کد خبر 1159780
تاریخ انتشار: ۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
لطیفی: خواهش می کنم به داوری های لیگ یک ورود کنید/ چطور داور مقابل رایکا کارت قرمز را زرد کرد؟

سرمربی تیم فوتبال چوکا تالش گفت: مگر می‌شود داور کارت قرمز بدهد، نیمکت حریف به زمین بریزد و او هم کارت قرمز را زرد کند؟

به گزارش مشرق، علی لطیفی در مورد شرایط تیم چوکا پس از بازی هفته ششم اظهار داشت: خوشحالم تیمی که همه فکر می کردند گزینه سقوط است طوری شکل گرفته که شاید خود هواداران هم باورشان نشود شرایط فنی و رشد تیمی خیلی خوب بوده، هرچند انتظار خودم بیشتر از این است. با این حال فکر می کردم ۶تا۸ هفته برای پیاده کردن تفکراتمان زمان نیاز است اما به خاطر تاکتیک پذیر بودن بازیکنان توانستیم زودتر به هماهنگی برسیم.

وی با اشاره به سختی های کار اضافه کرد: چون یارگیری تیم بالانس نبوده، در این ۴ بازی ۸ بازیکن را در پست غیر تخصصی به کار گرفتیم و از خط دفاع تا پست مهاجم، بازیکنان را جا به جا کردیم که این مساله خیلی آزارمان داد. ما دروازه بان بزرگسال نداریم. دو دروازه‌بان جذب شده‌اند که هردو زیر ۲۳ سال هستند در حالیکه پنجاه درصد یک تیم دروازه‌بان است.

بیشتر بخوانید:

پیروزی استقلال مقابل چوکا در دیداری دوستانه

سرمربی تیم چوکا در خصوص بازی هفته ششم مقابل هوادار تهران گفت: با تیمی بازی کردیم که منظم و پرامکانات است. در نیمه اول خوب نبودیم اما در نیمه دوم طوری کار کردیم که رضاعنایتی سرمربی آن‌ها تبریک گفت و عنوان کرد سخت‌ترین بازی خودشان را انجام دادند. ۷-۸ موقعیت مسلم گلزنی ایجاد کردیم  آن هم با تیمی که حضورمان در آن فقط حدود ۲۰ روز شده است. در حالیکه هر مربی در هر تیمی به حداقل ۲ ماه زمان نیاز دارد تا برنامه‌هایش را پیاده کند.

لطیفی با اشاره به بازی‌های هفه اول و دوم چوکا اظهار داشت: چوکا با دو باخت اول فصل شخصیت و روحیه تیمی را از دست داده بود. همه فکر می‌کردند گزینه صددرصد سقوط است ولی خوشبختانه به لطف خدا و غیرت بچه‌ها کاری کردیم که همه الان چوکا را تیمی با شخصیت در زمین می‌شناسند.

وی در مورد کمبود امکانات تیم گفت: اما از نظر امکانات اصلا شرایط خوب نیست. وقتی برانکارد نیست و بازیکن ما بازیکن مصدوم حریف را بیرون می‌برد شما تا انتهای قصه را بخوانید. شاید ما تنها تیم در بین تیم‌های لیگ برتری، لیگ یکی و لیگ دویی باشیم که هنوز بازیکنانمان لباس گرم ندارند. البته من با بودجه‌ای که داریم قول دادم تیم را حفظ کنم و شاید هرکس دیگری بود این قول را نمی‌داد اما با تکیه بر توانمندی‌های خودمان، ایمان به خدا و پتانسیل بازیکنان این کار را می‌کنیم. با اینحال برای حفظ تیم در لیگ یک نیازمند یک سری امکانات در حد کمترین هستیم.

سرمربی چوکا تصریح کرد: مدیرعامل باشگاه هزینه سفر و هتل را پرداخت می‌کند اما به صرف این نمی‌توانیم بگوییم کار درست پیش می‌رود. حدود سه هفته است منتظر لباس گرم هستیم. در بازی با هوادار دوسه بازیکن ما سرما خوردند و تب کردند. تنها چیزی که به ما امید می‌دهد حمایت هواداران است. آن‌ها از فوتبالی که می‌بینند لذت می‌برند و از کار تیم رضایت دارند. باید دو بازی اخیر را می‌بردیم اما به خاطر مسائل داوری به ویژه در بازی با رایکا این اتفاق نیفتاد.

لطیفی با اشاره به تصمیم بحث برانگیز داور در بازی چوکا و رایکا گفت: مگر می‌شود داور کارت قرمز بدهد، نیمکت حریف به زمین بریزد و او هم کارت قرمز را زرد کند؟ از قبل بازی حرف و حدیث‌های زیادی مطرح بود و در بازی هرچه جلوتر رفتیم این حرف‌ها خودشان را نشان دادند. کمک چهارم به قدری با نیمکت نشینان و کادرفنی رایکا خوش و بش می‌کرد که واقعا برایمان عجیب و غریب بود. در اواسط نیمه اول بود که بازیکن ما در موقعیت تک به تک قرار داشت اما بازیکن حریف او را به زمین زد.

وی افزود: متاسفانه برخی کارشناسان برای اینکه هوای داور را داشته باشند حقایق را زیر سوال می‌برند. من کندترین بازیکن ایران را مقابل سرعتی ترین دروازه بان می‌گذارم. اگر آن گلر به بازیکن رسید فوتبال را کنار می‌گذارم. خواهش می‌کنم به داوری‌های لیگ یک ورود کنند. من به داور بازی اطمینان و اعتماد دارم اما او به شدت تحت تاثیر عوامل بود. به نظرم داوران بدون اینکه قصد و غرضی داشته باشند ناخودآگاه به نفع تیم‌های زوردار می‌گیرند و ناخودآگاه تیم‌های کم بضاعت و کم امکانات سرشان بریده می‌شود.

لطیفی در توضیح این ماجرا گفت: داور به بازیکن رایکا کارت قرمز داد اما نیمکت نشینان حریف به همراه داور چهارم و عوامل ناشناس به سمت داور رفتند و فشار آوردند. داور چهارم داور وسط را کنار کشید و گفت کارت را برگردان، او هم کارت را عوض کرد. اگر آن توپ گل می‌شد ما جلو می‌افتادیم و شاید روند بازی عوض می‌شد. داور خطا گرفت و کارت زرد داد. توجیهشان هم این بود که احتمال داشت دروازه‌بان به توپ برسد! این اتفاق تمرکز تیم ما را به هم زد. بعد از آن در یک صحنه بازیکن حریف روی تعلل مدافعین ما توپی را گرفت و گل زد.

سرمربی چوکا ادامه داد: با اینحال در نیمه دوم به قدری حمله کردیم که نادردست نشان سرمربی رایکا از ما تمجید کرد و گفت بهترین تیمی بودیم که مقابلشان بازی کردیم. در بازی با هوادار هم همین اتفاق افتاد. هوادار یک تیم مدعی است اما در نیمه دوم، ما مقابل آن‌ها مثل یک مدعی بازی کردیم. از دقیقه ۸۰ تا ۹۰ این بازی سه چهار موقعیت مسلم گل داشتیم. حتی در دقیقه ۹۰ یک توپ را از روی خط برگرداندند.

وی در خصوص روند رو به رشد چوکا عنوان کرد: در شروع کار دو بازی خوب مقابل استقلال خوزستان و گل ریحان البرز انجام دادیم و ۴ امتیاز گرفتیم. رشد فنی و تیمی ما فوق‌العاده بوده و به همین خاطر هواداران به ما محبت دارند که این مساله برایمان قوت قلب است. شاید کسی باور نکند این همان تیمی است که مقابل خیبر و ملوان چند گل خورد و حتی یک موقعیت هم نداشت اما فکر می‌کنم فقط در دو بازی اخیرمان که امتیاز دادیم، ۱۲-۱۳ موقعیت گلزنی داشتیم. با اینحال باید روی چارچوب شناسی و زدن ضربات آخر بیشتر کار کنیم.ضمن اینکه گل‌هایی که خوردیم تاکتیکی نبودند و فقط روی اشتباهات فردی بود و این مساله من را اذیت می‌کند.

لطیفی در مورد برگزاری مسابقات لیگ دسته اول و شرایط غیر استاندارد آن در همه زمینه‌ها مانند زمین گفت: چوکا سال گذشته به لیگ یک صعود کرد. این تیم تمام امتیازاتش را در زمین خودش گرفت اما امسال به خاطر ابعاد زمین از بازی در زمین خودمان محروم هستیم و این برای ما یک پوئن منفی است. عملا در همه بازی‌ها مهمانیم. داشتن امکانات موضوع مهمی است. مس رفسنجان و آلومینیوم اراک که از لیگ یک به لیگ برتر رفتند، دو تیم ثروتمند هستند که با سرمایه‌گذاری نجومی صعود کردند. امکانات آن‌ها در نتایجشان تاثیر گذار بود.

وی ادامه داد: آن‌ها حدود ۳۰میلیارد هزینه کردند ولی امسال چوکا شاید در نهایت ۲ تا ۲.۵ میلیارد بودجه دارد. بعضی از بازیکنان ما فقط ۵درصد گرفته‌اند، بعضی هم هیچ پولی نگرفته‌اند و بازی می‌کنند. مسئولان شهرها باید به هواداران احترام بگذارند. باید سرمایه گذاری و امکانات را فراهم کنند. چرا باید یک بازیکن بازیکن مصدوم حریف را روی کولش بگذارد تا برای مداوا به بیرون از زمین ببرد؟! این خنده دار است. فوتبال در کشورها تاثیرگذارترین پدیده اجتماعی است که با سرمایه‌گذاری در آن از کج‌روی‌ها و ناهنجاری‌های زیادی جلوگیری می‌شود.

سرمربی چوکا با اشاره به حمایت هواداران از این تیم اظهار داشت: در این مدت به قدری تحت تاثیر محبت هواداران قرار گرفتم که با اینکه پیشنهادی از یک تیم خوب داشتم خداشاهد است خجالت کشیدم بگویم می‌خواهم بروم. مسئولان باید به تیم‌هایی مانند چوکا رسیدگی کنند. این تیم‌ها اگر امکانات کافی را داشته باشند من مربی هم با خیال راحت کار می‌کنم تا بتوانیم نتایج خوبی بگیریم.

لطیفی با ابراز ناراحتی از برخی رفتارهای رسانه‌ای عنوان کرد: بازی ما مقابل تیم هوادار خوشبختانه از شبکه باران به صورت زنده پخش شد. در این بازی ما موقعیت‌های خیلی خوب زیادی داشتیم که سه چهار موقعیتمان، موقعیت مسلم گلزنی بود. اما برخی رسانه‌ها که فیلم خلاصه بازی را منتشر کردند، موقعیت‌های ما را نادیده گرفتند. شاید به صرف اینکه ما بی پول هستیم اینطور به ما ظلم می‌شود. نباید اینطور باشد که چون پول نداریم موقعیت‌های ما را نشان ندهند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس