عراق؛ قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با تل‌آویو نهایی شد

سخنگوی ائتلاف پارلمانی الفتح از نهایی شدن قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تصویب امروز آن در پارلمان به اتفاق آراء خبر داد.

به گزارش مشرق، امروز (پنجشنبه، ۲۶ می)، قرار است پارلمان عراق قانون پیشنهادی ممنوعیت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را به رأی بگذارد.  از مهم‌ترین بندهای این قانون جرم انگاری هرگونه همکاری سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فنی، فرهنگی، ورزشی و علمی با رژیم صهیونیستی تحت هر عنوانی است.

نشست پارلمان عراق برای بررسی به رای گذاشتن این قانون، لحظاتی پیش با حضور ۲۷۵ نماینده آغاز شد.

«احمد الاسدی» رئیس حزب «السند الوطنی» و سخنگوی فراکسیون پارلمانی ائتلاف الفتح، امروز طی پستی در توئیتر نوشت: «قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی نهایی شد و نمایندگان مردم در جلسه امروز به اتفاق آرا به آن رای خواهند داد».

عراق؛ قانون جرم‌انگاری عادی‌سازی روابط با تل‌آویو نهایی شد

«حاکم الزاملی» معاون اول رئیس پارلمان عراق، پیشتر گفته بود که قانون منع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از امور ضروری برای ثبات کشور است لذا از کمیسیون حقوقی در پارلمان خواست تا در تسریع تصویب این قانون تلاش کند.

روزنامه العربی الجدید، پیش از این با انتشار گزارشی نوشته بود: رأی‌گیری در خصوص قانون منع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی در پارلمان عراق راه را برای هر طرفی که به دنبال برقراری روابط با این رژیم است، می بندد. این یک هدف مهم برای پارلمان کنونی عراق به شمار می‌آید.

این روزنامه پیش‌بینی کرد که اغلب نیروهای سیاسی به این قانون رأی مثبت دهند و هر کس که مخالف این قانون باشد به نوعی با رژیم صهیونیستی در ارتباط است.

«محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق شنبه پیش تأکید کرد که باید در برابر جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین ایستاد و موضعگیری کرد.

وی تصریح کرد که پارلمان عراق تصمیم شجاعانه خود را برای جلوگیری از عادی‌سازی روابط بغداد با رژیم غاصب صهیونیستی گرفته است؛ تصمیمی که بازتارب واقعی و واضح اراده مردم عراق است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس