کد خبر 1207494
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۵
ورود کاروان جدید تجهیزات نظامی آمریکا به قامشلی سوریه

آمریکایی‌ها در ادامه نادیده گرفتن حاکمیت سوریه اقدام به وارد کردن کاروان جدید حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی به قامشلی در شمال سوریه کردند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، نظامیان اشغالگران آمریکایی به اقدامات خود در نقض حاکمیت سوریه ادامه می‌دهند.

در این راستا، آمریکا یک کاروان جدید حامل تجهیزات نظامی سنگین و مهمات و لجستیک برای حمایت و تقویت پایگاه‌های غیرقانونی خود در قامشلی در حومه حسکه، وارد سوریه کرد.

خبرنگار سانا گزارش داد: منابع محلی در «الیعربیه» اعلام کردند که نظامیان اشغالگر آمریکایی کاروانی متشکل از ۳۸ محموله خودروهای نظامی و دیگر تجهیزات و مقادیر زیادی مهمات و نیز مواد لجستیک از عراق به «تل حمیس» در حومه «قامشلی» سوریه منتقل کردند.

آمریکا همواره سلاح‌ها و تجهیزات لجستیک خود را با کمک شبه نظامیان «قسد» به مناطق تحت اشغال و پایگاه‌های غیر قانونی خود در شمال سوریه ارسال می‌کند و عملا میادین نفتی و مدارس دولتی و بیمارستان‌های شرق سوریه از جمله دیرالزور را به پایگاه‌های نظامی خود تبدیل کرده است.

نیروهای آمریکایی در روزها و ماه‌های اخیر صدها دستگاه خودرو را از طریق گذرگاه های غیرقانونی وارد استان حسکه کرده بودند تا از پایگاه‌های نظامی، گروه‌ها و سازمان‌های مزدور و وابسته به خود پشتیبانی کنند.

نیروهای آمریکایی و گروه موسوم به نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) همپیمان با آنها، بخش عمده‌ای از میدان‌های نفتی در منطقه الجزیره در سوریه در دو استان حسکه و دیرالزور را در اختیار دارند.

اشغالگران آمریکایی از گذرگاه سیمالکا و نیز گذرگاه غیر قانونی «الولید» برای انتقال ثروت‌های سرقت شده مردم سوریه از جمله غلات و نفت استفاده می‌کنند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس