوند چرا خاتمی فتنه گر خائن آنقدر وقیح می شود که در انتخابات 96با تکرار میکنیمش باز کشور را با خسارت بیشتری مواجه می کند وشیخ کذاب وابو برجام را به مردم غالب میکنند لعنت خدا بر لیدر افسادطلبان مروج اشرافی گری
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  5 1
  کاش مستند اون روزها پخش بشه برای آگاهی مردم
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  6 3
  لعنت بر فتنه گران
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  8 4
  فتنه 88 فتنه اکبر رفسنجانی و خاندان رذیلش ( فائزه - عفت مرعشی بود )
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  2 0
  افراط و تفریط دو لبه یم قیچی هستند
 • ناصر IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  7 2
  آزادی بیان حق الناس است.هر کس آن را نادیده بگیرد مسلمان نیست
 • DE ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  10 4
  سران شورشی همه فرار کردن به امریکا و اسرائیل و با جرج بوش و شیمون پرز عکس گرفتن و بخاطر خیانت به کشورشون جایزه هم گرفتند .
 • عطار IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  12 5
  ننگ علی قوم اصلاح طلبان و حامیان آنها به خصوص سران فتنه.
 • IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  5 4
  ساعت به ساعت سال ۸۸ را بخاطر دارم، ... آنقدر دو دستگی ایجاد ندیده بودم حتی میان اعضای خانواده ها هم اختلاف به اوج رسید. اما اهانت فتنه گران به عاشورا به یکباره طومار خدعه و فتنه پیچیده شد. همان روزی که مردم تمام اختلافات سیاسی را کنار گذاشتند و در زیر پرچم امام حسین ع بعد از عاشورا به خیابان امدند
 • مهدی IR ۱۵:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  7 5
  در نوشتارتان حمایت و همسویی کامل هاشمی رفسنجانی د اهل بیتش را از قلم انداختید
  • DE ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
   1 2
   البته اگر اهلی باشند .
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  1 3
  سلام فتنه گران از یزید و آل امیه الگو برداری کردند و تکلیفشان روشن است
 • IR ۱۹:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  1 0
  فارغ از همه بحث ها جه زود ١٣ سال كذشت...خيلي ازاقوام بودند و نيستند خيلي ها سالخورده شدند زمان خيلي زود ميكذره
 • DE ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  0 3
  ترامپ مانند گذشته به عنوان سخنران اصلی در کنفرانس کنش سیاسی محافظه کار سخنرانی کرد. این به نوعی دیگ ذوب برای حامیان ترامپ، جناح راست مذهبی و نظریه پردازان توطئه است.
 • IR ۱۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  1 2
  فتنه گران ۸۸ مدیران اصلاح طلب دولت تدبیر و امید بطریق اولی در تامین اجتماعی حاضر و برای دولت انقلابی رئیسی مشکل ایجاد و متاسفانه آقایان نه تنها نوجهی به موضوع ندارند بلکه کاملا در ذیل نظرات این جماعت حرکت نموده موجب گله مندی کارگران و بازنشستگان نسبت به دولت انقلابی خاصه شخص رئیس جمهور شده اند..
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  0 1
  غلط بودن تک تک حرفهای میرحسین ثابت شد .تقلب هم از نظر ما قطعا اتفاق افتاد.
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  0 0
  البته بعدا معلوم شد اصلش کیا بودن و به اسم کی تموم کردن
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  3 0
  موسوی و کروبی باید محاکمه و به اشد مجازات محکوم بشن
 • IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  4 0
  خوردن مال حرام از ملت ، توسط موسوی هاشمی و کروبی باعث شد که اینان از دین خارج شوند
 • علی IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  4 1
  در فتنه ۸۸ امام حسین ایران را نجات داد قربان این آقا بشود تمام عالم
 • IR ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  2 1
  مرگ بر منافقین و کفار
 • IR ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  0 0
  همواره خط عاشورا روشن کننده است.سال ۸۸ هم عاشورا بود که غافلین را هشیار کرد.
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۷
  0 0
  با سلام انقلاب اسلامی مسیر بسیار صعب و دشواری را طی کرده است و در طول این مدت خیانت پیشه گانی با همدستی با نظام سلطه در حق اسلام و مردم و روند سازنده ظلم و جفا کردند‌. فتنه ۸۸ یکی از نقاط عطف این خیانت پیشگی است.
 • ابوالفضل IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
  0 0
  یه فتنه گر وجود داره رو زمین
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
  2 0
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم.
 • IR ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
  0 0
  رقص و پایکوبی توسط اوباش
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
  0 0
  مرگ بر فتنه گر
 • عع IR ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۸
  0 0
  سلام من یه شهروند عادی هستم نه کروبی میشناسم نه موسوی ازنظرمن ریسی موسوی احمدی نزاد همشون یکیه باظاهری متفاوت
 • علی ولی خداست .عبا دالله IR ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۹
  0 1
  احمدی نژاد با کمک دوستانش فتنه ای درست کرده تا ابروی نظام را ببرد چرا کسی از او باز خواست نمی کند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس