.

رئیس جمهور در پانزدهمین سفر استانی بازدیدهای سرزده ای از مجتمع بندری کاسپین خط آهن قزوین- رشت- انزلی داشت و با کشاورزان گیلانی نیز دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش مشرق، گیلان مقصد پانزدهمین سفر استانی رئیس جمهور و برخی وزرا است.

پیگیری و حل موضوع پسماند، آب شرب و اشتغال در استان مطالبه جدی گیلانیان از رئیس جمهور است.

وزرای کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، گردشگری، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برخی از وزرایی هستند که در این سفر رئیس جمهور را همراهی کردند.

دیدار با اقشار مختلف مردم، حضور در جلسه شورای اداری، بازدیدها برخی از برنامه‌های پیش بینی شده برای سفر یک روزه حجت الاسلام رئیسی به استان گیلان است.

وزرا نیز در شهرستان‌های استان گیلان حضور یافته تا از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این مناطق قرار بگیرند و موارد را به رئیس جمهور گزارش دهند.

اخبار سفر هیئت دولت به گیلان را در زیر بخوانید.


۲۳:۱۵ رئیس جمهور استان گیلان را ترک کرد

حجت الاسلام رئیسی در پایان سفر یک روزه خود به استان گیلان، رشت را به مقصد تهران ترک کرد.


۲۲:۳۷ وزیر صمت: ایجاد بیش از ۲ هزار شغل در گیلان با تکمیل طرح‌های نیمه تمام صنعتی

وزیر صمت با اشاره به پیش بینی دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل ۱۶ طرح نیمه تمام صنعتی، گفت: با بهره برداری از این طرح‌ها دو هزار شغل ایجاد می‌شود.

سید رضا فاطمی امین شامگاه جمعه در شورای اداری گیلان اظهار کرد: مشکلات شهرستان صومعه سرا در دو حوزه برجسته بود.

وزیر صمت با بیان اینکه، در حوزه ابریشم یک زنجیره‌ای متصل از توتستان، نوغان تا ریسندگی و مراحل بافت فرش است، گفت: کارخانه نخ ابرشیم بیش از ۱۲ سال بود که مشکلات فراوانی داشت و تولید آن متوقف شده بود.

وی با اشاره به اینکه، خوشبختانه این واحد دوباره راه اندازی شده و ۸۰ نفر در آن مشغول به فعالیت هستند، افزود: با همکاری جهاد کشاورزی تلاش شود تا این زنجیره دوباره بازیابی شده و امیدوارم ابریشم با کیفیتی در این کارخانه تولید شود.


۲۲:۳۶ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: گیلان جزو استان‌های اول در طلاق است

گیلان جزو استان‌های اول در طلاق است

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: گیلان جزو ۵ استان اول کشور در حوزه طلاق است.

انسیه خزعلی شامگاه جمعه در جلسه شورای اداری استان گیلان با بیان اینکه میزان نرخ مشارکت اقتصادی این استان ۶ درصد بیشتر از کشور است، گفت: افزایش زنان سرپرست خانوار در گیلان از جمله موارد نگران کننده است و یک سوم این زنان بیمه دارند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با اشاره به آمار بالای سالمندی در گیلان و نرخ پایین باروری در استان، بیان کرد: گیلان جز ۵ استان اول کشور در حوزه طلاق و جز استان‌های اول در خصوص آمار فرار دختران است.


۲۱:۵۵ حجت الاسلام رئیسی: رعایت قانون باید از دستگاه‌های دولتی آغاز شود

رئیس جمهور با اشاره به تصرف ساحل توسط برخی از دستگاه‌های دولتی، گفت: «قانون باید از خود دستگاه‌های دولتی رعایت شود تا مردم رعایت کنند.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان با اشاره به برنامه‌های امروز خود در سفر به این استان امکان دیدارهای عمومی به دلیل شرایط کرونایی وجود نداشت و امیدواریم در آینده نزدیک این اتفاق رخ دهد.

وی با بیان اینکه امروز وضعیت ابتلاء و فوتی‌های کرونا در کشور به حداقل رسیده است، افزود: همکاری‌ها در گیلان برای واکسیناسیون و صیانت بخشی از جان مردم استان بسیار مطلوب بوده و در رتبه‌های نخست قرار دارد.


۲۱:۰۵ تأخیر در پرداخت حقوق کارگران قابل قبول نیست

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تأخیر در پرداخت حقوق کارگران و کارمندان قابل قبول نیست، گفت: رسیدگی به این موضوع باید در اولویت مدیران باشد.

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی شامگاه جمعه در جلسه شورای اداری استان گیلان با اشاره به بازدیدهای انجام شده طی روز، اظهار کرد: مدیریت در فرهنگ دینی ما با مدیریت در فرهنگ‌های مختلف در ظاهر یکی اما در باطن تفاوت‌هایی تیز دارد.

وی افزود: اولین گام در مدیریت این است که قبل از هر چیز مدیر خود را در محضر خدا می‌داند و خود را پاسخگوی خدا می‌بیند.

رئیس جمهور با بیان اینکه نگاه مدیریت در نظام دینی وی را موظف می‌کند که قانون‌مدار و اخلاق مدار حرکت کند، تصریح کرد: در این نوع مدیریت عدالت در تصمیم گیری سرلوحه خود قرار می‌دهد.


۲۱:۰۱ وزیر جهاد کشاورزی: ۱,۶۰۰ میلیارد تومان برای بخش کشاورزی گیلان مصوب شد

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به وابستگی ۴۸ درصدی اقتصاد گیلان به کشاورزی، گفت: هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای گیلان مصوب شده است.

سید جواد ساداتی نژاد شامگاه جمعه در جلسه شورای اداری استان گیلان، اظهار کرد: ۳ درصد اراضی کشور در گیلان واقع شده و ۳۰ درصد اشتغال گیلان کشاورزی است و ۶۰۰ میلیون دلار در سال صادرات محصولات از استان داریم.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۴۸ درصد اقتصاد گیلان وابسته به کشاورزی است و قطب امنیت غذایی کشور محسوب می‌شود، افزود: مصوبات بخش کشاورزی در این سفر بالای هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.


۲۰:۳۵ وزیر بهداشت: گیلان با کمبود تخت‌های بیمارستانی مواجه است

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در استان گیلان، گفت: زیرساخت‌های بهداشتی گیلان فرسوده است.

بهرام عین اللهی شامگاه جمعه در جلسه شورای اداری استان گیلان با بیان اینکه گیلان مقام اول واکسیناسیون را در کشور دارد، اظهار کرد: تزریق ۹۵ درصد دوز اول و ۸۵ درصد دوز دوم انجام شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه گیلان در اجرای طرح شهید سلیمانی مقام اول کشور را داراست، گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با وجود امکانات کم تعداد خوبی از دانشجویان را تربیت کرده است.

وزیر بهداشت با اشاره به کمبود تعداد تخت‌های بیمارستانی و آی سی یو، گفت: ۲ هزار و ۶۰۰ تخت و ۳۰۰ آی سی یو مناسب نیازهای گیلان نیست و بیمارستان‌ها نیز عمدتاً فرسوده است.


۱۹:۴۸ وزیر صمت: تخصیص اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی برای طرح‌های نیمه تمام صنعتی گیلان

وزیر صمت گفت: برای تکمیل و بهره برداری از ۱۶ طرح صنعتی گیلان دو هزار میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

سید رضا فاطمی امین عصر جمعه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سفر رئیس جمهور اعتبارات خوبی برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام گیلان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به ۱۶ پروژه‌های نیمه تمام صنعتی در استان گیلان، گفت: دو هزار میلیارد تومان منابع بانکی برای تکمیل این طرح‌ها در این سفر مصوب شده است.


۱۹:۴۰ معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور: مشکل گازرسانی به شهر تاریخی ماسوله پیگیری می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: مشکل گازرسانی به شهر تاریخی ماسوله را با وزارت نفت پیگیری می‌کنیم.

سید امیر حسین مدنی امروز (جمعه) در جلسه شورای اداری فومن، گفت: مردم مناطق روستایی با مشکلات تلمبار شده روبرو هستند که یک شبه قابل حل نیست.

وی تصریح کرد: باید با بررسی‌های لازم و کارهای کارشناسی بر اساس ضوابط جدید مشکلات یکی بعد از دیگری رفع شود.

مدنی با بیان اینکه طرح هادی در مناطق روستایی نیاز به اصلاح و بازنگری دارد، ادامه داد: بر اساس طرح ۲۵ سال گذشته مردم مناطق روستایی با بنیاد مسکن و منابع طبیعی مشکل دارند.


۱۹:۲۱ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: فرهنگ بومی گیلان باید حفظ و به نسل جوان آموزش داده شود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه فرهنگ بومی گیلان باید حفظ شود، گفت: آموزش این هنرهای اصیل باید در دستور کار قرار گیرد.

انسیه خزعلی عصر جمعه با حضور در روستای تسیه شهرستان خمام با مادر شهید میرحسینی و خواهر شهیدان جمشید پور دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در این بازدید از برخی اقامتگاه‌های بوم گردی و نمایشگاه صنایع دستی بانوان کارآفرین از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهور بود.

حصیربافی و صنایع دستی یکی از مهم‌ترین مشاغل زنان روستای تسیه پس از کشاورزی است.

خزعلی، در گفت‌وگو با زنان روستا ضمن حمایت از این اقدام ارزشمند دقایقی با آنان حصیر بافی کرد و ضمن توصیه به حفظ ارزش‌ها و فرهنگ سنتی روستایی گیلانی از آنان خواست تا این هنر اصیل گیلانی به سایرین نیز آموزش دهند.


۱۹:۱۵ وزیر ورزش: استفاده از ظرفیت دیپلماسی ورزشی در دستور کار دولت است

وزیر ورزش و جوانان، گفت: استفاده از ظرفیت مهم دیپلماسی ورزشی با همکاری وزارت امور خارجه در دستور کار دولت است.

حمید سجادی عصر جمعه در نشست شورای اداری شهرستان آستارا با بیان اینکه تعاملات ورزشی با کشورهای همسایه بسیار برای جمهوری اسلامی ایران مهم است، اظهار کرد: دیپلماسی ورزشی توانسته برای بسیاری از کشورها در جهان امروز راهگشا باشد.

وی با اشاره به اینکه سفرهای استانی برای رئیس جمهور بسیار مهم و اثرگذار است، افزود: یکی از اهداف سفرهای استانی این است که ما بتوانیم با مردم و مسئولان هر استان به صورت مستقیم تماس داشته و مطالب آن‌ها را بشنویم و مستقیماً در حل مشکلات آنان اقدام کنیم.
 


۱۹:۰۹ وزیر بهداشت: حفظ سلامت مردم خط قرمز است

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حفظ سلامت مردم خط قرمز ما است، گفت: مراکز تولید واکسن در کشور به شش مرکز افزایش می‌یابد.

بهرام عین اللهی عصر جمعه در جلسه شورای اداری لاهیجان با اشاره به اینکه بزرگترین قدرت کشور تکیه به نیروی انسانی متخصص است، بیان داشت: هرچه بیشتر تحریم شدیم، قوی‌تر شدیم.

وی لاهیجان را دارای مردمانی نجیب و با استعداد دانست و با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با نخبگان، گفت: باید نسبت به پروردگار بابت نعمات بسیاری که به ما داده شکرگزار باشیم و این شکرگذاری با تلاش بیشتر میسر می‌شود.

وزیر بهداشت مهمترین هدف دولت از سفر به استان‌ها را دیدن مشکلات مردم دانست و بیان داشت: وزرا در شهرهای مختلف از نزدیک با مشکلات و کاستی‌ها آشنا می‌شوند و در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود، مطرح و درباره آنها تصمیم گیری می‌شود.


۱۹:۰۶ آغاز شورای اداری گیلان با حضور رئیس جمهور

جلسه شورای اداری گیلان با حضور رئیس جمهور آغاز شد


۱۹:۰۰ وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد: تغییر رویکرد در وزارت جهاد کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تغییر رودیکرد در این وزارتخانه، گفت: باید مواظب تغییر کاربری‌های غیر مرسوم اراضی کشاورزی باشیم و با آن برخورد کنیم.

سید جواد ساداتی نژاد عصر جمعه در شورای اداری شهرستان املش، اظهار کرد: املش شهرستانی با مردمان فرهیخته است.

وی با بیان اینکه، گیلان را نمی‌شود در تقویم کشاورزی ایران نادیده گرفت، گفت: گیلان جز نخستین استان‌هایی است که در امنیت غذایی کشور نقش مهمی ایفا می‌کند.

ساداتی نژاد به ظرفیت‌های مختلف گیلان در کشاورزی اشاره کرد و افزود: بر همین اساس گیلان برای وزارت جهاد کشاورزی جز استان‌های ویژه است و در اعتباری که برای گیلان در نظر گرفته شده رعایت این حق را نیز داشته‌ایم.


۱۸:۴۷ رئیس جمهور از مرکز پاسخگویی به درخواست‌های مردمی بازدید کرد

عصر جمعه حجت الاسلام رئیسی در حاشیه پانزدهمین سفر استانی خود به استان گیلان از مرکز پاسخگویی به درخواست‌های مردمی در رشت بازدید کرد.

وی با اشاره به اینکه باید به همه درخواست‌های مردمی باید جمع اوری شود، گفت: درخواست مطالعه و باید پاسخ‌ها در زمان مشخص به مردم داده شود تا زمینه ناامیدی و به اعتمادی در میان جامعه فراهم نشود.

۱۸:۳۰ وزیر صمت: دولت برای رفع مشکلات برق صنایع برنامه دارد

سید رضا فاطمی امین عصر جمعه در جمع فعالان اقتصادی و صنعتی استان گیلان، اظهار کرد: دولت برای رفع مشکلات برق صنایع برنامه دارد.

وی با اشاره به اصلاح ساختار ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی، افزود: شرکت‌ها و واحدهایی که فاکتورهای صمت را داشته باشند از مزایای تسهیلات سرمایه در گردش بهره می‌گیرند.

وزیر صمت با بیان اینکه راه را برای صادرات کالا هموار می‌کنیم، گفت: مشکلاتی که در حوزه صادرات وجود دارد را برطرف می‌کنیم.

۱۷:۰۸ نیروی انسانی کارآمد سرمایه اجتماعی عظیم گیلان است

رئیس جمهور با اشاره به سرمایه مادی و معنوی و نیروی انسانی استان گیلان، گفت: نیروی انسانی کارآمد سرمایه اجتماعی عظیم گیلان است.‌

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر جمعه در جمع اقشار مختلف مردم گیلان در سالن شهدای ناجا رشت با ابراز خرسندی از حضور در بین مردم گیلان، اظهار کرد: امیدوارم با ریشه کنی ویروس کرونا زمینه حضور در اجتماعات مردمی را داشته باشیم و از نزدیک به مردم مقاوم ولایی و پرتلاش گیلان دیدار کنیم.

وی با بیان اینکه استفاده کردیم از همه کسانی که در این جمع نکات و مطالب خود را بیان کنند، افزود: اگر برای همه بیان همه نکات فرصت نشد این مطالب را به صورت نوشته و به دست ما برسانید تا بتوانیم از این مطالب استفاده کنیم.


۱۶:۳۶ مشکلات عمده گیلان نیازمند فراخوان و حرکت عمومی است

وزیر کشور با اشاره به اینکه پسماند بزرگترین معضل گیلان است، گفت: مشکلات عمده گیلان نیازمند فراخوان و حرکت عمومی است.

احمد وحیدی بعد از ظهر جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان رشت با بیان اینکه برای رفع مشکلات عمده استان گیلان به یک فراخوان و حرکت جدی نیازمند است، گفت: بزرگترین معضل این استان مساله پسماند در منطقه سراوان رشت است که باید پیش از این مورد توجه قرار می‌گرفت.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه باید برای حل مشکلات گیلان به ویژه شهرستان رشت باید از نیروهای جهادی کمک گرفت، اضافه کرد: از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای رفع مشکلات موجود استفاده شود.


۱۶:۰۰ اعتبارات ساخت سد دیورش از محل منابع استانی پیش بینی شده است

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به پیشرفت خوب سد دیورش، گفت: اعتبارات ساخت آن از محل منابع استانی پیش بینی شده است.

سید صولت مرتضوی ظهر جمعه در حاشیه بازدید از سد مخزنی دیورش رودبار ضمن رضایت از فعال بودن پروژه سد مخزنی دیورش، گفت: طبق گزارش مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان، این پروژه از پیشرفت و فعالیت خوبی برخوردار است.

معاون اجرایی رئیس جمهور قول مساعدت برای صدور مجوز ماده ۲۳ تصفیه‌خانه و خط انتقال آب سد دیورش به شهرستان رودبار و روستاهای همجوار از طریق سازمان برنامه و بودجه کشور را داد.


‏ ۱۵:۵۰‬ وزیر راه و شهرسازی: ثبت نام ۹۰ هزار گیلانی در طرح نهضت ملی مسکن‌

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ثبت نام ۹۰ هزار گیلانی در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: سهم گیلان برای ساخت مسکن در یک سال ۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است.

رستم قاسمی ظهر جمعه در حاشیه بازید از بازدید از پروژه‌های گیلان در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن این استان، گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته تا کنون ۹۰ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

وی در رابطه با اراضی پیشنهادی و شناسایی شده طرح نهضت ملی مسکن، عنوان کرد: ۴۴۳ هکتار برای ۴۴ هزار و ۳۰۰ واحد پیش‌بینی و شناسایی شده است که تا کنون ۱۰۸ هکتار زمین برای ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد تأمین شده است.


۱۵:۳۳ وزیر ورزش و جوانان وارد شهرستان مرزی آستارا شد

حمید سجادی بعد از ظهر جمعه همزمان با پانزدهمین سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گیلان به عنوان نماینده رئیس جمهوری وارد شهرستان مرزی بندر آستارا شد.

وزیر ورزش و جوانان در بدو ورود به آستارا از مرکز خدمات درمانی و بهداشتی در حال احداث لوندویل در ۱۵ کیلومتری این شهرستان بازدید کرد. بازدید از طرح‌ها و پروژه‌های در دست اجرا و همچنین مجتمع بندری و منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا و استادیوم وحدت از دیگر برنامه‌های وزیر ورزش و جوانان در سفر به آستارا است.

۱۵:۲۷ وزیر صمت: نقش مهم زراعت چوب و ابریشم در افزایش تولید و اشتغال صومعه سرا

سید رضا فاطمی امین ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان صومعه سرا، اظهار کرد: صنعت چوب و ابریشم برای افزایش تولید و اشتغال در شهرستان جایگاه مهمی دارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ضرورت توجه به این بخش‌ها، گفت: مسائل مرتبط با منابع طبیعی در حوزه چوب و صنوبر را با هم افزایی که با وزارت جهاد داریم، حل می‌کنیم.

سید رضا فاطمی امین افزود: راه اندازی کارخانه ابریشم صومعه سرا خبر امیدوارکننده‌ای است و یکی از حوزه‌هایی که می‌شود در صومعه سرا روی آن تمرکز کرد همین حوزه ابریشم است.

وی با بیان اینکه باید زنجیره تولید ابریشم از نخ تا محصول نهایی تکمیل شود، گفت: در این راستا آمادگی داریم که همکاری‌های لازم را داشته باشیم و موضوعات این حوزه را تلاش می‌کنیم حل کرده تا برای اشتغال شهرستان ایجاد شود.


۱۵:۱۶ توسعه مناطق محروم و رفع مشکلات رویکرد دولت سیزدهم است

معاون توسعه روستایی مناطق محروم وعشایر رئیس جمهور با اشاره به اهمیت عمران و توسعه مناطق روستایی، گفت: توسعه مناطق محروم و رفع مشکلات رویکرد دولت سیزدهم است.

پیش از ظهر جمعه همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان گیلان، «سیدامیر حسین مدنی» معاون توسعه روستایی مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری با حضور در شهرستان فومن مشکلات مناطق روستایی این شهرستان را بررسی کرد.

وی در بدو ورود از پروژه‌های نیمه کاره پل در دست ساخت ورودی فومن، پل آب‌نما و دیواره تخریب شده رودخانه روستای رودبار چیره بازدید و در جریان علل کندی کار و دیگر موانع این پروژه‌ها قرار گرفت.


۱۵:۰۸ وزیر صمت: دغدغه‌های تولیدکنندگان مشترک است

سید رضا فاطمی امین بعد از ظهر جمعه در بازدید از شرکت بافته‌های سپهر و لطیف گستر شهرستان فومن در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تلاش‌های خوبی برای احیای واحدهای صنعتی صورت گرفته که با استمرار این حرکت می‌توانیم به آینده صنعت و تولید امیدوار باشیم.

وی با اشاره به چالش‌های تولید و صنعت، افزود: صنعت و تولید در سال‌های اخیر دچار چالش جدی شده که احیای دوباره آن نیازمند همدلی و اقدامات میدانی است.

توسعه مناطق محروم و رفع مشکلات رویکرد دولت سیزدهم است/ درخواست فرزند شهید مدافع حرم از رئیس جمهور/ ۲هزار پروژه بر زمین ماند +فیلم و عکس


۱۴:۴۷ وزیر جهاد کشاورزی: خودکفایی در تولید برنج اولویت دولت سیزدهم است

سید جواد ساداتی نژاد ظهر جمعه در جلسه شورای اداری رودسر با اشاره به اینکه استان گیلان یکی از مهم‌ترین قطب‌های کشاورزی ایران و از محورهای امنیت غذایی کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: گیلان یکی از ۱۰ استان برگزیده در حوزه توسعه کشاورزی محسوب می‌شود و وظیفه داریم به احیای ظرفیت‌های این بخش توجه کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در این سفر تلاش‌های خوبی انجام شده و دغدغه‌های کشاورزان را شنیدیم و منتظر هستیم مشکلات مربوط به کشت محصول کیوی حل شده و تا هفته آینده مشکلات برطرف شود.


۱۴:۴۰ درخواست فرزند شهید مدافع حرم از مشاور رئیس جمهور

فرزند شهید مدافع حرم «سید جمال رضی» در زمان حضور «سعید محمد» مشاور رئیس جمهور در منزلشان از وی درخواست کرد تا با مسئولان شهرستان آستانه اشرفیه صحبت کند تا عکس پدر شهیدش را در ورودی این شهرستان نصب کنند.‌


۱۴:۳۷ وزیر بهداشت از پروژه‌های لاهیجان بازدید کرد

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر امروز و در ابتدای سفر یک روزه خود به گیلان در مزار شهدای لاهیجان به شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد

وزیر بهداشت در ادامه و به نمایندگی از هیأت دولت از عملیات ساخت تقاطع غیر همسطح میدان گیل لاهیجان بازدید کردید.

عملیات ساخت تقاطع میدان گیل از مرداد ۹۴ آغاز و تا کنون ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.


۱۴:۳۲ معاون رئیس جمهور: ۲ هزار پروژه در کشور بر زمین مانده است

سید مسعود میرکاظمی ظهر جمعه در جلسه شورای اداری لنگرود با اشاره به ظرفیت‌های کشور در حوزه معادن و نفت و گاز، اظهار کرد: مشکلات کشور به نحوه مدیریت آن برمی‌گردد که نتوانستیم به خوبی از ظرفیت‌های موجود بهره گیریم اما باید برای اصلاح وضعیت فعلی تلاش کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه جوانان انقلابی ظرفیتی عظیم برای کشور محسوب می‌شوند اما امروزه به تهدید تبدیل شده‌اند افزود: جوانان مؤمن و انقلابی و تحصیلکرده می‌توانند با تلاش خود تغییرات خوبی را در کشور ایجاد کنند.

وی با اشاره به وجود تنش آبی در تمام استان‌های کشور، گفت: عدم سرمایه گذاری و توجه به زیرساخت‌ها و البته تغییرات اقلیمی و خشکسالی موجب بروز چنین شرایط سختی شده است.

توسعه مناطق محروم و رفع مشکلات رویکرد دولت سیزدهم است/ درخواست فرزند شهید مدافع حرم از رئیس جمهور/ ۲هزار پروژه بر زمین ماند +فیلم و عکس


۱۳:۵۸ گلایه وزیر ورزش از وضعیت ترافیک پل اسالم

حمید سجادی ظهر جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان تالش با اشاره به پروژه‌های بازدید شده در این شهرستان، اظهار کرد: پل شهر اسالم وضعیت خوبی ندارد و در روز جمعه شاهد ترافیک سنگین و اختلال در رفت و آمد مردم بودیم که مستلزم توجه ویژه است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به موقعیت طبیعی ورزشگاه پوریای ولی تالش، گفت: استادیوم پوریای ولی را که از نزدیک دیدم یاد استادیوم المپیک بارسلون اسپانیا افتادم و قطعاً تکمیل ورزشگاه پوریای ولی یکی از اهداف اصلی ما خواهد بود.

وی در رابطه با سرمایه گذاری در شهرک چوکا نیز تأکید کرد: شهرک چوکا موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری و ایجاد کمپ ورزشی دارد.


۱۳:۵۰ حمایت از تولید و صنعت را در عمل نشان می‌دهیم

سید رضا فاطمی امین ظهر جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا، اظهار کرد: بالا رفتن تورم و هزینه‌های سرسام آور در سال‌های اخیر سبب فشار بر روی مردم شده است.

وی با اشاره به اصلاح ساختاری بزرگ در حوزه اقتصادی، افزود: اصلاح ساختارها موجب ترمیم و بهبودی وضعیت موجود می‌شود.

وزیر صمت با اشاره به رویکرد حمایتی دولت از تولید و صنعت، گفت: حمایت از تولید و صنعت فقط شعار دولت نیست بلکه در عمل آن را به عینیت رسانده و این موضوع باید استمرار پیدا کند.

فاطمی امین با اشاره به تغییر قیمت‌های نان و اصلاح ساختاری این کالا، بیان کرد: اصلاح ساختاری در قیمت‌ها موجب شفافیت می‌شود و جلوی بسیاری تخلفات را می‌گیرد.


۳:۴۰ وزیر ورزش و جوانان از پروژه‌های تالش بازدید کرد

حمید سجادی پیش از ظهر جمعه همزمان با پانزدهمین سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گیلان به عنوان نماینده رئیسی جمهوری وارد شهرستان تالش شد.‌


۱۳:۳۵ رئیس جمهور: شخصیت میرزا کوچک به جوانان معرفی شود

توسعه مناطق محروم و رفع مشکلات رویکرد دولت سیزدهم است/ درخواست فرزند شهید مدافع حرم از رئیس جمهور/ ۲هزار پروژه بر زمین ماند +فیلم و عکس

رئیس جمهور با تأکید بر لزوم معرفی شخصیت میرزا کوچک به نسل جوان، گفت: میرزا کوچک مجاهدانه مقابل استعمار خارجی و استبداد داخلی ایستادگی کرد.

سید ابراهیم رئیسی ظهر جمعه با حضور بر سر مزار میرزا کوچک جنگلی حاضر و با نثار فاتحه در جمع خبرنگاران با گرامیداشت رشادت‌ها و مبارزات مجاهدانه این روحانی مبارز، اظهار کرد: میرزا کوچک خان در مقابل استبداد داخلی و استعمار خارجی ایستادگی کرد.

وی ادامه داد: باید رشادت، مبارزات و مجاهدت‌های شخصیت‌هایی مانند میرزا کوچک خان جنگلی به نسل جوان و آینده به خوبی شناسانده شود.

رئیس جمهور همچنین گیلان را دیار علما، فلاسفه و سرداران رشید و پرافتخار دانست و گفت: مردم گیلان در دوران دفاع مقدس و نیز دفاع از حرم رشادت‌های چشمگیر و ماندگاری خود به نمایش گذاشتند.۱۳:۲۸ رئیس سازمان محیط زیست: ارتقای تالاب انزلی در سطح بین المللی در دستور کار دولت است

علی سلاجقه ظهر جمعه در جریان بازدید از پروژه‌های شهرستان انزلی و در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانات رهبری در خصوص روحیه قهرمانی مردم این شهرستان، گفت: عدم توسعه ظرفیت‌های انزلی مانند تالاب انزلی و دریا باعث شده که مردم از این نعمات الهی محروم باشند.

رئیس سازمان محیط زیست با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت‌های خدادادی شهرستان بندرانزلی، بیان کرد: ارتقا تالاب انزلی به یک تالاب بین المللی در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

وی با اشاره به ضرورت اختصاص اعتبار لازم جهت تکمیل ورزشگاه تختی شهرستان انزلی، عنوان کرد: این پروژه ارزشمند باید در موعد مقرر تکمیل و در اختیار مردم شهرستان قرار گیرد.


۱۳:۲۱ وزیر راه و شهرسازی: پیش بینی ۲,۱۷۶ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌های گیلان

توسعه مناطق محروم و رفع مشکلات رویکرد دولت سیزدهم است/ درخواست فرزند شهید مدافع حرم از رئیس جمهور/ ۲هزار پروژه بر زمین ماند +فیلم و عکس

رستم قاسمی ظهر جمعه در حاشیه بازدید از پروژه‌های انزلی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با اختصاص ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح راه آهن رشت - انزلی، این راه آهن اواخر سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

قاسمی به ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزاد راه قزوین - رشت نیز اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این آزاد راه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

وی افزود: ۲ هزار و ۱۷۶ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌های استان گیلان، تصریح کرد: تقاطع‌های غیر هم سطح، آسفالت، جاده‌های روستایی و نگهداری راه‌ها اختصاص از جمله پروژه‌هایی هستند که برای آنها اعتبار اختصاص یافته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش خصوصی در بنادر هم سرمایه گذاری‌های خوبی انجام داده است، افزود: ۶۰۰ هزار میلیارد تومان از این سرمایه گذاری‌ها در بندرانزلی انجام شده و در این سفر هم اعتبارات خوبی برای این بندر در نظر گرفته شده است.


۱۲:۵۷ رئیس جمهور: بهره برداری از راه آهن شمال زمینه ساز رشد صادرات و واردات

رئیس جمهور با اشاره به نقش راه آهن در افزایش ارتباطات مثبت برای صادرات و واردات، گفت: بهره برداری از کریدور شمال- جنوب زمینه تقویت تولید در کنار رشد صادرات و واردات را فراهم می‌کند.


۱۲:۴۸ بازدید وزیر کشور از جاده خشکبیجار - خمام

توسعه مناطق محروم و رفع مشکلات رویکرد دولت سیزدهم است/ درخواست فرزند شهید مدافع حرم از رئیس جمهور/ ۲هزار پروژه بر زمین ماند +فیلم و عکس

احمد وحیدی در حاشیه پانزدهمین سفر رئیس جمهوری به استان گیلان وزیر کشور از راه اصلی جاده خشکبیجار- خمام بازدید و در جریان وضعیت این راه قرار گرفت.

سرپرست فرمانداری رشت در خصوص مشکلات این مسیر گفت: راه ارتباطی ۹ کیلومتری خمام خشکبجار و بیشترین میزان تردد رفت مرکز استان را دارد از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

حمید امام پناهی با اشاره به اینکه جاده اصلی خشکبجار-خمام از شانه خاکی مناسب برخوردار نیست، افزود: هر ساله به علت عدم استاندارد لازم این محور، شاهد تصادفات و از دست دادن جان شهروندان هستیم.

وی با بیان اینکه از سال ۹۸ با تخصص بودجه قسمت‌هایی از این مسیر مورد تعریض و بهسازی قرار گرفته شده است، اضافه کرد: با تخصص اعتبار در سال جاری نیز می‌تواند به پیشرفت فیزیکی این پروژه امیدوار شد.


۱۲:۳۰ رئیس جمهور: لزوم ساماندهی و رفع منشأ آلودگی‌های رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت

توسعه مناطق محروم و رفع مشکلات رویکرد دولت سیزدهم است/ درخواست فرزند شهید مدافع حرم از رئیس جمهور/ ۲هزار پروژه بر زمین ماند +فیلم و عکس

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر جمعه در حاشیه بازدید از رودخانه‌های زرجوب و گوهرورد بر ساماندهی و رفع آلودگی این رودخانه‌ها تاکید، اظهار کرد: مشکلات ناشی از آلودگی رودخانه‌های گوهررود و زرجوب باید ساماندهی و منشأ آلودگی‌های این رودخانه‌ها رفع شود.

رئیس جمهور با انتقاد از وضعیت نامناسب رودخانه گوهررود خواستار برنامه‌ریزی و ساماندهی وضعیت این رودخانه‌ها در کمترین زمان ممکن شد.

وی گفت: این رودخانه می‌تواند از جلوه‌های زیبا و جاذبه‌های گردشگری باشد و مسئولان باید با همکاری مردم در این زمینه همت کنند.

حجت الاسلام رئیسی در جریان این بازدید همچنین در گفتگوی چهره به چهره با ساکنین این محل مشکلات آنان را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.


۱۲:۲۱ رئیس جمهور از رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت بازدید کرد

رئیس جمهور از رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت بازدید کرد

حجت الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» در حاشیه پانزدهمین سفر استانی خود به گیلان از رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت بازدید کرد.

در این بازدید رئیس سازمان محیط زیست و مسئولین شهرداری رشت گزارشی از دلایل آلودگی این رودخانه و آسیب‌های زیست محیطی ناشی از آن ارائه و تخلیه فاضلاب شهری و صنعتی در این رودخانه‌ها را علت اصلی آلودگی اعلام کردند.


۱۲:۱۷ وزیر بهداشت وارد لاهیجان شد

توسعه مناطق محروم و رفع مشکلات رویکرد دولت سیزدهم است/ درخواست فرزند شهید مدافع حرم از رئیس جمهور/ ۲هزار پروژه بر زمین ماند +فیلم و عکس

۱۲:۱۱ درد دل شهروند گیلانی با رئیس جمهور

۱۲:۰۱ وزیر بهداشت تأکید کرد: کمبود نیروی انسانی در مراکز درمانی گیلان

بهرام عین اللهی پیش از ظهر جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان سیاهکل با اشاره به پیشتازی گیلان در حوزه واکسیناسیون کرونا، گفت: با مشارکت و تلاش همه جانبه در گیلان، روند واکسیناسیون کرونا در استان مطلوب است.

وزیر بهداشت با اشاره به خصلت نیکوکاری مردم گیلان و مشارکت آنها در کارهای عام المنفعه، بیان کرد: باید از این ظرفیت عظیم برای توسعه همه جانبه استان گیلان بهره گرفت.


۱۱:۵۸ معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: فرزندآوری در کنار فعالیت‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به بحران جمعیت در استان گیلان، گفت: فرزندآوری در کنار فعالیت‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد.

انسیه خزعلی پیش از ظهر جمعه در دیدار با اقشار زنان گیلان در سالن اجتماعات هلال‌احمر گیلان با بیان اینکه رئیس جمهور استفاده از توانمندی زنان برای توسعه کشو و احیای ظرفیت‌ها تاکید دارد اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های زنان، توانمندی چند گانه و قدرت مدیریتی آنها است که باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت بازاریابی بین المللی برای ارائه تولیدات استاندارد داخلی تصریح کرد: باید با ایجاد بازارچه‌های دائمی، فصلی، مرزی و صادراتی جهت نیل به اهداف صادراتی کشور حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه به دنبال صدور مجوزهای مربوطه برای بانوان کارآفرین هستیم، افزود: در حوزه بین الملل باید نیازها برآورد شده و سپس نسبت به تولید محصولات با کیفیت اقدام کرد.

 

۱۱:۵۳ رئیس جمهور در گفتگو با شهروند گیلانی: سیاست دولت سیزدهم اشتغال بومی‌ها در ادارات هر شهر است

آیت الله رئیسی در حاشیه بازدید از پروژه راه آهن رشت به کاسپین در دیدار چهره به چهره با یک خانم اهل روستای سیاه اسطلخ منطقه آزاد خواستار بررسی مشکلات اهالی این منطقه شد.

این خانم روستایی با اشاره به اینکه جاده کاسپین از زمین‌های روستای وی عبور می‌کند به رئیس جمهور، گفت: بسیاری از اهالی روستاهای این منطقه بیکار هستند و منطقه آزاد هیچ نفعی برای ساکنان این روستا نداشته است.

وی با انتقاد از نبود شهربازی و زمین ورزشی و پارک در این روستا، ادامه داد: می‌گویند بودجه‌ای نداریم.

این بانوی روستایی همچنین گفت: منزل کوچکی ساخته‌ام که بخاطر وجود سه عدد تیر برق، اداره برق از ما ۳۵ میلیون تومان پول مطالبه کرده‌اند.

وی افزود: همسرم در گمرک شاغل بود که به دلیل تحریم‌ها بیکار شده و چرا نباید اهالی روستاهای منطقه آزاد در این منطقه شاغل باشند

آیت الله رئیسی در پاسخ گفت: وقتی مجموعه‌ای در منطقه‌ای فعالیت می‌کند اولویت جذب و اشتغال با اهالی همان منطقه بوده و این سیاست دولت است.


۱۱:۴۸ معاون رئیس جمهور از پروژه‌های لنگرود بازدید کرد

معاون رئیس جمهور از پروژه‌های شهرستان‌ لنگرود بازدید کرد

مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در جریان این سفر یک روزه و به نمایندگی از دولت سیزدهم به شهرستان لنگرود رفت.

بازدید از وضعیت شهرک صنعتی یعقوبیه شهرستان لنگرود و پروژه کنارگذر این شهرستان از جمله برنامه‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه است.

گفتنی است که میرکاظمی پس از بازدیدهای میدانی، در جلسه شورای اداری شهرستان لنگرود حضور می‌یابد تا به همراه سایر مسئولان استانی مشکلات بخش‌های مختلف این شهرستان را پیگیری کند.


۱۱:۴۳ وزیر کشور از سد لاستیکی فخرآباد لشت نشا بازدید کرد

وزیر کشور از سد لاستیکی فخر آباد لشت نشا بازدید کرد

پیش از ظهر جمعه وزیر کشور از پروژه سد لاستیکی فخر آباد بخش لشت نشا شهرستان رشت بازدید کرد.

سرپرست فرمانداری رشت در خصوص آخرین وضعیت اجرای این پروژه گفت: پروژه سد لاستیکی فخر آباد بخش لشت نشا به توسعه و بهبود آبیاری اراضی شالیزاری بیش از ۱۰۰۰ هتکار از اراضی منطقه کمک خواهد کرد.

حمید رضا امام پناهی با اشاره به اینکه این پروژه بیش از ۷۰ درصد پیشرفت کار فیزیکی داشته است، خاطر نشان کرد؛ تا پایان خرداد ماه سال آتی پروژه سد لاستیکی فخرآباد به بهره برداری خواهد رسید.


۱۱:۳۵ وزیر جهاد کشاورزی: ایستگاه تحقیقات کیوی و فندق در گیلان راه اندازی می‌شود

ایستگاه تحقیقات کیوی و فندق در گیلان راه اندازی می‌شود

سید محمد جواد ساداتی نژاد پیش از ظهر جمعه در حاشیه سفر به گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای نخستین بار، ایستگاه تحقیقاتی محصول کیوی و فندق در استان گیلان ایجاد می‌شود.

وی افزود: افزایش تولید یک میلیون تن برنج در کشور، از برنامه‌های اصلی وزارت جهاد کشاورزی در استان‌های شمالی کشور است.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در حال برنامه ریزی هستیم تا با کمک قرارگاه سازندگی این پروژه بتواند در طول چهار سال به نتیجه برسد.

ساداتی نژاد در نوسازی و جوانسازی باغات چای در منطقه، برای اراضی شیبدار ۷۵ میلیارد تومان و حمایت از توسعه باغات ۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.


۱۱:۳۰ بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان غدیر سیاهکل

وزیر بهداشت از بیمارستان غدیر سیاهکل بازدید کرد

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیش از ظهر جمعه در ادامه سفر یک روزه خود به استان گیلان از بیمارستان غدیر سیاهکل بازدید کرد.

وزیر بهداشت از بخش‌های اورژانس و آزمایشگاه بیمارستان غدیر سیاهکل بازدید کرد و با کارکنان این بخش‌ها به گفتگو پرداخت تا از نزدیک در جریان مطالبات آنها قرار گیرد.

همچنین عین اللهی از پروژه کمربندی سنگر، سیاهکل، خیام و پروژه‌های درمانی شهرستان سیاهکل نیز بازدید به عمل آورد و روند پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها را ارزیابی کرد.


۱۱:۲۶ وزیر ورزش: پیش بینی اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی برای تکمیل ورزشگاه تختی انزلی

پیش بینی اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی برای تکمیل ورزشگاه تختی انزلی

حمید سجادی در بازدید از ورزشگاه تختی بندر انزلی، اظهار کرد: پیش بینی ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجموعه تختی از مصوبات سفر ریاست جمهوری است.

وی افزود: شهرستان بندر انزلی بنیه قوی و تاریخ ارزشمندی در ورزش قهرمانی کشور دارد و استادیوم تختی بندر انزلی نیز با توجه به پیشینه‌ای که دارد نیازمند رسیدگی است.

سجادی ادامه داد: اعتبارات برای تکمیل این مجموعه در مصوبات سفر ریاست جمهوری دیده شده و در اعتبارات شرکت توسعه زیر ساخت‌های ورزشی نیز در نظر گرفته شده است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امیدواریم با تکمیل این پروژه شرایط میزبانی خوبی برای تیم ملوان بندر انزلی با توجه به قدمت این تیم حاصل شود.

۱۱:۱۸ رئیس جمهور: ضرورت تسریع در تکمیل اتصال راه آهن چابهار به بندرانزلی

ضرورت تسریع در تکمیل اتصال راه آهن چابهار به بندر انزلی

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در بازدید از پروژه احداث خط آهن قزوین- رشت- انزلی با اشاره به اهمیت اتصال کریدور خط آهن شمال به جنوب، اظهار داشت: تکمیل این خط آهن می‌تواند ضمن تسهیل حمل و نقل کالا، زمان و هزینه‌های انتقال کالا را کاهش دهد.

رئیس جمهور اضافه کرد: تکمیل کریدور شمال به جنوب فواید اقتصادی فراوانی برای کشورمان و نیز کشورهای همسایه شمالی دارد و می‌توان آن را یک پروژه ایرانی- منطقه‌ای نامید.


۱۱:۱۳ وزیر صمت: ابریشم گیلان می‌تواند نقطه عطفی در صنعت نساجی باشد

وزیر صمت با اشاره به ظرفیت‌های بالای صومعه سرا در صنعت ابریشم، گفت: ابریشم گیلان می‌تواند نقطه عطفی در صنعت نساجی باشد.

سید علیرضا فاطمی امین پیش از ظهر جمعه در بازدید از کارخانه ابریشم صومعه سرا با اشاره ظرفیت‌های ارزشمند این صنعت در استان گیلان، اظهار کرد: ابریشم گیلان می‌تواند نقطه عطفی در صنعت نساجی استان باشد و باید از این ظرفیت مغفول مانده بهترین بهره را گرفت.

وی با اشاره به عزم جدی دولت در حوزه تولید و اشتغال، افزود: تمام تلاش دولت احیای صنایع غیر فعال در سطح کشور است و این موضوع در خصوص صنعت ابریشم نیز صدق می‌کند.


۱۰:۴۴ بازدید وزیر کشور از خط انتقال آب سنگر- کوچصفهان

احمد وحیدی وزیر کشور از پروژه اجرای خط انتقال آب شرب سنگر _کوچصفهان بازدید و پیگیر آخرین وضعیت روند اجرای این پروژه شد.

سرپرست فرماندار شهرستان رشت در حاشیه این بازدید گفت: خط انتقال آب شرب سنگر-کوچصفهان تا کنون به مساحت ۱۳ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر سی میلیارد تومان با ظرفیت ۶ لیتر در ثانیه در حال اجرا است.


۱۰:۳۶ وزیر بهداشت مشکلات سیاهکل را بررسی کرد

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح جمعه در جریان پانزدهمین سفر استانی دولت سیزدهم وارد شهرستان سیاهکل شد.

گفتنی است که وزیر بهداشت پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای این شهرستان، به بررسی مشکلات و چالش‌ها و مطالبات مردم لاهیجان و سیاهکل می‌پردازد.


۱۰:۲۵ وزیر جهاد کشاورزی با خانواده شهید نیکوکار دیدار کرد

سید جواد ساداتی نژاد صبح جمعه در پانزدهمین سفر استانی دولت سیزدهم به استان گیلان وارد شهرستان رودسر شده و بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهر با خانواده شهید «ناصر نیکوکار» دیدار و از آنها تجلیل کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با خانواده شهید «ناصر نیکوکار» دیدار کرد

۱۰:۲۲ بازدید رئیس جمهور از راه آهن رشت به کاسپین

حجت الاسلام رئیسی صبح جمعه با حضور در بندر کاسپین از روند ساخت و تکمیل راه آهن رشت به بندر کاسپین بازدید کرد.

راه آهن رشت – کاسپین- انزلی به عنوان بخشی از طرح راه آهن قزوین - رشت است که عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات عمرانی ملی شروع شده و با اتمام طرح، مرکز استان گیلان به منطقه آزاد کاسپین متصل می‌شود.


۱۰:۱۳ حضور وزیر ارتباطات در کارخانه چوکا

عیسی زارع پور صبح جمعه همزمان با پانزدهمین سفر استانی رئیس جمهور به استان گیلان به عنوان نماینده رئیس جمهور وارد شهرستان رضوانشهر شده از صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا) بازدید کرد.

وی ضمن بازدید از این کارخانه از نزدیک روند تولید و مشکلات موجود این کارخانه را بررسی کرد.

حضور وزیر ارتباطات در کارخانه چوکا/ مشکلات بررسی شد


۱۰:۰۱ وزیر کشور از دفنگاه زباله سراوان بازدید کرد

وحید احمدی صبح جمعه از وضعیت دفنگاه زباله سراوان رشت بازدید و پیگیر آخرین وضعیت مطالبات مردمان این منطقه شد.

در حاشیه این بازدید، وزیر کشور با اهالی و مسئولین محلی در خصوص مطالبات و مشکلات مربوط به این منطقه گفتگو و قول مساعدت برای رفع این مشکلات داد.

در ادامه نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه مردم سروان طی سی سال گذشته از وضعیت انباشت زباله در این منطقه دچار آسیب و خسارت فراوان شده‌اند، افزود؛ از وزیر کشور درخواست داریم با رفع معضل پسماند در منطقه سروان به انتظار چندین ساله اهالی پایان بخشند.

محمد رضا احمدی با اشاره بر اینکه وضعیت جغرافیایی منطقه سروان رشت برای دفع پسماند مناسب نیست، اظهار کرد: این منطقه به علت شرایط آب و هوایی خاص بسیار رطوبت خیز بوده و نگهداری این حجم از زباله از نظر علمی نیز مورد تأیید قرار نمی‌گیرد.


۱۰:۰۰ ادای احترام وزیر ارتباطات به مقام شهدای رضوانشهر

وزیر ارتباطات به مقام شهدای رضوانشهر ادای احترام کرد

عیسی زارع پور صبح جمعه در سفر استانی به همراه رئیس‌جمهوری راهی گیلان شده است، به نمایندگی از دولت سیزدهم به رضوانشهر رفت و پس از حضور در گلزار شهدای رضوانشهر و ادای احترام به مقام شامخ شهدا وارد این شهرستان شد.

بازدید از شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا)، بازدید از پروژه ملی سد مخزنی شفارود، دیدار با خانواده یکی از شهدای شهرستان رضوانشهر و شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان رضوانشهر از جمله برنامه‌های وزیر ارتباطات در سفر به این شهرستان است.


۹:۴۶ وزیر جهاد کشاورزی: پیش بینی تسهیلات ۷۵ میلیارد تومانی برای نوسازی باغات چای

سید جواد ساداتی نژاد صبح جمعه همزمان با پانزدهمین سفر استانی رئیس جمهوری ایران وارد شهرستان لنگرود و از شرکت نوشینه بازدید کرد.

وی با بیان اینکه یکی مصوبات این سفر رسیدگی به وضعیت چای و باغات کشور است، افزود: برای نوسازی باغات چای ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه استان گیلان با سطح زیر کشت ۲۱ هزار هکتار و میزان تولید ۱۳۵ هزار تن رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: کارخانه چای نوشینه با ظرفیت ۵ هزار تن ظرفیت بسته بندی ۳ هزار تن برای ۵۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم داشته است.


۹:۴۴ بازدید وزیر ورزش از ورزشگاه تختی

بازدید رئیس جمهور از مجتمع بندری کاسپین انزلی
 

رئیس جمهور از مجتمع بندری کاسپین انزلی بازدید کرد


۸:۴۴ بازدید رئیسی از کارخانه پوشش

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی از کارخانه پوشش به صورت سرزده بازدید کرد.

کارخانه پوشش بزرگترین و مجهزترین کارخانه نساجی خاورمیانه بود که در سال ۸۴ با کمتر از ۳ درصد پیش پرداخت به صورت اقساط ۳۶ ماهه به بخش خصوصی نا کارآمد واگذار شد و هزار و ۵۰۰ کارگر آن بیکار شدند.

مشکل کارخانه پوشش رشت پس از سفر پارسال آقای رئیسی به گیلان که ریاست قوه قضائیه را برعهده داشت بررسی و بخشی از آن حل شد و تا یک ماه دیگر یک فاز آن وارد مدار بهره برداری قرار می‌گیرد.


۸:۳۶ ادای احترام وزیر کشور به مقام شامخ شهدا

صبح جمعه احمد وحیدی وزیر کشور همزمان با پانزدهمین سفر استانی رئیس جمهور به استان گیلان وارد شهرستان رشت شد.

وحیدی در بدو ورود به شهرستان رشت با حضور در گلزار شهدای رشت به مقام شهدای این شهرستان ادای احترام کرد.


۸:۱۶ برگزاری جلسه بررسی مشکلات بندرانزلی با حضور معاون رئیس جمهور

جلسه بررسی مشکلات شهرستان انزلی برگزار شد

جلسه بررسی مشکلات شهرستان بندر انزلی صبح امروز با حضور «علی سلاجقه» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور برگزار شد.

بازدید از تالاب انزلی و برخی از طرح‌های شهرستان انزلی و شرکت در جلسه شورای اداری از مهم‌ترین برنامه‌های رئیس سازمان محیط زیست در این شهرستان است.

علی سلاجقه نماینده رئیس جمهور برای بررسی وضعیت و مشکلات شهرستان انزلی است.


۸:۰۳ ظرفیت‌های گیلان مشکلات بسیاری را حل می‌کند

ظرفیت های گیلان مشکلات بسیاری را حل می کند

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح جمعه در بدو ورود به استان گیلان با بیان اینکه گیلان بسیار پر ظرفیت است، افزود: اقتصاد دریا و گردشگری و ظرفیت بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

رئیس جمهور افزود: ظرفیت بالای استان گیلان بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری و ایجاد اشتغال که امروز خانواده‌ها را نگران کرده، حل می‌کند.

وی با بیان اینکه مسئله مردم گیلان امروزه مربوط به بخش معیشت و فرهنگی و اجتماعی است گفت: مصوباتی با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار مطرح شده و که امشب در جلسه شورای اداری مورد بحث قرار گرفته و به صورت جدی دنبال می‌شود.

آیت الله رئیسی افزود: امیدواریم این سفر به دنبال کارهای خوبی که در گیلان انجام شده نقطه عطفی برای رفع مشکلات در استان باشد و مسئولان پیگیری کنند تا دیگر مشکلات فعلی استان را شاهد نباشیم‌.


۷:۴۳ رئیس جمهور وارد گیلان شد

رئیس جمهور وارد گیلان شد

خوش‌آمدگویی گرم کودک گیلانی به رئیسی

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۲۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۹
    0 0
    دراین دولت وقوه قضائیه یک کارمهم آزادسازی سواحل درحال انجام است بایدمتولیان گردشگری وتفریحات طرح وبرنامه هایی اساسی ارائه دهندتانتیجه کارنهایی مطلوبترودرطولانی مدت پایدارباشد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس