عربستان - فرانسه

رسانه‌های عربستانی از برگزاری رزمایش دریایی بین نیروی دریایی این کشور با فرانسه در دریای سرخ با هدف ارتقا سطح آمادگی رزمی خبر دادند.

به گزارش مشرق، رسانه‌های سعودی شنبه شب به وقت تهران از برگزاری یک رزمایش دریایی بین نیروهای دریایی عربستان و فرانسه در دریای سرخ خبر دادند. نیروهای دریایی عربستان و فرانسه تمرین‌هایی را در دریای سرخ انجام می‌دهند. در این رزمایش ناوگان غربی نیروی دریایی سلطنتی عربستان سعودی با نیروی دریایی فرانسه در دریای سرخ سرگرم تمرین هستند.

این رزمایش شامل چندین فرضیه رزمی با حضور ناوها و بالگردهای مختلف نیروی دریایی با هدف ارتقای سطح توان رزمی در عملیات مختلف است.  رسانه‌های سعودی به جزئیات بیشتری از این رزمایش اشاره نکرده‌اند.

منابع خبری سعودی اخیرا نیز از برگزاری یک رزمایش هوایی مشترک بین نیروهای هوایی آمریکا و عربستان در روزهای گذشته خبر دادند و نوشتند که نیروی هوایی عربستان و نیروی هوایی ایالات متحده این رزمایش را به مدت چهار روز در پایگاه هوایی «ملک عبدالله» برگزار کردند. در این رزمایش هوایی شماری از جنگنده‌ها و هواپیماهای لجستیکی آمریکا و عربستان مشارکت داشتند.

عربستان اعلام کرد که این رزمایش مشترک با هدف ارتقای همکاری نظامی و تبادل اطلاعات تخصصی بین دو طرف انجام شد. وزارت دفاع عربستان به دلیل امنیتی  به نحوه برگزاری این رزمایش و نوع دقیق هواپیماهای شرکت کننده اشاره‌ای نکرد.

چندی قبل نیز  نیروهای دریایی مصر و  آمریکا رزمایشی را در دریای سرخ   به بهانه تامین امنیت تردد دریایی برگزار کردند.  این رزمایش با مشارکت ناو مصری «اسکندریه» و دو ناوشکن آمریکایی به نام‌های «یواس‌اس‌کول» و «یواس‌اس‌ جانسون دانهام» برگزار شد. «غارب عبدالحافظ» سخنگوی ارتش مصر در این زمینه گفت که  این آموزش در چارچوب برنامه فرماندهی کل نیروهای مسلح برای ارتقای سطح آموزش و تبادل تجربیات با نیروهای مسلح کشورهای دوست صورت گرفته است.

وی افزود: «این رزمایش‌ها تاییدی بر مشارکت راهبردی و روابط دوجانبه گسترده بین نیروهای مسلح مصر و آمریکا انجام می شود.»

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس