دادگاه فدرال باید جلسه رای دهی پارلمان عراق را باطل کند

رئیس سِنی پارلمان عراق پس از انتخاب مجدد محمود الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان اعلام کرد، دادگاه فدرال باید جلسه رای دهی پارلمان عراق را باطل کند.

به گزارش مشرق به نقل از منابع عربی، محمود المشهدانی رئیس سِنی پارلمان عراق پس از انتخاب مجدد محمود الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان اعلام کرد، دادگاه فدرال باید جلسه رأی دهی پارلمان عراق را باطل کند. وی تاکید کرد، جلسه رأی دهی به رئیس پارلمان غیرقانونی بود. المشهدانی تاکید کرد، من به عنوان رئیس سِنی در پارلمان حضور نداشتم و در غیاب من رأی دهی صورت گرفت، از دادگاه فدرال انتظار داریم که این جلسه را ابطال کند.

بیشتر بخوانید:

محمد الحلبوسی برای بار دوم رئیس پارلمان عراق شد +بیوگرافی

در نخستین جلسه پارلمان عراق یکی از نمایندگان به محمود المشهدانی رئیس سِنی پارلمان حمله کرد و پس از متشنج شدن فضای موجود در صحن پارلمان و وخیم شدن وضعیت جسمی المشهدانی، یک آمبولانس او را به بیمارستان «ابن سینا» در منطقه سبز بغداد منتقل کرد. با این وجود جلسه رأی گیری در مجلس ادامه پیدا کرد و الحلبوسی برای دومین بار به عنوان رئیس پارلمان انتخاب شد.

بیشتر بخوانید:

تحلیلی بر ائتلاف نیروهای اهل سنت عراق برای ریاست پارلمان

کمیته هماهنگی شیعیان عراق نیز در واکنش به اتفاقات اولین جلسه پارلمان بیانیه‌ای صادر و به انتخاب مجدد محمد الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان این کشور اعتراض کرد. کمیته هماهنگی در بیانیه خود اعلام کرد: ما نتایج جلسه انتخاب رئیس مجلس و دو معاونش را رد می‌کنیم زیرا در غیاب رئیس سِنی مجلس برگزار شد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس