تمرین پرتاب بمب اتمی از سوی جنگنده‌های «اف-35» نیروی هوایی آمریکا

نیروی هوایی آمریکا از آزمایش موفق پرتاب بمب اتمی از سوی دو فروند جنگنده اف-۳۵ این کشور که قرار است در اروپا مستقر شوند، خبر داد.

به گزارش مشرق، ارتش آمریکا اعلام کرد که دو فروند هواپیمای جنگنده «اف-۳۵ لایتنینگ»نیروی هوایی این کشور که قرار بود در قالب یک اسکادران در اروپا مستقر شود با پرتاب بمب‌های اتمی آزمایشی جهت اطمینان از توانایی در انجام ماموریت بازدارندگی ناتو، نقطه عطفی را پشت سر گذاشتند.

به گزارش وبگاه «استرایپس» آزمایش موفقیت آمیز جنگنده اف-۳۵ لایتنیگ در حالی انجام شد که  اسکادرانی از جنگنده اف-۳۵ آمریکا برای یک ماموریت جدید در اروپا و در کشور انگلیس مستقر شده‌اند.

بر اساس این گزارش، دو فروند جنگنده‌ه اف-۳۵در پایگاه نیروی هوایی «نلیس» نیویورک این ماموریت را با موفقیت انجام دادند. به گفته نیروی هوایی امریکا، خلبانان این دو جنگنده مأموریت آزمایشی و ارزیابی نیروی هوایی را  در ارتفاع و سرعت‌های متفاوت انجام دادند. مسئولان نیروی هوایی آمریکا از صدور گواهی حمل بمب اتمی از سوی جنگنده اف-۳۵ آمریکا پس از این پروازهای آزمایشی خبر دادند.

قرار است تا چندی دیگر نخستین اسکاداران از جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکا در پایگاه هوایی «لیکن‌هیث»  در انگلیس مستقر شوند. انگلیس نیز با استقبال از این برنامه پنتاگون اعلام کرده که در برنامه آموزش و آمادگی‌های رزمی کنار نیروی هوایی آمریکا مستقر در اروپا خواهد بود. قرار است ۲۷ جنگنده اف-۳۵ و ۶۰ پرسنل نظامی در این پایگاه هوایی در انگلیس مستقر شوند.

نیروی هوایی آمریکا در اقدام هماهنگ با ناتو قصد دارد پرواز جاسوسی خود را نزدیک حریم هوایی روسیه افزایش دهد. روسیه تاکنون به تاسیس این پایگاه ویژه استقرار جنگنده‌های اف-۳۵ آمریکا در انگلیس واکنشی نشان نداده است، اما به یقین تحرکات نظامی آمریکا نزدیک مرزهای خود را تحمل نخواهد کرد.

نیروی هوایی این کشور در روزها و هفته‌های گذشته در چند نوبت در ماموریت‌های موفق با عملیات واکنش سریع مانع انجام ماموریت گشت‌های هوایی آمریکا و ناتو نزدیک حریم هوایی خود شده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • افشین IR ۲۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
  17 0
  قانون جنگل همینه. اینا برای استفاده صلح آمیز بقیه از انرژی هسته ای هزاران مشکل و بهانه ميتراشند و بعد در کمال وقاحت خودشون تمرین پرتاب بمب هسته ای میکنند.نسل سلاحهای اتمی را ارتقا میدهند و در کنار آن از حقوق البته بی بشر حرف میزنند. و جهان همچنان فقط نگاه میکند این تمسخر عدالت را.
  • IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   5 5
   کشورهای مذهبی نباید اتم داشته باشند
  • IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   3 0
   واقعآ همين گونه است
  • IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   4 1
   هاجی شما دبپلماسیتونم فدای میدان میکنید فکر کن هسته ای شید و ازش واسه میدان استفاده نکنید
  • افشین IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   3 3
   پسر جان دیپلماسی،بدون دستاوردهای میدان فقط یک سیرک سیاسی،هست و بس. دیپلماتها بدون پشتوانه میدان چه چیزی برای چانه زنی دارند جز نیش باز شده تا بناگوش؟؟ قدرت میدان هستکه زورگویان را دست به دامان دیپلماسی میکنند تا شاید آنچه در میدان نتوانستند بدست بیارند در پشت میز بگیرند. هسته ای بودن معنای متفاوتی دارد. اگر منظور،شما سلاح هسته ای هست که تاریخ مصرفش تمام شده و اگر مصرفی داشت اربابان شما در جنگ کره ؛ ویتنام ؛ یا حتی افغانستان استفاده میکردند و با این فلاکت از چند تا چوپان شکست نميخوردند. اما هسته ای واقعی یعنی استفاده از این علم در جهت رفاه بشریت نه نابودی آن. در درمان و پزشکی.در تولید محصولات کشاورزی.در تولید انرژی. پس،ما هسته اس هستیم و برخلاف پندار غلط،شما با چند نفوذی نمیتوان علم یک ملت را از او گرفت. اما از هسته ای شماها تادهستهداي ما فاصله ای هست به پهنای انسانیت. فعلا دستاورد دیپلماسی،شما شده سبب این روزهای ملت ما. و دستاورد میدان شده سبب امنييت ما در میانه این منطقه جهنمی.کدام کار کردی بهتر داشته؟؟
  • GB ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
   1 4
   پسر جان پسر جان نکن اسکل افراطی ادای بابابزرگا رو در نیار . شما با نیش تا بناگوش باز نشده و اخم تا فرق سر رفته تمام مشکلات مملکتو حل کردید بسمونه. ارزوی ملت شده برمیگشتن به دوره روحانی تو همین سه ماه همه قیمت ها دو برابر شده
 • سینا IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
  5 19
  ترس و وحشت باعث تمرین و تکرار این مانورهاست. ارتش آریایی به شما اطمینان میده که با ایالات متحده کاری نداشته باشه. یاد آوری نکته ای از 70 سال پیش زمانی که روزولت ازترس یاوه گویی میکرد
 • ایرانی اصیل IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
  15 4
  آمریکا و همپیمانانش غلط میکنند خودشون هر غلط هسته ای و اتمی و بمب های مختلف من جمله اتمی را می‌سازند و به کار می‌گیرند. اما برای ما که داریم دانش هسته ای صلح آمیز استفاده میکنیم خط و نشان میکشند. خدا لعنت مند شیطان بزرگ را و طرفدارانش
  • SE ۰۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   8 1
   با کشوری که تمرین پرتاب بمب اتمی میکنه نباید مذاکره کرد بلکه باید بمب هسته ای ساخت تا کسی تهدیدت نکنه
  • IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   10 4
   سمت بمب اتم بری تمریناتشونو میارن رو سر شما انجام میدن
  • افشین IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   4 1
   سلاح هسته ای نه کاربردی دارد و نه دیگر تهدیدی هست. اینم که گفتيد تمريناتشوم رو میارن روی سترون اولا غلط،میکنند.دوما چرا پس نبردن روی سر کره و سوما کسی اگه بخواد بسازه می سازه همجوريکه پاکستان هند و کره ساختند. اما چیزیکه فایده نداره چرا باید ساخته بشه؟؟ در دین و اخلاق ما اینگونه جنایات وجود ندارد.
 • حسین ارومیه IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۴
  11 1
  امریکا خودش تمام قوانین رازیرپامیزاردازان طرف به کشورمامیگه ایران نبایدهسته ای بشه کور خونده ایران هیچوقت ازحق خودش عقب نشینی نخواهدکرد
 • IR ۰۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
  7 8
  عالی من از علم لذت میبرم درکل اف ۳۵ یکی ازابرهواپیماهای جنگی دنیاست دریک فیلم دیدم بصورت H فرودامدباورم نمیشدمانورپذیری این جنگنده حتی ناتوراک خیلی پیشرفته هست ب تعجب واداشته ارزش داره.
  • IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   4 1
   عمرا اگه مانور پذیری اینو دیده باشه یا ندیدی یا فقط همین دیدی خودشون میگن ما تو این گند زدیم نسبت اف 16 هم بدتره بعد تو چیو میخایی هم بزنی
  • IR ۱۵:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   3 2
   خخخخخخخ خودشون شاید تو خواب و خیالات و توهمات تو بگن ما تو این گند زدیم. زیاد به خودت دلداری نده وقتی موعد شخم خوردن برسه این تخیلات دردی ازت دوا نمیکنه
  • رحمت عیدی IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
   2 6
   پیام مهمی که فرماندهان ارشد نظامی ایران به سران آمریکا دادند در مورد یاوه سرایی آنها در رابطه با حمله اتمی به ایران : ایرانی اگر از هدیه ای خوشش نیاید حتما آن هدیه را برای صاحبش پس میفرستد، العاقل فی الاشاره
 • محسن IR ۰۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
  5 2
  خدا رو شکر میکنم کشورم در مقابل این ابر قدرتهای خاعن ضعف ندارد ودر حال مثل سگ از ایران ترس وحشت دارند این افتخار از جانب رهبر معظم است که نصیب ما شده سپاسگذاریم
  • IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   0 0
   آن وقت سعادت آباد و برجام هم افتخار ایران است؟!!!!
  • IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   5 3
   با دلار 300 هزار ریالی
  • افشین IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   4 1
   امنييت ؛ شرف ؛ اقتدار؛ عزت؛ و خاک و ناموس،یک کشور قیمت ندارد. این دلار گران و آن برجام بی فرجام نتیجه افکار پوسیده و ذلیلانه شماست . بدتر از همه آینه که همینم نمی خواهید گردن بگیرید.یادتون هست یا یک دلاری و هزار تومنی رقص چا چا میرفتید ؟؟ حالا چرا نميرقصيد؟ یک رقص دیگه به این ملت بدهکار هستید. یه قیمتی هم برای غيرتتون بزارید.شاید پیدا بشن کسانیکه اونم بخرن ازتون.
  • افشبن IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   0 0
   سعد آباد اخوی نه سعادت آباد.
  • قوچعلی CA ۲۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۰
   0 0
   العاقل فی اشاره!!! اشاره فی عاقل!!!!!
 • ایران زمین IR ۰۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
  3 0
  بسم الله الرحمن الرحیم ، با وجود همسایگانی مانند پاکستان ، طالبان ، جمهوری باکو ، ترکیه ، گرجستان ، بعضی از اعراب و قدرتهای جهانی خیانتکار ، ایران باید حتما سلاح هسته ای به تعداد کافی داشته باشه وگرنه در آینده نتیجه شو میبینه . از من گفتن بود.
  • بنده‌خدا IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   2 1
   این تفکری که شما حتی نسبت به همسایگان جنگ زده خود نیز دارید پس امریکا حق داره بمب اتم امتحان کنه .اگر واقعا از راه دیپلماسی وسازمان ملل راهی برای خلع سلاح اتمی وجود دارد باید پیگیر شد وگرنه امریکا بمب اتم میسازد بعد شما برای جواب میسازی بعد بقیه میسازن چون احتمال جنگ رو میدن بعد امریکا هی پیشرفته ترش میکنه که این هیچ فایده ای نداره
 • حسین علیمحمدی IR ۰۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
  0 0
  ببین دنیا چ جای بیخودی شده ی کشوری از بمب اتمی استفاده کرده و حالا در حال تمرین برای انجام دوباره این وحشی گری هستش بعدش دنیارو بسیج کرده شاید ایران بخواد بمب اتمی درست کنه ایرانم میگه والا بلا من بمب اتمی درست نمیکنم حرام میدونم این کارو کسی باور نداره چقدر دنیا جای بدی شده کسی نیست بگه خودت استفاده کردی صدها بمب اتمی داری داری تمرین می‌کنی برای استفاده من دیگه حرفی ندارم
 • GE ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
  1 2
  خخخخه شما هم می‌روید با اینها مذاکره می کنید که بتن ریخته شود!
  • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   7 4
   بتن ریخته بشه بهتر از اینه که توسط همین اف35 ها بمب ریخته بشه
  • افشین IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   2 3
   با همين اراجیف و سایه جنگ و این چرندیات این قرارداد سر تا پا فاجعه رو کردید تو پاچه ملت . غلط میکنند که بمب بريزن. گ......میخورن. اگه از این غلطها ميتونستمذ بکنن حتما تا حالا صدبار کرده بودند. وقتی سلاح هسته ای نسازی هیچکس متعرض نمیشه و وقتی بسازی هم هیچکس جرات نمی کنه متعرض بشه. اخلاق اسلامی بما اجازه همچین جنایاتی رو نمیده و البته چندان دست بسته هم نیستیم که کسی،از این غلطها بکنه.
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
  0 0
  بهتره تولید قطعات بمب اتم پراکنده در سطح کشور اجرا شود که دشمن نفمهمه محلش کجاست و اگر نطنز و فردو را زد چند روز بعد بمب اتم تست شود در بیابانها وگرنه مثل دوره قاجاریه که زمینها را میگرفتند از ایران این دفعه پولها را پس نمیدهند و تهاتر میکنند با موبایل و خودرو توسط فرزند و اقوام اصلاحطلب و درشتدانه ها و 200درصد سود دلالی. متاسفانه رژیم غاصب از روشهای مختلف اسنادرا میدزدد و افراد تخصصی را ترور و فقط با دزد و شیاد و قاچاقچی طلا و سیاستمدار دست نشانده دوتابعیتی علاقه به همکاری دارد
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
  3 0
  چرا کفار باید بهترین سلاح ها را داشته باشند اما اگر مسلمین ایران سلاح هسته ای بسازند حرام است؟ فایده و سود فتوای تحریم سلاح هسته ای برای مردم ایران کجاست؟
  • افشین IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
   2 2
   فایده داشتن سلاح هسته ای جز،کلی هزینه نگهداری و تولید چی هست؟؟ وقتیکه نه میتونی ازش،استفاده کنی و نه کسی،میتونه بر علیه تو استفاده کنه به چه دردی ميخوره؟؟ بادهمين دست فرمون بريد جلو کم کم می پرسید چرا پیامبر گوشت خوک را حرام کرد.چرا فلان را حلال کرد.چرا و چرا و چرا.
  • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
   0 0
   فایده اش دقیقا مثل نگهداری بمب های دیگه هست . پیامبر هم هرگز سلاحی رو به مسلمین حرام نکرده است. خداوند در قرآن در آیه 60 سوره ی انفال به مسلمین دستور داده است هر نوع سلاحی که می توانید بسازید. وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَمِنْ رِبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ. بمب اتم هم از سوی دشمن علیه ما قابل استفاده است و هم از سوی ما علیه دشمن. چرا دوست دارید ملت حضرت محمد (ص) را تسلیم کفار کنید؟
 • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
  3 1
  اماده باشد که قراره راه بهش باز شه
 • بیرام بگ IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
  0 0
  okay very good.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس