واعظ آشتیانی: اقدام کمیته اخلاق در محرومیت عزیزی خادم طبق اساسنامه بود/ فیفاهراسی نداشته باشم و راهنمایی بگیریم

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: معتقدم مسببان وضع موجود فوتبال کشور بخشی از اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال هستند که باندباز، سیاسی‌باز و قبیله‌گرا هستند.

به گزارش مشرق، امیررضا واعظ آشتیانی در مورد شرایطی که در فدراسیون فوتبال رخ داده و محرومیت رئیس معزول از سوی کمیته اخلاق اظهار داشت: کمیته اخلاق می‌تواند براساس اساسنامه در مورد هر فرد و شخصی که چنین شرایطی را برای فوتبال ما رقم زده است تصمیم‌گیری کند و حکم خاص خود را در این خصوص صادر کند. اما من معتقدم مسببان وضع موجود فوتبال کشور بخشی از اعضای مجمع عمومی فدراسیون فوتبال هستند که به لحاظ آرا تأثیرگذار بودند. گروهی که باندباز و سیاسی‌باز و قبیله‌گرا هستند. این افراد بودند که چنین تیمی را در فدراسیون فوتبال مستقر کردند.

بیشتر بخوانید:

فریادشیران: حکم عزیزی خادم با رأفت اسلامی صادر شده

وی افزود: باور داشتیم که در فدراسیون فوتبال در زمان ریاست مهدی تاج اتفاقات عجیب و غریب رقم خورده به همین دلیل از اعضای مجمع عمومی فدراسیون انتظار داشتیم. فردی مدیر، مدبر، امانتدار و با عملکردی شفاف را انتخاب کند اما متأسفانه چنین نشد و مجمع فردی و تیمی را انتخاب کرد که اکنون وضع موجود فوتبال را می‌بینید و فوتبال ما باید تاوان این انتخاب را بدهد. بنابراین بهترین تصمیم این است که جبران مافات شود و اعضای مجمع به دور از هیجان‌زدگی و احساسات رأی بدهند.

مدیرعامل اسبق استقلال تأکید کرد: بهتر است فردی که برای مدیریت به فدراسیون فوتبال می‌آید چه از خارج از فوتبال باشد چه از داخل آن کسی باشد که عوام‌فریب و شهرت‌ طلب نباشد و برای منافع فوتبال گام بردارد. بنابراین برای شرایطی که فدراسیون فوتبال ما با آن مواجه است باید همه فریادها را بر سر اعضای مجمع عمومی آن کشید.

واعظ آشتیانی در مورد اینکه با توجه به شرایط پیش آمده به نظر شما چه اتفاقی در مجمع عمومی 10 خرداد رخ خواهد داد اظهار داشت: باید در این جلسه براساس اساسنامه فدراسیون فوتبال عمل کرد و شرایط را به طور دقیق و منطقی ارزیابی کرد. به نظر من تنها مرجعی که می‌تواند به درستی اعضای مجمع را راهنمایی کند همان اساسنامه فدراسیون فوتبال است و پس از آن فیفا که مرجعی بالاتر است. ما می‌توانیم از فیفا مشورت بگیریم همیشه از فیفاهراسی در فوتبال‌مان یاد کرده‌ایم اما بهتر است برای یک بار هم که شده از فیفا راهنمایی بخواهیم.

وی افزود: فیفا می‌تواند فدراسیون فوتبال را برای عبور از این شرایط به خوبی راهنمایی کند تا فوتبال ما آسیبی نبیند. البته که نباید به فیفا اجازه دخالت بدهیم و فقط از آنها راهنمایی بگیریم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس