کد خبر 1152034
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳

امروزه پنجره دوجداره یکی از پرکاربرد ترین موارد استفاده در ساختمان ها می باشد. رنگ پنجره دوجداره در دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان تاثیر بسزایی دارد

این روزها با سرد شدن هوا و بهای بالای قیمت انرژی های حرارتی از یک سو و از سویی دیگر وجود طیف وسیعی از آلودگی های صوتی در شهرهای بزرگ شرایط را برای ارائه راه حل هایی که بتواند آپارتمان نشین ها را در حل این مسائل کمک کند، راهنمایی می کند. از اینرو راه حل استفاده از پنجره های دوجداره برای مقابله با سرما و نیز آلودگی صوتی بپردازیم.

امروزه کارشناسان انرژی به این نتیجه رسیده اند که ۴۰ درصد اتلاف انرژی ساختمان ها از طریق پنجره ها است. یکی از مهمترین راه های جلوگیری از این اتلاف انرژی استفاده از درب و پنجره دوجداره با شیشه‌های دوجداره است، به طوری که در حال حاضر ۷۰ درصد ساختمان های قاره اروپا از این نوع درب و پنجره دوجداره بهره می برند.

عموما پنجره های دوجداره، با عنوان فنی UPVC(Unplasticised Poly Vinyl Chloride) شناخته می شوند هرچند که در کشور ما واژه پنجره دوجداره به پنجره هایی که قاب آن از جنس های فلزی بوده و شیشه آن دوجداره می باشد نیز گفته می شود.

این ماده یک نوع ترموپلاست مدرن متشکل از مشتقات اصلی نفت خام و نمک طعام است.

علاوه بر این نوع پنجره دوجداره ، امروزه پنجره های دیگری نیز با عنوان پنجره های چوبی، آلومینیومی و آهنی دوجداره نیز به خریداران پیشنهاد می شود که بعضا در کنار قیمت مناسب تر، برخی از ویژگی های اصلی پنجره های دوجداره را دارا نمی باشند. لذا در این مقاله ضمن مقایسه انواع این پنجره های موجود در بازار، به شناخت پنجره های اصلی دوجداره (UPVC) می پردازیم.

نکات مهم در خرید پنجره دوجداره

· حتی المقدور پنجره دوجداره کشویی را انتخاب نکنید چون تا میزان ۷۰ درصد عایق می باشد.

· اگر از آلودگی صوتی رنج می برید و می خواهید برای همیشه و با یکبارهزینه از شر این موضوع رهایی پیدا کنید حتما از پنجره دوجداره سری ۷۰ ویستابست با یراق دوحالته roto آلمان و شیشه دوجداره و یا سه جداره ای که یک جدار آن لمینت شده باشد استفاده نمایید. با یک بار هزینه این مشکل را حل کرده اید.

· از یراق roto آلمان استفاده کنید.

· از شیشه دوجداره استاندارد استفاده کنید. برند ونوس شیشه نوع شیشه دوجداره را دارد.

· از تولید کننده ای خرید نمایید که کد نمایندگی معتبر ویستابست را داشته باشد و مورد تایید ویستابست باشد.

· نمونه پنجره ها تولید شده توسط آن شرکت را بازدید کنید و با چند تن از مشتریان آن شرکت که قبلا مشکل صدا و گرد و غبار را داشته اند و این مشکل آنها حل شده است ، صحبت کنید.

· در هنگام قرارداد از تولید کنند بخواهید دفترچه الزامات فنی ویستابست را بصورت مهر و امضاء شده پیوست قرارداد نماید.

· جهت پنجره با ابعاد بزرگ هرگز درخواست پنجره upvc ندهید، از پنجره آلومینیومی ترمال بریک دهید.

· بررسی رزومه کاری شرکت

· حتما حتما در نصب پنجره باید از فوم پلی ارتان باید استفاده گردد.

ساختار دوجداره:

اساس پنجره دوجداره، شیشه دوجداره آن است. سیستم شیشه دو جداره شامل دو یا چند لایه شیشه که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تادور آن ، از هم جدا شده اند.

فضای بین شیشه ها را می توان با هوا یا گاز آرگون (عایق حرارتی) وهمچنین گازSF6 (عایق صوتی) و یا ترکیبی از هردو با فشاری تقریبا معادل فشار هوا پر نمود. در شیشه های دو جداره غالباً از اسپیسرهای آلومینیمی استفاده می شود که درون اسپیسر را با ماده رطوبت گیر (سیلیکا ژل) پر می کنند که این ماده سبب جذب رطوبت هوای مابین دو شیشه می گردد و توسط مواد درزگیر مناسب ، کاملاً آب بندی شده است.

انواع درب و پنجره دوجداره درب و پنجره های UPVC:

درب و پنجره دوجداره با یراق یک طرف بازشو ( Single Opening )

درب و پنجره دوجداره با یراق دو طرف بازشو ( Double Opening )

درب و پنجره دوجداره با یراق کشویی ( Sliding )

درب و پنجره دوجداره UPVC فرانسوی با مولیون متحرک ( French Window )

کدام پنجره دوجداره  را تهیه کنیم؟

در صورتی که قیمت پنجره دوجداره از مواد مرغوب ساخته شود و نکات عایق بندی در ساخت آن و نیز ساخت شیشه دوجداره صورت پذیرد، می توان به آنچه از نصب این نوع پنجره های انتظار داشت دست یافت. اما با قیمت بالای استفاده از مواد مرغوب، پنجره های دارای قاب آلومینیومی که از شیشه های دوجداره استاندارد استفاده می کنند به عنوان جایگزینی مناسب مطرح شده است. در مورد عدم عایق بودن قاب آن در مورد حرارت، سازندگان معتقد هستند که این تلفات حرارتی کمتر از ۱۰% است و با توجه به قیمت تمام شده آن، عدم تغییر شکل با گذشت زمان و رنگ پذیری مناسب آن، گزینه ای قابل بررسی در انتخاب پنجره دوجداره است.


** این محتوا تبلیغاتی است

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس