1

از برکات دفاع مقدس ملت ایران در برابر فتنه ۸۸، افشای چهره حقیقی بسیاری از افراد و گروه‌های مدعی بود. برخی که روزبه‌روز پس‌ازآن ماجرا بیشتر واقعیت خود را به نمایش می‌گذارند.

سرویس سیاست مشرق- در میان انبوهی از گزارش‌ها و تیترهای خبری، در یک بسته کامل بانام «ویژه‌های مشرق» شمارا در جریان مسائل مهم و اثرگذار از نگاه روزنامه‌های کشور قرار می‌دهیم. در این ویژه‌نامه، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی، خارجی، اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان بامطالعه آن به رهیافت‌های مهم، نکات و تأملات از سیر وقایع اثرگذار دست خواهند یافت، در این بخش با ما همراه باشید.

********

تکرار دوباره شروط ایران برای ادامه مذاکرات هسته‌ای از سوی وزیر امور خارجه بار دیگر پرونده برجام را به تیتر اول روزنامه‌ها آورده است. حسین امیرعبداللهیان گفته است که اگر طرف آمریکایی واقع‌بینانه برخورد کند و انعطاف لازم را در مذاکرات احتمالی پیش رو داشته باشد، دست یافتن به توافق دور از دسترس نخواهد بود. هم‌زمان با این سخنان رئیس سازمان انرژی اتمی نیز گفته است که تهران توانایی فنی ساخت بمب اتم را دارد؛ اما تولید آن در دستور کار نیست، این دو جمله در کنار هم از سوی دو مسئول ارشد پیام ویژه‌ای دارد. توانایی ساخت سلاح اتمی در برابر عدم میل به تولید آن‌هم زمان اقتدار علمی و مدل عینی سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران را پیش چشم جهانیان به نمایش می‌گذارد.

روزنامه وطن امروز درباره ادامه مذاکرات هسته‌ای نوشته است:

در میانه بن‌بست حاصل‌شده در مذاکرات هسته‌ای و اذعان مقامات آمریکایی به نزدیک شدن احیای برجام به شکست، مقامات ایرانی هشدار دادند اگر آمریکایی‌ها نمی‌خواهند به برجام بازگردند، بیش از این وقت‌کشی و مانع‌تراشی نکنند.

از متن پیشنهادی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی به ایران و ایالات‌متحده، طی روزهای گذشته به‌عنوان آخرین اقدام برای نجات برجام یادشده است؛ متنی که البته به استناد و ارزیابی منابع غربی کوچک‌ترین تفاوتی با متن موردنظر و خواست آمریکایی‌ها نداشته و انتفاع اقتصادی و تضمین موردنظر تهران را تأمین نکرده است؛ بااین‌حال اما روز گذشته علی باقری رئیس تیم مذاکره‌کننده کشورمان خبر داد ایران آماده جمع‌بندی مذاکرات در مدت‌زمان کوتاهی است، اگر طرف مقابل نیز آماده اقدام مشابه باشد. وی افزود: ما ایده‌های پیشنهادی شکلی و محتوایی خود را به‌منظور هموار کردن مسیر برای جمع‌بندی سریع مذاکرات وین که باهدف اصلاح شرایط پیچیده خسارت‌بار ناشی از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا آغازشده، به طرف‌های مقابل ارائه دادیم.

آیا ایران توان ساخت بمب اتم را دارد؟ / عاقبت یک قاضی پشیمان در برابر چشم مردم!

روزنامه جوان نیز دراین‌باره نوشته است:

دو هفته پیش بود که جمله‌ای از کمال خرازی پیرامون توانایی ساخت بمب اتم توسط ایران، موجب جنجال رسانه‌های ضد ایرانی شد. کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی سیاست خارجی ایران به الجزیره گفته بود: «بر کسی پوشیده نیست که ما توانایی فنی تولید بمب اتم راداریم، ولی تصمیمی برای این کار نداریم.» او اضافه کرده بود: «ما میزان غنی‌سازی اورانیوم خود را از ۲۰ درصد به ۶۰ درصد رسانده‌ایم و به‌راحتی می‌توانیم آن را به ۹۰ درصد برسانیم.» بی‌بی‌سی فارسی درواکنشی بیان چنین موضعی از مقامات ایران در یک رسانه بین‌المللی را برای «اولین بار» و اصل موضع را هم «کم‌سابقه» خواند. نکته دیگری که موردتوجه رسانه‌ها قرار گرفت، واکنش مقامات رژیم صهیونیستی به این اظهارات خرازی بود. روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داد که آویو کوخاری، رئیس ستاد کل ارتش این رژیم، چند ساعت پس از انتشار سخنان خرازی گفته که «آماده بودن گزینه نظامی علیه برنامه اتمی جمهوری اسلامی ایران، یک تعهد اخلاقی و یک وظیفه امنیت ملی برای اسرائیل است.»

به فاصله کمی پس از موضع‌گیری صریح خرازی که عنوان «مشاور آیت‌الله خامنه‌ای» در مورد او در این رسانه‌ها برجسته شده بود، محمدجواد لاریجانی در شبکه ۲ سیما گفت: «ایران طبق فتوای رهبری اجازه ندارد به دنبال تولید سلاح‌های کشتارجمعی باشد، اما اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم، کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.» حالا رئیس سازمان انرژی اتمی ایران همان موضع خرازی را تکرار کرده است.

اما روزنامه شرق درباره موضع مقتدرانه تهران در ارتباط باسیاست گریز هسته‌ای و برجام نظر دیگری داشته و به نمایندگی از طرف کشورهای غربی نوشته است که جهان این سیاست را باور نمی‌کند! لازم به ذکر است که در اصطلاح فنی، گریز به زمانی اشاره دارد که یک کشور به قابلیت تسلیحات هسته‌ای به‌عنوان یک عمل انجام‌شده دست می‌یابد، قبل از اینکه بتوان آن را متوقف کرد.

آیا ایران توان ساخت بمب اتم را دارد؟ / عاقبت یک قاضی پشیمان در برابر چشم مردم!

شرق نوشته است:

اگرچه بارها به‌صورت رسمی جمهوری اسلامی ایران از صلح‌آمیز بودن پرونده فعالیت‌های هسته‌ای گفته‌اند اما هیچ‌گاه جهان، به‌خصوص اعضای ۱+۵ و در رأس آن آمریکا و سه کشور اروپایی، نگاه تهران را باور نکرده‌اند؛ یعنی این باور شکل نگرفت که فعالیت‌های هسته‌ای ایران ابعاد نظامی ندارد و جمهوری اسلامی در نگاه غایی خود دنبال ساخت سلاح هسته‌ای نیست. متأسفانه دراین‌بین هرازگاهی هم مواضعی مطرح می‌شود که این اعتماد به ابعاد پرونده، فایده هسته‌ای ایران کم‌رنگ‌تر می‌کند. اینکه مطرح شود ایران توان ساخت سلاح هسته‌ای را دارد اما «قصد» آن را ندارد، فقط به بلندتر کردن دیوار بی‌اعتمادی نسبت به فعالیت‌های هسته‌ای ایران منجر می‌شود؛ چون از نگاه دیپلماسی این ارزیابی وجود دارد که شاید امروز جمهوری اسلامی قصد ساخت سلاح هسته‌ای را نداشته باشد اما در آینده با تغییر شرایط این امکان وجود دارد که تهران قصد ساخت سلاح هسته‌ای را پیدا کند. اگر ته‌مانده‌ای از اعتماد بین طرفین وجود داشته باشد، با این مواضع داخلی و برخی تبلیغات رسانه‌ای، با هر هدفی که منتشرشده باشد، عملاً از بین می‌رود.

در حالی روزنامه اصلاح‌طلب شرق از ایجاد «اعتماد» از جانب ایران برای خاطرجمعی طرف غربی سخن گفته است؛ که ایران همچنان در برجام مانده و این آمریکایی‌ها هستند که آن را ترک کرده‌اند. در شرایطی برخی جناح‌های سیاسی همچنان خودشان را بدهکار به غرب می‌دانند که در طول دوران تعهد ایران به برجام از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۲۰ اروپا نه‌تنها اقدامی در جهت حفظ برجام نکرد بلکه در همدستی با آمریکا حتی تاجران ایرانی را به دلیل دور زدن تحریم به آمریکا تحویل می‌داد! وکیل مدافع آمریکایی‌ها در تهران باید بدانند که آن‌طرفی که باید اعتمادسازی کند حداقل ایران نیست!

آیا ایران توان ساخت بمب اتم را دارد؟ / عاقبت یک قاضی پشیمان در برابر چشم مردم!

وقتی قاضی‌القضات شهر دچار پشیمانی می‌شود!

روزنامه همدلی در صفحه اول خود با تیتر «کاش محاکمات دهه شصت علنی بود» تراوش‌ها ذهنی یک قاضی سابقاً خط امامی را مورد ارزیابی قرار داده است. حسین موسوی تبریزی دادستان کشور در دهه ۶۰ در گفتگویی با اظهار پشیمانی از گذشته به‌صورت کاملاً ظریف و هدفمند به تبرئه منافقین پرداخته و برای اعدام آن‌ها هم‌صدا با حسینعلی منتظری شرط و شروط تعیین کرده است.

در این گفتگو آمده است:

آیت‌الله منتظری می‌گفت «نمی‌شود دسته‌جمعی محکوم‌به اعدام کرد، نمی‌شود گفت توبه کن و اگر توبه نکردند اعدامشان کرد»؛ آقای منتظری می‌گفت آن‌ها که محکوم شدند و در زندان‌اند را دیگر رها کنید؛ و خیلی جاها هم حق با آقای منتظری بود. لذا من حتماً به این ماجرا راضی نبودم؛ ای‌کاش علنی محاکمه می‌کردند و حداقل معلوم می‌شد این‌ها چه کرده‌اند و آن‌کسی هم که کاری نکرده بود یا توبه کرده بود دیگر لازم نبود بیاید علنی توبه کند پشت تلویزیون!

آیا ایران توان ساخت بمب اتم را دارد؟ / عاقبت یک قاضی پشیمان در برابر چشم مردم!

دادستان سابق در ادامه مدعی شده است:

بله عده‌ای هم در زندان بودند و اصل اشکال هم در آنجاست که آیت‌الله منتظری هم به آن منتقد بودند؛ مسئله این بود که به آن‌هایی که در زندان بودند گفته شد بعدازاین ماجرا که مجاهدین به صدام کمک کردند و حمله‌ای که به قزوین و کرمانشاه و قصر شیرین و این‌ها انجام دادند یا بیایید از این‌کاره‌ای مجاهدین خلق اعلام تنفر کنید و بگویید ما موافق نیستیم و از خود مجاهدین خلق هم اعلام کنند که متنفریم، اگر این کار را کنند اشکال ندارد؛ اما اگر محکوم نکنند باید به آن حکمی که قبلاً داده‌شده بود عمل شود. من فقط جو آن زمان را می‌گویم.

موسوی تبریزی این روزها در حالی ژست حقوق بشری گرفته است که احتمالاً فراموش کرده است که گروهک جنایتکار منافقین مثل آب خوردن در خیابان دست به کشتار می‌زد و از کودک سه‌ساله تا پیرمرد ۹۰ ساله را مثل داعشی‌ها سر می‌برید. آقای موسوی تبریزی در حالی رنگ عوض کرده است و حامی محاکمه علنی جنایتکارترین گروه تاریخ است که از ابتدا روحیاتش با اصول انقلابی بودن فاصله داشته است ، آقای تبریزی حتما یادش هست بارها از امام (ره) بابت رفتارش تذکر گرفته بود تا جایی که روایت است که در کسوت دادستانی کل انقلاب اسلامی، در خیابان‌های تهران رفت‌وآمد می‌کرد، هیبتی متمایز داشت. چند خودرو با گروهی محافظ کم‌تجربه که اسلحه‌ی خود را رو به مردم گرفته بودند، او را همراهی می‌کردند. گوئی او در میدان جنگ عبور می‌کند!

از برکات دفاع مقدس ملت ایران در برابر فتنه ۸۸، افشای چهره حقیقی بسیاری از افراد و گروه‌های مدعی بود. برخی که روزبه‌روز پس‌ازآن ماجرا بیشتر واقعیت خود را به نمایش می‌گذارند...

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  30 3
  احسنت به اقای خرازی مثل افسارطلبهاترسونیست مشت محکمی زدتودهن امریکا
 • محمدایوب IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  25 1
  این پشیمان شده اگر می گوید اشتباه کرده وخلاف بوده باید توبه کند و محاکمه وتقاص گناهانش رابده ویا حداقل حقوقی که بابت کار اشتباهش گرفته پس بدهد
  • IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
   30 1
   احتمالاً جناب موسوی تبریزی نگران ترددهای خود و خانواده یا بستگان درجه یک شان به ممالک اروپایی ـــ آمریکایی هستند که افاضات حقوق بشری می فرمایند تا در آن جا به سبب سابقه عضویت شان در قوه قضائیه گرفتاری خاصی برایشان پیش نیاید!
  • . IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
   1 0
   خخخخ
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  22 0
  مال حرام چکارها که نمیکند
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  18 1
  جاهل ديده نشود مگر در افراط يا تفريط.
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  15 2
  ایران بعداز۴۰سال انواع هزینه های جانی مالی جاسوسی و... اگر حداقل ۱۰کلاهک اتمی وبالستیک نراشته باشه،ننگ بزرگی هست
  • IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
   12 0
   تازه بتن هم می ریزد که حسن نیت به بمب اتم داران نشان بدهد خخخخه فکر کن یه لحظه خداییش
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  7 1
  ایران بعداز انواع(هزینه های جانی مالی جاسوسی آژانس کشتار دانشمتدان فرمانده هان سربازان مدافع حرم تحریم جنگ مقاومت فساد بی عدالتی غارت جنایت افسادطلبان وانواع معضلات ووعده وعیدهای نابودی، دشمنان استکبار صهیونیسم شیفتگان وابستگان نوکران وگاوهای شیزده و...)اگر حداقل ۱۰کلاهک اتمی وبالستیک نداشته باشه،ننگ همیشگی تاریخی بزرگی هست
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  0 2
  متاسفم
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  19 2
  موسوی تبریزی و امثالش را باید در سطح گسترده به مردم شناساند،اینها از نا آگاهی عمومی بخصوص نسل جوان سوءاستفاده می کنند کاش لیستی از همه کسانی که از امام(ره) تذکر گرفته بودند همراه با دلایل تذکر امام را تهیه می کردید و در سطح وسیع منتشر کنید تا امثال موسوی تبریزی نتوانند جولان بدهند
  • IR ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
   3 0
   جواب را در روزنامه با بینات و مدارک قرار دهید تا مردم بیشتر بدانند . اگر کوتاه بیائید فرصت پیش آمدن بیشتر داده می شود . فردا ادعاهای غلط و گمراه کننده دیگر از این طیف صورت می گیرد . با پشتیبانی رسانه ای موجود در خارج از کشور .
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  10 1
  موسوی تبریزی و امثالش را باید در سطح گسترده به مردم شناساند
 • NL ۱۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  12 1
  تنها جای دنیا که دشمنانش رسانه و تریبون دارند ایران است! حتی آمریکا یک زمان همه بلندگوهای کومونیستی سابق بعنوان دشمنش را تعطیل کرد.ولی در ایران بلندگوهای صهیونیستها آزادند! کشوری که سردارش را شهید کرده به معاندینش و منافقین کمک میکنه با اسلحه تحریم میخواهد تسلیمش کند قابل اعتماده از نظر شرق! هدف همان کارآمد نشان دادن اسلحه تحریم برای تسلیم کردن ایران به نظم ظالمانه غربی است و شرق و امثالش مزدور غربی ها هستند.
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  7 1
  مرگبر آمریکا
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  13 0
  این را بدهیم سوئد تا حقوق بشر درموردش اعمال شود !حبس ابد انفرادی .
 • مهران BG ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  11 0
  با سلام آقای موسوی تبریزی اگر پشیمان از کردهای گذشته خودش است، با طناب خود را دار بزند.
  • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
   0 1
   تکلیف ش چیه میشه؟
 • یاور IR ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  7 0
  موسوی از خدا بترس. مگه آدمیزاد چقدر عمر میکنه. ارزش داره؟
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  4 0
  اگر بمب اتم داشته باشیم که باید داشته باشیم،استکبار وغارتگران غربی وتمام کشورهای همسایه ومخالف ودوست ودشمن مثل از(روسبه،چین،کره شمالی...)میترسندوالا درآینده باید مثل۳۰۰سال گذشته آویزون یک ابرقدرتی باشیم وباج بدهیم یا تجزیه مان کنند وارهمین گربه کوچک-فقط شاید شکمش بماند
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  2 0
  اگر بمب اتم داشته باشیم که باید داشته باشیم،استکبار وغارتگران غربی وتمام کشورهای همسایه ومخالف ودوست ودشمن مثل از(روسبه،چین،کره شمالی...)میترسندوالا درآینده باید مثل۳۰۰سال گذشته آویزون یک ابرقدرتی باشیم وباج بدهیم یا تجزیه مان کنند وارهمین گربه کوچک-فقط شاید شکم خالیش بماند
 • IR ۱۸:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  13 1
  خداوندا، ایران عزیز را بر قله های اقتدار بِنشان و از طرفی دست هر چه منافق و خائن به مملکت است را قطع کن. خدارا شکر که در حال و آینده ایران عزیز جائی برای حزب غربگرای منافق وجود ندارد.
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  1 2
  شما قبلا گفته بودیدتحریمها در زندگی مردم تاثیر آن چنانی ندارند چطوریه که الآن صحبت ازساخت بمب اتم میکنید.البته اصل داشتن بمب اتم مسئله ای جداگانه است.ولی چرا بایدمنفعلانه و در برابر تحریمها قراردهید
 • IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  3 0
  موسوی تبریزی همونیه که دادیتان کل بود گرفتنش کروبی درش آوورد
 • IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  1 0
  ای بابا چرا پرتیت . اصلاح طلبان مسئولیت دار ول کردن دارن با اون بی بیسی و اینترنشال برخورد ذهنی میکنند. بابا این اصلاح طلب ها همشون واقعا همشون یا جاسوس اند یا عاملند اصلا جاهل نیستد مامور بها دادن به جریان سازی و اجرای بحثهای رسانه ای سرویس ها جاسوسی و رسانه ها در داخلند. منافق ها رفتند اینا رو دریابید لباس بره تنشونه. اون حجاریان محمود صادقی علی مطهری آشنا خائن چرا بزخورد نمکنید. طرف چون پشتش به همین رسانه ها گرمه که هنجار شکنی با برنامه میکنه‌.
 • حسين DE ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  6 3
  ما بايد داراى بمب اتمى باشيم حداقل بعنوان يك عامل بازدارنده،فراموش نكنيم همين دو سه روز پيش يك كارشناس آمريكائى چه گفت؟ كه در صورت وقوع جنگ ما به ايران با بمب اتمى حمله ميكنم چونكه ايران فاقد آن است ،ما بايد داراى تسليحات هسته ائى از جمله بمب اتمى باشيم حداقل بازدارنده است .
 • بازنشسته IR ۱۹:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  0 2
  ماه هیچ موقع زیر ابر نمی ماند . غرور جوانی ونادانی پشیمانی می آورد وجدان بیدار انسانها همواره تذکر داده وانسان را براه راست هدایت می‌کند ممکن است در جوانی بی توجه باشیم ولی در سالمندی دچار پشیمانی اعمال جوانی خواهیم شد .آقای موسوی تبریزی هم ......
 • عطار IR ۲۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  3 0
  موسوی تبریزی واقعا فراموشی گرفتند؟؟؟؟هرکسی خاطرات آقای عزت شاهی (مطهری) رو یک بار خونده باشه ذات خیلی از این جماعت رو می‌شناسه.
 • Mohamad US ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  0 0
  شما با آقای دادستان مثلا نادم هیچ فرقی ندارید
 • IR ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  3 0
  قطعا داریم و میسازیم
 • IR ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  5 0
  منظور آقای اسلامی روشن است ، اگر غرب نگرانی واقعی اش دستیابی ایران به سلاح هسته ای است که سالهاست ایران را بخاطرش تحریم کرده و میکند اون تحریم ها بی فایده بوده و هست چون ما دانش و توانایی ساخت بمب اتم را داریم و با این تحریم ها و حتی گزینه نظامی هم اون دانش رو نمی‌توانند از ما بگیرند / اما اگر که اومدیم ان پی تی (NPT) رو بعنوان معاهده عدم گسترش سلاح های پذیرفتیم و سالهاست داریم تحت نظارت آژانس چه پادمانی و فراپادماتی و داوطلبانه رو پذیرفتیم و بیشترین بازرسی ها و شاید یک چهارم بازرسی های آژانس از کشورها رو از کشور ما داشته اند دیگه این نگرانی غرب بهانه ای بیش نیست و برای وقت تلف کردن است / پس وقتمان را تلف نکنید و به تعهدات خود پایبند باشید و تحریم ها را رفع کنید / در واقع لب کلام آقای اسلامی ( رییس س انرژی اتمی ) این بوده که نگرانی اروپایی هاو غربی ها دروغی بیش نیست و بهانه است / البته در دل این کلام و سخن ی اسلامی این نکته هم هست که اگر غربی ها و اروپایی ها همچنان به تعهداتشان پایبند نباشند جمهوری اسلامی را بعد از اینهمه اقدامات اعتماد ساز و داوطلبانه به این سوق می‌دهند که فایده برجام چه بود !؟ فایده پیوستن به NPT چه بود !؟ و نه تنها از برجام بلکه از Npt هم خارج بشود / بالاخره باید ایران به عنوان عضو NPT باید در قبال پذیرش آن منافعی و حق استفاده صلح آمیز را هم داشته باشد که اون رو هم متاسفانه با برجام محدود کردند / رهبری معظم هم (مضمونا) بارها اشاره داشتند که اگر چنانچه مسأله هسته ای هم حل شود باز اینها (غربی ها و اروپایی ها) حقوق بشر و موشکی را بهانه میکنند برای تحریم / پس مسأله هسته ای و حقوق بشر و موشکی بهانه ای بیش نیست و غربی ها تحریم رفع بکن نیستند والسلام
 • IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  9 0
  طرف اومده با ۱- NPT بازرسانش رو بالا سرمون گذاشته ، ۲-بعد اومده پروتکل الحاقی رو هم بهمون تحمیل کرد و چندی درب تاسیسات اتمی مون رو بسته ۳-بعد با برجام شمشیر هم بالاسرمون گذاشته ، باز میگه نه من به تو اعتماد ندارم تو قصد تولید بمب اتم داری ؛)) / نه حاضر است به حق استفاده کامل ما از انرژی صلح آمیز هسته ای ، و نه حاضر است که در قبال پذیرش و اجرای برجام منافع برجامی استفاده کنیم / با این وضع صد سال سیاه میخواهیم نگرانی اروپا و غرب رفع نشه مرض دارید و رسما دارید بهانه بنی اسراییلی میگیرید دیگه / بعد هم توقع دارند در برابر بدعهدی ماشون تعهدات مون رو کاهش ندیم !! / نخیر از این خبرها نیست کاهش می‌دیم پررو گری بکنید از برجام خارج میشیم ، باز گستاخی بیشتر بکنید از NPT هم ممکن است خارج بشیم و غلطی هم نمیتوانید بکنید / هسته ای بهانه است و اگر مسأله هسته ای هم بنحوی که این غربی ها میخواهند که تک تک پیچ های آن را باز بکنند و آنرا از بین ببرند هم بفرض رفع و انجام بشود باز مسأله حقوق بشر و موشکی را بهانه میکنند برای تحریم / اینها می‌خوان ایران مستقل نباشد و تبدیل به یک غلام حلقه بگوش و مطیع غرب باشد ، استقلال واقعی ایران خطر جدی برای آمریکاست و الا هند و پاکستان هم سلاح اتمی دارند و آزمایش هم میکند اما چون تحت فرمان آمریکا و غرب هستند خطری برای غربی ها محسوب نمی شوند / غرب و آمریکا این رو میخواد که این آرزو را به گور خواهد برد و در خواب هم نخواهد دید
 • IR ۲۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  5 0
  این اقای موسوی خانمش ازمنافقین هست؟
 • IR ۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  5 0
  اگه سوئد خریداره ، اینو با جعبه بهشون میفروشیم !
 • IR ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  3 0
  بازدارندگی هسته ای از واجبات است. بدون آن در مقابل سلاح هسته‌ای دشمن مانند قاجار میمانیم در مقابل ناوهای جنگی انگلیس: بی دف
 • DE ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  3 0
  آیا ایران توان ساخت بمب اتم را دارد؟ مسلمه..
  • IR ۰۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
   0 3
   ایران تا دلتون بخواهد توان تخریب دار
 • IR ۰۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  1 1
  ما مغز اتمی داریم!!!
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  1 2
  بمب درست میکنیم خوبشم درست میکنیم دم هگزافلورایدها و سانتریفیوژهامون گرم. خیلی مرد هستن.
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  1 0
  گروهک جنایتکار منافقین مثل آب خوردن در خیابان دست به کشتار می‌زد و از کودک سه‌ساله تا پیرمرد ۹۰ ساله را مثل داعشی‌ها سر می‌برید.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۰۸:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  1 0
  اگر دنیای کفر بخواهد کمر به نابودی ما ببندد و ما نتوانیم از عضویت در آن پی تی بهره مند شویم پس عضویت ما در آن سازمان چه نفعی دارد خروج از آن بعنوان آخرین گزینه موجب میشود تا ما بتوانیم مانند بسیاری از کشورها مثل پاکستان و هند و اسراییل غاصب بمب اتمی داشته تا جرات حمله به ایران را نداشته باشند مردم یادشان می آید که چونه به صدام انواع سلاحهای کشتار جمعی دادند و ما در اوایل جنگ در مقابل موشک های آنان بی دفاع بودیم و الان به حول قوه الهی و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری قدرت اول موشکی منطقه هستیم
 • IR ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  1 0
  بعضی ها کم کم دستشان رو می شود. چقدر بعضی ها ماهیّت درونشان را به مردم ساده دلی که آن ها را نمی شناسند، خوب معرّفی می کنند.
 • IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  2 0
  کار دشمن دشمنیست میگن ایران ضرف چند ماه میتواند بمب بسازد وهرروز جنایت مرتکب میشوند به اسم ایران اتمی. الان چند سال است که این ادعا را میکنند اگر دنبالش بودیم ولنها راست میگویند باید این حربه دوماه عمر داشته باشد نه دهسال وهنوز بمبی درکارنیست پس دشمنیست
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 1
  افراد سیاسی تابع شرایط اجتماعی میباشد
 • مهدی IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  2 0
  قاضی القضلات چیه دائما به کار می برید؟ فرهنگستان واژه دادگستری را تعیین کرده که کاملا هم جا افتاده. حالا شما یک اصطلاح دیوانی مربوط به قرون نخستین اسلامی را مجدد مصطلح می کنید که اولا میان مردم مطلقا جا نیفتاده، ثانیا معنای رئیس دادگستری را نمی دهد. به طور گلی ریس دستگاه قضا تنها بر قضات ریاست ندارد که قاضی القضات نامیده شود بلکه فرمانروایی مجمعهدستگاه قضایی است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس