کد خبر 1249376
تاریخ انتشار: ۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
حقوق کارگران تنها ۳۰ درصد نیازهای ایده آل آنها را پوشش می دهد

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور گفت: در بهترین حالت اگر حقوق کارگران به موقع پرداخت شود، دریافتی کارگران نصف نیازشان است.

به گزارش مشرق، حمیدرضا امام قلی تبار، درباره وضعیت دشوار زندگی کارگران گفت: جامعه کارگری کشورمان به عنوان قشر عظیمی ازجمعیت کشور، این روزها حال و روز خوبی را تجربه نمی کند. سونامی های سهمگین تورمی چند ساله ی اخیر که بر اثر تصمیم گیری های غلط برخی مسئولین فاقد کارآیی دولتی و غیر دولتی به وقوع پیوسته است کمر اقتصاد کارگران و خانواده های آنان را در هم شکسته است.

بیشتر بخوانید:

مبلغ یک رشوه معادل حقوق ۷۰ هزار سال یک کارگر!

وی ادامه داد:‌ بررسی های میدانی نشان میدهد  حقوق ماهیانه یک کارگر  صرفاً میتواند ۳۰% نیازهای ایده آل یک خانوار را برای زندگی پوشش دهد و اگر با شرایط حال حاضر یعنی ثابت ماندن درآمد کارگران  این نسبت افزایش یابد، میبایست با حذف نیازهای ایده ال زندگی و تغییر این شاخص به زنده ماندن این نسبت را به ۵۰% رساند.

وی افزود:بنابراین در حالت خوشبینانه و با فرض افسانه بودن چالش های موجود فضای کسب و کار و تولید ،کارفرمایان حقوق کارگران خود را به موقع پرداخت نمایند وجه دریافتی فوق  با توجه به تورم میدانی نصف  نیازشان پوشش خواهد داد.

این فعال کارگری بیان کرد: سوال اینجاست که کارگران  با توجه به خواب بودن مسئولین  برای جبران مابقی نیازهای معیشتی خود چه تدابیری داشته اند ؟دست و پا کردن شغل دوم و کارکردن تا پاسی از شب ،حذف درصد زیادی از اقلام سبد خوراکی ها ، حذف تفریحات ، مسافرت ها و مهمانی ها، عدم تمایل به ازدواج فرزندان خود به دلیل هزینه های سنگین، حذف نیاز هایی همچون خرید مسکن و لوازم خانگی و خودرو و فرار کردن از انجام هزینه های درمانی خود و خانواده بخشی از این اقدامات است.                                                        

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس