کد خبر 1339530
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲
AFC به رای کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ورود می‌کند؟

کنفدراسیون فوتبال آسیا با ورود احتمالی به رای پرابهام کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال می‌تواند تا پیش از جلسه هیات رئیسه با موضوع عزل عزیزی خادم، نقش اساسی در این ماجرا ایفا کند.

به گزارش مشرق، روز پنج شنبه جلسه سرنوشت ساز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به منظور بررسی دو موضوع "عزل رئیس و انتخاب سرپرست" برگزار خواهد شد و در پایان مشخص می‌شود آیا شهاب الدین عزیزی خادم به طور موقت از صندلی ریاست این فدراسیون فاصله می‌گیرد یا جلسه پرسش و پاسخ با اقناع اعضای هیات رئیسه همراه خواهد بود.

طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال، در پایان پرسش و پاسخ از عزیزی خادم، از اعضای هیات رئیسه رای‌گیری خواهد شد که در صورت موافقت دو سوم اعضای هیات رئیسه با عزل عزیزی خادم، او به طور موقت خانه‌نشین خواهد شد و در غیر این صورت، به کار خود در این فدراسیون ادامه می‌دهد.

در حال حاضر از ترکیب ۱۱ نفره هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، فقط ۹ نفر واجد شرایط لازم برای رای دادن هستند و نواب رئیس اول و دوم به علت اینکه هنوز از مجمع این فدراسیون، رای اعتماد نگرفته‌اند، قادر به رای دادن نخواهند بود. در نتیجه در صورتی که ۶ نفر از ۹ عضو قانونی هیات رئیسه با برکناری عزیزی خادم موافقت کنند، عزل موقت او اجرا می‌شود.

بیشتر بخوانید:

عزیزی خادم استعفا کند

در حال حاضر پنج نفر شامل براتی، موسوی، رضاییان، اصولی و سراجی مکتوب خواستار عزل او شده‌اند و امیدوارند از میان افشاریان، ماجدی و حیدری، یک نفر دیگر با آن‌ها همراه شود.

اخیرا کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال سراجی را به ۶ ماه محرومیت از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم کرده است. اگر این رای را قانونی و موثر بدانیم، در این بین یک سوال با اقدام اخیر کمیته اخلاق پیش آمده است، آیا سراجی قادر به رای دادن در جلسه سرنوشت‌ساز خواهد بود؟

* مشکلی که با حضور ناظر AFC حل می‌شود

مهرداد سراجی طی روزهای اخیر در نامه‌ای به شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، جزییات اتفاقات اخیر و تصمیم کمیته اخلاق را در آستانه این جلسه سرنوشت ساز را اطلاع داده است تا مسئول فوتبال آسیا، از چند و چون اتفاقات اخیر مطلع شود.

از طرفی احسان اصولی، در نامه‌ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال، خواستار حضور نماینده AFC در جلسه مذکور شده تا تصمیم‌گیری برای عزل عزیزی خادم به صورت کاملا شفاف و زیر نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا اتفاق بیفتد و هیچ شک و شبهه‌ای در ارتباط با این ماجرا وجود نداشته باشد.

به طور قطع، رای دادن و ندادن سراجی در این جلسه، اهمیت بسیاری خواهد داشت، چرا که در صورت غیبت سراجی و فاقد اثر شدن رای او، تعداد رای دهندگان هیات رئیسه به ۸ نفر تقلیل خواهد یافت. در این صورت معادله عزل تا حدودی پیچیده می‌شود.

پرسش این است که آیا با توجه به فعالیت غیرقانونی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، AFC یا ناظر احتمالی این نهاد در این جلسه درباره حضور یا عدم حضور سراجی در رای‌گیری نهایی تصمیمی را اعلام خواهد گرفت؟

اخیرا نایب رئیس کمیته استیناف، از محرومیت این عضو هیات رئیسه به دستور کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در فاصله کوتاه تا جلسه تصمیم گیری برای عزل عزیزی خادم ابراز تعجب کرده بود و اعتقاد داشت این کمیته در تصمیم‌گیری های خواد باید رعایت انصاف را هم داشته باشد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس