اميرعبداللهيان نمایه

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در هفته‌ای که گذشت علاوه بر سفر به عمان و قطر در حاشیه جنوبی خلیج فارس به دعوت همتای چینی به شهر ووشی رفت و از اجرایی شدن برنامه همکاری جامع ایران و چین خبر داد.

به گزارش مشرق، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ۱۳ دی ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران از رفت و آمدهای مقامات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران و همچنین میزبانی از دیگر مقامات در تهران خبر داد. وی همچنین در هفته‌ گذشته، گفت که قرار است «قربانقلی بردی محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان بزودی به تهران سفر کند و سفر «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا هم در دستورکار قرار دارد. گفتنی است آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور نیز قرار است بزودی به مسکو برود.

در همین خصوص روز دوشنبه ۲۰ دی ماه حسین امیرعبداللهیان راهی عمان شد و از آن جا هم به قطر رفت. این نخستین سفر وزیر امور خارجه پس از تصدی این سمت به کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بود.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

وزیر خارجه پیش از انجام این سفر گفت: امیدواریم در این سفر بتوانیم با توجه به نگاه دولت سیزدهم به سیاست همسایگی و اتفاقات خوبی که در ماه‌های اخیر در مناسبات ما با کشورهای شمالی و همسایگان شمالی رخ داده، در حوزه همسایگان در خلیج فارس هم بتوانیم پیوند شبکه همسایگان را تقویت کرده و هم همکاری‌ها را توسعه دهیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین گفت: مقامات عمان را در جریان آخرین وضعیت گفت‌وگوهای هسته‌ای در وین به صورت مستمر قرار می‌دهیم و امروز هم فرصتی است که از نزدیک بیشتر در این رابطه صحبت کنیم. طبعا از ابتکارات سلطنت عمان در مسیر همکاری‌ها و گفت‌وگوهای منطقه‌ای و در مسیر درستی که امروز در وین جریان دارد، استفاده لازم را خواهیم کرد.

 وی در سفر یک روزه‌اش به مسقط ضمن دیدار با «فهد بن محمود» معاون سلطان عمان، با «بدر بن حمد البوسعیدی» همتای عمانی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

وزیر امور خارجه در دیدار معاون سلطان عمان بر حسن نیت و جدیت جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به توافق خوب در وین تأکید کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار در خصوص بحران یمن نیز با اشاره به دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای این بحران، مبنی بر راه حل سیاسی و مبتنی بر گفت‌وگو، ضمن تاکید مجدد بر ضرورت پیمودن مسیر سیاسی و گفت‌وگو برای حل مشکلات مردم یمن، از موضع حکیمانه عمان در این خصوص و همچنین تلاش‌های ارزشمند دولت عمان در زمینه انتقال شهید ایرلو سفیر شهید کشورمان در یمن به تهران برای مداوا قدردانی کرد.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

فهد بن محمود آل سعید معاون سلطان عمان نیز در این دیدار با اشاره به روابط نزدیک و برادرانه دو کشور، گسترش همکاری‌های فیمابین و علاقه‌مندی عمان به ایفای نقش در زمینه همگرایی کشورها در منطقه را مورد تأکید قرار داد. 

«بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر خارجه عمان هم در دیدار امیرعبداللهیان با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اقتصادی و منابع انسانی ایران، بر ارتقای همکاری‌های دو جانبه و بهره گیری از ظرفیت‌های اقتصادی منطقه تأکید کرد.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین با «محمد عبدالسلام» مذاکره کننده ارشد دولت نجات ملی یمن در مسقط دیدار و بر لزوم برطرف شدن محاصره یمن و پایان جنگ علیه این کشور تأکید کرد. 

محمدعبدالسلام نیز در این دیدار با عرض تسلیت به دولت و مردم جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت «حسن ایرلو» سفیر شهید ایران در یمن، از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مردم یمن قدردانی و تحولات جاری در صحنه یمن را تشریح کرد.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

دیدار با تجار ایرانی و ایرانیان مقیم عمان از دیگر برنامه‌های وزیر خارجه ایران در مسقط بود. وزیر امور خارجه در این دیدار بیان کرد: تسهیل در امور مرتبط با ایرانیان مقیم خارج از کشور، برقراری و تقویت خطوط پروازی، توسعه خطوط کشتیرانی و تلاش در جهت تصویب قانون جامع حمایت از ایرانیان خارج از کشور در دستور کار جدی دولت قرار دارد.

* رایزنی‌ها در دوحه

دوحه مقصد دوم این سفر بود. امیرعبداللهیان دوشنبه شب مسقط را به مقصد دوحه ترک کرد و در بدو ورود به پایتخت قطر در اظهاراتی سفرش به عمان و قطر را در راستای تقویت و تحکیم سیاست همسایگی دولت سیزدهم خواند و گفت: عمان به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای کمک به میز مذاکرات در وین و دستیابی به یک توافق خوب ادامه می‌دهد.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: در حوزه اقتصادی بحث از سرگیری حرکت لنج‌های دو کشور (ایران و عمان) با توجه به مهار کرونا مورد توجه جدی ما بود و طرف عمانی قول داد که این موضوع را پیگیری کند و بتوانیم در آینده نزدیک شاهد از سرگیری حرکت لنج‌های دو کشور برای تبادل کالا و اقلام بین دو کشور باشیم. 

اولین دیدار امیرعبداللهیان در روز سه‌شنبه ۲۱ دی ماه در دوحه ملاقات با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر دولت قطر بود. شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در این دیدار با تأکید بر اهمیت روابط فیمابین و همچنین همکاری‌های دو طرف در حوزه مسائل منطقه، علاقه‌مندی کشورش برای گسترش همکاری‌ها را مورد تأکید قرار داد. 

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

دانلود

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پس از آن به دیدار «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر وزیر امور خارجه قطر رفت.

وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار با تشریح دیدگاه رهبری این کشور در زمینه تحکیم و توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران، علاقه‌مندی قطر برای گسترش همکاری‌ها، خصوصا در حوزه فعالیت‌های اقتصادی را مورد تأکید قرار داد.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

همکاری‌ در حوزه مسائل منطقه‌ای و بین المللی، خصوصا تحولات افغانستان و یمن از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در گفت‌وگوهای وزرای امور خارجه دو کشور بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پس از آن هم پذیرای «اسماعیل هنیه» در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوحه بود و در این دیدار بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از دفاع مشروع مردم و مقاومت فلسطین در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران از مبارزه مردم فلسطین در مسیر مبارزه با تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی، خواستار تحرک و بسیج مواضع اسلامی و عربی و بین‌المللی به منظور اتخاذ مواضعی قاطع علیه سرکشی‌های این رژیم شد.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

وزیر امور خارجه در پایان این سفر در اظهاراتی با بیان این‌که دوستانمان در منطقه را در جریان مذاکرات وین قرار می‌دهیم، گفت: آنها به عنوان همسایه ما از این حق برخوردارند که در جریان آن‌چه بین ما و کشورهای ۱+۴ می‌گذرد، قرار بگیرند.

* سفر به شرق دور

حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بنا به دعوت «وانگ یی» همتای چینی و به منظور گفت‌وگو با مقامات چین و یکی از اعضای برجام، روز (پنجشنبه) ۲۳ دی ماه در رأس یک هیأت بلند پایه سیاسی، راهی چین و بامداد جمعه وارد فرودگاه شهر ووشی شد. امرعبداللهیان پس از تصدی این سمت نیز سفری به مسکو دیگر عضو برجام داشت و با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

بررسی روابط دوجانبه در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و همچنین گفت‌وگو درباره موضوعات بین‌المللی و منطقه‌ای از جمله دستورکارهای سفر رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران به چین اعلام شد.

امیرعبداللهیان و وانگ یی در حاشیه نشست سران سازمان همکاری شانگهای در دوشنبه پایتخت تاجیکستان با یکدیگر دیدار کرده بودند و در این مدت نیز چند بار به صورت تلفنی و یک بار هم به صورت مجازی با یکدیگر به بحث و تبادل نظر درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخته بودند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از دیدار با همتای چینی با اشاره هماهنگی‌های خوب بین ایران و چین در موضوعات مختلف و پیشرفت‌های حاصله در راستای منافع دو کشور گفت که در دولت سیزدهم با شتاب بیشتر روابط دو کشور روبرو هستیم. در مناسبات دوجانبه از هماهنگی‌های خوب و تنوع در موضوعات مختلف برخوردار و بهره‌مند هستیم و در راستای منافع دو طرف پیشرفت‌های بسیار خوبی را در موضوعات مختلف داشته‌ایم. موضوعات راهبردی در دستورکار دو کشور قرار دارد و این موضوعات ادبیات جدیدی را در مکاتبات روسای جمهور دو کشور ایجاد کرده است.

وزیر خارجه همچنین اضافه کرد: در منطقه یکی از موضوعاتی که مشورت‌های منطقه‌ای و همکاری‌های منطقه‌ای را رقم زده موضوع افغانستان است و افغانستان برای هر دو طرف مهم است. ثبات و امنیت افغانستان را با دقت دنبال می‌کنیم و هر دو کشور از تشکیل دولت فراگیر به عنوان راهکار برای برون رفت از چالش فعلی در افغانستان یاد می‌کنیم.

همزمان با این سفر یادداشتی از امیرعبداللهیان در روزنامه گلوبال تایمز منتشر شد و وزیر خارجه ایران در این یادداشت ابراز امیدواری کرد که در نیمه دوم قرن، روابط و در فصل جدید همکاری‌ها که بر اساس اجماع سران دو کشور شکل گرفته است، شاهد توسعه هر چه بیشتر همکاری‌ها و ارتقای روابط چند وجهی باشیم.

امیرعبداللهیان روز جمعه با وانگ یی همتای چینی دیدار و گفت‌وگو کرد. وی در این دیدار پیام کتبی آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور به «شی جین پینگ» همتای چینی را تسلیم کرد.

گفتنی است، «شی جین پینگ» رئیس‌جمهور چین از جمله اولین رهبرانی بود که به آیت‌الله رئیسی تبریک گفت. وی ۳۱ خردادماه در پیامی، ضمن تبریک پیروزی آیت‌الله رئیسی در سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری، خاطرنشان کرد: چین و ایران شرکای استراتژیک جامع هستند و توسعه روابط چین و ایران را بسیار مهم خواند و گفت که آماده است تا با رئیس‌جمهور جدید ایران برای تقویت ارتباطات استراتژیک دوجانبه، تحکیم اعتماد سیاسی متقابل و گسترش و تعمیق همکاری‌های برد - برد در زمینه‌های مختلف به منظور ایجاد منافع برای هر دو کشور و مردم، همکاری کند.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

وزیر خارجه چین نیز در دیدار امیرعبداللهیان با اعلام آمادگی کشورش برای توسعه همکاری‌ها در حوزه تامین مالی، انرژی، بانکی و فرهنگی و ادامه حمایت از مواضع ایران در مذاکرات وین گفت که آمریکا باید اشتباه خود در خروج از برجام را جبران کند.

طرف چینی با پراهمیت ارزیابی کردن سند همکاری ۲۵ ساله، توافق طرفین برای آغاز اجرای این سند را رویدادی مهم و زمینه ساز تحول اساسی در روابط خواند.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

وزیر امور خارجه در توئیتی با اشاره به دیدارش با همتای چینی و با بیان این‌که درباره طیف گسترده‌ای از موضوعات از جمله برنامه همکاری‌های جامع و مشورت‌ها در مورد مذاکرات وین به اجماع مهمی دست یافتیم، نوشت: امیدوارم روابط ایران و چین با جهش وارد ۵۰ سال دوم خود شود.

همراه با امیرعبداللهیان؛ رایزنی‌هایی از خلیج فارس تا شرق دور

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین بعد از دیدار با همتای چینی در جمع خبرنگاران گفت که امروز (جمعه) برنامه همکاری جامع ایران و چین (همکاری ۲۵ ساله) وارد مرحله اجرا می‌شود و افزود: در سفر به چین حامل پیام کتبی آقای رئیسی برای همتای چینی بودم. 

سند برنامه همکاری جامع ایران و چین هفتم فروردین ماه در سفر وانگ یی به تهران بین وی و محمدجواد ظریف وزیر سابق امور خارجه به امضا رسید. آنگونه که بعد از امضای این سند اعلام شد سند مذکور در راستای صلح، ثبات و توسعه منطقه‌ای و بین‌المللی تدوین شده و لذا در مخالفت با هیچ طرف ثالثی و یا برای مداخله در امور هیچ کشوری نیست. این سند یک نقشه راه برای همکاری‌های جامع دو کشور ایران و چین بوده و لذا حاوی هیچ قراردادی نیست.

همزمان با این سفر نیز فارین پالیسی نشریه آمریکایی گسترش همکاری بین ایران و چین را تهدیدی جدی برای منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی توصیف کرد. 

در همین خصوص نیز «محمد کشاورززاده» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن در توئیتی با بیان این‌که هیأت ایرانی متشکل از مقامات عالی سیاسی، اقتصادی، نفتی و بانکی در سفر امیرعبداللهیان به چین مذاکرات بسیار خوبی داشتند، نوشت: اجرایی کردن برنامه ۲۵ ساله از دستاوردهای مهم این سفر بود.

گفتنی است، قرار است بزودی نیز آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به دعوت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به مسکو سفر کند.

پیش از این سعید خطیب‌زاده سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره سفر آیت الله رئیسی به روسیه و سفر امیرعبداللهیان به چین و نگاه به شرق گفته بود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران یک سیاست خارجی متوازن، پویا و هوشمند به معنای این است که از تمامی توان و مزیت‌های خودش استفاده کند. نگاه ما به شرق نگاه اصیل است و در پاسخ به عکس العمل به هیچ موضوع و همچنین در نفی چیزی نیست.

وی عنوان کرده بود: روابط ما با چین راهبردی و عمیق است و نقشه راه ۲۵ ساله بین دو کشور امضا شده است، با روسیه نیز همچنین و طبیعی است این رفت و آمدها انجام می‌شود. وقتی دکتر رئیسی انتخاب شد هیأت قابل توجهی از روسیه برای شرکت در مراسم تحلیف به ایران آمدند. لاوروف اولین وزیر خارجه‌ای بود که به امیرعبداللهیان پیام تبریک داد. ما الان در حوزه‌های مختلف منطقه‌ای، دوجانبه و بین‌المللی چه به صورت دوجانبه و چه سه جانبه از سوریه و آستانه گرفته تا قفقاز و آسیای مرکزی و افغانستان در حال تبادل نظر هستیم. این روابط طبیعی و شناخته شده است و بعضی شاید به دنبال دوگانه سازی از هر اقدامی در حوزه سیاست خارجی هستند و باید از هرگونه دوگانه سازی اجتناب کرد. 

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
  1 0
  سفر وزرای خارجه ترکیه و چند کشور عربی خلیج فارس بعد از رفتن آقای امیر عبدالهیان به چین . تغییر یا تمایل این کشورها بسمت ابرقدرت اقتصادی دنیا یعنی چین حکایت دارد . این نشان از درستی سیاست ایران دارد که این مسیر را برگزیده و اکنون دیگران نیز تمایل پیدا میکنند . تا از قافله عقب نمانند .
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  0 0
  بارها تجربه کرده‌ایم که آمریکا شیطان بزرگ است و وعده‌هایش جز دروغ و فریب‌کاری نیست. اخیراً هم دیدیم که آمریکایی‌های عهد شکن، در برجام بسیار وقیحانه عمل کردند. کشورهای اروپایی همراه با آمریکا هم، از لحاظ عهدشکنی و بداخلاقی کمتر از آمریکا نیستند؛ اما در مقام زبان‌بازی و حرف‌زدن همیشه طلب کارند. آن‌ها در پشت صحنه‌ی دیپلماسی، گرگ درنده و روباه حیله‌گر هستند. تجربه‌ی برجام در دولت قبل به ما نشان داد که اعتماد به غرب جواب نمی‌دهد، لذا ما به غربی‌ها هیچ اعتمادی نداریم و معتقدیم که به ما کمک نمی‌کنند و هر جا بتوانند ضربه می‌زنند. البته از آنجا که عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد؛ می دانیم که وجود تحریم‌ها گرچه ظاهراً مشکلاتی جزئی را برای ما ایجاد می‌نماید، اما سبب می‌شود که ما به اقتصاد مقاومتی اهمیت بیشتری بدهیم و در نتیجه با قوی شدن در حوزه‌ی اقتصاد بتوانیم تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر سازیم؛ در حالی که اگر تحریم‌ها به فرض محال برداشته هم بشود، باز هم بالاخره باعث رخوت و شرطی شدن اقتصاد نفتی کشور شده و ما را به دشمنان وابسته نگه می‌دارد. لذا اطمینان داریم که سازش و وابستگی هیچگاه مشکلات ما را به‌طور اساسی حل نخواهد کرد؛ و با این وصف هیچ علاقه و عجله‌ای هم برای یک توافق جدید، حتی اگر مثلاً خوب هم باشد، نداریم. اما چنانچه بنا باشد توافقی حاصل شود، باید نه یک توافق خوب، بلکه یک توافق عالی و در حد شأن ملت مقاوم، صبور و سلطه‌ناپذیر ایران باشد. در این توافق باید بر اساس سیاست قطعی، تمام تحریم‌ها لغو شود؛ زیرا معتقدیم تمام تحریم‌ها به هر بهانه و با هر برچسبی که وضع شده است ناعادلانه، ظالمانه، مؤثر و غیرقانونی است. نمی‌توان تحریم‌ها را تقسیم بندی به حوزه‌های مختلفی مثل هسته‌ای و غیر هسته‌ای نمود؛ یا آن‌ها را به تحریم‌های قبل و بعد از خروج آمریکا از برجام تقسیم نمود. سیاست قطعی اعلام شده از طرف رهبر معظم انقلاب در تمام ابعاد ذکر شده که ظرافت‌های بسیار دقیقی دارد و خط قرمز ماست، باید کلمه‌به‌کلمه و موبه‌مو به‌طور شجاعانه اجرا گردد.
 • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  0 0
  آمریکا باید تمام تحریم‌ها را با هر برچسب و به هر بهانه و در هر زمانی که وضع کرده است، برای همیشه و به طور یک جا و در عمل لغو کند؛ یعنی ساختار تحریم‌ها در تمام لایه‌های هسته‌ای، موشکی، پهپادی، منطقه‌ای و حقوق بشری و غیره باید برچیده شود. آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان باید هزینه‌ی‌ تمام خسارت‌هایی را که در این شش سال به دلیل عمل نکردن به تعهداتشان در برجام وارد کرده‌اند، بپردازند. کل مطالبات منابع ما که به دلیل تحریم مسدود شده یا به هر دلیل دیگر توسط غربی‌ها پرداخت نشده است، در هر کشوری که باشد باید با جریمه‌ی تأخیر آن، وصول گردد. هیچ تضمینی به جز اجرای عملی موارد فوق حتی اگر در سطح کنگره و سنا باشد، هر چند لازم است، اما کافی و پذیرفته نیست. انجام این موارد باید دقیقاً مورد راستی‌آزمایی طولانی‌مدت قرار گیرد و تا زمانی که راستی‌آزمایی کامل صورت نگرفته است، نباید هیچ محدودیتی پذیرفته شود و صنعت هسته‌ای با سرعت تمام در هر سطح و میزان مورد نیاز ممکن، توسعه یابد. در شرایطی که طرف‌های برجامی طی شش سال به طور پیوسته بر خلاف تعهدات خود عمل کرده‌اند، دلیلی برای حفظ پیوسته‌ی تصاویر تأسیسات هسته‌ای وجود ندارد. ما به دوربین های نظارتی آژانس بین المللی انرژی اتمی که در واقع آژانس جاسوسی صهیونیست‌ها از تأسیسات هسته‌ای است، اطمینان نداریم. این دوربین‌ها باید جمع‌آوری شوند و اجازه‌ی حضور به این جاسوسان در کشور داده نشود، تا مجدداً شاهد ترور دانشمندان هسته‌ای یا خرابکاری در تأسیسات هسته‌ای نباشیم. با توجه به پیشرفت فناوری احتمال دارد در این دوربین‌ها فرستنده گیرنده‌هایی کار گذاشته شده باشد که تا زمانی که سیگنال کدشده‌ای را دریافت ننموده‌اند هیچ ارسالی انجام ندهند و با دریافت کد، تصاویر را ارسال نمایند یا اقدامات خرابکارانه‌ی دیگری را انجام دهند. در هر حال اگر قرار است کار اشتباه ضبط پیوسته‌ی تصاویر، که یک عقب نشینی در برابر دشمن غیر قابل اعتماد است، صورت گیرد، حداقل این کار باید توسط دوربین‌های خودمان انجام شود و آژانس باید این را بپذیرد.
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
  0 0
  باید شرط‌هایی فراتر از لغو تحریم‌ها در تقابل با سیاست‌های استکباری ظالمانه غرب از جمله خروج آن‌ها از منطقه و عدم حمایت آن‌ها از رژیم صهیونیستی گذاشته شود، همان گونه که آن‌ها بعد از شش سال عمل نکردن به تعهدات خود در لغو تحریم‌ها شروط جدید هم اضافه می‌کنند. مکانیسم ماشه باید از برجام حذف گردد تا سه کشور اروپایی یا آمریکا با بازگشت صوری به برجام، نتوانند از این امتیاز یک‌طرفه به‌ضرر ما سوءاستفاده کنند و درصورتی که بخواهند چنین کاری کنند باید از برجام خارج شده، اجرای پروتکل الحاقی را کنار گذاشته و از پیمان عدم اشاعه‌ی هسته‌ای خارج شویم. مذاکرات نباید فرسایشی و بی ثمر باشد، لذا باید برای انجام موارد فوق ضرب الاجل قرارداد و مذاکرات را تا زمان انجام موارد اشاره شده در عمل، هر یک سال یک بار در روز امضای برجام، به حال تعلیق در آورد. همت اصلی تمام مسئولان کشور در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، خنثی‌سازی و بی‌اثرسازی تحریم‌ها، و حذف آقایی دلار از چرخه‌ی اقتصاد کشور باشد. لذا ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده، درخواست مؤکد ما از دولت و مجلس انقلابی، مقاومت مقتدرانه در برابر فشارها و تهدیدات غرب و رژیم صهیونیستی، و مقابله به مثل لازم با طرف‌های غربی تا رسیدن به یک توافق عالی با مشخصات فوق‌الذکر یا نپذیرفتن هرگونه توافق دیگر است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس