کد خبر 1139599
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
انتخابات آمریکا - نمایه

مقامات تعدادی از نقاط آمریکا به زودی اخبار جدیدی درباره شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام خواهند کرد که می‌تواند رئیس‌جمهور جدید آمریکا را معرفی کند.

سرویس جهان مشرق - دو روز از انتخابات آمریکا گذشته و هنوز آمریکایی‌ها نمی‌دانند ترامپ رئیس‌جمهور کشورشان باقی خواهد ماند یا بایدن چهل‌وششمین رئیس‌جمهور آمریکا خواهد شد. همزمان با شمارش آرا، رقابت هنوز در چندین ایالت تنگاتنگ است و رسانه‌ها هیچ‌کدام از دو نامزد را به عنوان برنده در این ایالت‌ها پیش‌بینی نکرده‌اند.

به گزارش سی‌ان‌ان، مقامات سه نقطه از آمریکا رسماً اعلام کرده‌اند به زودی آخرین اخبار را درباره نتایج شمارش آرا اعلام خواهند کرد:

۱۰:۳۰ به وقت ساحل شرقی (۱۹:۰۰ به وقت ایران): وزیر خارجه ایالت جورجیا نشست خبری برگزار خواهد کرد. در حال حاضر، ترامپ با حدود ۱۹,۰۰۰ رأی فاصله از بایدن در این ایالت پیشتاز است و اگر همین وضعیت باقی بماند، ۱۶ رأی الکترال نصیب رئیس‌جمهور فعلی آمریکا خواهد شد که در حال حاضر ۲۱۴ رأی الکترال دارد. اگر بایدن بتواند نتیجه انتخابات در این ایالت را تغییر دهد و آرای الکترال جورجیا را تصاحب کند، با ۲۸۰ رأی الکترال، رئیس‌جمهور آمریکا خواهد شد.

۱۲:۰۰ به وقت ساحل شرقی (۲۰:۳۰ به وقت ایران): مقامات شهرستان کلارک در ایالت نوادا که شامل شهر لاس‌وگاس می‌شود، آخرین نتایج شمارش آرا را اعلام خواهند کرد. بایدن در ایالت نوادا با حدود ۸۰۰۰ رأی فاصله از ترامپ پیشتاز است و اگر بتواند برتری‌اش را تا انتها در این ایالت حفظ کند، ۶ رأی الکترال به مجموعه آرایش اضافه می‌کند و با ۲۷۰ رأی الکترال رئیس‌جمهور آمریکا می‌شود.

۲۱:۰۰ به وقت ساحل شرقی (۵:۳۰ صبح روز جمعه به وقت ایران): مقامات شهرستان ماریکوپا، بزرگ‌ترین شهرستان در ایالت آریزونا آخرین اخبار را درباره نتایج شمارش آرا اعلام خواهند کرد. در حال حاضر، بایدن با حدود ۶۹,۰۰۰ رأی فاصله از ترامپ در این ایالت پیشتاز است. سی‌ان‌ان هنوز نتیجه انتخابات در آریزونا را پیش‌بینی نکرده، اما شبکه فاکس‌نیوز که حامی ترامپ است، پیشاپیش پیش‌بینی کرده که بایدن در آریزونا به پیروزی خواهد رسید و بنابراین ۱۱ رأی الکترال این ایالت را برای بایدن کنار گذاشته است. اگر ترامپ سهم بیش‌تری در آرای شمرده‌نشده داشته باشد و بتواند نهایتاً از بایدن سبقت بگیرد، آرای الکترال خود را ۲۱۵ می‌رساند و باید ۱۱ رأی از آرای الکترال بایدن کم کرد؛ که در این صورت، آرای بایدن به رقم ۲۵۴ خواهد رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
  4 4
  منبع آگاه درآمریکا اعلام کرده:انتخابات آمریکا،بدلیل شرایط کرونایی تا یکسال،انتخابات آمریکا باطل اعلام میشود.
 • IR ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۶
  4 5
  خدایاشرامریکاراازسرمنطقه وجهان کم کن
 • اسما IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
  0 0
  کاش بابدن بشه او از ترامپ بهتر اس خدایا خودت به ما رخم کن