کد خبر 1284673
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
ایتالیا: ارتباط گیری با طالبان مورد نیاز است

ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا که ریاست نشست فوق العاده گروه ۲۰ درباره افغانستان را برعهده داشت، گفت: ارتباط با دولت طالبان در افغانستان مورد نیاز است.

به گزارش مشرق از رویترز، دراگی نخست وزیر ایتالیا اعلام کرد که کشورهای گروه ۲۰ باید با دولت طالبان افغانستان ارتباط برقرار کنند، اما این بدان معنا نیست که دولت کابل رسماً به رسمیت شناخته شود.

دراگی پس از ریاست اجلاس ویژه گروه ۲۰ درباره بحران افغانستان، گفت که این دیدار مجازی با وجود غیبت رهبران کلیدی مانند شی جین پینگ رییس جمهوری چین و ولادیمیر پوتین روسیه موفقیت آمیز بود.

نخست وزیر ایتالیا پس از پایان نشست به خبرنگاران گفت: این اولین پاسخ چندجانبه به بحران افغانستان بود، چندجانبه گرایی با دشواری باز می گردد، اما در حال بازگشت است.

دراگی تاکید کرد: در مورد لزوم مقابله با بحران فزاینده انسانی در افغانستان و حفظ موقعیت زنان در این کشور، اتفاق نظر مشترکی بین شرکت کنندگان وجود داشت.

نخست وزیر ایتالیا گفت: دیدن اینکه چگونه می توانید بدون مشارکت طالبان به مردم افغانستان کمک کنید بسیار دشوار است.

به دنبال پایان نشست افغانستان به ریاست ایتالیا، کاخ سفید اعلام کرد رهبران گروه ۲۰ در نشستی مجازی بر تعهد خود برای ارسال مستقیم کمک های بشردوستانه به مردم افغانستان تاکید کردند.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد جو بایدن رییس جمهوری آمریکا به صورت مجازی با رهبران کشورهای گروه ۲۰ دیدار کرد تا در مورد افغانستان بحث کند  و در این دیدار رهبران کشورهای گروه ۲۰ به همراه کشورهای مهمان این گروه و موسسات مالی بین المللی حضور داشتند.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، رهبران گروه ۲۰ در مورد ضرورت حفظ تمرکز دقیق بر تلاش های پایدار در مبارزه با تروریسم از جمله مقابله با تهدید های شعبه خراسان داعش و اطمینان از خروج امن اتباع خارجی و شرکای افغان که مدارک معتبر دارند، از افغانستان گفت و گو کردند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس