ویژه ها

روزنامه اعتماد، جریان اصلاح طلب را جماعتی پیر، فاقد شجاعت، بسته، خسته، ناتوان، ساده لوح، فرصت طلب، حرّاف و فاقد راهبرد معرفی کرده است.

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌ استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با    «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

******

** جواد امام: بعید می‌دانم کسی از نتیجه این انتخابات ذوق زده شود

«جواد امام» معاون وزیر نیرو در دولت اصلاحات و از دستگیرشدگان فتنه 88 (عضو ستاد میرحسین موسوی) و عضو حزب منحله سازمان مجاهدین انقلاب در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «اصلاح‌طلبان خیلی وقت است که از قدرت رانده شده‌اند. به هر حال این انتخابات هم نتایجش از پیش مشخص بود و ما هم شگفت زده نشدیم. بعید هم می‌دانم کسی بتواند خیلی ذوق زده شود. اما خوب است که اصلاح‌طلبان در این دوران بیشتر به خودشان بیایند و ارتباطات‌ بهتری با جامعه برقرار کنند و به سمت آسیب شناسی و ارتباط بیشتر با جامعه حرکت کنند. همچنین با توجه به شعارهایی که دوستان کاندیدای پیروز دادند، بهترین فرصت است که به دنبال مطالبه‌گری تحقق این شعارها و وعده‌ها باشیم».

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه گفت: «اصلاح‌طلبان در واقع هیچ کاری نمی‌توانستند انجام دهند اما با این وجود تلاش کردند تا آنجایی که می‌شود، به سمت آن روزنه‌ای که می‌تواند در تداوم جمهوریت نظام و صندوق رای وجود داشته باشد، حرکت کنند...در نتایج این دوره هیچ اتفاق ویژه‌ای نیفتاده است که ما آن را یک پیروزی محسوب کنیم همچنین اینکه عدم حضور مردم و آرای باطله، اکثریت آرا را تشکیل داده است. امیدوارم این پیام را آقای رییسی و حکومت به درستی دریافت کنند و در جهت ترمیم و پیوند دوباره مردم با نظام شرایطی را فراهم کنند که آسیب‌های‌مان کم شود».

جواد امام: بعید می‌دانم کسی از نتیجه این انتخابات ذوق‌زده شود/ عبدی: اکثریت اصلاح طلبان «فرصت‌طلب» و «ساده لوح» هستند

وقتی به پرونده هایی همچون «حقوق های نجومی»، «فساد 15 هزارمیلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان»، «خسارت بیش از 20 میلیارد دلاری ارز 4200 تومانی(دلار جهانگیری)»، «خسارت حدود 53 میلیارد دلاری کرسنت»، «خسارت حدود 150 هزارمیلیارد تومانی حذف کارت سوخت»، «خسارت چند ده میلیون دلاری قرارداد توتال»، «سیب و گلابی های برجام» و...نگاه می کنیم، نتایج حضور اصلاح طلبان در قدرت را با تمام وجود احساس می کنیم.

اصلاح طلبان پیش از این در آزمون جمهوریت نیز مردود شده اند. در سال 88 فعالین اصلاح طلب و از جمله جواد امام، با دروغ تقلب، «جشن مشارکت 85 درصدی» را به «آشوب و اغتشاش خیابانی» بدل کرده و قطعنامه 1929 را به مردم ایران تحمیل کرد. اینجا بود که ثابت شد که افراطیون اصلاح طلب نه اعتقادی به انتخابات و جمهوریت دارند و نه مشارکت حداکثری برای آنها از کوچک ترین اهمیتی برخوردار است.

اصلاح طلبان در مسئله حقوق زنان نیز بارها مردود شده اند، از «پرونده قتل همسر دوم نجفی» و قهرمان سازی از «قاتلِ یک زن» تا اظهارات شرم آور و توهین آمیز از جمله «باید زنان کارتن خواب را عقیم کرد»! و  «اگر زنان به تماشای بازی مردان نروند دچار بیماری های روحی و روانی می شوند»!  و «زنان باید به عنوان تماشاچی به استادیوم بروند تا هم فحش بخورند و هم فحش بدهند»! و...

«ژنرال های خودخوانده» و «آقازاده های گردن کلفت»، بخش جدایی ناپذیر رفتار اصلاح طلبان است. این دو ویژگی، توأمان دو مقوله «شایسته سالاری» و «جوانگرایی و اعتماد به جوانان» را به حاشیه می برد.

این جماعت حداقل در 8 سال اخیر قوه مجریه را با امکانات و اختیارات بسیار گسترده در اختیار داشت. اما دلار 3 هزارتومانی را تحویل گرفت و دلار 24 هزارتومانی تحویل داد؛ 6 برابر شدن قیمت مسکن، افزایش نجومی قیمت خودرو، صف های طولانی خرید مرغ، نایاب شدن روغن خوراکی و...تنها بخش کوچکی از کارنامه ضعیف و غیرقابل دفاع اصلاح طلبان در 8 سال اخیر است.

با این وجود، افراطیون اصلاح طلب به جهت «پررویی نجومی»، مرتب به مردم دهن کجی کرده و حضور هم وطنانمان در پای صندوق های رأی را تحقیر کرده و به ملت و منتخب ملت توهین می کند.

از بانیان فتنه 88 و حامیان قاتلِ یک زن و بانیان سلفی حقارت و حامیان مدیران نجومی بگیر، انتظاری بیش از این نیست. افراطیون اصلاح طلب به شورش و توهین علیه جمهوریت عادت دارند.

** عبدی:اکثریت اصلاح طلبان «فرصت طلب» و «ساده لوح» هستند

«عباس عبدی» فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی در روزنامه اعتماد با عنوان «اصلاحات و تکنیسین های سیاسی» نوشت: «مردم ایران به دلایل تاریخی و تجربه صد ساله خود و نیز وضعیت منطقه اطمینان دارند که اصلاحات به عنوان کم‌هزینه‌ترین شیوه تغییر و بهبود با فاصله بسیار زیادی بهتر از هر روش دیگری است. ولی این امر به معنای آن نیست که اصلاحات را معادل اصلاح‌طلبان به عنوان یک گروه اسم و رسم‌دار بشناسند. کسانی که به‌ طور کامل آگاهانه یا ناآگاهانه اسیر تکنسین و کارپردازهای سیاسی شده‌اند و رهبری اصلاحات را از مجموعه ایده‌پرداز و افراد دارای اعتماد به نفسی که درک درستی از سیاست داشته باشند به تکنسین‌های سیاسی تبدیل کرده است به ‌طوری که هر 4 سال یک بار فیل آنان یاد هندوستان می‌افتد و با شیوه‌های نخ‌نما وارد میدان سیاست می‌شوند و غیرمسوولانه یکه‌تازی می‌کنند و نتیجه آن همین وضعیتی است که در 28 خرداد دیدیم».

عبدی در ادامه نوشت: «اصلاح‌طلبان را چه می‌شود؟ خیلی خلاصه. در سطح نظری، عدول از اصول اساسی اصلاح‌طلبی و نداشتن راهبرد است... در سطح تشکیلاتی تبدیل شدن به جمع‌های نسبتا بسته، پیر، خسته و ناتوان و در سطح عملی، آلوده شدن به جریان فرصت‌طلبی و باری به هر جهت و از این ستون تا آن ستون فرج است و بالاخره در سطح فردی، غلبه کارگزاری و کارپردازی و در یک کلام تکنیسینی سیاسی بر مفهوم واقعی و متعهدانه سیاست است».

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: «بد نیست که نگاهی به ویژگی‌های یک تکنیسین بیندازیم.   تکنیسین سیاسی خیلی پیش از آنکه فکر کند، حرف می‌زند. چنان وارد جزییات می‌شود که مخاطب را از دیدن کلیات غافل می‌کند. برای تکنیسین سیاسی جزییات همان کلیات است و چیزی جز جزییات وجود ندارد. تکنیسین سیاسی بسیار ساده‌لوح است در عین حال خود را هوشمند تصور می‌کند...تکنیسین سیاسی همه ‌چیز را ابزاری در خدمت امر تکنیکی می‌بیند...تکنیسین سیاسی راهبرد ندارد...تکنیسین سیاسی فاقد شجاعت و صراحت است».

عبدی در ادامه نوشت: «تکنیسین‌های سیاسی اقتضایی سخن می‌گویند، گاه می‌گویند برای جلوگیری از انتخاب نامزد حکومت بیاییم نامزد دیگری را انتخاب کنیم، بعد که می‌بینند این شعار پوچ است، می‌گویند برای دفاع از جمهوریت! بیاییم پای صندوق. می‌خواهند توفان در فنجان چای را به عنوان زلزله سیاسی قالب ‌کنند.  اصلاحات جز متمایز کردن خود از راه و روش تکنیسین‌های سیاسی چاره دیگری ندارد ولی متاسفانه آنان اکثریت قاطع این جبهه هستند پس بعید است، چاقو دسته خود را بِبُرد. آنان که خودشان مساله هستند، قادر به ارائه راهبرد برای حل مساله نیستند».

جواد امام: بعید می‌دانم کسی از نتیجه این انتخابات ذوق‌زده شود/ عبدی: اکثریت اصلاح طلبان «فرصت‌طلب» و «ساده لوح» هستند

عباس عبدی در این یادداشت، جریان اصلاح طلب را جماعتی پیر، فاقد شجاعت، بسته، خسته، ناتوان، ساده لوح، فرصت طلب، حرّاف و فاقد راهبرد معرفی کرده است.

در روزهای گذشته «صادق زیباکلام»  فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی نوشته بود: «پس از براندازان...دومین و بزرگ‌ترین بازنده انتخابات ۲۸خرداد اصلاح‌طلبان بودند...دوونیم میلیون رأی برای آقای همتی در حقیقت تیر خلاصی در شقیقه اصلاح‌طلبان بعد از ۲۴ سال حیات سیاسی‌شان بوددر بدبینانه‌ترین حالت دست‌کم ۱۰ میلیون و در خوشبینانه‌ترین حالت حتی رفتن به دور دوم را اصلاح‌طلبان برای نامزدشان پیش‌بینی کرده بودند؛ اما شکست آنان به‌مراتب سنگین‌تر از دیگران بود».

جریان اصلاح طلب در انتخابات اخیر ریاست جمهوری کلیدواژه «زدن زیرِ میز» را جایگزین «تَکرار می کنم» کرد. بر همین اساس خاتمی و کروبی و تاجزاده و خانواده هاشمی و حزب اتحاد ملت و کارگزاران و دیگر فعالین و احزاب اصلاح طلب و رسانه های مکتوب و مجازی این طیف با تبلیغات فراوان و گسترده، پشت همتی ایستادند اما با پاسخ منفی مردم مواجه شدند.

**کارنامه ضعیف، بی برنامگی و سیاسی کاری، عوامل شکست اصلاح طلبان

روزنامه شرق در مطلبی نوشت: «در انتخابات ریاست‌جمهوری که جمعه 28 خرداد برگزار شد و ابراهیم رئیسی به ریاست‌جمهوری انتخاب شد، اصلاح‌طلبان به رقیب نباختند بلکه به خودشان باختند؛ چراکه در سال‌های گذشته سرمایه انباشته‌ای که پس از دوم خرداد در انبان اصلاح‌طلبان جمع شده بود، به مرور در انتخابات‌های مجلس شورای اسلامی، ریاست‌جمهوری و شورای شهر و روستا مصرف شده بود، بدون آنکه وقتی اصلاح‌طلبان سخاوتمندانه دست در انبان کردند و از موجودی سرمایه اجتماعی خودشان استفاده کردند به این فکر باشند که جای آن را پر کنند»

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «سرمایه چه مادی و چه معنوی همیشگی و ثابت نیست، بلکه در طول زمان قابلیت کاهش و افزایش دارد که در مورد اصلاح‌طلبان با کاهش مواجه شد. از سوی دیگر، آنچه امروز جریان اصلاح‌طلبی را به محاق برده، نه‌تنها عملکرد ضعیف آنها در مواجهه با مشکلات و معضلات اجتماعی بوده بلکه شامل بی‌اعتنایی آنها به خواست و مطالبات جامعه در ادوار قدرتشان بود».

روزنامه شرق تصریح کرد: «تا جایی که چندان برنامه جامع و مدونی برای پیاده‌سازی و اجرای خواست مردم نداشتند و به تبع آن از سیستمی جامع‌نگر و جامعه‌پسند که محتوایی به واقع اصلاحی داشته و در زندگی روزمره مردم تأثیر بسزایی داشته باشد، به دور بودند و در گعده‌های سیاسی خویش اغلب به اولویت‌های حزبی می‌اندیشیدند».

روزنامه اعتماد نیز با اشاره به حمایت بزرگان اصلاح طلب از همتی نوشت: «مردم بازیچه ما نیستند که به هرکس اشاره‌ای بکنیم سیل جمعیت به سویش روان شود... اینها همه مقدمه صدها سخن دردناک است که باید به خودمان بگوییم و اگر لازم شد تن به جراحی بدهیم چرا که این دنیا با کسی تعارف ندارد و اندکی تاخیر در درمان ممکن است بدرود حیات را رقم بزند».

جواد امام: بعید می‌دانم کسی از نتیجه این انتخابات ذوق‌زده شود/ عبدی: اکثریت اصلاح طلبان «فرصت‌طلب» و «ساده لوح» هستند

اصلاح طلبان در 8 سال اخیر علیرغم در اختیار داشتن دولت، هیچ برنامه ای برای مسکن مردم، ازدواج جوانان، مدیریت بازار بورس، مدیریت بازار دلار، مدیریت نقدینگی، بازار خودرو، حمایت از تولید، اشتغال و مبارزه با فساد نداشتند.

در مجموع، کارنامه ضعیف، بی برنامگی و سیاسی کاری، از عوامل اصلی شکست اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری 1400 بود.

«محمدرضا تاجیک» فعال سیاسی اصلاح طلب در ماههای گذشته در توصیف نسبت جریان اصلاح طلب با وضع موجود،  گفته بود: «وضعیت جریان اصلاح‌طلبان درست مثل داستانی است که یک افسر آلمانی در یک نمایشگاه نقاشی جلوی یک تابلو می‌ایستد، چون یک خشونت مدرن را در تابلو می‌بیند، نقاش را صدا می‌زند و می‌گوید این کار شماست؟ نقاش با متانت می‌گوید خیر کار شماست».

طیف اصلاح طلب بانی اصلی وضع موجود است اما هیچگاه درباره این مسئله صادقانه برخورد نکرد و از یکسو درغ «اختیارات محدود رئیس جمهور» را مطرح کرد و از سوی دیگر تلاش کرد تا حد امکان سفره خود را در زنگ حساب از دولت جدا کند.

این رفتار بی مسئولانه موجب گلایه مندی مردم و افت شدید پایگاه اجتماعی اصلاحات شد.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • حیدر صالح IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  14 2
  نتیجه انتخابات اصلاحچی ها را مبهوت کرد با فک افتاده میگویند که چی؟ اصلا درد نداشت
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  13 1
  افسادطلبها مردم رو در خودشون و طرفدارای خودشون که یک رقاص و بی دین و شکم سیر هستن خلاصه میکنن !! غلط میکنید برای همه ی مردم ایران تصمیم بگیرید ! یک روز رای مردم ایران ارزشمنده و برای تک تک رای ها خودشون رو میکشن یک روز تبلیغ رای ندهید میدهند و به کسانی که رای میدن توهین و حمله میکنن !! واقعا خجالت اوره کسانی که از ترس مسخره شدن توسط این جماعت فاسد رای ندادن مگه مترسک هستید که یک روز بهتون دستور دادن میرید تکرار میکنید و یک روز از ترس این خائنین رای نمیدید ؟؟؟
 • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  10 1
  این جواد امام چه حرف مفتی میزنه
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  11 2
  بیچاره هاییکه به هذیان گویی افتاده اند عقده هایی که چون استخوان گلو گیرشان شده است در حال سر باز کردن است .
  • سید IR ۱۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   13 1
   ذوق زدگی واکنش بچه گانه ای است که در این سطح از امثال اصلاح طلبان تهوع آور برمی آید! پس نیازی به ذوق زدگی نیست! بلکه همین که این جماعت خائن و خبیث از صحنه سیاسی ـــ اجتماعی ایران محو شدند به عوض ذوق زدگی، سجده شکر به جا می آوریم!
 • IR ۱۷:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  11 1
  دوباره روزنامه ارمان صهونیستی و تیتر های مسخره و خائنانش
 • محمدایوب IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  9 1
  جواتی جون پس اینها که تو خیابان شادی میکنن. وجشن گرفتن برای عروسی ابجیته. یا عاطی جون. دمت گرم زاکانی چه واژه قشنگی. پررویی نجومی. البته ... های سیاسی ازاینم بالاترن
 • محمدایوب IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  4 1
  البته حرفهای جواد امام را نباید جدی گرفت.
 • FR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  4 0
  کم شدتن مشارکت که مشخصه مردم حالشون از اصلاح طلب و اعتدالی بهم خورده تعجب میکنم که اینها با آرای منفی خودشان پز میدهند !و شاخ و شونه میکشند .....
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  6 2
  چند روزه با اومدن آقای ریسی امید به زندگیم بیشتر شد.اصلاح طلبهای رانتی فاسد اون دنیا به حساب وادادگی و انفعالتون رسیدگی میشه.
 • بدون نام IR ۱۹:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  8 0
  نه ساده لوحن نه فرصت طلب تنها ایرادشون اینه که شکمهاشان انباشته شده از مال حرام
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  2 0
  من یه سوال از اصلاح طلبان دارم: اینکه مردم رای ندن مشخصه که به نفع نظام جمهوری اسلامی نیست حالا چطور میشه که اینها می خواستند با هر نامزدی کاندید ریاست جمهوری بشن و از قدرت نظام جمهوری اسلامی دفاع کنند... کسانی که باعث تضعیف ایران هستند مدعیان ریاست جمهوری برای قدرت بخشی به ایران من که باور نمی کنم اصلاح طلبها نخ نما شدن و مردم عادی دیگه ازشون متنفر شدن به قول رئیس جمهور خودشون ، برن به جهنم
 • امیرو IR ۲۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  6 0
  آقای عبدی میگه اکثریت اصلاح طلبان «فرصت‌طلب» و «ساده لوح» هستند! بله فرصت طلب هستند اما ساده لوح خیر. دزد که با چراغ آید گزیده برد کالا را. اصلاح طلبها علاوه بر فرصت طلب بودن خائن و وطن فروش هم هستند که ایشان بعلت کهولت ذهن یادشان رفته بوده
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  ساده لوح و فرصت طلب چه حرفها . اقای عبدی اصلاح طلبها و اعتدالی و کارگزاران ساده لوح نیستند بلکه هم فرصت طلبند و هم زرنگ دزدی از بیت المال . حقوق نجومی ها را فراموش نکردی دراوردن پولهای خودشون از بورس و خرید بورس در وقت خودش فرصت طلبی نیست . اقتصاد کشور خزانه بی پول و دلسرد کردن ملت را به پای ساده لوحی نمی شود گذشت .
 • IR ۰۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  1 0
  این شخص جواد امام کلمه «دوستان»را بکار برده است جهت اطلاع ایشون ما هیچ گونه دوستی و رفاقتی با جماعت فتنه گر بی اعتقاد نداریم ،آن فصاحت فرار فرزندش و چسبندن آن به نظام هزگز فراموش نمی گردد ،این شخص از فاسدان اصلاحات است باید از خاتمی پرسید از جمع آوری این اشخاص خاص چه منظوری را دنبال می کند ،در ضمن بایستی بازرسی کل کشور وشخص رییس جمهور مباحث مالی و مکان بنیاد باران وعدم پرداخت اجاره قصر مجلل انصاری در جماران راپرداخت کند،
 • IR ۰۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  شما لطف کنید هر چه بردید پس بدید ندادیدپس میگیریم درانظار همه خواهیم کرفت
 • IR ۰۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  دوستان عزیز یه پیشنهاد براتون دارم.معمولا عقل حکم میکنه برای قضاوت کارایی فرد اول عملکردشو ببینیم و بعد قضاوت کنیم درسته؟ اگه درسته پس باید حد اقل دو سال بعد ببینیم آقای رییسی چیکار تونسته بکنه .لطفا هیچ موقع هیجان زده نشین.اول عملکرد بعد قضاوت.
 • IR ۰۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  اقا.جواد انها که .فتنه.بزرگی.را.ناکام.گذاشته.انتخابی.اصلح.انجام.دادندازکار.عظیم.خود.اگاه.هستند.ودست.دیگری.را.در.کار.میبینند.توفکر.خود.وبقیه.منحرفین.باش.که سکته.نزنی.بعید.تعبیر.خوابهای.فساد.طلبان.است
 • سارا۳۵ IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  امید همه ی مردم مستضعف، آیت الله رئیسی است. ما تنها با امید ریشه کنی فساد به ایشان رای دادیم و تا حصول نتیجه پای آرمان ها هستیم.
 • یکی از همه SG ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  تجربه نشان داده اصلاحات اگر بر سر کار نباشد، با روشهای مختلف و به صورت زیر زمینی در روند امور کارشکنی میکند. حواس جبهه انقلاب و آقای رییسی باید به این مسئله باشد.
 • NP ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  چند نکته در مورد انتخابات و رای آقای رئیسی ۱ اینکه میگن ۵۲ درصد شرکت نکردند غلطه، در انتخابات ریاست جمهوری قبلی با کلی دروغ و دغل و پای کار آوردن منافقا و ...۷۰ درصد شرکت کردن.و الان با وجود تحریم اصلاحاتی ها و دشمنان خارجی و...۴۸ درصد.پس فقط ۲۲ درصد کمتر شده.اونم با این عملکرد افتضاح و ناامیدکننده ی دولت ۲ آقای رئیسی ۶۲ درصد رای شرکت کننده ها و ۳۱ درصد از کل واجدین شرایط را کسب کرده اند.این در حالی است که خود روحانی در اولین دور انتخابش ۵۰/۳ درصد ارا را کسب کرد و از نمونه های خارجی که جز قبله های اصلاحات محسوب میشه اوباما بود که ۲۶ درصد آرای مردمی را کسب کرد. در این حالت اولا درصد کسب آرای رئیسی قابل قبول و حتی باعث افتخار است و دوما باید منتظر بود و بعد از چهار سال دید که رای ایشان چقدر است و بعد گفت موفق بوده یا نه. چرا که رای دهی الان مردم به شدت تحت تاثیر عملکرد افتضاح دولت بی تدبیر و امیدسوز بود. باتشکر، اشرف سادات
 • بینام US ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  چهل روز دیگر، اعضای این دولت بالمره از قدرت ساقط میشوند و انشالله راه نفوذ بالمره بسته خواهد شد
 • IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  من و کل آشناهام از نتیجه ی این انتخابات ذوق زده شدیم
 • یاور IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  خاندان ما که ذوق زده شدن. همسایه ها و دوست و آشنا... والا ما هر کی رو دیدیم ذوق زده شده بود
 • بفهم IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  اونی که نظرات مخالفشو تایید نکنه.......
 • یکی از همه MX ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  از اعلام احتضار ظاهری اصلاحات به وسیله خودشان باید احتیاط کرد. قومی که به این راحتی دست از قدرت نمی کشند. جبهه ی انقلاب حواسها لطفا جمع باشد.
 • سرافراز GB ۲۲:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  نباید خام کسانی شد که میگویند دولت باید شامل ظریف و از این دست آدمها باشد. دولت برای اینکه بتواند چهار سال دیگر پاسخگو باشد بایستی از نفرات سازشکار دوری کند تا کارها به یک نتیجه ی مشخص برسد.
 • صمصام CA ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  اگه اصلاحات ساده لوح بودن که کشور رو به این روز نمینداختن... اتفاقا نباید اونها رو ساده لوح در نظر بگیریم. سیاستی عین معاویه دارن
 • صمصام CA ۲۳:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۲
  0 0
  به نظر ما سلاح اصلی آمریکا هم در این منطقه که ما در جمهوری اسلامی مراقب این معانی هستیم، نفوذ است -نفوذ در مراکز حسّاس و تصمیم‌گیر- ایجاد تفرقه است، ایجاد تزلزل در عزم ملّی ملّتها است، ایجاد بی‌اعتمادی میان ملّتها، میان ملّتها و دولتها، دستکاری در محاسبات تصمیم‌گیران و وانمود کردن اینکه حلّال مشکلات این است که زیر پرچم آمریکا بروید و تسلیم آمریکا بشوید.. بیانات رهبر معظم انقلاب .۱۳۹۸/۰۸/۲۴
 • یک دردمند US ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  0 0
  خیلیها ذوق زده شدن. چشمهاتونو باز کنید
 • CA ۱۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  0 0
  اصلاحطلبان اختاپوس صفت در این چهل روز باقیمانده بارها رنگ عوض خواهند کرد. یک روز تخریب میکنند،روز دیگر دم از انتقال تجربه میزنند ، یک روز میگویند رییس جمهور حد اقلی و روز دیگر ادعا و تمنای تشکیل دولت وفاق ملی دارند.دولت انقلابی باید بی توجه به این حرفها تیمی قوی بچیند تا مملکت را از پرتگاهی که اصلاحات تدارک دیده اند نجات دهد.
 • AM ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۳
  0 0
  بیشتر چشمهایت را باز کن تا ذوق مردم را ببینی
 • US ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۴
  0 0
  عینک میزدی
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۳
  0 0
  آفرین به عبدی که حرف حق و زد! «اکثر اصلاح طلبان فرصت طلب و ساده لوح، پیر، فاقد شجاعت، بسته، خسته، ناتوان، ساده لوح، فرصت طلب، حرّاف و فاقد راهبرد» حالا فهمیدین چرا ملت به خاک سیاه نشست؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس