پاریس: فرانسوی ها شرق اوکراین را ترک کنند

پیش از آغاز انتخابات در فرانسه، تظاهرات پراکنده‌ای در خیابان‌های شهر پاریس علیه دولت «امانوئل ماکرون» به دلیل مسائلی از جمله تورم برگزار شد.

به گزارش مشرق، خیابان‌های پاریس، پایتخت فرانسه پیش از باز شدن صندوق‌های رای در این کشور، شاهد تظاهرات پراکنده‌ای بود که در آن فعالان جنبش موسوم به «جلیقه زردها» علیه دولت «امانوئل ماکرون» اعتراض کردند. این تظاهرات با شعار «راهپیمایی برای آینده» برگزار شد.

ببینید:

فیلم/ تظاهرات فرانسوی‌ها علیه دولت ماکرون

طبق گزارش رسانه‌های فرانسوی، پیامدهای همه‌گیری کرونا بر امکانات و هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی، همراه با مسئله تورم از نگرانی‌های اصلی رای‌دهندگان فرانسوی است.

اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ با هدف دستیابی به اصلاحات زیست محیطی آغاز اما به سرعت به تظاهرات گسترده هفتگی علیه دولت ماکرون تبدیل شد. در حالی که اروپا تحت الشعاع جنگ روسیه و اوکراین است، مردم فرانسه بارها علیه هزینه‌های بالای زندگی و امکانات و بهای بیمه اعتراض کرده‌اند.

ببینید:

عکس/ آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه

به رغم واجد شرایط بودن حدود ۴۸.۷ میلیون نفر از مردم فرانسه برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور، رسانه‌ها با اشاره به نتایج نظرسنجی‌ها از بی‌میلی فرانسوی‌ها برای رای دادن در انتخابات خبر داده‌اند. فرانس ۲۴ در این باره نوشت: «نظرسنجی‌ها هشدار داده‌اند که شاید یک چهارم از دادن رای امتناع کنند».

بنابر گزارش این شبکه فرانسوی، دو نامزدی که بیشترین آرا را در انتخابات دور اول ریاست جمهوری این کشور کسب کنند به دور دوم و نهایی انتخابات در تاریخ ۲۴ آوریل (چهارم اردیبهشت) راه خواهند یافت.

منابع رسانه‌ای در فرانسه از آغاز انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور و باز شدن صندوق‌های اخذ رای خبر داده‌اند. انتخابات فرانسه در شرایطی آغاز شده که پیش از این نظرسنجی‌ها نشان داد امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور این کشور و «مارین لوپن» رهبر دست راستی و افراطی «جبهه ملی» از بیشترین شانس برای ورود به دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری برخوردار هستند.

این رسانه با اشاره به وضعیت موجود در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال جاری فرانسه نوشت: «قدرت خرید (مردم فرانسه) و جنگ در اوکراین در صدر نگرانی‌های رای‌دهندگان در آخرین مرحله از کارزار غیرمعمول (انتخابات) بوده و این کارزار عمدتاً تحت الشعاع جنگ قرار گرفته است».

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس