عکس شهید سلیمانی - نمایه

دبیر ستاد بزرگداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در تمام عرصه‌های نظامی که وارد شد، قهرمان میدان پیروزی بود،گفت: سردار سلیمانی طرح‌های خاورمیانه بزرگ را برهم زد.

به گزارش مشرق، سردار حمیدرضا مقدم‌فر در ویژه برنامه «سرو ماندگار» که با شعار «عَلَم در امتداد قلم» به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و گرامیداشت اولین سالگرد ارتحال علامه محمدتقی مصباح یزدی در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی را بیش از حرف‌هایی که در این روزها گفته می‌شود، باید شناخت البته این امر نیازمند تحقیق و پژوهش است.

بیشتر بخوانید:

نوری المالکی: عراق به لطف خدمات شهیدان «سلیمانی» و «المهندس» بر داعش غلبه کرد

وی ادامه داد: شهید سلیمانی در عرصه دیپلماسی نیز درخشید و یکی از اقداماتی که در این عرصه انجام داد، روسیه و پوتین را برای ورود به جنگ سوریه مجاب کرد.

سردار مقدم‌فر با اشاره به اینکه شهید سلیمانی در تمام عرصه‌های نظامی که وارد شد، قهرمان میدان پیروزی بود، تاکید کرد: سردار سلیمانی طرح‌های خاورمیانه بزرگ را برهم زد البته عرصه تلاش ایشان فقط نظامی نبوده است، بلکه در عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و … نیز فعالیت موثر و ارزشمند داشته است.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: زمانی که حاج قاسم اعلام کرد، تا سه ماه آینده داعش از روی کره زمین محو خواهد شد، موجب حیرت دنیا شد؛ همچنین جهانیان از استقبال مردم در مراسم تشییع پیکر ایشان حیرت کردند، قطعاً این دو مورد در پی صداقت و اخلاص شهید سلیمانی با خداوند پدید آمده است.

وی با اشاره به اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری شهید سلیمانی با شهادت خود، زنده ماندن انقلاب اسلامی را به رخ دنیا کشید، افزود: قدرت و سرعت جبهه مقاومت به برکت شهادت و خون حاج قاسم به طور فزاینده‌ای افزایش یافت.

دبیر ستاد مردمی بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در پایان خاطر نشان کرد: مسئولین و مدیران کشور باید از حاج قاسم سلیمانی الگو بگیرند و روش مدیریتی ایشان را کشف کنند.

آیت الله مصباح یزدی و شهید سلیمانی در حفظ حیات انقلاب اسلامی همراه بودند

سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه، یاد و خاطره آیت‌الله مصباح یزدی و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت، گفت: آیت الله مصباح یزدی خوراک فکری برای ادامه حیات انقلاب اسلامی را فراهم و شهید سلیمانی قهرمان عرصه میدان، این تئوری‌ها و مکتب فکری را در عرصه عملیاتی پیاد ه می‌کرد.

وی با اشاره به چاپ کتاب خود با عنوان «رهبری اخلاص مدار؛ جوهره مکتب سلیمانی» ادامه داد: مولفه مهم شخصیتی سردار سلیمانی در اخلاص خلاصه می‌شود. شهید سلیمانی در سبک مدیریتی خود از مدیریت به مثابه امامت استفاده می‌کرد، بدین منظور که همه مدیران در تمامی عرصه‌ها باید نقش امام را به معنی جلودار ایفا کنند.

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: «هوشمندی فرهنگی» پدیده‌ای در مدیریت فرهنگی است و اگر مدیران فاقد این ویژگی باشند قطعاً در مدیریت‌شان موفق نخواهند شد، شهید سلیمانی توانست با هوشمندی فرهنگی قومیت‌ها، ملیت‌ها و زبان‌های مختلف را زیر چتر جبهه مقاومت گردهم بیاورد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی سه نوع رابطه را در مهارت ارتباطی‌اش به کار می‌برد، ارتباط با خدا، خود و دیگران، بیان کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب در عرصه میدان فرصت پرداختن به موضوعات اخلاقی و دینی نیست، ولی شهید سلیمانی به شدت رعایت می‌کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس