رژیم اسرائیل|هشدار درباره از بین رفتن رویای قدیمی اشغالگران/کارشناسان : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

همزمان با تاکید یک سازمان حقوق بشری در مناطق اشغالی بر نژادپرست بودن رژیم صهیونیستی، کارشناسان صهیونیست هم درباره پیامدهای توافق نفتی با امارات هشدار دادند.

به گزارش مشرق، یک ژنرال صهیونیست گفت نادیده گرفتن عملی خواسته های فلسطینیان از سوی اسرائیل برای تشکیل دولت آنها منجر به دولت دوگانه قومیتی(یهودی، مسلمان) می‌شود، با وجودی که جنبش صهیونیست به اینجا نیامده است که دولت دوگانه قومیتی را ایجاد کند، ما به اینجا(سرزمین فلسطین) آمده ایم تا دولت یهودی را برپا کنیم، در غیر این صورت، رویای صهیونیستی از بین خواهد رفت، درست است که ماه راه حل سحرآمیز نداریم، ولی مسئله امنیتی در جدایی از فلسطینیان بسیار پیچیده است و این دلیلی است که دولت اسرائیل مجبور است همواره با آن تعامل کند.

بیشتر بخوانید:

درخواست تل‌آویو از دولت بایدن درباره کشورهای عربی

ماتان ویلنائی معاون رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی و وزیر سابق علوم این رژیم و رئیس آنچه جنبش فرماندهان امنیتی حامی اسرائیل خوانده می‌شود در گفتگو با مجله یسرائیل دیفنس گفت به جدایی از فلسطینیان نیاز داریم، زیر در دهه های اخیر پس از سال ۱۹۶۷ میلادی، اسرائیل گامهایی برای جدا کردن کرانه باختری از نوار غزه تحت عنوان طرحهای تفرقه بینداز حکومت کن، برداشته است و امروز سه ساختار وجود دارد که شامل اسرائیل، نوار غزه و کرانه باختری است و در کنار تقسیم جغرافیایی، اقدامات مالی وجود دارد که سبب شده تشکیلات خودگردان فلسطین از نظر اقتصادی متکی به اسرائیل باشد.

وی افزود صدها افسر در ارتش اسرائیل و دستگاه امنیت عمومی(شاباک) و موساد بر این باورند که دولت دوگانه قومیتی، فاجعه ای برای اسرائیل خواهد بود، زیرا در سال ۲۰۲۲ انتظار می رود که جمعیت مسلمانان و یهودیان میان دریا و رود برابر شود که معنایش این است که دولت دوگانه قومیتی(مسلمان، یهودی) به معنای پایان دولت یهودی خواهد بود به ویژه با توجه به اینکه فلسطینیان در مقابل ما هستند و نمی توان از آنها اجتناب کرد، حتی اگر به صلح با کشورهای خلیج فارس، مغرب و سودان دست یافته باشیم.

بیشتر بخوانید:

شکست آمریکایی-صهیونیستی در یمن

وی ادامه داد ما به جدایی از فلسطینیان نیاز داریم، زیرا باقی ماندن میان آنها وضعیت را بسیار پیچیده خواهد کرد، با دانستن این مسئله که اجتناب از این مشکل هم راه حل نیست، همانطور که در خلال انتخابات دسامبر ۲۰۱۹ رخ داد، با وجود تنوع احزاب اسرائیلی، هرگز به مسئله فلسطین پرداخته نشد، گویی هیچ مشکلی وجود ندارد، اوضاع داخلی ما منتظر انفجار است، با وجودی که هیچ رهبری فلسطینی برای تعامل با ما در حال حاضر وجود ندارد، ولی می توان گامهایی برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع برداشت.

این ژنرال صهیونیست گفت ما خواهان تضعیف تشکیلات خودگردان نیستیم، در نهایت باید با فلسطینیان تعامل کنیم، ولی در زمینه اقتصادی این مسئله روشن نیست که چه طرحی ممکن است کرانه باختری را به سمت استقلال اقتصادی سوق دهد و اینکه اگر دولت فلسطین خواستار فرودگاه، ارتش و بندر نظامی در غزه شود، چه اتفاقی خواهد افتاد، پاسخ به چنین سئوالاتی همچنان پیچیده است.

ژنرال صهیونیست اعتراف کرد جدایی میان نوار غزه و کرانه باختری سیاست اشتباه اسرائیل بود با وجودی که تعامل با غزه باید یک طرح جداگانه از طریق حمایت اقتصادی و آتش بس باشد، بدون اینکه مشخص نیست چگونه می توان به آتش بس با حماس دست یافت، هر چند غزه قادر نیست تبدیل به ساختار اقتصادی جدایی از اسرائیل(فلسطین اشغالی) شود، در حالی که کرانه باختری هر ساله هزینه ۵۲ میلیارد شیکلی بر ما تحمیل خواهد کرد.

یک سازمان حقوق بشری در مناطق اشغالی : اسرائیل دولتی نژادپرست است

سازمان حقوق بشری بیتسلیم در مناطق اشغالی در گزارشی اذعان کرد که اسرائیل یک دولت نژادپرست است که به سرکوب فلسطینیان می پردازد.

سازمان بتسلیم تاکید کرد اسرائیل دولت نژادپرست(آپارتاید) است و برای تحقق و تداوم برتری یهودی در مساحت جغرافیایی از رود(اردن) تا دریا( دریای مدیترانه) تلاش می کند.

این سازمان خاطر نشان کرد هر منطقه ای که اسرائیل بر آن مسلط است چه در داخل خط سبز و کرانه باختری، شرق قدس و نوار غزه، نظام واحدی در آن برقرار است که بر اساس اصل یک ناظم مبتنی است،اینکه برتری جماعتی از انسان‌ها(یهودیان) بر گروهی دیگر(فلسطینیان) ادامه داشته باشد.

در گزارش این سازمان با اعتراف به اقدامات تجاوزکارانه و سرکوبگرانه و نژادپرستانه اشغالگران قدس علیه صاحبان اصلی سرزمین فلسطین تصریح شده است یک نظام نژادپرستانه اسرائیلی وجود دارد که در عرض یک شبانه روز ایجاد نشده است بلکه نشانه های آن به مرور زمان آشکار شده است.

کارشناسان صهیونیست : توافق نفتی با امارات بمبی ساعتی است

خبر دیگر اینکه شماری از کارشناسان صهیونیست هشدار دادند که توافق نفتی امضا شده میان اسرائیل و امارات برای انتقال نفت از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی همچون یک بمب ساعتی است.

این کارشناسان صهیونیست فاش کردند که با ارسال نامه ای به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درباره نشت نفتی و از بین رفتن صخره های مرجانی نادر در ایلات(در مناطق اشغالی) در صورت راه اندازی خط انتقال نفت میان دریای سرخ و دریای مدیترانه به موجب توافق امضا شده میان ابوظبی و تل آویو هشدار داده اند.

سور سورکیس نویسنده صهیونیست در گزارشی در رسانه های اسرائیلی نوشته است بیش از ۲۰۰ زیست شناس اسرائیلی و بین المللی از دولت اسرائیل خواسته اند طرحهای تبدیل خطوط قدیمی به خطوط انتقال نفت خام از خلیج فارس به جنوب اروپا از طریق فلسطین اشغالی را از ترس بروز فاجعه زیست محیطی متوقف کند با توجه به اینکه نشانه هایی مبنی بر بروز فاجعه نشت نفتی وجود دارد.

اکتبر سال گذشته بود که ایتسیک لیوی رئیس شرکت خطوط انتقال اروپایی آسیایی که در مالکیت رژیم صهیونیستی است- که شرکت خطوط انتقال ایلات به عسقلان سابق است- یادداشت تفاهمی را با هشام عبدالحمید احمد رئیس شرکت اماراتی امضا کرد که یک ابتکار مشترک اسرائیلی اماراتی برای انتقال نفت و مشتقات نفتی از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی به شمار می رود.

نویسنده صهیونیست در این باره گفت امضا کننده نامه خطاب به نتانیاهو درباره پیامدهای این طرح مشترک اسرائیلی اماراتی برای انتقال نفت و مشتقات نفتی از دریای سرخ به دریای مدیترانه از طریق فلسطین اشغالی و بروز فاجعه زیست محیطی هشدار داده اند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس