کد خبر 1151361
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
اتفاق جدید در بودجه ۱۴۰۰/ اعتبار ۵ هزار میلیاردی برای ساخت مسکن محرومان

رئیس کمیته امداد گفت: در لایحه بودجه سال آینده ۵ هزار میلیارد تومان برای ساخت ۵۰ هزار خانه برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و نیازمندان پیش بینی شده است.

به گزارش مشرق، سید مرتضی بختیاری در آیین رونمایی از ۳۵۲ واحد مسکونی در حال ساخت مددجویان استان تهران اظهار کرد: یکی از مأموریت های اصلی کمیته امداد توانمندسازی است و در این زمینه برنامه ریزی از سوی کمیته امداد تهیه شده است. 

وی تصریح کرد: کمیته امداد از پولی که به عنوان صدقه توسط خیرین و هموطنان داده می شود کمک هایی را به سالمندان، بیماران صعب العلاج انجام می دهد و تا آخر عمر نوکری آنها را می کند ولی برای افرادی که می توانند توانمند شوند هم اقداماتی را انجام می دهد.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: مأموریت اصلی کمیته امداد توانمندسازی خانواده های تحت پوشش در راستای تامین درآمد با ثبات با رعایت تکریم و حرمت آنهاست و این موضوع در صدر برنامه های کمیته امداد قرار دارد.

بختیاری با اشاره به ۳ رکن اصلی توانمندسازی خاطر نشان کرد: اشتغال، مسکن و همچنین تزریق خودباوری و فرهنگسازی ۳ رکن اصلی توانمندسازی محسوب می شود که کمیته امداد برای هر کدام از این ۳ رکن، برنامه هایی را تهیه کرده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹، ۶۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرضه الحسنه در حوزه کمیته امداد برای ایجاد ۲۰۰ هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده است که تا به امروز ۱۱۴ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است و تا پایان سال این تعداد به ۲۰۰ هزار فرصت شغلی خواهد رسید.

رئیس کمیته امداد گفت: رکن بعدی توانمندسازی و مسکن است. مسکن در سبد حمایتی نیازمندان قرار دارد و مجموعه امداد با رعایت احترام و تکریم و بدون منت گذاری به خانواده های تحت پوشش به این مسئله توجه دارد.

بختیاری افزود: در حال حاضر ۶ هزار نخبه در سراسر کشور تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و وظیفه کمیته امداد نوکری و تکریم و احترام به خانواده های تحت پوشش است.

وی با اشاره به بازدید از ۳۵۲ واحد مسکونی در حال ساخت خاطر نشان کرد: میانگین پیشرفت این واحدها حدود هفتاد درصد است و انتظار داریم این تعداد واحد تا ۱۴ اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد در اختیار خانواده های تحت پوشش قرار بگیرد.

رئیس کمیته امداد در ادامه با اشاره به رقم اختصاص داده شده در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: خوشبختانه در لایحه بودجه سال آینده ۵ هزار میلیارد تومان برای احداث ۵۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و همچنین نیازمندان پیش بینی شده است که این مسئله برای نخستین بار است چرا که در سال های گذشته ردیف خاصی برای این موضوع پیش بینی نمی شد.

بختیاری با اشاره به برنامه ریزی کمیته امداد برای احداث لوله کشی گاز در مناطق روستایی گفت: بر اساس بازدیدی که اخیرا انجام شده است بالغ بر ۴۸ هزار واحد مسکونی که بیشتر در مناطق روستایی قرار دارند نیاز به لوله کشی گاز دارند که این موضوع با همکاری و هماهنگی استانداران انجام خواهد شد. همچنین ۳۹ هزار واحد مسکونی نیز نیاز به سرویس های بهداشتی یا نوسازی آن دارند که این موضوع نیز در دستور کار کمیته امداد قرار دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۳
    0 0
    دولت همه دیگه شمارو میشناسن ، نیازی به تطهیر دقیقه نود نیست

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس