کد خبر 1218129
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷
image.png

دیجی‌پی قابلیت‌های زیادی هم دارد که پرداخت قبض‌ها را سریع‌تر، آسان‌تر و حتی جذاب‌تر می‌کنند. بیایید نگاهی به قابلیت‌های دیجی‌پی در پرداخت قبض بیندازیم.

تا همین چند سال پیش، پرداخت قبض‌های آب، برق، گاز، تلفن، موبایل، عوارض شهرداری و حتی قبض جریمه راهنمایی و رانندگی، یکی از دغدغه‌های ماهانه و شاید روزانه ما بود! صف‌های طولانی بانک و بعدها خودپرداز، زمان زیادی از ما را به خود اختصاص می‌داد. همه‌ی این‌ها تازه یک سمت ماجرا بود، گم شدن قبض‌ها، اختلال در سامانه‌های تسویه و اشتباه در محاسبات بانکی، هم گاهی به این دغدغه‌ها اضافه می‌شدند و گاهی ممکن بود ما تا قطع شدن خدمات اختصاص یافته پیش ببرند.

اما امروز مدت‌هاست که دیگر روش‌های پرداخت الکترونیکی و اینترنتی جای خود را به پرداخت‌های حضوری داده‌اند و یکپارچه شدن سامانه‌های پرداخت در چنین شرایطی چه می‌کنید؟ قبض‌ها را کجا و چگونه پرداخت می‌کنید؟ قبض‌هایی را که گم کرده‌اید چه‌طور؟!

با کمی جست‌وجو متوجه می‌شوید که راه‌های فوق‌العاده‌ای برای مدیریت قبض‌های خدماتی و سایر قبض‌ها وجود دارد که همه دغدغه‌های گذشته را در چشم‌برهم‌زدنی حل می‌کند!

راه‌حلی که در این نوشتار به شما پیشنهاد می‌کنیم، «اپلیکیشن دیجی‌پی» است. این اپلیکیشن خدمات زیادی دارد که فقط یکی از آن‌ها «پرداخت قبض» است. دیجی‌پی قابلیت‌های زیادی هم دارد که پرداخت قبض‌ها را سریع‌تر، آسان‌تر و حتی جذاب‌تر می‌کنند. بیایید نگاهی به قابلیت‌های دیجی‌پی در پرداخت قبض بیندازیم:

۱. پرداخت قبض با دیجی‌پی هدیه نقدی دارد

شما می‌توانید تا ۱۰ بار در روز، هربار با پرداخت هر قبض از دیجی‌پی هدیه نقدی بگیرید. البته این هدیه نقدی محدودیت ماهانه دارد. در طول یک ماه، فقط ۲۰۰ بار می‌توانید از دیجی‌پی هدیه نقدی دریافت کنید.

۲. دیجی‌پی قابلیت اسکن بارکد دارد

اگر قبض کاغذی دارید که بارکد دارد، می‌توانید دوربین گوشی خود را روی آن بگیرید تا دیجی‌پی بارکد قبض را اسکن کند و اطلاعات آن را نمایش دهد. با استفاده از این قابلیت دیجی‌پی، پرداخت‌ها سریع‌تر انجام می‌شوند.

۳. با دیجی‌پی همه قبض‌ها را یک‌جا پرداخت کنید

با اپ دیجی‌پی می‌توانید قبض‌های آب، برق، گاز، تلفن، ایرانسل، همراه اول، رایتل، عوارض شهرداری و جریمه پلیس را بپردازید. علاوه‌ بر این‌ها، هزینه عوارض جاده‌ای و طرح ترافیک را هم می‌توانید پرداخت کنید. پس دیگر لازم نیست برای استعلام و پرداخت هر قبضی، به وب‌سایت آن سازمان مراجعه کنید.

۴. دیجی‌پی امکان استعلام بدهی دارد

اگر شناسه پرداخت ندارید، می‌توانید شناسه قبض آب و برق یا کد اشتراک گاز یا شماره تلفن و موبایل خود را وارد کرده و بدهی را استعلام کنید. این قابلیت به درد کسانی می‌خورد که به قبض دسترسی نداشته یا آن را گم کرده‌اند. برای نمونه، کد اشتراک کنتور گاز منزل را وارد می‌کنید، روی دکمه استعلام کلیک، قبض را دریافت می‌کنید و پرداخت را انجام می‌دهید. به همین سادگی!

۵. دیجی‌پی پرداخت قبض‌ها را یادآوری هم می‌کند

با فعال‌کردن «یادآور ماهیانه دیجی‌پی»، خیال‌تان از فراموشی پرداخت قبض راحت می‌شود. دیجی‌پی در روزهای مورد نظر شما، پرداخت قبض را یادآوری می‌کند.

۶. با دیجی‌پی قبض‌ها را مدیریت کنید

هر قبضی که با دیجی‌پی پرداخت می‌کنید، به فهرست «قبض‌های من» در اپ خودتان اضافه می‌شود. این فهرست عالی است. افزودن قبض به قبض‌های پرکاربرد در آن امکان‌پذیر است و می‌توانید نام قبض را هم ویرایش کنید. برای مثال، اگر قبض برق خانه و محل کار را می‌پردازید، یکی را «برق خانه» و دیگری را «برق مغازه» نام‌گذاری کنید. با استفاده از این قابلیت، قبض‌ها را باهم اشتباه نمی‌گیرید.

۷. کیف پول دیجی‌پی پرداخت قبض را راحت‌تر می‌کند

اپلیکیشن دیجی‌پی قابلیت جذابی به‌نام «کیف پول دیجی‌پی» هم دارد. بعد از نصب اپلیکیشن دیجی‌پی، می‌توانید کیف پول اختصاصی خود را به هر مبلغ دل‌خواهی شارژ کنید. بعد از آن، هربار که می‌خواهید قبضی بپردازید، دیگر لازم نیست اطلاعات کارت بانکی وارد کرده و رمز پویا بگیرید!

برای پرداخت قبض در اپ دیجی‌پی، فقط قبض موردنظر را انتخاب کرده و روی دکمه «پرداخت با کیف پول» کلیک کنید. به همین سادگی و بدون واردکردن اطلاعات کارت بانکی، قبض پرداخت شده و رسید صادر می‌شود.

خلاصه آن‌که اپلیکیشن دیجی‌پی، پرداخت قبض‌ها را به‌راحتی آب‌خوردن کرده! کافی است قبض‌های‌تان را در محیط ساده و کاربرپسند دیجی‌پی ذخیره، یادآور دیجی‌پی را فعال و از آن به بعد همیشه قبض‌ها را به‌موقع و در عرض چند ثانیه پرداخت کنید. همه اطلاعات مربوط به پرداخت هم روی اپ خودتان ذخیره می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha