جهاد اسلامی

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به مغرب غیر قابل قبول است.

به گزارش مشرق به نقل از فلسطین الیوم، «طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز در اظهاراتی مطبوعاتی، سفر «یائیر لاپید» وزیر خارجه اسرائیل به مغرب را محکوم کرد.

وی افزود: سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به یک کشور عربی قاره آفریقا در حالی که برخی از کشورهای این قاره و در رأس آنها الجزایر تصمیم به اخراج اسرائیل از اتحادیه آفریقا گرفته‌اند، محکوم و غیر قابل قبول است.

سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین اظهار داشت: عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی سیاستی شکست خورده است که برخاسته از اراده ملت‌های عربی و اسلامی نیست و در تضاد با خواسته‌های ملت‌ها مبنی بر آزادسازی فلسطین و اخراج رژیم صهیونیستی است.

هواپیمای حامل «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه، تل آویو را به مقصد مراکش ترک کرد.

در این سفر «آلون اوشبیز» مدیر کل وزارتخارجه رژیم صهیونستی، «مائیر کوهن» وزیر رفاه اجتماعی این رژیم و «رام بن باراک» رئیس کمیته خارجی و امنیت کنست رژیم صهیونیستی، یائیر لاپید را همراهی می‌کنند.

«یدیعوت آحارونوت» اعلام کرد که این سفر اولین سفر یک مقام این رژیم از زمان امضای توافق عادی سازی و اولین سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۳ است.

لاپید قرار است که با برخی مقامات مغربی از جمله «ناصر بوریطه» وزیر خارجه این کشور دیدار کند.

در این حال برخی تحلیلگران دیدار لاپید با «سعدالدین العثمانی» نخست وزیر مغرب را بعید دانسته‌اند، زیرا وی مواضع ضد عادی سازی با رژیم صهیونیستی دارد.

بعد از امارات متحده عربی، بحرین و سودان، پادشاهی مغرب (مراکش) چهارمین کشوری بود که به قطار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پیوست. همانند سه کشور قبلی، برقراری روابط دیپلماتیک میان رباط و تل آویو با درخواست و وساطت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده صورت گرفت.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس