کد خبر 1204829
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۲
تازه‌ترین فتاوای رهبر معظم انقلاب در باب نماز و روزه منتشر شد

«رساله‌ نماز و روزه» مشتمل بر تازه‌ترین فتاوای رهبر معظم انقلاب در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.

به گزارش مشرق، «رساله‌ نماز و روزه»، مطابق فتاوای حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)، همزمان با ماه مبارک رمضان توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد و در دسترس عموم قرار گرفت.

«رساله‌ نماز و روزه» مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالی‌قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف گردآوری شده است.

این رساله عملیه که شامل ۱۰۰۸ مسئله شرعی است، انعکاس‌دهنده‌ جدیدترین و آخرین فتاوای رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّظلّه‌العالی) در سه باب مهمّ فقهی نماز، روزه و اعتکاف است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و تمایزات این اثر، شیوایی و ساده‌نویسی مسائل آن است؛ به گونه‌ای که فهم مطالب آن برای عموم مخاطبان امکان‌پذیر شده است. همچنین برای تسهیل در فهم مسائل دشوار، برخی کلمات و عبارات فقهی نیز در پاورقی توضیح داده شده است.

در همین راستا در انتهای کتاب نیز فصل مستقلی جهت توضیح و تبیین برخی اصطلاحات فقهی آورده شده است که خواننده را برای فهم بیشتر و راحت‌تر مسائل شرعی کمک می‌کند.

همچنین در بیان برخی مسائل شرعی مانند حدّ ترخّص و مسافت شرعی که برای توضیح آنها در بیشتر رساله‌های عملیّه از اصطلاحات و مقادیر قدیمی همچون فرسخ استفاده می‌شود، با تحقیقی بدیع و دقیق مقیاس متناظر آن اصطلاحات با متر و کیلومتر مشخّص شده است.

معظّمٌ‌له این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام فرموده‌اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب منتشر شده است.

«رساله نماز و روزه» در ۱۶۰ صفحه و به قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است. علاقه‌مندان جهت تهیه این اثر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی انتشارات انقلاب اسلامی به این نشانی مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس