کد خبر 1179488
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۸
تایید نقش پلیس در قتل «جورج فلوید فرانسه»

گزارش جدیدی که اخیراَ منتشر شده نقش نیروهای پلیس فرانسه در مرگ یک شهروند سیاه‌پوست این کشور را تایید می‌کند.

به گزارش مشرق، گزارشی که اخیراً منتشر شده نشان می‌دهد اقدامات پلیس فرانسه به مرگ «آداما ترائوره» در بازداشت پلیس منجر شد؛ قتلی که اعتراضات زیادی را در سراسر فرانسه به همراه داشت.

رسانه‌های فرانسوی به نقل از گزارش چهار دکتر بلژیکی که از سوی بازرسان این پرونده مامور تحقیق در خصوص علت مرگ این فرد شده بودند، اعلام کردند ترائوره به احتمال زیاد دچار گرمازدگی شده بود اما نقش روند مرگبار دوره خفگی بر اثر فشار فیزیکی را نمی‌توان منتفی دانست.

به گزارش شبکه روسی «آرتی»، این پزشکان افزودند: مانور مهار افسران پلیس و در درجه کمتر شرایط زمینه‌ای در نهایت به مرگ این مرد جوان منجر شد.

در بخشی از این گزارش گفته شده که اگر افسران پلیس او را روی زمین میخکوب نکرده بودند، شرایط این مرد سیاه‌پوست دچار تغییرات شدید و ناگهانی نمی‌شد. طبق این گزارش، دکترها معتقدند این مرد به دلیل قرار گرفتن در موقعیت فعالیت فیزیکی کوتاه مدت اما شدید تحت فشار آدرنرژیک و گرما جوی دچار گرمازدگی شد.

بیشتر بخوانید:

اردوغان خطاب به واشنگتن: از حوادث آمریکا خجالت نمی‌کشید؟!

وضعیت آمریکا در دوران پساترامپ؛ نابرابری، نژادپرستی و دوقطبی سازی

به گزارش رادیو «اینفو» فرانسه، کارشناسان دریافتند که دست بند زدن به دستان این فرد از پشت به درگیر شدن او با مشکلات تنفسی نقش داشته است.

در سال ۲۰۱۶، ترائوره که اصلیت او به مالی برمی‌گشت، برای گرفتن جشن تولد ۲۴ سالگی خود همراه برادرش، به حومه شمالی پاریس رفت. زمانی که این دو برادر با هم بودند، پلیس که به دنبال برادر مقتول بود، به سمت آن‌ها رانندگی می‌کند. از آنجا که ترائور همراه خود کارت شناسایی نداشت، تلاش می‌کند از دست پلیس فرار کند اما بازداشت می‌شود.

سه افسر پلیس بعد از بازداشت وی خود را روی بدن او می‌اندازند تا مهارش کنند. در همین حین او هوشیاری خود را از دست می‌دهد و سرانجام در بازداشت پلیس جان می‌دهد.

بعد از این حادثه افسران پلیس دخیل در آن تبرئه شدند اما این اقدام به نماد وحشیگری و خشونت پلیس تبدیل شد و بعد از قتل مشابه «جورج فلوید» در آمریکا در سال ۲۰۱۹، وی به «جورج فلوید فرانسه» شناخته می‌شود.

بعد از قتل فلوید، ده‌ها هزار نفر در فرانسه در همبستگی با معترضان ضد نژادپرستی و خشونت پلیس در آمریکا به خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور آمدند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس