تخلیه ساختمان‌های کنگره و وزارت بهداشت آمریکا به دلیل تهدید بمبگذاری

رسانه‌ها از تخلیه ساختمان‌های کنگره و وزارت بهداشت آمریکا و سه مکان دیگر به دلیل تهدید به بمبگذاری خبر دادند.

به گزارش مشرق، منابع خبری چهارشنبه شب به وقت تهران از تخلیه ساختمان وزارت بهداشت و کنگره آمریکا و سه ساختمان نزدیک به آن‌ها به دلیل تهدید به بمبگذاری خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، ساختمان وزارت بهداشت آمریکا در شهر «واشنگتن دی سی» تخلیه شده و پلیس آمریکا شمار نیروهای خود را در داخل کنگره این کشور که نزدیک ساختمان وزارت بهداشت قرار دارد نیز افزایش  داده است.

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» نیز در این زمینه گزارش داد که خیابان‌های اطراف این دو ساختمان مسدود شده است . «سارا لاونهایم» از مقام‌های آمریکایی  تایید کرد که ساختمان وزارت بهداشت اوایل روز چهارشنبه به وقت محلی به دلیل گزارش تهدید بمب گذاری تخلیه شده است.

وی گفت: «به دلیل احتیاط فراوان، ساختمان را تخلیه کردیم، البته هیچ حادثه ای گزارش نشده است. ما با پلیس  فدرال وضعیت را از نزدیک زیرنظر داریم.»

تخلیه ساختمان‌های کنگره و وزارت بهداشت آمریکا به دلیل تهدید بمبگذاری

خبرنگار وبگاه «اکسیوس» نیز چندین عکس و ویدئو را در توییتر به اشتراک گذاشته است که حضور پرشمار پلیس در ساختمان کنگره را نشان می‌دهد.

مقامات آمریکایی همچنین به روزنامه «واشنگتن پست» گفتند که دستکم سه ساختمان دولتی نزدیک ساختمان کنگره آمریکا به دلیل تهدید بمب گذاری در صبح روز چهارشنبه به وقت محلی تخلیه شدند.

 سه روز پیش، پلیس کنگره ایالات متحده جستجوهایی در این منطقه را پس از آن که تهدید یک مرد علیه ماموران امنیتی انجام داد. این فرد در تماسی ادعا کرد که سلاح‌های مختلفی در اختیار دارد. بعداً پلیس واشنگتن دی سی اعلام کرد که هیچ مظنونی را پیدا نکرد.

در ماه اوت، شخصی از کارولینای شمالی به دلیل تهدید به منفجر کردن کامیون خود در مقابل ساختمان کنگره دستگیر شد. این مرد که «فلوید ری رزبری» نام داشت، به دلیل تهدید به استفاده از سلاح کشتار جمعی و تلاش برای استفاده از یک وسیله انفجاری متهم شد. او تهدیدات خود را به صورت زنده در شبکه های اجتماعی پخش کرده بود که باعث تخلیه شماری از دفاتر در منطقه از جمله دادگاه عالی شد.

پلیس فدرال و پلیس کنگره به سرعت به این تهدید بمب‌گذاری پاسخ دادند. این مرد ۴۵ ساله مدعی شد بمبی را که می‌خواست در داخل کامیونی که در پیاده رو مقابل کتابخانه کنگره پارک کرده بود، منفجر کند. این دستگاه که بعداً توسط پلیس کشف و ضبط شد، حاوی یک پودر ناشناخته در  یک دستگاه دست ساز بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس