کد خبر 1232151
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰
رضایی

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما آمده‌ایم تا یک قیام فرهنگی، اقتصادی داشته باشیم برای شکستن محاصره اقتصادی، پیشرفت‌های بزرگ، زندگی بهتر و تشکیل دولت وحدت ملی را انجام دهیم.

به گزارش مشرق، محسن رضایی میرقائد عصر امروز در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم استان چهارمحال و بختیاری از طریق شبکه جهانبین گفت: سیاست‌های نادرست دولت‌ها در این ۲ یا سه دهه اخیر باعث شد که علی‌رغم توانایی‌های عظیم ایران در مقابل مشکلات احساس ناتوانی و بعضا ناامیدی کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما آمده‌ایم تا یک قیام فرهنگی، اقتصادی داشته باشیم برای شکستن محاصره اقتصادی، پیشرفت‌های بزرگ، زندگی بهتر و تشکیل دولت وحدت ملی را انجام دهیم.

مردم تکلیف انتخابات را مشخص می‌کنند

وی افزود: این طور نیست که از قبل انتخابات مهندسی شده باشد و این شما مردم هستید که سرنوشت صندوق‌ها را تعیین می‌کنید و اراده اصلی مردم هستند.

رضایی اضافه کرد: ما مناطق اقتصادی ایجاد می‌کنیم و به استان‌ها اختیارات و مسئولیت می‌دهیم یعنی اگر در یک استانی مردم سپرده‌هایشان را در بانک‌ها گذاشتند این منابع در همان محل هزینه خواهد شد.

وی عنوان کرد: این طور نیست که تهران استان‌ها را استثمار کند و خارج از ایران تهران را استثمار کند.

تجویز نسخه واحد برای استان‌ها شیوه غلطی است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه این طور نیست که از تهران یک نسخه واحد برای استان‌ها صادر شود،   توضیح داد: دولت ما که دولت اقدام و تحول و پایان دادن به وعده‌های بی‌پشتوانه است زمان شعار تمام شده و زمان عمل فرامی‌رسد.

وی گفت: برای هر استانی با توجه به ویژگی‌هایی که دارد برنامه خاص با کمک مردم و نخبگان همان استان نوشته شده است و این طور نیست که فولاد را از استان هرمزگان بیاورند آب یک جایی که مرکز هنرهای دستی ایران است را خشک کنند.

رضایی اظهار داشت: نسخه واحد نوشتن برای استان‌ها از تهران به معنای نادیده گرفتن ظرفیت‌ها و مزیت‌های مردم هر استانی است.

راه‌اندازی صنایع فولاد در مرکز ایران غلط است

وی با اشاره به پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی به همه مردم ایران، افزود: دلیلی ندارد صنایعی فولاد که به آب فراوان نیاز دارد به مرکز ایران منتقل شود که مشکلات خشکسالی و کمبود آب را در آینده ایجاد خواهد کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: اقدامات تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در حوزه اقتصاد به استان‌ها واگذار می‌شود تا قطب‌های اقتصادی ایجاد شود.

رضایی با اشاره به اینکه تمام ایران را به کارگاه‌های اقتصادی تبدیل خواهیم کرد، گفت: این‌ها مشروط بر این است که جوانان ما نشاط داشته باشند، از ظرفیت‌های بانوان استفاده شود و آزادی‌های اجتماعی را در چارچوب قانون رعایت کنیم.

در دولت من استانداران را نخبگان انتخاب می‌کنند

وی عنوان کرد: استانداران دولت اقدام و تحول از مردم همان استان انتخاب خواهد شد چرا که  هر سرزمینی برای خودش مردان و زنان نام‌آوری دارد به این منظور کاندیداهایی انتخاب می‌شوند و نخبگان استان‌ها از این جمع استاندار را انتخاب می‌کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما به این موضوع که دولت‌ها رفیق رفقای خود را چه قوی یا ضعیف در استان‌ها به کار بگیرند پایان خواهیم داد، تأکید کرد: انتخاب استانداران را به نخبگان استان‌ها می‌سپاریم که فارغ از هر باند، جناح و گروهی انتخاب شوند.

نهضت خانه‌سازی را راه خواهم انداخت

وی ادامه داد: اولین توجه ما به اقشار آسیب‌پذری چون معلمان، کشاورزان، کارگران و کارکنان دولت است و دولت مرکزی به استان‌ها کمک خواهد تا شغل به وجود بیاورند.

رضایی با اشاره به اینکه نهضت بزرگ خانه‌سازی ایرانیان را راه خواهیم انداخت، گفت: با آورده ۳۰ میلیون تومانی بانک‌ها را مکلف خواهم خواهم کرد ۹۰ درصد مابقی سهم خرید خانه را به متقاضی وام دهد و هیچ ضامنی هم نمی‌خواهد همان ملک به عنوان ضمانت نزد بانک معرفی خواهد شود.

وی افزود: اگر صنعت مسکن در کشور راه بیفتد ۳۰۰ صنعت دیگر فعال خواهد شد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: کسب و کارهای خانگی را در داخل خانه‌ها توسعه خواهیم داد و شهرها را اقتصادی خواهیم کرد و اقتصاد ملی از نهاد خانواده‌ها آغاز شود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  0 0
  زنده باد سردار بختیاری از دیار اریو برزن نه پوششی نه تحمیلی نه سازشی
 • CO ۲۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  4 0
  شما چقدر از تهران و مردم مرکز ایران متنفرید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس