روحانی نمایه

رئیس جمهور گفت: واردات واکسن به‌عنوان یک وظیفه است و هر شرکت خصوصی، بیمارستان و هر کس می‌تواند از هر کجا واکسنِ مورد تایید وزارت بهداشت را با ارز نیمایی وارد کند و به‌دست مردم برسد.

به گزارش مشرق،حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، گفت: باید در سراسر کشور احساس کنیم ماه رمضان آمده است نه اینکه کسی در خیابان سیگار نمی‌کشد و یا غذا نمی‌خورد، این حداقل کار است، باید مناسک الهی رعایت شود، باید معنویت و برادری را احساس کنیم. این ماهی است که تهدیدها را نمی شنویم، صدا و سیما را می‌بینیم امنیت است، سخن مردم امنیت است و آدم احساس نمی‌کند اینجا چه نوشته است. این ماه، ماه خوبی‌هاست.

ببینید:

فیلم/ روحانی: الان زمان شعار و سخنرانی نیست!

رئیس‌جمهور ادامه داد: امروز در کشور ما و بسیاری از کشورهای جهان مردم با مشکلات زیادی روبرو شدند، بعضی‌ها فکر می کنند چون عید نوروز بوده شیوع بیماری افزایش یافته است. البته ترددها و رعایت نکردن‌ها تاثیر گذار است اما همه دنیا با یک موج شیوع مواجه است. الان وقت شعار و سخنرانی نیست، الان وقت عمل است. البته بخش بهداشت و درمان ما کار سنگینی بر عهده دارد و ما قدردان آنها هستیم. همه مسئولان کشور در سراسر کشور مسئولیت بزرگی دارند، ما باید نشان دهیم به همه اصولی که ما گفته شده کاملا پایبند هستیم.

وی تصریح کرد: همه مسئولان در سراسر کشور مسئولیت بزرگی دارند، ما باید همه پروتکل‌ها را اجرا کنیم. هر وقت مراعات مردم در پروتکل ها به ۸۵ تا ۹۰ درصد افزایش یافت، اوضاع آرام شده و هرجا اجرای پروتکل ها به ۴۵ تا ۵۰ درصد کاهش یافت، اوضاع بهم ریخته است. من به عنوان کسی که مسئولیت دارم و هر روز آمار را بررسی می‌کنم به این نتیجه رسیدم.

روحانی ادامه داد: اساس کنترل این بیماری به دست خود ماست، همه ما مسئول هستیم و هیچ‌کس نمی‌تواند از زیر بار مسئولیت فرار کند.

واردات واکسن کرونا توسط شرکت‌های خصوصی با ارز نیمایی

رئیس‌جمهور گفت: در این مقطع واکسن نقش مهمی را ایفا می‌کند، ممکن است کسی واکسن زده باشد و باز هم مبتلا شود ولی واکسن، مصونیت بسیار بالایی از مرگ و میر می‌دهد. یعنی کسی که واکسن زده ممکن است مبتلا شود اما جانش حفظ می‌شود.

وی تاکید کرد: حفظ جان مردم برای ما اولویت دارد. در این شرایط وارد کردن واکسن به عنوان یک وظیفه است و هر شرکت خصوصی، بیمارستان و موسسه‌ای که می‌تواند از هر کجا واکسن مورد تایید وزارت بهداشت وارد کند، می‌تواند با ارز نیمایی واکسن وارد کند. البته وزارت بهداشت و درمان هم وظیفه دارد و در چارچوب ستاد کرونا تصویب کرده عمل می‌کند.

روحانی اظهار داشت: واکسن آزاد هم به قیمت معمولی بیاورید تا مردم بتوانند استفاده کنند. این کار می تواند به کنترل بیماری کمک کند. البته واکسن‌های داخلی را تقویت می‌کنیم. برخی به من می‌گفتند اجازه ندهید به دنبال سه یا چهار واسکن بروند، دنبال یک واکسن بروند. بررسی کردیم دیدیم تزاحمی ندارد و چیزی نیست که باعث به تاخیر افتادن همدیگر شود.

رئیس‌جمهور گفت: ممکن است واکسن داخلی تابستان به دست مردم برسد، در این مقطع وارد کردن واکسن خارجی وظیفه ماست. وزارت بهداشت مسئولیت خودش را دارد. شرکت های خصوصی هم می توانند واردات را انجام دهند، این یک وظیفه مهم است.

وی با بیان اینکه مردم عزیز در ماه رمضان کمک های مومنانه را فراموش نکنند، افزود: احسان و نیکوکاری مورد تأکید در همه روایات است. امسال نمی توانیم مراسم معمولی افطار را داشته باشیم لذا مواد خشک غذایی در اختیار مردم قرار گیرد. بسته های معیشتی  و کمک های غذایی در همه مساجد توزیع می شود.

رئیس جمهور گفت: از همه وزراء خواهش می کنم و به آنها تأکید می کنم در ماه رمضان برای رفاه مردم در جهت کاهش قیمت‌ها، اقدام کنند. سازمان تعزیرات بیش از ماه های دیگر نظارت کند. در این ماه رمضان از خداوند می خواهیم همه چیز آسان و راحت شود و سختی ها برطرف شود و عافیت و سلامتی برای مردم ایجاد شود تا مردم زندگی بهتری را هم تجربه کنند. باید کاری کنیم که مردم در سختی نباشند. همه وزرا و بخش اقتصادی ما باید بسیج شوند تا مردم ماه رمضان سختی را تجربه نکنند.

روحانی با بیان اینکه ما برای مردم راحتی می خواهیم، افزود: در حال حاضر عافیت و آسانی به این است که کادر درمان را کمک کنیم، خودمان هم پروتکل ها را مراعات کنیم. رفت و آمدها و دورهمی را محدود کنیم. چقدر خوب بود که نماز جماعت ها  و تلاوت قرآن دسته جمعی برگزار شود اما امسال چاره ای نداریم و باید به صورت انفرادی عبادت ها را انجام دهیم.

وی اظهار داشت: صدا و سیما و فضای مجازی باید بتوانند این کمبود را جبران کنند. همانطور که سال گذشته این کار را انجام دادند.

 دست ظالم را باید قطع کرد؛ تیر و مرداد ندارد

رئیس جمهور تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم بار سنگینی که دشمنان به دوش ما  انداخته اند یعنی بار تحریم و جنگ اقتصادی را قطع کنیم. باید به این ظلم پایان دهیم. بعضی می گویند دست ظالم باید قطع شود ولی می گویند در اردیبهشت و خرداد کراهت دارد. بگذارید رد شویم و به تیر برسیم.

روحانی با بیان اینکه دست ظالم باید قطع شود، گفت: ظالم کسی است که زندگی مردم را گروگان گرفته است و حتی در تهیه واکسن و مواد غذایی ما را اذیت می کند و بیش از سه سال است که این فشار بر روی مردم است. ما باید دست این ظالم را قطع کنیم. یک ساعت زودتر هم بتوانیم این کار را بکنیم باید انجام دهیم؛  تیر و مرداد ندارد.

وی گفت: ما چرا از مذاکرات می ترسیم؟ ما چرا از حرف زدن می ترسیم؟ مگر قرآن نمی گوید با کفار هم جدال احسن کنید. چرا از حرف زدن می ترسیم و فرار می کنیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ما قدرتمند  هستیم و نباید خود را ضعیف ببینیم، افزود: می گویند، می دانید روبروی شما چه کسی است. آمریکاست. اما  ما قدرتمندیم. در برجام آمریکا را سر جای خود نشاندیم از این رو در توان ما شک نکنید.

روحانی گفت: برخی می گویند اگر در کارخانه ای بخواهیم دستمال کاغذی تولید کنیم، توانمندیم اما اگر بخواهیم با ابرقدرت مذاکره کنیم، توانمند نیستیم، این در حالی است که ما توانمند هستیم. ما منطق قوی داریم و می توانیم دشمن را مجاب  و سرجایش بنشانیم. مگر عراق ۸ سال با ما جنگ نکرد. یک وقتی هم که قرار شد با عراق مذاکره کنیم، امام(ره) اجازه مذاکره داد.

وی با بیان اینکه ما در شهریورماه سال ۶۷ مذاکره با عراق را در ژنو آغاز کردیم،خاطرنشان کرد:  مذاکره ما دو سال ادامه یافت. آخرش هم صدام آن نامه ها را به مرحوم آیت الله هاشمی نوشت. ما نامه نوشتیم و نشستیم با آن آدم قدار که آن همه کشتار در ایران کرد، مذاکره کردیم.

از مذاکره وین نترسید

رئیس جمهور افزود: از مذاکره وین نترسید، بعضی ها می ترسند. آنقدر هم که شما نگران هستید که زود این مذاکره به نتیجه برسد و تحریم ها برداشته شود و در انتخابات مشکل پیدا نکنید، هم نیست. مذاکرات مشکلات خاص خود را دارد.

روحانی با اشاره به اینکه حضور مردم در انتخابات بسیار مهم است، اما هیچ فرد یا جناحی حق ندارد زندگی و معیشت مردم را برای انتخابات به گروگان بگیرد،تصریح کرد: اجازه دهید تحریم ها برداشته شود و مردم زندگی کنند. این به نفع حضور مردم در انتخابات است؛ هیچ جناحی ضرر نمی کند. بعضی ها فکر می کنند ضرر می کنند، اشتباه می کنند.

وی اظهارداشت: حرف ما روشن است، می گوییم آمریکا باید به شرایط ۲۰۱۵ بازگردد، همان شرایطی که برجام را امضا کردیم. باید به تیرماه ۹۴ برگردیم، به محض آنکه آمریکا اجرا کرد و ما دیدیم درست و عملیاتی است، ما هم به همه تعهداتمان برمی گردیم.

غنی‌سازی ۶۰ درصد و راه اندازی IR۶ پاسخ خباثت‌ها در نطنز است

رئیس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه استفاده از IR۶ و اینکه غنی سازی را به ۶۰ درصد رساندیم پاسخ خباثت‌های شماست، تصریح کرد: نمی‌توانید در نطنز جنایت کنید و ما ساکت باشیم. ما دو دست شما را یکی با IR۶ و یکی با غنی‌سازی ۶۰ درصد می‌بریم.

روحانی اضافه کرد: اگر شما می خواهید نسبت به فناوری صلح آمیز ایران اخلال ایجاد کنید و ما را اذیت کنید، ما باز هم در چارچوب قانون عمل می کنیم. کار شما تروریست هسته ای بود، کار ما کار قانونی است، قرار بودکاری را ۲۰ روز یا یک ماه دیگر انجام دهیم اما زودتر انجام دادیم.

وی گفت: اگر صهیونیست ها اقدامی علیه ما انجام دهند، پاسخ خواهیم داد. اولین پاسخ را گرفتند، اگر شما IR۱ را دچار مشکل کردید ما آن را جمع می کنیم و IR۶ می گذاریم تا متوجه شوید که نمی توانید ما را از این فناوری بازدارید. می خواهید دست ما در مذاکرات خالی شود اما ما نمی گذاریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما در نطنز پاسخی که دادیم این بود، به جای IR۱، ماشین های IR۶  را به کار گرفتیم و به جای غنی سازی ۳.۶ غنی سازی ۶۰ درصد انجام می دهیم، تصریح کرد: فعالیت های هسته ای ما صرفا و قطعا صلح آمیز و تحت نظر آژانس خواهد بود. غنی سازی ۶۰ درصد، ۲۰ درصد و حتی سه درصد ما صلح آمیز و تحت نظر آژانس است.

روحانی گفت: هر روزی که شما به تعهداتتان برگردید، ما هم به عین برجام بازمی گردیم. به شرط آنکه شما برگردید و ما ببینیم نه در زبان بلکه  واقعا عمل کرده اید، به قول معروف راستی آزمایی می کنیم، این زمان نمی برد و طول نمی کشد، بعضی ها چون بلد نیستند، می گویند راستی آزمایی، ما بلد هستیم، غصه نخورید. ما می دانیم راستی آزمایی چقدر زمان می برد، زمان زیادی نمی برد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وزیر نفت ما گفت، نفت را می‌فروشد، و گفت کشتی من در جایی که باید پهلو بگیرد پهلو می‌گیرد، بیمه ما عنوان کرد کار ما انجام می‌شوند، بانک مرکزی گفت، پول ما آزاد است و به خوبی آن را جابجا می‌کنم، این موضوعی نیست و زمان زیادی نمی‌برد. وقتی دیدید به تعهدات خود عمل می‌کنند ما هم به تمام تعهداتمان برمی‌گردیم به شرطی که آنها به تمام تعهداتشان برگردند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مسیری که امروز اتخاذ کردیم، مسیری است که مردم می‌خواهند،افزود: ۲۴ میلیون رأی با رئیس‌جمهور سخن می‌گوید. ۷۳ درصد مردم که در انتخابات شرکت کردند، با ما حرف می‌زنند. ما خواست و نظر مردم را تا لحظه آخر اجرا و عملیاتی می‌کنیم.

دست ما را بازبگذارید در ۱۰۰ روز آخر تحریم را می‌شکنیم

روحانی گفت: ما همان‌طور که در ماه اول عمل کردیم، در ماه آخر هم عمل می‌کنیم. ما تحریم را در ۱۰۰ روز اول شکستیم. دست ما را بازبگذارید در ۱۰۰ روز آخر نیز تحریم را می‌شکنیم. قرار ما با همه وزرا آن است که تا لحظه آخر فعالیت کنیم. ما در همه پنجشنبه‌های پیش‌رو افتتاح‌های بسیار مهمی داریم.

وی با بیان اینکه فردا شاهد افتتاح‌های بزرگی در وزارت نفت خواهیم بود،اظهار داشت: در بخش آب و برق تا پایان مرداد ماه، ۱۷۳ طرح بسیار مهم افتتاح خواهد شد؛ از جمله پنج سد مهم ملی، ده‌ها نیروگاه و تصفیه‌خانه آب و فاضلاب افتتاح خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت خود را متعهد به وظایفی می‌داند که بر دوش آن است،گفت: چارچوب‌ مذاکرات را رهبری به خوبی مشخص کردند، ما در همان چارچوب فعالیت می‌کنیم. طرف بدهکار ما آمریکا است. آمریکا به تعهدات خود عمل کند و دست از تحریم بردارد. خواهند دید ما هم بعد از راستی‌آزمایی به همه تعهداتمان بازخواهیم گشت.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 29
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  21 0
  هر کسی که می‌تواند واکسن کرونا را وارد کند بعد اونوقت کدوم نهادی بایدتضمین بده که واکسنها سالم هستن
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
   11 0
   همه مردم می گویند سفرهای نوروزی و باز گذاشتن راهها باعث افزایش مبتلایان به کرونا شده است. آنوقت شما می گویید نه؟!!!
  • IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
   11 0
   آقای روحانی هنوز فکر می کند روزهای اول انتخابات است و 24 میلیون طرفدار دارد.
  • IR ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
   8 0
   ما به عوام فریبی دولت روحانی عادت کرده ایم
 • IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  14 0
  خرید واکسن کرونا مثل بقیه خریدها نیست . باید پیش خرید می کردند و در زیان واکسن سازان شریک می شدند . اول باید پول بدهید اگر کارخانه توانست واکسن تولید کند شما هم واکسن تحویل می گیرید و اگر نتوانست تولید کند شما هم بخشی از پولتان را از دست می دهید . حالا برای خرید واکسن دیر است باید یکسال پیش خرید می کردند.
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  16 0
  دوباره خدا میدونه میخواد رانت ارز نیمایی به کی بده که بره بجاش ماشین لوکس وارد کنه. بعد هم شما بفرما دون برای کی می پاشی، واردات واکسن بله اما نه از هرجایی. شما حق نداری با سلامت مردم بازی کنی
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  15 0
  مقصر اصلی پیک چهارم کرونا خودتی تفره نرو
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  13 0
  پس بگو چرا توی ایام عید زیر بار بستن راهها نرفتی و همه جا رو باز گذاشتی. تا آمار ابتلا بالا بره... عده زیادی فوت کنند... شرایط بحرانی نشون بدیم... و نهایتا واردات واکسن از هرجایی و توسط هرکسی. درسته؟
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  9 0
  حضرت۱۰۰روزه شماتحریمهارو تو۱۰۰روزاول۹۲ برداشتین پس چرا؟روفقات واکسن نمیدن. راستی حرف بدون عمل ماند؟!پس بهترین کار سکوت واجازه کاربه متخصصینه البته سکوت درماه مبارک هم اجراللهی داره
 • سید IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  10 0
  اگر سفرها عامل نبود چرا قبل عید آرامش برقرار بود؟! خدا همه دروغگوها و دغل بازهارو رسوا کنه به حق آه مظلوم.
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  4 0
  عراق و افغانستان جزو کشورهای جهان نیستند
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  10 0
  کسی که مطلع باشد و به روز باشد می تواند تک تک جملات رئیس جمهور حسن روحانی را رد کند و سخنانش برای کسی خوب است که بیخبر است
 • سعید IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  9 0
  این چه منطقیه آخه؟ اگر در مسئله به این مهمی که مستقیم با جون مردم در ارتباطه، صرفا به خواهش و تمنا اکتفا کنیم و از هیچ اهرمی استفاده نکنیم کار احمقانه ای کردیم. شما از فردا کل چراغهای راهنمایی و رانندگیو خاموش کن، به مردم بگو خودشون باید حق تقدم را رعایت کنند. شهر به جه روزی در میاد؟ خدا یه جو عقل بده.
 • مجید دلبندم IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  11 0
  بر فرض که سفرها همه‌ی دلیل موج چهارم نباشه که کارشناسان میگن دلیل اصلیش که ویروس جهش یافته را از خوزستان گسترشگسترش داد همونه . ولی اگر هم بر فرض نباشه چرا همین یک راه را نبستی؟ چرا رو نظر خودت پافشاری کردی و مرگ به مردم هدیه دادی؟ دلیل دیگه‌‌اش هم صف های زیادی بود که سر مرغ و روغن درست کردید. به هر حال اگه تو این دنیا هم گرفتار نشی ،آخرتی هست که جواب کشتت مردم را باید به خانواده‌های زجر کشیده بدی. چندی پیش پدر و مادر دو بچه‌ی ۵ ساله و ۶ ماهه تو اصفهان مردند و دو تا بچه بی کس و کار باید برن بهزیستی. آینده این بچه‌ها را هم از پشت شیشه ماشین خوب میبینی؟
 • DE ۱۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  6 0
  هر کسی که می‌تواند کرونا را وارد کند تا مردم تهییج شوند بریزن تو خیابون نه نه بخشید منظور واکسن کرونا بود / علت موج چهارم، فقط سفرها نیست علتش این بود که من فک کردم کرونا رفته پیک نیک . خب ما حالا میخواستیم یه خودی نشون بدهیم فکر کردیم اگه بگیره چی میشه تمام دانشمندان و اطبا و دکترها میان پشت سرم . با سِرُم اشتباهی نگیرید.
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  10 0
  آره دیگه ذرت کپک زده است که هر ننه قمری وارد کنه ، تصمیماتشون هم مثل بقیه کارهاشون به هم میاد
 • حسن IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  7 0
  اقای روحانی.در استان ولنجک به استراحت بپرداز هم شما راحتی هم ملت
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  4 0
  خدایا خودت رحم کن . باز چه خوابی واسه ملت دیده . بوی توطئه میاد
 • منصور IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  8 0
  اگر سفرها باعث نیست پس راه نجف و کربلا را باز کن! کلهم فی قلوبهم مرض هستید
 • US ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  5 0
  من موندم این چجوری خونه خودشو مدیریت میکنه یعنی آخره مدیریته یه بار نشده مسئولیت گند هایی که زده بر عهده بگیره
 • حسین IR ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  3 0
  ارز جهانگیری بده تمام فک و فامیلاتون وارد کننده میشن البته اونا بیشتر تخصص دارن ارز بگیرن وارد نکنن اینم خوبه ینی ضررش کمتره مثل همه این سالها ارزهای جهانگیری رفت چیزی جاش نیومد روزهای آخری طایفه هزار فامیلت رو نا امید نکن
 • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  4 0
  اره راست میگه تنها سفر ، علت موج چهارم نیست بلکه خود روحانی هم هست
 • IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  3 0
  اون روزایی که آمار کشته شدگان کرونا زیر ۱۰۰ نفر بود، رعایت مردن ۹۰ درصد بود؟؟!! وقتی از خونه و محل کارت تکون نمی خوری و بیرو نمی ری نتیجش می شه همین تحلیل های آبکی!!!
 • احمد IR ۱۶:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  0 0
  طنزبود ؟
 • IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  0 0
  دچار جهل مرکب...!!!
 • علیرضا IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  0 0
  اگر علت سفرها نیست چرا راه شهرها را بستید؟! لابد هست که راه‌ها بسته شده.!!!
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  1 0
  مردم همینطوری الکی با کرونا دارند می‌میرند واکسن هم آزاد بشه هرکس دلش خواست بیاره. هیچی دیگه اینطوری مردم را حتما محکم ازبین می‌برید اصلا هدفتان همینه...!
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
  2 0
  واکسن نخود لوبیا نیست که هرکس وارد کند حساب کتاب دارد نباید به مردم ضرر بزندرو چه حسابی میگی هرکس که خواست واکسن وارد کند.؟!
 • DE ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۷
  1 0
  هر کسی که می‌تواند واکسن کرونا را وارد کند حالا فله ای دله یی گله یی کیلویی خرواری ...چون کرونا باز از پیک نیک برگشت لامصب زد زیر قولش.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس