سردار رحیمی

فرمانده انتظامی پایتخت با اشاره به دستگیری هفت تن از اراذل و اوباشی که در جریان یک درگیری در محله مرتضی‌گرد به سمت ماموران پلیس حمله‌ور شده بودند، گفت: دوره بزن و دررو تمام شده است.

به گزارش مشرق، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه گرداندن هفت تن از اراذل و اوباشی که در جریان یک درگیری طی هفته جاری در محله مرتضی‌گرد به سمت ماموران پلیس حمله‌ور شده و یکی از آنان را نیز با قمه مجروح کرده بودند، اظهار کرد: شب یکشنبه، ۱۶ خرداد ماه تماسی با مرکز فوریت های پلیس برقرار شد و شهروندان اعلام کردند که درگیری خانوادگی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: همکاران بنده در مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و کلانتری شهید مصطفی خمینی در محل حضور پیدا می کنند و در بررسی های صورت گرفته متوجه می شوند که مورد اعلام شده بیش از یک نزاع فردی است.

سردار رحیمی اظهار کرد: با وجود اینکه همکار پلیس بنده تنها بوده، وارد جمع شده و افرادی که در نزاع حضور داشتند را جدا می کند اما چند نفر اراذل و اوباش با رفتار خارج از عرف به همکار بنده حمله می کنند که همکار من با رشادت پاسخ آن ها را می دهد و هر دو نفر این ها را مورد ضرب گلوله قرار می دهد.

وی افزود: به هر حال تا تیم های دیگر به محل برسند این اراذل به مامور ما حمله می کند و با چاقو همکاران را مورد ضرب و جرح قرار می دهد. سپس با همان حالت تیر خوردگی از صحنه خارج می شود و توسط دوستان خود که چهار یا پنج نفر از قاچاقچیان منطقه ای یا حتی بعضی از قاچاقچیانی که در شهر های غربی بودند، می گریزد و با قصد خروج از کشور به سمت غرب کشور روانه می شود.

رحیمی اظهار کرد: با پیگیری همکاران بنده این فرد روز گذشته پیش از خروج از مرز دستگیر شد و امروز به همراه چند نفر از همدستان خود به این محل آورده شده تا این ها و مردمی که مورد آزار قرار می دادند بدانند که اقتدار پلیس یک بحث جدی است و اینطور نیست که این ها بخواهند بزنند و در بروند. دوره بزن و دررو به خصوص برای افراد شرور تمام شده است و حتی خارج از ایران هم بروند ما این ها را رها نخواهیم کرد. این افراد را در چنگال عدالت و قانون قرار می دهیم و شدیدترین برخورد ها را خواهیم کرد. پلیس مقتدرانه با این افراد شرور برخورد می کند.

در ادامه سرهنگ سعید راستی -رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران- نیز اظهار کرد: این اراذل و اوباش دو گروه مواد مخدر صنعتی فروش بودند و سه نفر از بستگان این افراد به دلیل مراکز تهیه و توزیع مواد مخدری که داشتند در زندان هستند.

وی ادامه داد: این افراد سابقه فروش مواد مخدر و دو نفرشان نیز سابقه درگیری و شرارت نیز دارند.

راستی اظهار کرد: اختلاف و درگیری این افراد به واسطه موضوعات مختلف آغاز می شود و عربده کشی و کری خوانی می کنند. شهروندان به پلیس اطلاع می دهند که در کوتاه‌ترین زمان مامور به محل می‌رسد اما این افراد به مامور حمله می‌کنند و با ضربات چاقو مامور را می‌زنند که مامور پلیس ۵۰ تا ۶۰ بخیه خورده است؛ مامور نیز تیراندازی می‌کند که دو نفر، یکی از ناحیه گردن و دیگری از ناحیه سر تیر می‌خورند.  

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران ادامه داد: با حضور سایر عوامل پلیس پنج نفر در محل دستگیر شدند و دو نفر دیگر در مرحله دیگر دستگیر شدند. عامل اصلی این درگیری به غرب کشور فرار کرده بود که او نیز دستگیر شد. چهار نفر از مواد فروشانی که خودشان نیز تحت تعقیب بودند و قصد داشتند این فرد را از مرز رد کنند نیز دستگیر شدند.  

راستی اظهار کرد: دستگیری آخرین متهم روز گذشته انجام شد و ٢۴ ساعت نیز تحت نظر بود.

وی درباره تاثیر گرداندن اراذل و اوباش در محلی که شرارت انجام دادند اظهار کرد: مردم باید بدانند که پلیس حضور دارد و هر کسی که شرارت کند و بخواهد مردم را اذیت کند باید در همان محل بازسازی صحنه شود که این موضوع با هماهنگی قضایی انجام می‌شود. مردم باید در این مورد قضاوت کنند که آیا نباید مردم بدانند که این افراد دستگیر شدند؟

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
  3 0
  دم اون پلیس گرم، هر فردی اسلحه سرد یا گرم برداشت، بدون هشدار باید زمینگیر شود.
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
  2 0
  والا تو این مملکت همش دارن میزنن و در می رن، کسی هم نیست بگه خرت به چتد؟
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
  1 0
  خفت گیرها ودزدها هر غلطی میخوان میکنن، بعد میگن دوران بزن ....
 • IR ۱۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
  1 0
  گرفتن چند تا از این مالخرها و مجازات شدیدشون خیلی میتونه بازدارنده باشه.
 • عبدالله IR ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
  0 0
  مَلْعونينَ أَيْنَما ثُقِفو أُخِذو وَ قُتِّلو تَقْتيلاً [الأحزاب ٦١] خدا که ارحم الراحمین است فرموده: سزای مفسدین فی الأرض اعدام است و السلام
 • فرزین IR ۲۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۹
  0 0
  باید چند تا از این اراذل فورا اعدام شوند تا بقیه حساب کار دستشان بیاید
 • IR ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  0 0
  مزاحمت بزن و در رو در همین ساعت نظارت داشته باشید
 • CA ۰۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۰
  0 0
  متاسفانه تمام خلافکاران ایرانی با فرار از کشور و ادعاهای دروغ توسط دولت آبله کانادا پناهندگی گرفته و ادامه اقدامهای مجرمانه خود را در کانادا انجام داده و باعث شرمساری جامعه ایرانیان کانادا میگردند و البته بخاطر نبود شفافیت افرادی وابسته به فرقه بهایی، سلطنت طلب، منافق و دیگر پناهندگانی که کل فامیلشان را به خارج ایران منتقل کرده‌اند با رندی جامعه ساده‌لوح و زودباور ایرانی را در مساجد، جشنها و گردهم آییها فریب داده و با وعده ارتباط برقرار کردن کانادا با ایران به مجالس ایالتی و فدرال رفته و سپس بر علیه ارتباط با ایران فعالیت میکنند و تیشه به ریشه جامعه ایرانیان کانادا میزنند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس