پکن دغدغه های امنیتی مسکو را مشروع تلقی می کند

نماینده دائم چین در سازمان ملل اعلام کرد که با توجه به پیشینه گسترش ناتو، آرمان های امنیتی معقول مسکو باید مورد توجه قرار گیرد و اوکراین نباید به مکانی برای رویارویی قدرت های بزرگ تبدیل شود.

به گزارش مشرق به نقل از ریانووستی، «ژانگ جون» نگرانی‌های امنیتی روسیه را منطقی خواند.

ژانگ در این باره گفت: من می‌خواهم تأکید کنم که مشکل اوکراین امروز به وجود نیامد و وضعیت فعلی به طور ناگهانی ظاهر نشد. این مسئله نتیجه ترکیبی از تعدادی از عوامل در یک دوره زمانی طولانی است.

بیشتر بخوانید:

اوکراین مدعی سرنگونی یک فروند هواپیمای ارتش روسیه شد

وی در ادامه با اشاره به اینکه پکن از یک مفهوم مشترک و جامع از امنیت دفاع می‌کند، افزود: ما معتقدیم که امنیت یک کشور با تضعیف امنیت کشورهای دیگر نمی‌تواند تأمین شود. با توجه به پیشینه پنج مرحله گسترش ناتو، آرمان‌های امنیتی معقول روسیه باید مورد توجه قرار گیرد و به طور مناسب برآورده شود.

نماینده چین در سازمان ملل همچنین گفت که اوکراین باید پلی بین غرب و شرق باشد و نه آوردگاهی برای رویارویی قدرت‌های بزرگ.

بیشتر بخوانید:

سازمان ملل: بیش از ۵۰ هزار اوکراینی آواره شده‌اند

ژانگ همچنین گفت: ما از همه طرف‌های مربوطه می‌خواهیم که حداکثر خویشتن داری را نشان دهند، تنش‌ها را کاهش دهند و از تلفات غیرنظامیان اجتناب کنند.

وی در پایان افزود: حل و فصل نهایی بحران اوکراین مستلزم کنار گذاشتن ذهنیت جنگ سرد، احترام کامل به نگرانی‌های امنیتی معقول همه کشورها است.

ببینید:

فیلم/ لحظه شلیک بالگرد روس به سامانه پدافندی اوکراین

فیلم/ انفجار شدید در پایتخت اوکراین

فیلم/ تلاش ناموفق برای ساقط‌کردن جنگنده روسی

فیلم/ چه کسانی این بلا را بر سر اوکراین آوردند؟

فیلم/ تلاش مردم کی‌یف برای ترک شهر

فیلم/ زلنسکی کجاست؟

روز گذشته روسیه پیش نویس قطعنامه‌ای از سوی ایالات متحده و تعدادی از حامیانش را که عملیات روسیه در اوکراین را محکوم کرده و خواستار پایان فوری آن شده بود، وتو کرد. هند، چین و امارات متحده عربی از رأی دادن به آن خودداری کردند.

طبق اعلام مسکو، این سند ماهیت ضد روسی و ضد اوکراینی داشت و برای نجات دولتی که اوکراین را به سمت فاجعه سوق داد، طراحی شده بود و به نقض دائمی توافقنامه‌های مینسک توسط کی یف اشاره‌ای نکرده بود.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس